Vztah k jiným náboženstvím

Jsem člověk, který se nehlásí k žádnému konkrétnímu náboženství, to přiznávám hned na začátek. Důvodem je, že jsem nikdy nedokázal uvěřit tomu, že zrovna tohle je to ono, jestli mi rozumíte. Chci vám položit pro vás jistě velmi jednoduchou a základní otázku: Proč zrovna Bible? Chápu, pro vás otázka možná až zavrženíhodná, nikdy jsem však neměl možnost toto téma veřejně probrat a doufám, že tohle je to správné místo. Asi každý musí nakonec přiznat, že věří při nejmenším v nějakou neurčitou vyšší moc či sílu, problém u mě nastává u toho v uvozovkách vybrat si nějakou konkrétní. Představme si situaci, stojí přede mnou dva lidé, křesťan a muslim a každý mi bude podávat to, co je pro něho svatou knihou, tedy Bibli a Korán. Oba mi řeknou to samé, zjednodušeně: Čti toto, protože toto je svaté, to je slovo boží. Proč mám šáhnout právě po jedné a tu druhou nechat být? Mám přečíst obě a vybrat si rozumem? Asi těžko. Musím uvěřit, ale co když uvěřím té druhé, nebo nějaké třetí, či snad žádné? V praxi pravděpodobně uvěřím tomu, co se ke mě dostane dřív, jinak řečeno záleží na tom kde a komu se narodím... V tomhle duchu bych mohl pokračovat do nekonečna, ale mě z toho pořád vychází, jedna a ta samá provokativní myšlenka, kterou vás nechci urazit, pouze rozpoutat debatu. Tou myšlenkou je, že všechna náboženství jsou si rovna a není dokazatelné, které je to pravé. Pokud budete argumentovat např. zjeveními a podobně věřte, že úplně stejně zareaguje dříve zmíněný muslim či jiný věřící. Proto mi přijdou naprosto nesmyslné veškeré tahanice nebo snad dokonce války mezi jednotlivými náboženstvími a jak to vidím já, jednou ze základních hodnot věřícího by měla být naprostá svoboda vyznání tak, aby mohl každý praktikovat svoji víru bez problémů, ať je jakákoli. Příklad, proč křičet že gay shoří v pekle? Proto podle mě nemá smysl bojovat proti potratům či homosexualitě. Křesťan ať na potrat nejde, ať nepraktikuje homosexualitu, ale proč nutit jiné?

mdo hercierr 21.8.2014

komentáře: (181)


faghira 28.8.2014

A tak čemu tedy věříš Ty, co máš v srdci? Přece jen jsi přišel sem, na tyto stránky, to už o něčem svědčí. Tady asi přesvědčeného muslima nenajdeš, aby ti tady argumentoval něčím z Koránu. Máš strach, co když uvěříš něčemu a ono to nebude to pravé? Myslíš, že je správný potrat nebo homosexualita? Nebo je to naprosto v pořádku? Mě jsi vůbec tímto článkem neurazil. Jen z toho vidím, že hledáš svoji cestu...

amper01 29.8.2014

Předně - náboženství je vlastně něco jako nauka - hromada teorie... A každá teorie, tedy jakékoli náboženství Ti samo o sobě nepomůže. Ale chápu co myslíš, před časem mi to taky přišlo absurdní - právě proto, že jsem to taky bral pouze svým omezeným rozumem. A k nalezení pravdy máš dle mého dvě možnosti: 1. Zahoď všechny knihy a hledej Boha sám. Když budeš hledat upřímně, On se Ti dá nalézt a sám Tě povede které slovo je to Jeho. Ale to může být dlouhá cesta a je také nebezpečná, prtže při tom můžeš lehce sklouznout na cestu satana... 2. Druhá možnost je vzít vážně osobní zkušenosti jiných a na jejich základě zkusit hledat pravdu. Ale ne každé vyprávění někde na rohu - to poznáš, kdo jen mele pantem a kdo něco opravdu s Bohem prožil... Třeba chlápek byl v ČR majitelem kasín a měl tolik peněz, že jak sám říká - nevěděl co s nima. A při tom hledal Boha. A když ho našel, veškerý majetek rozdal, prtže Bůh sám o sobě je mnohem víc... A z něj to vše úplně zářilo... Můžeš poslehnout zde: http://ulozto.cz/xA2wDwD/audio-svedectvi-matej-novy-byval-jsem-bohaty-ale-nestastny-mp3 A co muslimové? Neboj se - kdo hledá, tomu se Bůh dá nalézt i uprostřed plně muslimského státu. Svědectví o tom je taky okolo hromada. Zrovna mě napadá třeba: http://ulozto.sk/x5r69cK/bojovala-jsem-za-allaha-pdf nebo http://www.ikarmel.cz/kniha/Roztrzeny-zavoj_POS0077.html

tinatina 31.8.2014

Každé náboženství se snaží člověku něco předat, něco, co považuje za důležité a co jej má vést k bohu. Každé náboženství vychází z nějakého střípku (střípků) vyššího poznání, někdy se ten střípek shoduje s druhým takovým střípkem více, jindy méně. V každém je zrnko pravdy a má svoje místo na Zemi. Záleží jen na Tobě, zda a k jakému se přikloníš nebo co si z něj vezmeš. Doporučuju brát si to dobré :-)

erik83 31.8.2014

TinaTina: Další provokatér/ka s přímou linkou na lucifera. Stoupni si do řady k ostatním, už to začíná být nudné...

tinatina 31.8.2014

Erik. Děkuji za milý vzkaz..

erik83 31.8.2014

TinaTina namáš zač... Zamysli se nad sebou a tím co děláš... vtipné to určitě není. Nebo spíš popros Pánaboha aby ti rozsvítil.... člověk sám toho není schopen.

tinatina 31.8.2014

Erik: Já mám čisto, co Ty?

erik83 31.8.2014

No když si dáš do kolonky denominace... new age.... a přijdeš na křesťanský server psát o užitečnosti všech náboženství, tak moc čisto nemáš. Jsou dvě možnosti... buď patříš mezi již zmíněné provokatéry a nebo vůbec nemáš páru o tom co je new age a jeho vztahu ke křesťanství.

stepb 31.8.2014

Tino Tino,,, no vidím to úplně jasně měla bys přejít k nám do katolické církve, my jsme takoví sběratelé střípků a hlásáme o sobě že jich máme nejvíc, tak proč nás taky někdy neprubnout... ? :D Eriku, třeba fakt neví, já taky nevím jak to je z new age, tož jí přiberem k nám ne? Tino za mně bych tě k nám klidně vzal nimám probléma ;)

erik83 31.8.2014

stepb: Tos neměl psát, teď se na nás sesypou jistí protestantsky zaměření lidé a řeknou, že jsme stejní jako new age :D Každopádně v katolické církvi je vždy místo :o)

faghira 31.8.2014

To určitě není správná cesta, vzít si něco >dobrého> z každého náboženství. Že všude se najde něco dobrého je asi podstata new Age, nějakého sjednocení v lásce, taková nějaká univerzální láska. Trochu jsem k tomu dostala v jedné knize - Miluj svůj život od Louise L. Hay. Začalo mi to připadat zajímavé, ale nakonec jsem zjistila, že to není ta správná cesta pro mě. Byla to cesta pýchy. Stejně jako to jiné, co jsem zkusila, např. Reiky, různé meditace, relaxace a psychoterapie, v konečném výsledku k ničemu a motání se v kruhu pokračovalo. Jediný, kdo mě dostal z toho kruhu, byl Ježíš.

tinatina 31.8.2014

Erik. Já čisto mám, Eriku. Já ano. Odpovídám na vložený dotaz, svobodně, za sebe, hercierrovi, jako New Age. Pokud ho bude moje odpověď nějak provokovat, pobuřovat, jistě se dovede ozvat sám. A nevím, proč bych mu měla odpovídat jako křesťan, když jsem především new age. O vztahu těchto dvou směrů ze zdvořilosti pomlčím, nepatří to sem. O provokaci rovněž. Přečti si svoje komenty na mne, pokud jsi trochu soudný. Měj se.

kristian 31.8.2014

faghira: plně souhlasím, z náboženství si nejde vybírat >to dobré>. Jediná víra je ta správná, to ostatní je uctívání démonů, které je pod Božím prokletím. Římský katolicismus je příkladem, co se stane z křesťanství, když se kvůli kompromisu a mocenským zájmům dovolí cizí vlivy. Podobný úpadek je v pravoslaví, kde lidi uctívají ikony, líbají ruce popovi ap. I takové vánoce jsou svátkem, který měl nahradit pohanský svátek a vybral se pro to příběh z Bible. Není divu, že vánoce jsou dnes spíše svátky konzumu a lidi se v nich k Bohu nepřiblíží. Ale k novější historii. Nový světec, papež Jan Pavel II slavil bohoslužbu s různými představiteli dalších náboženství. Indická náboženství, animisti z Afriky, indiánští šamani, budhisté, zkr. všecko možné. Katolické modlitby a k tomu modlitby muslimských kleriků, vše dohromady. Kdo nevěří, tak to lze velmi snadno najít na youtube. Tohoto papeže další papež blahořečil a současný papež nedávno svatořečil. Kněz Halík, který měl velký vliv už za kardinála Tomáška, ten zas koná zenové meditace. Viděl jsem i jeden díl jeho pořadu v TV, bylo zřejmé, že je víc než tolerantní k různým východním náboženstvím a okultním praktikám. Je výrazně tolerantnější k budhismu či hindiusmu než k evangelické víře... To nejde odbýt, že to je jeden neobrácený kněz. Má velký vliv mezi biskupským sborem v naší zemi, získal titul preláta od papeže, hodně frčí mezi katolickou mládeží. Řada katolíků praktikuje jógu, navidí na ní nic špatného. Přitom její principy jsou v hinduismu, to katolíkům nevadí. Mně tolik nepálí New Age, tak člověk snáze pochopí, že to je protikřesťanské. U katolictví to je jináč. Syn bývalého lidoveckého ministra Baudyše je zas úspěšný astrolog, pravda, je ve starokatolické církvi, ti se oddělili, že neuznávají papežskou neomylnost. A dále, v katolické doktríně je přímo uznání pro jiná náboženství. Zesnulý kardinál Tomášek zas uznával okultního léčitele, katolického kněze Ferdu. V jedné knížce o tom okultistovi je přímo otištěn dopis, který mu tehdejší kardinál psal. Okultní praktiky přitom Písmo označuje za něco nejhoršího, SZ to trestal smrtí, v NZ se píše, že ti lidé slouží démonům. V Latinské Americe zas katoličtí svatí fungují jako přejmenování indiánských bohů, jen se dal těm démonům křesťanský nátěr. Skutečné probuzení na tom kontinentu, to je evangelikální křesťanství a rozhodně ne římský katolicismus.

kristian 31.8.2014

K původnímu dotazu. Křesťanská víra není o tom, ať si každý věří, čemu chce. Např. nacisté věřili v staré germánské bohy a praktikovali jejich kult, i když tajně. Islám ve své podstatě hlásá nenávist, podobně i marxismus či nynější nacionalismus v Rusku (to vše jsou náboženství, Lenin je uctíván jako božstvo). Otázka je, jestli je nějaký skutečný Bůh, jestli dal nějaká pravidla a potom, který ten z bohů je ten pravý. Otázka není, jestli máme tolerovat třeba pedofily, vždyť to je jejich věc a další perverze. Křesťané věří v Boha Abrahama, Izáka a Jákoba - tak jako židé. Věří ovšem i v Ježíše Krista, který zemřel za hříchy všech lidí. Za moje hříchy nezemřel Budha, Krišna ani Alláh či Mohamed. Jedině Ježíš, který byl vzkříšen z mrtvých. Boží Syn, který se stal člověkem, jako člověk trpěl, byl ukřižován a vzkříšen a vrátil se pak k plnému postavení a slávě Božího Syna. Já nemyslím, že by křesťané měli nějaké tahanice s jinými náboženstvími. V naší zemi mají všichni občanské svobody a to respektuji. Problém je leda tam, kde by někdo hlásal nenávist. Tj. problém představují v naší zemi muslimové a jsou nebezpeční pro naše životy. Stačí slyšet, co tihle lidi jsou schopn říct v nějaké tv debatě. Pokud jde o potraty, tam je problém, že to je zabíjení neboli vražda. Těžko říci, do tohoto dne to není lidský život, od tohoto dne to je již lidský život. Lidský život je to od počátku. Homosexualita byla před pár desítkami let trestná, v Západním Německu snad ještě déle než v komunistickém Československu. Současně platilo, že se tolerovala, pokud nešlo o excesy. Ale křesťanství není o zákazech pro jiné lidi, o tom víra není. Zákazy může stanovit ve společnosti většina, stejně jako může zakázat určité sexuální chování. Dosud je např trestný exhibicionismus, někdo taky může namítnou proč. Proč ta paní, co jde parkem s holčičkou, je tak netolerantní, že tam křičí, že tam před nimi masturbuje nějaký pán? Evropská kultura je křesťanstvím významně ovlivněna, takže určité věci se dělat nesměly (dost toho padlo a je tendence dál posouvat ty hranice, např. homoaktivisté se snaží). Zejména katolíci mají silnou tendenci svoji morálku nutit druhým lidem. O tom ale křesťanská víra není. Apoštolové přinášeli do jiných zemí zvěst o Ježíši Kristu, lidé pak sami postupně změnili i zákony a společenská pravidla, pokud se víra stala většinovou ve společnosti. V referendu bych byl proti potratům, zákonům podporujícím homosexualitu a jiné perverze a nemravnost, byl bych pro omezování prostituce a veřejných domů. Tohle právo má každý občan a každý má jeden hlas. Nicméně víra je především o spáse, mé osobní postoje jsou pak něco, co je vírou v Boha ovlivněno. Jako občan mám přece právo něco odmítat, něco podporovat, tak jako jiný občan může podporovat či odmítat přesně opačně.

