Fórum


Založ nové téma!

Farářka

Jsem farářka v jednom velkém městě. Práce mě baví, vždycky jsem jí chtěla dělat a myslím, že jsem v tom dost dobrá. Potíž je v tom, že odjakživa jsem taky měla hodně ráda sex. Už od patnácti jsem měla různé kamarády a dost jsem s nimi řádila. Vlastně jsem se nikdy nenaučila být pořádně monogamní. Na fakultě jsem obvykle měla dva až tři milence současně: obvykle jednoho stálejšího, kterému jsem vesele zahýbala. Párkrát jsem se pokoušela i o volný vztah s tolerovanými nevěrami, ale takový vztah se vždycky rozpadl. Vlastně každý vztah se mi dřív nebo později rozpadl. Jsem zatím svobodná, ještě mi není tolik, aby to vzbuzovalo pozornost. Mám teď tři milence a jednu milenku, kteří o sobě navzájem vědí. Je v tom vlastně hlavně sex, nějaká společná dovolená, večeře, dárky, rozmazlování, krásné intelektuální rozhovory. Už jsem se naučila v tom chodit: nebezpečí provalení nehrozí, když je člověk soudný. Někteří z mých partnerů jsou z církve, většina ale ne. A tak přes den pracuji jako paní farářka, připravuji bohoslužby, učím děti náboženství, píšu odborné články o teologii a večer a v noci se z paní farářky stává pěkné číslo. Neptejte se mě, jestli vím, co to je anál, swingers party, porno, protože tohle samozřejmě vím, a nejenom teoreticky. Naučila jsem se v tomto rozporu žít, nijak mě nemučí. To jsem si odbyla v dřívějších letech, když mi bylo dvacet. Teď jsem dospělá ženská a užívám života.

Sahara vloženo: 18/03/2017 napiš kometář komentáře (15) Jak to hodnotíš? 76 88

Modly svatých v kostelích

Tohle jsem napsal v křesťanské skupině na fb a lidem se to líbilo a je to pravda: Já jsem pokřtěny katolík ale uznávám každou cirkev co věří v Boha. Ono nezáleží na církvi ale co věříme. Jinak v kostelech se už neklanim,protože mi jeden protestant řekl,že tam jsou modly svatých mezi Bohem a Ježíšem. Myslím si,že měl ten dotyčný pravdu,protože nikdo není svatý ani žádný mučedník,jen svatý je Ježíš...3x svatý. Za Mojžíše si lidé udělali podobu Boha v podobě zlatého býka a teď se klaní mučedníkum a uctivaji je jako svaté :/

Matty vloženo: 15/09/2016 napiš kometář komentáře (80) Jak to hodnotíš? 76 88

Taize Praha

Zajímalo by mne jak vy jste prozili tuto Pout duvery na Zemi. Poradane komunitou mnichu z Taizee a dobrovolniky z celeho sveta. Pomahali jste nekde? Jaky je vas nejsilnejsi zazitek? Co se vam nejvice libilo? Co vam to dalo do zivota? Zacali jste premyslet jinac?

potap vloženo: 10/01/2015 napiš kometář komentáře (3) Jak to hodnotíš? 76 88

Ekumena v bibli....

efezkým 1- 7 V něm jsme vykoupeni jeho krví a naše hříchy jsou nám odpuštěny pro přebohatou milost, 8 kterou nás zahrnul ve vší moudrosti a prozíravosti, 9 když nám dal poznat tajemství svého záměru, svého milostivého rozhodnutí, jímž si předsevzal, 10 že podle svého plánu, až se naplní čas, přivede všechno na nebi i na zemi k jednotě v Kristu.