amper01 1.9.2014

ERIK: Proč bychom se na Tebe/Vás měli sesypávat? Napsal jsi to sám - a takovým stylem, že to dobře víš. A STEPB o kousek výše s těmi střípky taky nepřímo potvrzuje, že to ví... Proč Vám opakovat něco, co sami víte?

pokus 1.9.2014

Konečně nějaký pořádný dotaz. Zajisté nikoho tady neurážíš a tvé otázky jsou zcela logické a některé tvé pohledy i pravdivé. Dávám reakci zde, neboť jsem se poměrně rozepsal https://justpaste.it/gwt3

stepb 1.9.2014

Ampérku, tož určitě :D..... pokud jde o mně asi se fakt dohodnu dřív z new agníkem, než z ortodoxním protetestantem- protože ten úplně ortodoxní protestant, protestant ultras o nás tvrdí, že všichni kdo nevěří reformačním výkladům bible příjdou do ohňa pekelného, že jsme církev okultní, vytáhne x kila svistva aby to dokázal atd./to jako neber na sebe, ty podle mně ultras nejsi, zatím :D ;) /..............Protestant ultras říká je jen jedna cesta k Bohu=protestantizmus........ Já říkám nejlepší cesta k Bohu je Katolictví, pak ještě přivřu oko- pravoslaví, staré křesťanské církve,možná i judaismus....... no a pak další cesty protestanské denomky, atd. .....je to taky cesta, neříkám že nejlepší a nejbezpečnější, ale taky je možno......a pak jsou sekty a tam už se ta šance na spasení čím dál menší...tož asi tak

stepb 1.9.2014

Jinak tedy výše jsem popsal protestant ultras, ale z protestantem normal, se taky dohodnu, jen z ultrasem to prostě nejde... ;)

pokus 1.9.2014

Jinak je jen JEDNA cesta k Bohu a tou je ukřižovaný a zmrtvýchvstalý Syn Boží, NIC JINÉHO (Jan 14:6). Tudíž tou cestou není ani protestantismus. Pravý protestantismus tuto pravdou pouze zdůrazňuje a hlásá na rozdíl od bludařského systému jménem katolicismus, který tuto pravdu zapsanou v Bibli prostým lidem zcela zastiňuje a káže zcela jiné, cizí evangelium! Ty údajné >evangelické> sekty, které se schovávají pod pláštík protestantismu, ale nekážou Krista Ježíše ukřižovaného jako jedinou a zcela postačující věc ke spasení hříšníka, jsou sektami zatracení stejně jako katolická sekta.

stepb 1.9.2014

Pokuse pokud vím tak k Ježíši se hlásíme všichni...... tak proč by všichni co se hlásí k Ježíši mají s ním osobní vztah, snaží se plnit jeho přikázání neměli být spaseni? Základ je Ježíš to mají všichni stejné... Myslíš že těch nebí bude víc, jedno pro pravoslavné, jedno pro protestanty a jedno pro katolíky? ;)

erik83 1.9.2014

TinaTina: Slovo provokace jsem použil protože v poslední době se tu rozmohl zlořád jménem falešný profil, pod kterým lidé různě zesměšňují křesťanství... viz. satanisticky laděné nicky atd. Vzhledem k tomu, že z pohledu křesťanství je New Age heretické učení, tak jsem tě automaticky zařadil do stejné skupiny lidí. A vůbec nemusíš být zdvořilá, klidně piš jak to vidíš... myslím, že právě tohle je prece předmětem debaty. Amper: Ber to s rezervou, jen malé rýpnutí... kterého se samozřejmě chytil pokus :D Stepb: Jen malé doporučení... vyvaruj se debat s pokusem.... nemá to konce.... on je dle tvého řazení ultras na entou :D

stepb 1.9.2014

Eriku, jak jsi sám podotkl Tina je fakt taková zdvořilá, tak aspoň něco :), nenadává nám do démonských sekt jako Ultrasové, to je celkem neobvyklý jev, takže buďme k ní taky zdvořilí, je mi jasné že jí chceš jako zachránit z toho, ale takhle tomu nepomůžem... Má tam nějaký základ pro otevřenost, třeba později k něčemu příjde ;)..... My si musíme dávat bacha hlavně na ultrasy ;) ultras je člověk který striktně kope příkopek mezi řkcáky a protíky, čím hlubší tím lepší.. jen zapoměl že v nebi budem všichni společně, leda že by tam byli nějaké spešl oddělení dle vyznání :))))))

tinatina 1.9.2014

Eriku, pokud si tu kdy dovolím co napsat, nejspíš Tě budu provokovat vždy, ne že by to byl můj úmysl, ale díky svojí přirozenosti, díky tomu, že mám tu drzost si dovolit jít vlastní cestou. A že mám tu drzost si dovolit sem psát. Z Tvého pohledu. A já si sem šla psát, už víc jak před rokem, stačí, když si rozklikneš dinosaury a zjistíš, že jsem zasloužilým uživatelem. Též Tě budou případně provokovat moje starší příspěvky, ještě více. Já je psala fakt bezelstně :-D Už jsem konvenční křesťany, jak jim říkám, za tu dobu trochu poznala, i když sem jsem již moc nepsala, dnes se taky dívám, s kým si píšu. Ale víš jak.. vidím normální dotaz, který mne zaujme, tak holt za sebe normálně a slušně odpovím, tak jako to cítím, tak jak tomu věřím, v souladu s mým vlastním poznáním. S čistým úmyslem, věř nebo ne. Zvláštní je pro mne Tvoje věta - A vůbec nemusíš být zdvořilá, klidně piš jak to vidíš... Píšu vždy, jak to vidím, pokud už píšu, nemám potřebu a ani si nemohu si vědomě dovolit psát něco jiného. Stejně jako si nemohu vědomě dovolit nebýt zdvořilá. Slovy křesťanů, v opačném případě HŘEŠÍM. Netvrdím, že se tak kdy nestane, ale to právěže moc vědomá nebudu a není to mým cílem, takže i když mi to laskavě dovolíš, nemohu do toho jít. Já, za sebe a ze svojí pozice. Mimochodem, podstatnou new age není žádné učení, ale osobní duchovní cesta. Ale to jen tak, na okraj.

renton14 1.9.2014

TinaTina: New age je bezesporu démonická doktrína. Zrovna čtu knihu Inside new age nightmare od jednoho z bývalých světových guru, který se odvrátil a přišel ke Kristu. Jinak o další knize jsem psal tady http://bezkorektnosti.blogspot.com/2014/08/ta-prekrasna-tvar-zla.html . New age je velmi nebezpečná démonická víra, která je pevně spjata s novým světovým řádem a možným příchodem antikrista. Stačí se podívat na youtube a po internetu na mnoho svědectví a trochu studovat. Jde o jeden velký podvod Satana, který má své kořeny už v zahradě Eden. Prosím, vážně se zamysli nad tím čemu věříš, protože tady jde o tvou budoucnost.

tinatina 1.9.2014

renton: Co se týče new age, doporučuju obrátit se též na nekřesťanské zdroje, pokud chceš mít, řekněme, reálnější obraz. Ale víš, co je vůbec nejlepší? Jít ke zdroji. Chceš poznat křesťany? Jdi ke křesťanům. Chceš poznat new age? Jdi k new age. Takže když už studovat, tak férově. Na to zbylé snad ani reagovat nemusím.

renton14 1.9.2014

TinaTina: Já přišel od New age ke křesťanství. Na cestě poznání byla toto má první zastávka. Moc dobře znám myšlenky, různé směry, ale především odmítavý přístup následovníků tohoto kultu. Vím, že spousta znalostí pochází od >bytostí> přes channelingy. Samozřejmě, že jde o démony. Dost se tomuto tématu věnuji a znám mnoho životních příběhů lidí, kterým spadla opona, neboť si mysleli, že následují světlo, ale bylo to světlo pocházející od padlých andělů. Protože zlo se maskuje jako anděl světla, to je základ křesťanství. Je to lež. Lidé, co byli nejdál na to přišli. Satanistická církev označila ty praktiky za své... To už je něco, když současná hlava satanistické církve označí new age za satanistický. https://www.youtube.com/watch?v=vk6ySkSb8fw

tinatina 1.9.2014

renton: Já o lžích v křesťanství psát nechci rentone. Promiň. Stejně jako s Tebou nemohu smysluplně disktuovat, když už mi předem předhazuješ odpověď. A už vůbec nebudu odsuzovat cestu, po které jdu já sama, která je tou nejopravdivější pro mne :-D Pokud chceš přesto moji radu, jednoduše jdi za tím, čemu věříš a s čím se ztotožňuješ, právě teď. Jdi za hlasem svého srdíčka. Na to se zaměř. Jedno, jestli to bude new age nebo křesťanství, jedno jestli to bude něco jiného a jestli to bude mít název. Otevírej se, otevírej se tomu, čemu věříš opravdu, co vidíš jako dobré, Ty sám.

renton14 1.9.2014

TinaTina: Ačkoliv nevím, čemu konkrétně věříš z tohoto směru, dám ti takový analogický příběh. Představ si, že žiješ v době před 3 tisíci lety v prosté zemi, která má povědomí o existenci Boha. A předpokládej také to, že jde cestovat časem. Teď si představ, že tvé znalosti jsou velice omezené a najednou se před tebou objeví obrovský kovový dům, který se vznáší (nějaký letoun) a z něj vystoupí člověk z technicky moderní doby. Z tvého pohledu se bude jednat o Boha, protože neznáš spoustu souvislostí. A budeš mu věřit, protože někdo s takovými znalostmi je přece mnohem dál než tvoje civilizace... Ale jak víš, že mluví pravdu? Nevíš. Pouze si myslíš, protože jsi byla lehce svedena tím, co všechno tito lidé dovedou. Člověk pak lehce uvěří, ale pak zjistíš nakonec, že tito lidé nic dobrého nepřinesli... Ale zjistíš to po velmi dlouhé době. Tak je to i s new age a meditacemi a channelováním. Ty nevíš, kdo je na druhé straně. Ale všichni jim jaksi důvěřují. Nechávají se unést na povrchní věcech a dále a hlouběji upadají do kultu. Jedna žena uměla číst myšlenky, protože jí to našeptávali démoni. Je to stejné jako s tou starou civilizací. Ty nebo my nejsme prostě znalí duchovního světa, který je za tímto světem. A jsme správně odděleni, protože ten svět je prolezlý démony. Ale oni se budou maskovat a mluvit o lásce, transformaci vědomí, vibracích a tobě se bude zdát, že je to dobré a budeš se tomu dále otevírat. To je ta mystifikace. Oni jsou tu od toho odvést tě od Boha. Pak tu jsou new age směry, které už doslova říkají, že člověk je Bůh, že je jednota mezi dobrem a zlem nebo že jsme všichni Bůh... Odkudpak to asi je? Znám jednoho člověka z youtube , co astrálně cestoval a jednoho dne se tento svět rozpadl a on dostal od Boha požehnanou vizi, že mohl vidět, co se ve skutečnosti děje. A bylo to jedno velké umělé divadlo, démonický konstrukt. A potom už to nebyla sranda. Nakonec byl zachráněn a dnes vyhání démony ve jménu Ježíše Krista. Tohle v new age vůbec není. Srdce je právě zrádné, o tom mluví i Bible. Opravdu se nad tím zamysli. Nevím jak dobře umíš anglicky, ale mám tu pár dokumentů. https://www.youtube.com/watch?v=3vNna43P5XM Jinak jen jsem tě chtěl varovat...

erik83 2.9.2014

TinaTina: Má prvotní reakce byla podložena tím, že tvůj profil viz. New Age působil jako provokace nic víc. Není v tom nic osobního a už určitě neberu tvé příspěvky jako provokace či drzost.... teď po vyjasnění situace. :-) To o zdvořilosti jsi nejprve použila ty v souvislosti se vztahem křesťanství a new age. Já tě pouzel vybídl k napsání... podle mě... zajímavého pohledu k tématu..... nikoliv k nezdvořilostem. Z toho jak píšeš jsi o new age přesvědčena a určitě si s tebou rád výměním pár názorů.... řekněme... taková opoziční debata v přátelském duchu. Takže, pokud se tě má prvotní ostřejší reakce nějakym způsobem dotkla, tak se omlouvám. Ber to prosím jako nedorozumění z nedostatku informací. :-)

tinatina 2.9.2014

Erik: Nechci se hádat, viděla jsem Tvůj, z mého pohledu neopodstatněný výpad, přesto, jak jsem psala výše, mám již s křesťany svoje zkušenosti, a s přihlédnutím právě ke Tvým příspěvkům na mne, domnívám se, že budeš-li chtít, tu provokaci si tam asi najdeš vždy. Nebudeš-li ji hledat, pak ji ovšem najít nemusíš, fakt. Není mým záměrem, budu se opakovat, a možná Ti to bude znít vtipně, aniž bych se chtěla napasovat do konvenčního křesťanství, to nelze, to už vím, uvědomím-li si kdy ve svém psaní provokaci, pak hřeším :-D

K tomu dalšímu. Já to beru, jsem ráda, že sis lehce opravil názor, to určitě. Ale rovněž není mým zájmem se Ti jakkoli zalíbit, stejně tak se ale ani nepřicházím bít. Do čehož jsem byla křesťany tlačená, dříve, pořád jsem si před nimi měla cosi obhajovat. Nevidím v tom smysl. Buď jsi schopen mě přijmout, i s mojí cestou, nebo ne. Samozřejmě, pakliže kdy o to budeš stát, bude Tě to zajímat, ráda Ti zodpovím co Tě bude zajímat, za sebe. Budeš-li schopen to přijmout, jako to mé. Toho, jak se mýlím, jak bloudím, s čím si zahrávám, že můj Ježíš je démon atp., toho jsem si již užila dost. Ber to jen pro Tvoje info, prosím. Narovinu. S evangelizacemi neztrácej čas. Přistup ke mně jako rovný k rovnému nebo si případně štěkej do prázdna. Je to na Tobě.

tinatina 2.9.2014

Erik: Jo, a líbí se mi Tvůj avatar. Jsem si říkala, takový hezký kocourek a jak prská :-( :-D

renton14 2.9.2014

TinaTina Kdo je podle tebe Ježíš Kristus? :)

tinatina 2.9.2014

Renton: Oba víme, že Tě to nezajímá. Nespamujme tu s tím zbytečně hercierrovi, co říkáš? Již si splnil svoji povinnost vůči mně.

renton14 2.9.2014

TinaTina: Oba nevíme. Z tvé strany je cítit velká pýcha. A také se možná bojíš odpovědět na tuto elementární otázku, protože bys možná přišla s něčím, co odporuje písmu... Jako třeba, že Ježíš Kristus je jen >stav vědomí, kterého lze dosáhnout evolucí vědomí>?

erik83 2.9.2014

TinaTina: Dobrá, své dotazy ti tedy napíšu do zpráv aby tu nevzniklo něco ve stylu honu na new age :D Prskat už nebudu... když tedy nejsi provokatér :D

faghira 2.9.2014

Stepb - cesta k Bohu: Ježíš je ta cesta k Bohu přece, On je ten most. Ty si kolikrát hodně protiřečíš. Říkáš, že reformátoři se nedrželi Bible, ale Ty se jí také nedržíš. Ježíš sedí po pravici Boha Otce a přimlouvá se za nás, jen On jediný. A nemohu se jednou přiklonit k tomu a pak zase k něčemu nebo k někomu jinému. Člověk, který skutečně stojí na Kristu, je pevný, stálý a rozhodný.

stepb 3.9.2014

Faghiro...V čem se nedržím bible? očistec jsem ti našel, první Mariánské zjevení žena oděnná sluncem, zpověď- komu hříchy odpustíte, eucharistie kdo by jedl a pil a nerozpoznával že jde o tělo Páně /povšimni si že apoštol nepíše symbol nebo památku, ale přímo tělo Páně a mně vůbec nezajímá co si o tom myslí kalwín/ Papež- ty jsi Petr skála a na té skále postavím svou církev, proč musí být jeden zástupce církve člověk na zemi? Aby nás nebylo 33000 denominací, někdo to musí sjednocovat......... v bibli najdeš biskupy církevních obcí, jáhny.. kněze- pod staršími..apoštolové byli první kněží - Kdo vámi pohrdá mnou pohrdá, jako otec poslal mne tak já posílám vás, biskupové moc svazovat a rozvazovat- každý biskup je exorcistou a má plnou kněžskou moc...... atd. atd. byli bychom tady hoooooooodně dlouho, protestantizmus popírá x citátů z bible jejich převrácenými výklady....................z kněze co slouží vp a může odpouštět hříchy, udělal Luther pastora, který nemůže tohle vůbec dělat a proto je něco nekompletní a určitá část bible se dohání u vás jinými prostředky slovem, slovem , slovem......proti sole scriptuře je v samotné bibli x citátů, které jsem v předešlé diskusi zmínil, myslím v boji s démony..... děkuji / a abych se furd neopakoval budu odpovídat jen tomu komu odpověď určuji.....jinak se to nedá stíhat děkuji za pochopení

stepb 3.9.2014

Faghiro a tady ti přikládám odkaz kde můžeš jasně vidět že Ltherova sola scriptura je jen lidský vynález a v podstatě největší fikce, kdyby jste se drželi bible tak jak je tak máte kněze, zpověď... prostě 7 svátostí jak pravoslavní, i úctu k Marii - od této chvíle mne budou blahoslavit VŠECHNA pokolení, atd. atd. Když nevěříš řkc studuj pravoslavné a je to v podstatě to samé..................Přikládám odkaz na váš největší mýtus a to je že vaše výklady bible jsou z Boha, když jsou z Luthera Kalvína a Zwingliho....... Vážím si každého protestanta, který aspoň ví že tihle tři mají na tu či onu denominaci 90% podíl.....takže kdo věří že byli zrovna tito totálně nabití Duchem svatým , že mají právo překročit Ježíšovo přání aby všichni jedno byli, že jsou to Proroci co mohou zakládat nejen nové církve ale i dávat nové výklady bibli po 15-ti stoletích udělat biblickou revoluci tak ANO ! Jsou to jistě Boží proroci, ale kde mají Ovoce? po kterém se mají proroci poznat? ....................... Je to na zvážení jestli věřit bibli tak jak byla 15 století vykládána, nebo věřit těm třem hlavním >prorokům> vyvrácení soli scriptury- nejvetšího mýtusu protestatismu- které není o bibli, ale o jejích lidských výkladech, jak říká Luther, neustoupím ve svých výkladech ani Andělu ani ďáblu.... http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/8722-pouze-pismo-svate-petadvacet-otazek-k-protestantskemu-nesmyslu-a-bludu-sola-scriptura-.aspx

stepb 3.9.2014

Jelikož jsem z kolegy už projel vyčerpávající diskusi, tak už to vidím jen na kolegyni faghíru a tím se mi snad podaří se pomalu vzdálit a už jen pasivně číst. (smajlík s mrknutím)

renton14 3.9.2014

Sola scripture: 1 Korintským 4:6 „Toto jsem, bratři, vztáhl na sebe a na Apolla kvůli vám, abyste se na nás naučili smýšlet ‚ne nad to, CO JE NAPSÁNO‘, abyste se kvůli jednomu učiteli nenadýmali jeden nad druhého.“
Lukáš 1:1-4: „Protože se již mnozí pokusili sestavit vyprávění o událostech, které se mezi námi naplnily, 2jak nám je předali ti, kteří se od počátku stali očitými svědky a služebníky slova, 3rozhodl jsem se také já, když jsem vše znovu pečlivě prošel, že ti to po pořádku vypíši, vznešený Theofile, 4abys plně poznal spolehlivost těch věcí, kterým jsi byl vyučen.“
Matouš 4:1-11: „Tehdy Duch Ježíše vyvedl do pustiny, aby byl pokoušen od Ďábla. 2A když se postil čtyřicet dní a čtyřicet nocí, nakonec vyhladověl. 3Tu přistoupil Pokušitel a řekl mu: „Jsi-li Syn Boží, řekni, ať se z těchto kamenů stanou chleby.“ 4On však na to řekl: „Je napsáno: ‚Člověk nebude živ jen chlebem, ale každým slovem, které vychází z Božích úst.‘ “ 5Potom ho Ďábel vzal do svatého města, postavil ho na okraj střechy chrámu 6a řekl mu: „Jsi-li Syn Boží, vrhni se dolů; vždyť je NAPSÁNO: ‚Svým andělům přikáže o tobě, a na rukou tě ponesou, abys snad nenarazil nohou na kámen.‘ “ 7Ježíš mu řekl: „Je také NAPSÁNO: ‚ Nebudeš pokoušet Pána, svého Boha.‘ “ 8Pak ho Ďábel vzal na velmi vysokou horu a ukázal mu všechna království světa a jejich slávu. 9A řekl mu: „Toto všechno ti dám, jestliže padneš na zem a pokloníš se mi.“ 10Tu mu Ježíš řekl: „Odejdi, Satane. Vždyť je NAPSÁNO: ‚Pánu, svému Bohu, se budeš klanět a jeho jediného uctívat.‘ “ 11A tehdy ho Ďábel opustil. A hle, andělé přistoupili a sloužili mu. “
2 Timoteovi 3:16-17: „Veškeré Písmo je VDECHNUTÉ BOHEM a je užitečné k učení, k usvědčování, k napravování, k výchově ve spravedlnosti, “
A mohl bych pokračoval v dalších desítkách příkladech. Sola scripture je biblická a Bible je přímo explicitní, že je písmo vdechnuté Bohem. Ježíš Kristus sám osobně citovat písmo stále! A k tomu článku, podíval jsem se hned na první bod, který je špatně. Absolutně.

Hned ten první bod je totálně špatně: Ježíš Kristus řekl, ať učedníci šíří jeho učení (např Mat. 28:19, Mk 16, 15). Je to úplně pitomá výtka. Řekl snad Bůh Mojžišovi, ať začne psát své knihy? Musel to dělat? Možná, kdyby měl před sebou nějakého katolíka, tak by to musel udělat. A kde je psáno, že je pro spásu nutná četba písma? Co je to za nesmysl zase. Tohle nikdo neříká. Znovu říkám: Jestli v tobě nehoří Duch svatý, pak opravdu nechápu od koho získáváš inspiraci ke svým malým křižáckým válkám tady.

faghira 3.9.2014

Stepb - Po pravdě řečeno jsem Luthera nijak nestudovala, protože mě do toho ani Duch Svatý nevede, takže to ani nehodlám řešit. Já stojím na Živém Kristu, ne na tom, co řekne ten nebo ten člověk, ať už je to kazatel, biskup, papež nebo prezident. Já vždy zkoumám toho člověka, jeho srdce a úmysly, rozsuzuji to podle Božího slova. Ani se neklaním a nemodlím k mrtvým lidem, kteří pro mne nemohou nic udělat. Je rozdíl mezi tím, když někoho ctíš nebo uctíváš. Můžeš ctít člověka, mít k němu úctu, ale ne ho uctívat. Pokud se někdo klaní člověku nebo čemukoli jinému, ponižuje ho to. Uctívání přísluší jen Bohu.
Takže zpochybňuješ Bibli, neboť je už zastaralá a mnohokráte překládaná? Proto už je třeba nových výkladů? To už může přijít opravdu kdokoli - anděl, kazatel, falešný prorok a učitel. Ale není divu, jsme v posledních časech, tak se zjevilo mnoho antikristů, nakonec přijde ten bezbožník a posadí se na Božím trůnu.
Co se týče pravých proroků a jak je poznat, musí se to rozsuzovat, jestli mají živou víru v Krista, sledovat jejich život, zda-li žijí v naprosté svatosti a čistotě, zda-li se naplňují ta proroctví, o kterých mluví.

faghira 3.9.2014

https://www.youtube.com/watch?v=s-jV6oR81BI - věřím, že toto je skutečný, Bohem pomazaný, prorok. Je z Keňi, má být v říjnu v Praze.

erik83 3.9.2014

renton14: Žádné křižácké války tady nikdo nevede. Umí tady vůbec někdo debatovat bez emocí? Renton, stepb ti jen předložil několik věcí k přečtení a hádám, že tim určitě nechtěl vyvolávat rozbroje. A myslím, že to patří mezi věci co mají hlavu a patu. To neříkám automaticky jako katolík, ale jako člověk co si to přečetl a zamyslel se nad tím. Pravdou je, že těch církví a sekt jsou tisíce a každá si to trošku upravuje podle sebe. Kde je potom ta pravda? Pokud chceš obhajovat Sola scriptura, tak vlastně vkládáš svou důvěru v katolickou církev, která za účasti ducha svatého ustanovila obsah nového zákona. A pokud tedy v pravost písma svatého opravdu věříš, tak proč nevěříš, že i v jiných věcech je katolická církev pod záštitou a vedením Boha? Zvláště když je tam to 400leté vákuum, kdy Sola scriptura nebylo možné praktikovat. A ještě jedna drobnost....Sola scriptura znamená Pouze písmo, což odkazuje na to, že Bible je jediným zdrojem Boží pravdy. Pokud chce někdo dojít spásy, tak musí přijmout Boží pravdu. Jak jinak ji tedy zastánce Sola scriptura přijme než-li skrze četbu písma svatého??? Takže pokud hájíš Sola scriptura, tak hájíš i spásu skrze četbu Bible.