Zalmik vloženo: 19/11/2014 napiš kometář komentáře (7) Jak to hodnotíš? 76 88

Modlitby za mrtvé

Kontroverzní téma, snad to odlehčí diskuzi, kde je téma denominačně nekontroverzní. Ale o to mi nejde. Rád bych vyjádření od křesťanů, kteří jasně vědí, proč toto nedělat. Samozřejmě, když nějaký např. katolík napíše, proč se za mrtvé modlí, tak OK. Proč to dělají, to zhruba vím, myslí, že jim pomůžou v očistci, např. sloužením mše či přímluvou se zkrátí doba tzv. dočasného trestu. Já především hledám jasné biblické argumenty, proč toto nedělat. Zvu tedy křesťany, kteří navazují na odkaz reformace a jejichž jediným absolutním měřítkem učení je Písmo a ne nějaké tradice. Mé hlavní důvody jsou, že po smrti člověk skončí buď u Boha (ještě dnes budeš se mnou v ráji, Lk 23,43) a nebo v pekle. U Boha v ráji člověk nepotřebuje modlitby lidi tady o nás. A v pekle, tam modlitby nepomůžou. Už ve starozákonní době bylo zřejmé, že je rozhodující, v jakém stavu člověk zemře. Žít dlouhá leta s Bohem a pak odpadnout znamenalo zahynutí. Žít většinu života špatně, ale ke konci se obrátit k Bohu, to znamenalu už tehdy záchranu. NIkde ani náznak, že lze po smrti úsilím jiných něco zvrátit. Někteří křesťané v evangelikálních církvích tom ne vždy mají jasno. Byl bych rád zejména za příspěvky, které by poskytly hlubší biblický vhled. Neboli, já pro sebe to zhruba vím, ale abych to vysvětlil druhým, tak zde možná bych měl vědět víc. Možná nejde jen o to, vědět, že dělat to je marnost. Přijde mi, že ta praxe je spojena s učením, které člověka zatahuje dál, tj. do modlářství. Děkuji předem za biblické příspěvky.

kristian vloženo: 01/10/2014 napiš kometář komentáře (21) Jak to hodnotíš? 76 88

Relikvie - ano nebo ne?

Není to tak dlouhá doba, co se v Česku objevila výstava "The Human Body Exhibition". Jednalo se o výstavu mrtvých těl, které byly naaranžovány do poloh tak, aby představovaly člověka při běžných činnostech. Vím, že když tuto a výstava byla poprvé, tak se proti ní ohradilo hned několik zástupců církve - např. můj oblíbenec Tomáš Halík. Mimojiné jsem slyšel argumenty, jakože tělo patří do hrobu a že si mrtví zaslouží svůj klid. Na to konto jsem nad těmito slovy začal uvažovat a začal jsem se sám sebe ptát, jak mi do tohoto postoje církve, zapadají relikvie. Všichni určitě známe každoroční průvod chrámem s lebkou sv. Václava, ale má církev vůbec na něco takového právo? Cožpak si sv. Václav nezaslouží věčný klid aniž by mu každoročně otevírali hrob? Můj názor je, že by se církev bez těchto věcí měla obejít a dát mrtvým jejich klid.

CipZip vloženo: 03/08/2013 napiš kometář komentáře (3) Jak to hodnotíš? 76 88

Smysl církve?

Zdravím vás a rád bych se vás zeptal v čem spatřujete smysl církve? Jaký je váš vztah k církvi a co vám přináší? Snad tu toto téma ještě nebylo. K tomuto zamyšlení mě podnítila zdejší diskuse: http://krestanskaseznamka.cz/f.aspx?i=13&p=1 (mimochodem dnes jsem tam vložil čerstvý příspěvek, a zajímá mě vaše reakce) Občas narážím na křesťany, kteří nejsou v žádné církvi a tvrdí, že (institucionální) církev nepotřebují. Přitom ale věří v neviditelnou církev, která se skládá z těch, kteří věří v Boha a hledají ho. Tedy například scházejí se na skupinkách, čtou si bibli, modlí se společně... Přesto jsou považovány církví, ze které odešli za odpadlíky. Chápete, že je tu velký rozpor mezi tím, co tvrdí Gabriella v diskusi, viz výše? A tím co tvrdí lidi z církve? bylo mi řečeno, že je zde nebezpečí vzniku herezí a nebezpečných učení. Zřejmě i tu se pár takových najde, takže by mě zajímalo, kdo z vás se k tomuto postoji hlásí. Kolik z vás je oficiálně v nějaké církvi a jak moc v ní jste aktivní?

Radim vloženo: 03/02/2010 napiš kometář komentáře (59) Jak to hodnotíš? 76 88

Evangelíci X Katolíci

Pište jaký máte názor, jsem na jednom břehu řeky a nevím jak se dostat na druhý....

kopr vloženo: 23/11/2008 napiš kometář komentáře (1) Jak to hodnotíš? 76 88