stepb 3.9.2014

Sola scriptura je o tom, že není potřeba zádných učitelů kteří bibli vykládají žádných sněmů, a žádné tradice a žádných kněží............... přitom je to vlastně zároveň popřeno tím kdo solu scripturu vymyslel, protože ten říká, neustoupím ve svém učení andělu ani ďáblu, snad někdy později tu Lutříkovu citaci vyhrabu......v písmu je autorita apoštolů např a taky je tam zachyceno že ONI VYKLÁDALI PÍSMA, jak byl jeden ten týpek na voze četl starý zákon a nerozuměl tomu apoštol mu to vysvětlil a pak se ten borec nechal pokřtít...... dal jsem to už někde výš, co všechno je v písmu popsáno a jak samo písmo solu scripturu tak jak jí vymyslel Luther vylučuje..........................Luther říká církev nemá učit výkladům písma a sám písmo vyložil, vaše církve dělají to samé co my jenže= vykládají písmo...... my to říkáme otevřeně, u vás to je skryto...........vaše skrytá dogmata jsou například Soli, potom pár základních tezí které mají denominace společné / to znamená rozlišující znaky- nepotřebujete kněžství, zpověď atd...../ a potom by mně zajímalo kdo z vás ví o vašich evangelikálních konferencích něco bližšího- jsou tam přijímány teze jak mají vaši pastoři společně vylaďovat výklady bible. Myslím že zatím jen jeden člověk, nebo dva z vás v podstatě přiznali a pravdivě, že reformátoři byli k vyložení písma potřební a že jsou jejich výklady pravdivé a inspirované duchem svatým........ pak jsme si teda kvit u vás to byli reformátoři pár nadaných proroků a u nás jsme výklady přijímaly hromadně na koncilech, jako valná hromada.............. To je jediné co bych protestantizmu vytkl, proč se to maskuje, proč to není přesně popsáno, co kdy a kdo který výklad řekl a proč zrovna tento výklad považujete za pravdivý...................Když to hodně zjednodušším kolik vás ví že vám Luther vytýčil hlavní teze, hlavní výklady písma + soli....které později zdokonalili další pokračovatelé?..........Kolik vás si uvědomuje že vaše církev vás těm /správným/ výkladům učí?.... uvědomujete si to, nebo automaticky říkáte výklad mojí církve je bible......... samotná bible by byla někde na poušti neslyšet ani jednu stranu,.......tak to ale nedělá žádná církev, všechny církve učí jak vykládat bibli...... v tom jsme si s vámi úplně rovni u nás je to oficiální u vás neoficiální, ale oba principy jsou stejné.

stepb 3.9.2014

Protože jsem nezjistil jak můžu svůj příspěvek smazat...... tak totální výcuc předchozího příspěvku......Otázkou je kolik protestantů si uvědomuje, že ho jeho církev stejně jako naše řkc, učí výkladům písma? ..........U nás je to aspoň oficiálně a na tvrdo řečeno a v bibli také - Církev je sloupem pravdy, církev má vykládat písmo........... u vás se říká, jak? Církev nevykládá písmo? Každý sám? Když už jsou předem dané teze a mantinely kam těmi výklady máte dojít?......... Tedy vím o některých kteří připouštějí, že reformátoři byli důležití, řekněme proroci potřební pro výklad písma a pak to dále zdokonalili jejich žáci........ Ale co nechápu je že někteří to neví, nebo popírají a tak...

renton14 3.9.2014

Sola Scriptura: „Latinský výraz „sola scriptura“ odkazuje k autoritě Písma svatého, sloužící jako jediná norma všeho, co se vyučuje a vyznává v církvi. Tuto autoritu si Písmo jakožto inspirované slovo Boží pro sebe nárokuje v mnoha oddílech (2Tm 3, 16 (Kral, ČEP), 2Pt 1, 20–21 (Kral, ČEP)). Mělo by zůstat na paměti, že přijímání Bible jako jediné autority pro učení nepochází z rozumových argumentů nebo z lidských tradic, nýbrž je přesvědčením vyvolaným z Ducha svatého v lidském srdci. Jinými slovy, jedná se o záležitost víry, působené Duchem svatým skrze samotné Písmo.“
...
„Doslovně znamená „Pouze písmo“, ve významu „Pouze Písmo (Bible) je plnohodnotným zjevením Boží pravdy“. Vyjadřuje víru protestantů, že všechna pravda o Bohu vychází z Bible. Tento důraz se zásadně vymezuje proti katolickému učení, podle něhož je zdrojem poznání vedle Bible také církevní tradice. “

Zde je jasný rozdíl. Katolická církev = výklad písma + rituály. Ale je rozdíl i mezi výkladem písma a porozuměním, které přichází skrze Ducha svatého. Pochopitelně nad písmem je ještě živý Bůh. Spása přichází skrze víru v milost Ježíše Krista, pokání, odvrácení se od hříchů a konání Boží vůle. Bible je inspirovaná, ale i my se musíme nechat inspirovat! A potom přichází teprve spása. I mluvené slovo nás může takto inspirovat. Nejde o výklady... Mám-li bíle tričko, tak je bílé, i když katolická církev říká, že je černé. Říkat si to mohou, ale neznamená to, že mají pravdu. Luther nebyl žádný prorok, ale průměrný věřící z dnešního pohledu. Dejte Bibli do ruky 90% věřícím nekatolíkům a všichni přijdou s podobným základem, jen katolická víra musí mít překladatele a kněží a další ranky, pyramidovou hiarchii, aby mohla své doktríny říkat lidem, kteří sami Bibli ani pomalu nečtou. Otázka je jasná: Jak mohla církev po takovou dobu přednášet takové nesmysly a přitom mít ve svém středu pravé křesťany? Nemohla. Neměla. A nemá. A co je horší? Jedna církev se špatnými dogmaty (sám jsi naznačil, že Luther měl v mnohém pravdu) a nebo stovky a tisíce možností, kde spousta z nich má základ naprosto v pořádku. A člověk se aspoň může rozhodnout a neskrývat svou víru. Může se bránit herezím, protože může přejít jinám. Není jako vězeň. Jak se lze bránit jedné velké velmoci, která má své ruce všude? Těžko. Trvalo to 1200 let cca. A bylo to pěkně krvavé. Více denominací ničemu neškodí. A dělají Satanovi těžkou úlohu, protože Satan staví jedině pyramidové struktury a jedna světová vláda nebo víra je jeho nápad. Bůh dává vždy svobodu.

stepb 3.9.2014

Rentone, bílé triko ,mám na mysli třeba: 1. Korintským 11:29 Kdo jí a pije a nerozpoznává, že jde o tělo Páně, jí a pije sám sobě odsouzení........................... v tomto verši není napsáno že je to jen památka, nebo jen symbol..............Luther věřil stejně jako my, vyjímečně, že jde skutečně o tělo Páně................ Ale Kalwín už řekl že je to jen symbol......další borec řekl že při VP působí Ježíš ve shromáždění..... a nedávno jsem se dozvěděl že ty protestanské výklady, nebo chápání poslední večeře jsou čtyři......... Tak mi vysvětli, proč máte čtyři verze když je to tak jasné, že 90% to vidí jasně................................ Některé citáty ani nepotřebují žádné výklady, přece každý citát je pravdivý, nedá se s nimi hrát vybíjená jako u vás.......... tady apoštol říká, jde o tělo Páně a vy nevěříte apoštolovi a tomu co je v bibli, ale Kalvínovi který řekl to je lživé chápání......................................... Vaše denominace, také dělají výklady bible, nechápu proč to maskuješ, nebo se za to stydíš...........

erik83 3.9.2014

Renton: Výklad písma + rituály? Když už tak výklad + tradice. Tradice je poznání z víry skrze ducha svatého....určitě se najde i přesnější definice. No jo panáčku, jenže tradice vyžaduje čas a trpělivost... řekněme cca 1500 let :D Jste dost pozadu :D A satan je určitě celý špatný z toho jak se z jedné právdy utvoříla tisícovka polopravd. Znáš to pořakadlo... rozděl a panuj? Jak může být jiná než-li jedna víra, když je jen jeden Bůh?

stepb 3.9.2014

Rentone, pokud to nevíš tak tě o tvém evangelikálním směru můžu poučit .........
Stejně jako my máme dogmata, Vy máte dost dobře maskovaná dogmata, když o nich ani nevíš.......... Ladí se tam noty výkladu písma, třeba výklad o ospravedlnění a podobně...... tak mi prosím nevykládej pohádky, že o žádné výklady nejde, já si vážím jedině těch protestantů, co říkají, že reformátoři měli na výklad bible nějaké právo z Ducha svatého, to by aspoň mělo logiku, ale lhát že vy se neučíte jak správně vyložit bibli, to snad ne...... Nebo je ten švindl tak dokonalý, že si to opravdu neuvědomuješ.
Klíčové dokumenty evangelikálního hnutí:
Lausannský závazek (1974)
Chicagské prohlášení o neomylnosti Bible (1978)
Chicagské prohlášení o biblické hermeneutice (1982)
Chicagské prohlášení o biblické aplikaci (1986)
Manifest z Manily (1989)
Cambridgeská deklarace (1996)

erik83 3.9.2014

Stepb: Ty se nezdáš... protestanty máš teda nastudované... klobouk dolů :D

renton14 3.9.2014

Hezky systematicky:
1 Kor 11: 24-34: „Stejně vzal po večeři i kalich a řekl: ‚Tento kalich je nová smlouva v mé krvi; toto čiňte, kdykoliv byste pili, na mou památku.‘ 26Neboť kdykoliv byste jedli tento chléb a pili tento kalich, zvěstujete smrt Páně, dokud on nepřijde. 27Kdo by tedy jedl ten chléb nebo pil kalich Páně nehodně, bude vinen proti tělu a krvi Páně. 28Ať člověk zkoumá sám sebe, a takto ať z toho chleba jí a z toho kalicha pije. 29Neboť kdo jí a pije nehodně, jí a pije sobě odsouzení, neboť nerozsuzuje tělo Páně. 30Proto jsou mezi vámi mnozí slabí a neduživí a mnozí usínají. 31Kdybychom rozsuzovali sami sebe, nebyli bychom souzeni. 32 Když jsme však souzeni od Pána, jsme vychováváni, abychom nebyli odsouzeni spolu se světem. 33Proto, moji bratři, když se scházíte k jídlu, čekejte jeden na druhého. 34Je-li někdo hladový, ať jí doma, abyste se nescházeli k odsouzení. Ostatní věci zařídím, až přijdu.“

Tímto Ježíš OBRAZNĚ říkal, že bude obětován za hříchy světa.Tento kalich – jeho oběť reprezentují novou smlouvu, výkupní smlouvu za naše hříchy, jeho krev. Nikoliv přímo kalich nebo dokononce tento konkrétní kalich. Ani pití jeho >krve> v doslovném významu nebo pojídání jeho těla v doslovném významu. Kdykoliv byste pili nebo jedli tento chléb, ZVĚSTUJETE jeho příchod v budoucnu. Jde o symboliku. Hovoří se o tom „Kdo by tedy jedl ten chléb nebo pil kalich Páně nehodně, bude vinen proti tělu a krvi Páně. “ Neboli: Kdo by nadarmo pil/využíval Kristovu krev pro svůj hříšný život – například by si řekl, že jsem hříšný člověk, a proto rezignuji na boj s hříchem a nechám se vždy umývat v jeho krvi u zpovědi aneb, pokážde jej „ukřižuji“, když to řeknu natvrdo, pak tito lidé nebudou vykoupeni. Když je nám totiž odpouštěno, jsme umyti v Kristově krvi (dalo by se říct, že pijeme jeho kalich), proto tato symbolika. Jeho oběť nám jí má připomenout. To je paralela k mnoha veršům. Například: Židům 6:4-6: „Neboť ty, kteří byli jednou osvíceni, okusili nebeského daru a stali se účastníky Ducha Svatého, 5okusili dobrého Božího slova i moci budoucího věku, 6a odpadli, je nemožné znovu obnovovat ku pokání, neboť si opět křižují Syna Božího a vystavují ho veřejnému posměchu.“ Kristova oběť je dokonána! Je potřeba rozlišit obrazné verše a ty doslovné... Zde se hovoří obrazně. Vše, co udělal Ježíš na kříži bylo dostatečné pro naše vykoupení! Nemusíme ještě provádět tyto zvrhlé rituály s doslovným významem, význam je symbolický. Přítomnost lze vyjádřit maximálně prostřednictvím věřících, kteří tento akt provádí, tím oslavují Ježíše Krista a jeho oběť. Připomínají a připodobňují její význam. Tak to vnímám.

Naposledy reaguji na paradigma „Katolíci vs protestanti“: Jednak tu jde spíše o spor katolicismus vs křesťanství, ale já nezastupuji ani Luthera, ani Zwinglieho, ani Calvina (i když předurčenost je biblická a pravdivá, ale přesto spojena se svobodnou volbou, neboť Otec zná naše srdce a ví, jestli budeme následovat Ježíše ještě než se pro to vůbec rozhodneme, a tím; a proto jsme vyvolení), já se snažím ukazovat na zásadní problémy. Když jste znovuzrození, pak prostě víte. Já vím, že modlení se k mrtvým a Semi-chci-říct-Marie je prostě špatnost a hřích, je to modlářství, vyvolávání duchů atd. Je tu také ten papež, jako vaše >neomylná> hlava církve, i když mi budete tvrdit, že to není hlava, ale jen >zástupce> – je to stejný argument jako když někdo hajluje a tvrdí že nehajluje, ale zdraví Hitlera. Pro všechno existují malé a podivné důvody v katolické církvi. Proč? Pravda je přece jednoduchá. Nepotřebuje opěry. A k těm církvím: Vždy je lepší mít více církví, než jednu, které šéfuje pár lidí, protože se může zvrhnout nebo být špatná od začátku a člověk je v pasti prostě. Nemůže utéct. Proto je lepší mít více církví, je jasné, že některé jako mormoni nebo adventisté jsou prostě >too far>, ale alespoň nejsou uvězněni a mohou kdykoliv odejít k církvi, která má spásný základ správně. Bůh je spravedlivý a vidí nám do srdci, jestliže jej hledáme upřímně, pak to stačí. To si myslím. A další příklad: Podívejte se na EU... Jedna centrální mocnost je vždy špatná. Hlavně pro velký počet lidí. Bůh nám dal svobodu, protože chce, abychom jej skutečně milovali, nikoliv z donucení. A vždy nám dá oč naše srdce žádá, tudíž, jestliže člověk odmítá uvěřit v Boha. Nechce jej přijmout, pak nebude spasen a dostane se tam kam chtěl – na místo, kde neexistují žádná dobrá pravidla stanovená Bohem. Mimochodem to nahoře bude nějaký katolický překlad asi. Já používám studijní Bibli nebo Bibli kralickou. Jinak nemám nic proti katolíkům, mám mezi nimi přátelé. Paradoxně jsou aktivnější, než většina >protestantů>, které jsem poznal. Hezký večer.

dan78 7.2.2015

Můj nejlepší kamarád je praktikující budhista, meditace je skvělé praktikum k sebepoznání a rozvoji mysli, vnitřní síly a kázně (kéž bych na to měl vůli a trpělivost), jóga má evidentně blahodárný účinek na zdraví tělesní i duchovní, Reiki je skvělé praktikum znovuobjevené japonským křesťanským teologem, které uklidňuje i léčí - není třeba hystericky zatracovat něco dobrého, byť to přišlo z východu nebo o tom není psáno v bibli.

faghira 9.2.2015

dane78 - No teda, to koukám. Ty budeš asi příznivec pana Halíka, nebo bys mohl být. Takže meditace, jóga a Reiky má blahodárné účinky na zdraví tělesné a duchovní? Odkdy?

mirushak 9.2.2015

jojo, Halík je heretik... ale takové názory může mít i někdo, kdo se hlásí k jiný denominanci, např. dan78... měl by více číst z Bible a nepodléhat současným >moderním> a příliš liberálním tendencím... všechno co se NÁM zdá dobré, opravdu není dobré... třeba se to ukáže později (v lepším případě)

dan78 9.2.2015

Faghiro, hovořím z osobní zkušenosti.

amper01 9.2.2015

FAGHIRA: Nevysmívej se něčemu, cos nevyzkoušela. Meditace, jóga atd... mají opravdu blahodárné účinky na zdraví fyzické a zdánlivě duševní. Háček je akorát v tom, jaký vliv to má na člověka na úrovni duchovní! A to už si bohužel lidé neuvědomují... Jedny z moderních ďáblových pastí. A Bohužel to prokouknou jen někteří. Mnozí pak až když už se duchovní následky začnou projevovat i fyzicky. Naštěstí pokud se obrátí na Ježíše, dokáže uvolnit i z těchto následků, akorát už je to větší boj....

dan78 9.2.2015

Amper1: A jakpak se projevuje taková duchovní újma? (Teď nechci neprudit, fakt mě to zajímá, jak se to projevuje.)

dan78 9.2.2015

Amper1: Odpusť mi ten dvojtý zápor - mělo být : nechci prudit...

faghira 9.2.2015

Amper01 - právě, že jsem to vyzkoušela - alespoň meditace,relaxace a Reiky. Při Reiky mě pan mistr zasvětil a pak za to chtěl 2000,-Kč. Za zasvěcení do prvního stupně. Měsíc mi bylo celkem dobře a potom jsem se vrátila zase do depresí.

andreakhadija 11.8.2015

Muslim má ale 4 svaté Boží knihy - Korán, Bibli, Toru a Knihu Davidovu.

faghira 11.8.2015

Takže muslim má čtyři svaté knihy, no podívejme. Takže každý den si otevře jinou asi tak nějak podle chuti a vybere si, co se mu zrovna hodí.

andreakhadija 11.8.2015

Faghira: nechápu proč to píšeš tak ironicky?? je to teda dost trapné a hloupé od tebe, ale at se každý prezentuje jak sám nejlíp umí :)))) kdyby si byla trochu znalá náboženství, tak bys tohle věděla, ale ignorace ti nedovolí? Muslimové mají 4 svaté knihy, jak jsem již napsala - Korán zůstává v arabštině - původním jazyku proroka Mohammeda (s) a Bibli, Toru a knihu Davidovu muslimové uznávají v původní verzi..Bible dnešní doby je mnohokrát změněná a nemá pro muslimy výpovědní hodnotu, tudíž se řídí poslední zjevenou knihou a to Koránem.

faghira 11.8.2015

AndreaKhadija - ano, trochu ironie tam je, ostatně i některé verše psané apoštoly jsou v ironickém jazyce. Určitě nemusím znát do podrobna všechna náboženství tohoto světa, stačí mi jen ty základní informace. Jsem ráda, že jsem poznala toho jediného a pravého Spasitele Ježíše
Krista, protože jen On je ta cesta, pravda a život. Budu ráda, když i Muslimům zazáří Kristovo světlo evangelia, aby nebyli Bohem odsouzeni.

pokus 11.8.2015

Co napsala Fagihra na Khadiju je velmi výstižné a pravdivé. Docela se musím dost ironicky pousmát tomu, že muslimové uznávají Bibli. To je hodně silný žert:-D. Kdyby muslimové uznávali Bibli jako Slovo Boží, tak by věřili, že Ježíš je Syn Boží=Bůh zjevený v těle=Bohočlověk= Syn člověka. Dále by věřili v Kristovu dokonalou oběť, která ZCELA stačí pro hříšníkovo očištění od hříchů a také pro jeho posvěcení a otrocky by se v zákonickém stylu katolíků nesnažili zalíbit /ospravedlnit/ svými skutky před Bohem. Poté by samozřejmě zavrhli to Satanovo dílo jménem Korán a hadísy! Řekl bych, že muslim má uvz dvě uvz uvz knihy uvz a to korán a hadísy. Spíš bych řekl, že více ty hadísy! V podobném stylu jako má katolík Bibli a tradici. Víme, že katolík má jednu uvz knihu uvz a to tradici.

pokus 11.8.2015

Jinak ty komentáře ohledně toho, že Bible je pozměněná nemíním hlouběji komentovat. Je to neznalecký amatérský pohled nevěrce, který propaguje islám /vzniklý až v 7. stol po Kristu, a který je v přímém rozporu s Biblí/ a který nemá ani zdání o tom, jak je Bible doslova uznána v jakémkoliv pohledu za Slovo Boží /mravního, vědeckého-historického, archeologického, přírodovědeckého, sociálního, antropologického atd../. Bible je kniha knih, které žádná jiná kniha nesahá ani po kotníky. Je to dílo, proti kterému není možno cokoliv namítnout z jakéhokoliv hlediska. Neexistuje ani jeden vědecký důkaz, který by byl v rozporu s Biblí!!!! Je to Slovo Boží. ŽÁDNÉ JINÉ NOVÉ ZJEVENÍ OD BOHA MIMO BIBLI, JIŽ NENÍ A NEBUDE. Bible je kompletní, celistvé, dokonalé Boží Slovo. (2.Tm3:16-17)

amper01 12.8.2015

POKUS: Taky jsem si myslel. Ale satanovi služebníci se už začali s**t i do Bible - změny díky zásahům tam jsou. Naštěstí Duch Svatý vyučuje také a doplňuje... První díl o historii a pramenech Bible, dobrý k pochopení druhého - https://www.youtube.com/watch?v=JhXuTcfvhl0 a 2. díl o současných změnách v Bibli - https://www.youtube.com/watch?v=qHjgp1wPhag

andreakhadija 13.8.2015

Faghira: no do podrobna to po tobě nikdo nechce, ale ironicky se pousmívat na tom, že muslimové věří ze 4 svaté knihy, je docela blbý, to je řekla bych docela základ.. to nejsou hluboké znalosti.

andreakhadija 13.8.2015

Pokus: Klidně se směj, ale směješ se své neznalosti :) Oni uznávají původní Bibli, ne tu nynější >novodobou>, která je mnohokrát změněna. Navíc: Ježíš řekl: A život věčný je v tom, když poznají tebe, jediného pravého Boha, a toho, kterého jsi poslal, Ježíše Krista. (Jan 17:3) - tzn muslimové berou Ježíše Krista jako proroka, což je tak v Bibli i napsáno + Ježíš jí řekl: „Nedotýkej se mne, dosud jsem nevystoupil k Otci. Ale jdi k mým bratřím a pověz jim, že vystupuji k Otci svému i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu.“ (Jan 20:17) Z tohohle verše mimo jiných berou, že Bůh je stejný otec pro Ježíše jako pro nás všechny, není více než prorok, ale zato velmi významný. Je to napsáno jasně. V Bibli bohužel Ježíš nikde neříká, že je Bůh a že ho máme uctívat.
Nene Korán je pro muslimy Kniha od Boha, ale podle toho jak píšeš, tak nevíš co jsou asi hadísy - uchovávaná výpověď o činech a skutcích proroka Mohameda. To je od jeho nejbližších, jak se choval, co radil lidem atd.
To že nemíníš pozměněnost Bible komentovat, je tvoje věc, každopádně změněná je, ani se nedochovala v původním jazyku Ježíše Krista, po tolika přepisech a překladech se prostě mění...Korán zůstává v původním jazyku, což je výhoda. Bohužel. to je realita.Vem si už jen to, že v Bibli je 200x slovo meč! Vem si tohle: Bible Matouš 10:34: >Nemyslete si, že jsem přišel na zem uvést pokoj; nepřišel jsem uvést pokoj, ale meč.> tohle těžko opravdu řekl Ježíš, potom by byl propagátorem násilí a to on určitě není. Anglicky je meč >sword> a slovo >word> jednoduché přidat >s>. Ježíš vždy přicházel se slovem Božím ne s mečem.
Korán vůbec není v přímém rozporu s Biblí :D řekla bych že náboženství jsou si velmi podobná až na pár věcí a to, že Ježíš není syn Boží, ale poslední z mnoha proroků. Ostatně muslimové uznávají proroky od Adama, Noa, Abrahama, Lota, IsmaeIa, Izáka, Mojžíše,..... Davida, Šalamouna, Ježíše a Mohammeda - třeba příklad - jak se modlil Ježíš Kristus? Padl čelem k zemi - stejně tak se modlí muslimové, jeho jazyk byla Aramejština - velmi podobná arabštině - mír s tebou - pozdrav - Aramejsky je to >Shlama ahlaykhu> a arabsky je to >As-salamu alaykum> docela podobný. Ježíš dodržoval půst - muslimové mají postní měsíc Ramadán. Když se šel modlit tak si zul boty a umyl se, stejně jako to dělají muslimové - rituální očista wuzu. A kdo je dle muslimu nejvíce cnostná žena (i pro křestany)? Panenka Maria - neoblékala se náhodou jako dnešní muslimky? proč křesťanky nenásledují její vzor? + Křesťanky se dle Bible mají také zahalovat - Korintským 11:6 - >Jestliže si žena nezahaluje hlavu, ať se už také ostříhá. Je-li však pro ženu potupné dát se ostříhat nebo oholit, ať se zahaluje.> a co zákaz jíst vepřové - to je také v Bibli..
JO a ještě další malý dodatek: Neexistuje nic, co by bylo v rozporu s Biblí? to co píšeš je naivita a jde vidět, že jsi Bibli moc nečetl a nebo jen listuješ.
1. z hlediska stvoření země: stvoření za 6 dní - našich dní nebo >dní> neurčeného času? Genesis 1:11 - zazelenání země...den po té - Genesis 1:16 stvořil až slunce - jak může zeleň žít bez slunce? je to v rozporu s vědou, přírodou, pak v jedné kapitole je, že nebesa mají sloupy a v další že nemají, pak že země je podpírána sloupy, což je nesmysl - 1. Samuelova 2:8 : Vždyť pilíře země patří Hospodinu, on sám založil svět na nich.
2. jídlo: Genesis 1:29: >Bůh také řekl: „Hle, dal jsem vám na celé zemi každou bylinu nesoucí semena i každý strom, na němž rostou plody se semeny. To budete mít za pokrm.> Dnes už víme, že není vše jedlé, po některých bobulkách přichází otrava.
3. Desinfekce: levicitus 14: 49 - 53 - jak desinfikovat malomocentví atd.... - to je hodně vtipné - krví ptáka + další přísady. Naštěstí dnes nedesinfikujeme dle Bible.
4. žena a porod - když porodí chlapce, tak bude nečistá 7 + 33 dní a když porodí děvče tak 7+ 66.???? jakoby by dívka špinila víc ..
5. Nepřesnosti v číslech - kontext stejný: 2. Královská 24:8 - bylo mu 18 let a vládl 3 měsíce a v 2. Paralipomenon 35: bylo mu 8 let a vládl 3 měsíce a 10 dní... 1. Královstká 26 - 2000 batů. a 2 Paralipomenon 4:5 - 3000 batů.................... atd to je jen zlomek příkladů... nechce se mi to vypisovat všechno.
A Bible tvoří asi jen 20% toho co Ježíš řekl, zbytek je psáno jinými lidmi, kteří se s ním třeba nikdy ani nepotkali, nebo v případě Pavla (Saula), kdy k němu promluvil..A evangelia byly psáno desetiletí po Kristově >odchodu>
Mohl bys mi tyhle >nepřesnosti> vysvětlit?
PS: Amper01 potvrzuje změny, ale to je logicky jasné.
Já jsme silně věřící, studuji náboženství a mívám také zjevení, to je důvod proč se >rýpu> v každé větě, CHCI opravdu vědět, co je od Boha a co je od Satana! Ne jen slepě věřit, chci tomu rozumět a chci to mít podložené.

stepb 13.8.2015

Andreo je to jednoduché, Ježíš je syn Boží, ne obyč člověk jako třeba mohamed, v žádném jiném jménu není spásy....ani ve jménu Aláh.....................A tam je to rozseknutí, každé vyznání že Ježíš je Bůh je z Boha a každé vyznání proti je z ďábla i zjevení, cokoliv...................................8Filip mu řekl: „Pane, ukaž nám Otce, a víc nepotřebujeme!“
9Ježíš mu odpověděl: „Tak dlouho jsem s vámi, Filipe, a ty mě neznáš? Kdo vidí mne, vidí Otce. Jak tedy můžeš říkat: Ukaž nám Otce?
10Nevěříš, že já jsem v Otci a Otec je ve mně? Slova, která vám mluvím, nemluvím sám od sebe; Otec, který ve mně přebývá, činí své skutky.
11Věřte mi, že já jsem v Otci a Otec ve mně; ne-li, věřte aspoň pro ty skutky!.........................................................................................................................................................................................................................................kdo je satan? Původně jeden z nejvyšších neli nejvyšší boží anděl, z obrovskou inteligencí, krásný dokonalý, ozdoba božího trůnu, jen se zaskvěl pýchou proti stvořiteli, může dělat zázraky-jasnovidectví, dokonce i uzdravování, ale po čase si vybere krutou daň........Při zjeveních může mít člověk pocit že jsou od Boha, nebo anděla, ale taky to může být padlý anděl ........a to by se poznalo při exorcizmu....co by to zjevení dělalo pod Autoritou Krista, jestli je z Boha nebo z Ďábla

stepb 13.8.2015

Andreo jinak starý zákon platil především pro Izraelity, něco je muselo držet na uzdě, i zdánlivě pro nás už totálka nepochopitelné příkazy..... ještě nebyl Ježíš v těle, ještě nepřinesl oběť....takže zabíjeli ty zvířata, dodržovali xy nařízení, třeba obřízku, obřadní nečistota, nejíst vepřové atd atd., ty oběti byli nedostatečné, ale byl to jakýsi znak pokání,,, a naplnění všeho přinesl až nový zákon............ všechno staré novým zákonem padá....pro nás platí nová smlouva naplnění staré smlouvy........jeruzalémský sněm kde Petr řeší obřízku z apoštoly a tam to jasně nakonec rozsekli, jsme vázáni novou smlovou, nic žádné obřízky atd.............................Jinak genesis atd, je napsán v OBRAZNÉ řeči, v řeči SYMBOLŮ........sedm dní stvoření mohlo být sedm úseků dlouhých milióny let.............vžyť u Boha je den jako tisíc let, na jiném místě v bibli................A takhle to je i z těmi sloupy a podobně...............................Doba starého zákona pominula Ježíšovou novou smlouvou, čti hlavně nový zákon........................starý zákon už neplatný z jeho nařízeními pro nás, to je cesta zpět o xy tisíc let, jak říkáš muslimové vlastně jsou furd tak nějak ve starém zákoně i když už dávno Ježíš vstoupil na nebesa a přijal slávu od otce a seslal svého svatého ducha.....

andreakhadija 13.8.2015

Stepb: to co píšeš >důkaz>, že je Ježíš Boží syn je fajn, ale stejně tak já jsem Boží dcera, tak jak je to napsáno zde: „Nedotýkej se mne, dosud jsem nevystoupil k Otci. Ale jdi k mým bratřím a pověz jim, že vystupuji k Otci svému i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu.“ (Jan 20:17) - k Otci svého i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu - to je úplně jasné tady z toho. Proč se tento verš ignoruje? Najdi mi v Bibli, kde je psáno, že Ježíš říká, že je Bůh a máme se mu klanět nebo ho uctívat,aby budu OK. Ale není to tam! Ať jsem hledala jak jsem hledala. Jinak i Mohammed dělat zázraky a jiní proroci také, třeba Saul/Pavel. jsou tedy všichni Bohové? Nejsou.
Já viděla i panenku Marii, celá zářila a ostatní zjevení... to mě donutilo studovat a nebýt slepá...
Jo a když si se už zmínil o exorcismu, tak mám kamarádku, co byla posedlá tak, že ji to lámalo v páteři, chrčela a obracela oči, popálila ruku učitelce, mluvila mužským hlasem, četla myšlenky...její rodina říkala, že jestli znám ten film >v moci ďábla> tak říkali, že to je odvar čaje, proti realitě!!! Prvně to řešili Křestanstvím, Biblí, Kristem, ale bez úspěchu - trvalo to několik let, nikdo nepomohl! Bibli hodila o zem.. až Korán a lslám ji z toho dostal a je čistá!!! Přežila. Já u mnoha věcí byla a jediný co zabíralo bylo pustit recitaci z Koránu a kolem ní dát Korány. Do 5 minut to zas byla ona, bylo to šílený!

andreakhadija 13.8.2015

Stepb: Bible je Bible - to je alibistické brát v úvahu jen Nový zákon, křestané mají Bibli jako svatou knihu, proč neuznávají Bibli jako celek? No když zmiňuješ obřízku, tak je chyba, že se nedělá - je to velmi hygienické, estetické, muž voní, má větší vytrvalost atd atd atd..a vepřové? Důvody zákazu konzumace vepřového masa jsou mnohé. Prvním důvodem je hygiena zvířete. Ono samo mnohdy za to nemůze, ale dnešní odchov jakýchkoli zvířat je ve velmi špatných podmínkách. Prase tedy žije ve svých výkalech a také je pojídá. Toxické látky
a všechny složky výkalů se dostávají do celého těla zvířete a maso je tak značně znehodnocené. Prase také sní i plesniou a hnijící stravu, zdechliny apod. Vzhledem k tomu, že trávení u prasete probíhá pouze 4 hodiny a je velmi nedokonalé, tak tělo vstřebává téměř vše bez nějakého důkladného čištění. Všechny škodliviny poté putují do krve a následně do masa. Pokud to porovnáme s trávícím systémem u krávy, která je býložravec a má 4 žaludky, které zpracovávaví potravuji až 24 hodin, kvalita masa je úplně někde jinde. Dalším důvodem je poměr tuku v mase. Vepřové je nejtučnější maso a tím způsobuje řadu nemocí jako je ucpávání cév, srdeční nemoci, obezitu dále také Alzheimera a impotenci. Navíc je zde možnost nákaza červy, které se v mase objevují. Dalším důvodem je intelekt zvířete, které dosahuje intelektuální úrovně 3-letého dítěte. Nehledě na to, že vepřové maso je nejvíce podobné lidskému. Pro muslima je tedy naprosto nemyslitelné a až řekněme odporné požívání tohoto druhu masa.
>sedm dní stvoření mohlo být sedm úseků dlouhých milióny let> ano přesně si to teď řekl, děkuji, to znamená, že stvoření zeleně a pak (za dlouhých milionu let) Slunce, to je naprostý nesmysl! Neztotožňuje se s vědou. Pokud je Bible Boží slovo, tak se nesmějí vyskytovat takové šílený hrubky proti vědě!..
Když doba Starého zákona pominula, proč je součástí Bible, když >neplatí>?

Starý zákon je ale napsán kým teda????

stepb 14.8.2015

když uzavře někdo z někým smlouvu a ta smlouva vyprší uzavře se smlouva nová,nic špatného v tom nevidím............ono i tohle tam v bibli je ;) ----jeden z příkladů při poslední večeři, kdy říká toto je smlouva nová a věčná, zpečeťena v mé krvi.........nebo jak jde Petr kamsi k pohanům a blik ho i oni příjímají Ducha svatého, .........nebo z tím vepřovým, Petrovi se zdá sem kdy sestupuje z nebe xy dřív zakázaných tvorů a on slyší hlas zabíjej a jez....pak je tam psáno není nečisté to co do těla vchází, ale co z něj vychází...........

andreakhadija 14.8.2015

Stepb: Můžeš o tom i přemýšlet? to co sem napsala o obřízce a vepřovém má smysl, proč by byla uzavřena smlouva, která je pro jedna stranu méně výhodná než ta prvotní? to nedává zase smysl. Vem si Judaismus i islám má obřízku i zákaz vepřového, zahalování- v Bibli ve St. zákoně je tohle všechno také. Proč by třeba vepřové mělo být povolené když očividně je škodlivé ve všech směrech? třeba to je o tom, že je otevřena uplná svobodná vule a člověk si má vybrat, že v křestanství nejsou úplné zákazy kromě desatera? Česko je známe mimojiné konzumají hooodně vepřového a podívej se kolik je tu infarktů....Muslimové infarkty skoro nemají..
Pokud křestané uznávají jen Starý zákon, proč je Bible jako celek svatá kniha křesťanů? K čemu teda číst Starý zákon když neplatí?

faghira 14.8.2015

Souhlasím s Pokusem. Kdyby muslimové příjímali Bibli jako Slovo Boží, věřili by, že Ježíš Kristus je Boží Syn, ne jen prorok. Že příjde mesiáš a bude činit veliké skutky, předpovídali proroci dávno předtím, než Ježíš přišel na svět, včetně Jana Křtitele, který mu šel připravit cestu. Proroky Bůh posílá, když chce Boží lid připravit na velikou událost. A tou největší událostí byl bezesporu příchod Krista na tentom svět, aby spasil hříšníky a na kříži zvítězil nad smrtí. Celý Starý zákon a proroci ukazovali na Krista. I Ježíšovi apoštolové dosvědčují, že On je Boží Syn. Jan 1: 29-36 Druhého dne Jan uviděl Ježíše, jak přichází k němu, a řekl: „Hle, Beránek Boží, který snímá hřích světa! To je ten, o němž jsem řekl: Po mně přichází muž, který je přede mnou, neboť byl dříve než já. Já jsem ho neznal, ale přišel jsem křtít vodou proto, aby byl zjeven Izraeli.“ Jan vydal svědectví: „Viděl jsem Ducha, jak sestoupil z nebe jako holubice a zůstal na něm. Já jsem ho neznal, ale Ten, který mě poslal křtít vodou, mi řekl: ‚Na koho spatříš sestoupit Ducha a zůstat na něm, to je ten, který křtí Duchem svatým.‘ Já jsem to viděl a vydávám svědectví, že on je Boží Syn. Druhého dne tam Jan znovu stál se dvěma ze svých učedníků. Když uviděl Ježíše, jak prochází kolem, řekl: „Hle, Beránek Boží!“ Jakmile ti dva učedníci uslyšeli, co říká, odešli za Ježíšem. Lukáš 4: 40-41 Všichni, kdo měli nemocné různými neduhy, je k němu při západu slunce přiváděli a on na každého z nich vkládal ruce a uzdravoval je. Z mnohých vycházeli démoni s křikem: „Ty jsi Boží Syn!“ On je ale okřikoval a nenechal je mluvit. Věděli totiž, že je Mesiáš. Jan 4:25-29 Žena odpověděla: „Vím, že přijde Mesiáš“ (který je nazýván Kristus). „Až přijde, vysvětlí nám všechno.“ „To jsem já,“ řekl jí Ježíš; „ten, kdo s tebou mluví!“Vtom přišli jeho učedníci. Překvapilo je, že mluví se ženou, ale žádný neřekl: „Co jí chceš?“ anebo: „Proč s ní mluvíš?“Žena tam nechala svůj džbán, odešla do města a řekla lidem: ,„Pojďte se podívat na člověka, který mi řekl všechno, co jsem udělala. Není to snad Mesiáš?“ Izaiáš 53:6-7 My všichni jsme jako ovce zabloudili, každý se na svou cestu obrátil,
Hospodin ale uvalil na něj provinění nás všech. Byl zmučen, a přestože trpěl, ústa neotevřel. Na smrt byl veden jako beránek, jak ovce před střihači oněměl, ústa neotevřel.

stepb 14.8.2015

Andreo za prvé přemýšlím o vepřovém i obřízce, to bude dál v textu..................čti hlavně zákon nový..............s tím starým zákonem jsem to dost zjednodušil, .....neplatí ty příkazy zákazy, že můžeš v sobotu ujít jen xy kroků atd, nějaké slavnosti pesah, chanuka......nahradily vánoce velikonoce....ono to byly takové předobrazy...izraelité o velikonocích zabíjeli beránka a o velikonocích se stal tím beránkem Kristus........obřízku nahradil křest......zákaz vepřového nahradil liturgický půst.........a podobně.............. ono se to nevypařilo jen transformovalo, nový zákon je naplněním starého................je prospěšné znát věci o stvoření světa ze starého zákona, nebo proroctví o spasiteli, příběhy starého zákona, přejití do vyvolené země, atd. atd......... Ale pro začátečníka, je nejdůležitější znát nový zákon.............................ono se vůbec nedá říct, jestli ta první smlouva byla víc nebo míň náročná, protože to vychází tak na stejno ................

pokus 15.8.2015

Andrea: Reaguji pouze na tu první část, kde se snažíš překroutit některé verše z Bible v to, že prý byl Ježíš pouhým člověkem a prý On sám se za Mesiáše a Boha neprohlašoval. Je to blud, je to lež a jen to ukazuje na tvou neznalost Bible a zotročenost islámem a tedy nemožnost být Božím dítětem skrze víru v osobu (Mesiáše=Syna Božího=Boha) a dílo Krista Ježíše na kříži. Již samotná věc, že učedníci v Ježíše uvěřili jako Mesiáše, dokazuje, že ho považovali za Boha! Neboť Židé očekávali takovou osobu, která bude rovna Bohu. Tedy Mesiáše=Syna člověka= Syna Božího! Viz kniha proroka Daniele 7.kapitola verše 13-14 a prorok Micheáš 5:1! Niko-li ten Satanem inspirovaný uvz prorok uvz jménem Mohamed, který lživě zpochybňuje Kristovo Božství. Nemám vskutku tolik času abych tu všechny tvé omyly a neznalosti /nebo, že by zákeřné vědomé lži?-nejsem si tak úplně jist/ dopodrobna rozebral. Zabývám se zde jen osobou Ježíšovou. Měl jsem to ještě podrobněji rozebráno, ale kompletně jsem ztratil uložená data, tak dávám sem svůj starší příspěvek, který jasně poukazuje na Kristovo Božství!! On /Ježíš; má pozn./ je ten pravý Bůh a věčný život (1.J5:20) a zároveň můj Pán a můj Bůh (J20:28). Zde je odkaz, kde z Písem jasně ukazuji, že Ježíš je BOHEM i ČLOVĚKEM v jedné osobě! http://justpaste.it/n19j

pokus 15.8.2015

AMPER01, ANDREA: Jinak co se týká neomylnosti Bible, jako Slova Božího, tak za vdechnuté Bohem A TEDY NEOMYLNÉ považuji pouze texty, které byly zapsány v PŮVODNÍCH jazycích hebrejštině/aramejštině - SZ a v řečtině NZ! Nemám na mysli nějaké bludné překlady jehovistů a já nevím koho. Nemám čas dopodrobna sledovat to video, co jsi zde dával ampere. Jen jsem na něj zběžně nahlédl, a také neznám toho člověka. Myslím, ale že jen poukazoval na to, že některé i brzké překlady např. Vulgáta nekopírují dobře původní řecké a hebrejské/aramejské a texty, které jsou neomylné!!! To je zcela správné! Jen změny v dochovaný opisech v originálních jazycích téměř ŽÁDNÉ NEJSOU!!! V nějakých překladech samozřejmě menší rozdíly od řeckého textu jsou-ALE NEPODSTATNÉ! Novodobé překlady Bible do češtiny, které máme nyní běžně k dostání jsou věrné a přesné a základní doktríny v nich nemají v žádném případě pozměněný smysl (mám na mysli např. Kralickou Bibli, překlad 21.století, český studijní překlad, pavlíkův atd). Tak to ampére nejdříve uveď trochu na přesnou mírou. Nejdříve to vypadalo jak, kdyby jsi chtěl zpochybnit autorit Písma Svatého a tedy NEOMYLNOST BOŽÍHO SLOVA ZAPSANÉHO V ORIGINÁLNÍCH JAZYCÍCH! Ale samozřejmě, že není nad kritický řecký text. Jinak i textus receptus je téměř stejný jak originální texty v řečtině. Změny v novodobém bádání jsou minimální. Nemám čas se tím zabývat a vysvětlovat v jakých prkotinách se liší. To je vskutku jen pro fanšmejkry, a neposloužilo by to šiřší veřejnosti, která by tomu stejně neporozuměla nemá-li trochu přehled ohledně čeho se týká textová kritika nového zákona! Zabýval jsem se tím dávno a už si to ani popravdě moc nepamatuji a musel bych to opětovně studovat. Tudíž jednotlivé opisy NZ (v řečtině) jsou tak blízko originálům, že není možno aby došlo ke změně! Podobně je tomu u SZ spisů. uvz Svitky z od Mrtvého moře dokázaly, že biblické texty, které byly několikrát ručně opisovány před více než tisíci lety, prakticky zůstaly beze změn. Prof. Millar Burrows z Univerzity v Yale, který se jako jeden z prvních seznámil s kumránskými /Kumrán - lokalita u Mrtvého Moře, kde byly svitky nalazeny; má pozn/ svitky a spolu s Johnem Treverem některé z nich publikoval, o starozákonních knihách nalazených u Mrtvého moře napsal: uvz Když nepočítáme některé ortografické a morfologické rozdíly, shodují se s masoretským textem v obdivuhodné přesnosti. Jejich veliká důležitost spočívá v potvrzení věrohodnosti masoretského textu uvz A.J.Palla -Tajemství Bible str.29 Jen doplním, že než byly nalezeny kumránské svitky, tak existovala nejstarší kopie SZ pouze ze středověku-např. Masoretský text. Z masoretského textu byly většinou pořizovány překlady do rodných jazyků. Proto skeptici říkali, že musel být SZ text, který máme nyní v Biblích značně pozměněn v průběhu opisování a také se tvrdilo, že text Septuaginty -LXX je nevěrohodný a porušený křesťanskými opisovači. Svitky z Kumránu všem takovým skeptikům vytřely zrak. Vyzvedly jednak jako věrohodnější text Septuaginty, oproti masoretskému textu a bylo dokázáno: uvz že biblické texty, které byly ručně opisovány před více než tisíci lety, prakticky zůstaly beze změn uvz jak již jsem zde citoval.

pokus 15.8.2015

AMPER: Jinak, jak myslíš to tvé vyjádření, že Duch Svatý něco doplňuje? Pokud to myslíš, tak že doplňuje něco ke zjevení=učení zapsanému v DOKONALÉM A NEMĚNNÉM Božím Slově, tak jako démonem posedlá žena se svými bludnými vizemi E.White/ADVENTISTÉ/, tak tu mluvíš bludy! ŽÁDNÉ NOVÉ DOPLNĚNÍ Bible-Slova Božího, již NEBUDE. Veškeré zjevení Boží rady skončilo sepsáním dokonalého Slova Božího=Bible! Duch Svatý nyní v dnešní době z úplného Slova Božího pouze vynáší na světlo světa Jeho poklady a NIC DALŠÍHO k Němu NEPŘIDÁVÁ!! Jen někteří zmatení lidé, kteří si říkají křesťané chtějí stále něco k tomuto úplnému Božímu Slovu přidávat. Zde jsou PLNĚ na místě inspirovaná slova Janova, která se předně týkají pouze knihy Zjevení, ale je možné je aplikovat i na celé Slovo Boží = Bibli!! Uvz Já dosvědčuji každému, kdo slyší slova proroctví tohoto svitku: kdo by k nim něco přidal, tomu Bůh přidá ran zapsaných v tomto svitku; a kdo by ze slov svitku tohoto proroctví něco odejmul, tomu Bůh odejme jeho díl ze stromu života a ze svatého města, které byly popsány v tomto svitku.UVz

pokus 15.8.2015

Jinak Faghira tu biblicky velmi pěkně ukázala, ten diametrální rozdíl mezi Biblí a Koránem. Mezi Křesťanem a muslime!! Pěkně ukázala na to, že Ježíš je Bohočlověkem! Synem Božím! Mesiášem!

amper01 16.8.2015

POKUS: To první číst nebudu. A to adresované jen mě je pěkná přednáška, ale úplně zbytečná. Myslel jsem to úplně jinak... A koukám, že se začínáš měnit - FAGHIRA dostala místo kázání pochvalu! Gratuluji POKUSi, hned vypadáš lidštěji - jen tak dál!

andreakhadija 16.8.2015

Faghira: Muslimové uznávají Bibli, ale tu Původní ne tuhle novododou, změněnou, to už jsme tady ale psala vícekrát. Zdá se mi jako by tu někdo neuměl číst haha Korán je pro muslimy poslední ze 4 knih, shrnující doplňující svatá kniha seslána Bohem a hlavně slučitelná s vědou. Což se o Bibli bohužel absolutně nedá říct. Pokud někdo tvrdí, že Bible slučitelná s vědou je, tak nečetl ani začátek.
Příklad - představ si, že studuješ VŠ a máš na výběr 2 knihy jednu z roku 2000 a jednu z 2015, které si vybereš? Jasně, že tu druhou, novější, kde jsou doplněné zákony, vyhlášky apod.
Ano Ježíše mohli předpovídat to je, ok, to se s ničím nebije. Já věřím v Ježíše, že tu byl a dělal zázraky a byl dokonalý, ale jak mi dokážeš že byl Bůh, syn Boha... atd. Kvůli tomu že se narodil bez lidského otce? nebo že dělal zázraky? nebo že si ho Bůh vzal na nebe? Najdi mi v Bibli, že Ježíš říká, že je Bůh a chce abychom ho uctívali. V Bibli je, že Ježíš je syn Boha, ale stejně i ja jsem dcera Boží. On je muj otec stejně jako byl otec Ježíše Krista. Bible: Ježíš jí řekl Nedotýkej se mne, dosud jsem nevystoupil k Otci. Ale jdi k mým bratřím a pověz jim, že vystupuji k Otci svému i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu. Ježíš se staví na stejnou úroveň každého člověka. to je z Bible.

Děkuji za urývek z Bible, nerada něco vytrhuji ale divej : „Ty jsi Boží Syn!“ On je ale okřikoval a nenechal je mluvit. Věděli totiž, že je Mesiáš. tady je to opět řečeno, že je mesiáš.
To že dělal zázraky to je ok, super, ale více proroků dělalo zázraky a nebyli Božími syny jako že na půl Bůh a podobné.
Jinak nikdy jsme to zcela nepochopila nebo spíš logicky je to zvláštní, Bůh seslal Ježíše jako svého biologického Syna, Ježíš je tedy zároveň biologicky syn i Bůh, takže Ježíš je polobůh na zemi a pak se stanou jedno s otcem? Jaktože křesťanství je monoteistické, když má 3 osoby v jednom... kdo přijde teda Ježíš Bůh nebo Duch svatý? Chápu to jako, že si křesťanka tak nad tím moc nepřemýšlej a podobně, božské věci jsou nepochopitelné atd atd, pochybuju že by nám Bůh poslal náboženství, kterému bychom nerozuměli...
Nebylo by jednodušší kdyby Všichni byli proroci - (Abraham, Noe, Izak.... Ježíš..) a byl tu jen jeden Bůh? Žádná trojosoba Boha?

Odstavec z Bible je fajn, s tím relativně souhlasím, ale všude je mesiáš což je hebrrejsky Kristus - prorok, pomazaný, osobu zasvěcenou svatým olejem k úkolům stanoveným Bohem, ať už jde o krále, kněze nebo proroka.

andreakhadija 16.8.2015

Faghira: zapomněla jsem dodat ještě to, že jsi mi dala příklad z Jana a Lukáše - Jan žil cca 90 - 100 let po Ježíšovi a Lukáš někdy mezi 74-90 let po Ježíšově smrti. Jakoby mě přijde vtipné, že se s ním nikdy nesetkali, nežili s ním a přesto jsou to celé >příběhy> na které se křestané nejvíce odkazují........ Matouš a Lukáš hodně čerpá z Marka, takže je to ovlivněné a + oni dělají různá vylepšení v textu. Stejné události jsou popsány jinak, vylepšeně.

andreakhadija 16.8.2015

Stepb
Ok, rozumím už jak to křesťané berou ohledně transformace příkazů a zákazů....
Právě to stvoření světa mě v Bibli dost zaráží, jak křesťané mohou čekat nával nových >duší> když je to mimo vědu?
- 3. den byla stvořena veškerá vegetace na zemi a o den později (ten den může být i 10000 let) slunce? Jak fungovala fotosyntéza bez slunce?
- Učinil tedy Bůh dvě veliká světla: větší světlo, aby vládlo ve dne, a menší světlo, aby vládlo v noci; učinil i hvězdy. ---- Světlo menší tzv měsíc - všichni ví že měsíc nesvítí, ale odráží světlo
- potom že vše co je na zemi je jedlé - dnes už víme že je mnoho jedovaných bobulí, bilin apod.
- a dalších x chyb - ale to už jsme taky psala

To ti to nevadí?
Napadla mě taková věc, proč se slaví Vánoce 24.12.?

andreakhadija 16.8.2015

Pokud:

Super, jsem ráda, že jsi to napsal, ted to DOKAŽ, že se Ježíš prohlačuje za Boha!
Jinak se asi napij vody, trochu si se unáhlil a odsuzuješ někoho, koho neznáš, kdybych byla zotročena, tak bych to věděla hahaha
Hlavně nereaguj agresivně, je to debata.
Jinak musím trochu poopravit tvé výroky, ale jen v dobrém - Mesiáš se nerovná Boží syn. Viz zprava pro Faghira.

počkej počkej ty si normálně dotváříš Bibli haha vtipné - kde že to je napsané, že je to Mohammed - ani jeho jméno neumíš napsat haha
No ještě k tvým příkladům - děkuji, ale opět to není od Ježíše - Jan žil cca 90-100 let po Ježíšové smrti.. to je doost dlouho..
Pokud Ježíš sám někde v Bibli říká, že já jsem Bůh, uctívejte mě, tak OK.
Nemám důvod lhát, jsem silně věřící a nikdy nelžu, spíš je podivuhodné, ze člověk, který se prezentuje jako asi znalý Bible a silný přesvědčený křesťan, tak je neznalý chování.

stepb 16.8.2015

Andreo nejsi biologická boží dcera ani já biologický syn, je to v bibli takový duchovní výraz když jde o člověka, ha někde ve starém zákoně v žalmu to je, pamatuj že jsi jen prach, dílo božích rukou, tvor stvořený............ A abych ti ještě víc zapletl hlavu, syn byl z otcem už od věčnosti, zrozený nestvořený, jedné podstaty z otcem a duch svatý z otce i syna vychází..........Jako logicky nechápu proč věřit nějakému mohamedovi když to byl jen člověk!........................................................Jako bohužel korán je dost blud....mluví o pravdě a vlastně lže jak tiskne, nebo používá taktiku polopravd, že něco je pravda a k té pravdě přimíchaná lež takže i ta lež vypadá pravdivě------------korán 4:171 Vlastníci Písma! Nepřehánějte v náboženství svém a mluvte o Bohu jedině pravdu! Vskutku Mesiáš Ježíš, syn Mariin, je pouze poslem Božím a slovem Jeho, které vložil do Marie, a duchem z Něho vycházejícím. A věřte v Boha a posly Jeho a neříkejte: „Trojice!“ Přestaňte, a bude to tak pro vás lepší. Bůh vskutku je jediným Bohem, On povznesen je nad to, aby měl dítě, vždyť náleží Mu vše, co na nebesích je i na zemi; a Bůh dostatečným je ochráncem....uf muslimové jsou teda slušní bludaři, takže Boží syn který vztal z mrtvých je nic..... a stvořený anděl je něco víc? podle mě měl za a mohamed schizofrenii, za b se mu skutečně zjevoval anděl, ale padlý anděl to je satan otec lži............gabriel je Ježíši oddán a poddán jako vždy, tohle je styl satana ne gabriela, satan si může hrát na archanděla když jím byl, nebo vlastně je v podstatě pořád i tu podobu může mít....................... Až by sis vzala muslima a mlátil tě? Byla bys spokojená? Korán 4:34 Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký.............. stačí aby se obával tvé neposlušnosti a může tě bít hlava nehlava.......Ježíš zachránil ženu před ukamenováním, korán je fakt strašně >vědecký>

andreakhadija 16.8.2015

Pokus: ANO souhlasím!! s tímto - Jinak co se týká neomylnosti Bible, jako Slova Božího, tak za vdechnuté Bohem A TEDY NEOMYLNÉ považuji pouze texty, které byly zapsány v PŮVODNÍCH jazycích hebrejštině/aramejštině - SZ a v řečtině NZ! tohle přesně uznávají i muslimové, jaká náhoda. Jinak NZ je v staro-řečtině, ale to je jen drobná nesrovnalost.
Kde jsou ty texty? Nejsou dochované. Nemůžeme se podle nich řídit, dnešní Bible není původní text. A jo už to čtu u tebe, že nejsou žádné dochované nebo téměř žádné!!! To je děs. Nesouhlasím s tím, že se text nezměnil, to by tam nebylo tolik chyb....... Bůh je neomylný!

andreakhadija 16.8.2015

Stepb
hahahaha počkej četl si Korán? že vynášíš takové soudy? studoval si někdy Islám?
Ne nejsem biologická Boží dcera a ani ty ne a Ježíš taky ne a Mohammed tady ne.
NO to >popletení hlavy> to máš pravdu, nepochopitelné. hahaha
Jaj hluboká neznalost, já tě nechci nějak urazit, ale vypadá to veeeeelmi hloupě co píšeš, neznáš islám ani Korán ani muslimy.
Já mám velkou úctu k islámu stejně jako ke křesťanství, ale urážet jedno náboženství tím spíš, když ho očividně neznáš, je dost blbý..
Já četla i Korán a to co si ted tady vypíchl je prostě no školácká chyba - nevíš, že kontext je důležitý?
Klidně ti vysvětlím verše co jsi sem dal.
Ano Korán je Vědecky, Bible ne. Ty mi zatím vysvětli chyby v Bibli, co jsem ti už psala vícekrát a nikdy si na to nic nenapsal.
Korán popisuje tolik úkazů na zemi co před 1400 lety nemohli ani tušit a teď zjišťují mikroskopem, proč by jinak tolik vědců konvertovalo k islámu?

stepb 16.8.2015

co je na koránu tak vědeckého? jen opičí bibli čéče... A věru jsme člověka nejdříve z části nejčistší hlíny stvořili
23:13 a pak jsme jej kapkou semene v příbytku jistém učinili.
23:14 Potom jsme z kapky semene hmotu přilnavou stvořili a z hmoty přilnavé jsme kousek masa učinili; a z kousku masa jsme kosti stvořili a kosti jsme masem obalili. A potom jsme mu v druhém stvoření vzniknout dali.2874 Požehnán buď Bůh, nejlepší ze stvořitelů!

stepb 16.8.2015

jinak ten genesis jsi četla nějak blbě, nejdřív bylo světlo pak zeleň....... 1Na počátku stvořil Bůh nebe a zemi.
2Země byla pustá a prázdná a nad propastnou tůní byla tma. Ale nad vodami vznášel se duch Boží.
3I řekl Bůh: „Buď světlo!“ A bylo světlo.
4Viděl, že světlo je dobré, a oddělil světlo od tmy.
5Světlo nazval Bůh dnem a tmu nazval nocí. Byl večer a bylo jitro, den první.
6I řekl Bůh: „Buď klenba uprostřed vod a odděluj vody od vod!“
7Učinil klenbu a oddělil vody pod klenbou od vod nad klenbou. A stalo se tak.
8Klenbu nazval Bůh nebem. Byl večer a bylo jitro, den druhý.
9I řekl Bůh: „Nahromaďte se vody pod nebem na jedno místo a ukaž se souš!“ A stalo se tak.
10Souš nazval Bůh zemí a nahromaděné vody nazval moři. Viděl, že to je dobré.
11Bůh také řekl: „Zazelenej se země zelení: bylinami, které se rozmnožují semeny, a ovocným stromovím rozmanitého druhu, které na zemi ponese plody se semeny!“ A stalo se tak.

stepb 16.8.2015

23.14 vědecké jak hrom fakt, z masa kost neuděláš ani náhodou kost se maximálně vyvíjí z chrupavky ale z masa nikdy, jako anatomii zdar................ ;) ....co vědeckého z koránu bys do pléna hodila....

stepb 16.8.2015

Já v bibli žádné zásadní chyby nevidím, bible je jako umělecké dílo, jako když konkrátní věc zachycuje básník nebo malíř, bible nebyla napsána jako vědecké pojednání to by vážila tak 100 kila.............takže já na bibli žádné chyby nevidím, je to řeč obrazů a symbolů, tak jako malíř maluje abstraktní dílo kterým zachycuje třeba pocit, tak ten kdo je na stejné vlně z toho obrazu pozná o co jde, ale vědec by popisoval barvy a nesložil by o co jde.................Ale vem si že i v té symbolické řeči jde najít potvrzení vědy------- 21I stvořil Bůh veliké netvory a rozmanité druhy všelijakých hbitých živočichů, jimiž se zahemžily vody, stvořil i rozmanité druhy všelijakých okřídlených létavců. Viděl, že to je dobré.---------Jak mohl Mojžíš vědět že existovali nějací velicí netvoři, když to se ví až z vykopávek, dinosauři, tyranosauři a podobně....takže i ten abstraktní obraz mluví....... a shoduje se z vědou...................

andreakhadija 16.8.2015

Stepb: Korán 4:34 Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých ženám.
Vysvětlení: to znamená, že muž je povinny se finančně postarat o ženu (žena nemusí pracovat ani nijak finančně přispívat) Muž má v tomto směru určité výhody, má >navrch>. Muž a žena jsou si ale v islámu rovni, ale nejsou stejní, nejsou stejní fyzicky, psychicky, biologicky.. stejné tak jak můžeme očekávat, že budou mít stejné práva a povinnosti. Každý z nich má své práva a povinnosti. Když má žena menstruaci, tak se nemusí/nesmí modlit, mnoho žen má bolesti a žena je tak uvolněna od modlení - proč by tohle nařízení muselo platit i pro muže. Chápeš? V některých oblastech se muži poskytuje více práv - jako v této - a v některé zase ženám. Muž není výše nad ženou fyzicky, ale je nad ženou jako ochránce a živitel, NE jako její pán. Muž nemůže existovat bez ženy a žena bez muže - žena není stvořena z mužových nohou aby mu sloužila a byla ušlapávána a není stvořena z jeho hlavy, aby mu byla velitelem, ale z jeho žebra, aby mu byla blízko k srdci.
Proč na Olympijských hrách ženy a muži jsou odděleni? Proč neběží spolu, neplavou spolu? Diskriminace? Ne je to proto, protože víme že muži jsou fyzicky silnější.

stepb 16.8.2015

to je vše pěkné, ale co když kápneš na muslima sadistu a bude tě mlátit hlava nehlava? A na vrch to má v koránu povolené, jen když si umane že jsi málo poslušná

stepb 16.8.2015

A až uplynou posvátné měsíce, pak zabíjejte modloslužebníky, kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy! Jestliže se však kajícně obrátí, budou dodržovat modlitbu a dávat almužnu, nechte je jít cestou jejich, vždyť Bůh je věru odpouštějící, slitovný.
9:29 Bojujte proti těm, kdož nevěří v Boha a v den poslední a nezakazují to, co zakázal Bůh a Jeho posel, a kteří neuctívají náboženství pravdy, z těch, kterým se dostalo Písma dokud nedají poplatek přímo vlastní rukou, jsouce poníženi.................................................................................................................................................................................................................................................................Ne už nebudu říkat že korán je slátanina, ale přímo satanovo dílo.......v islámském státě nejdřív vzali prachy od křesťanů a pak je stejně zabili, podřezali je jako zvířata...... korán podporuje násilí......že je to mírumilovné tak to určitě

andreakhadija 16.8.2015

Stepb: A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký.............. stačí aby se obával tvé neposlušnosti a může tě bít hlava nehlava ------- Opět neznalost, ale nevadí vysvětlím. Asi ti jde o to bití - takže pokud je žena zlá, nechci blíže specifikovat, tak má muž k ní promlouvat o jejím nesprávném chování a upozornit ji, pokud neposlechne a opakuje chybu, tak má opustit lože - to znamená s ní nemít sexuální styk, ne opustit dům nebo postel - upřímně pro koho je to horší, pro muže!! haha. Nemá se jí věnovat po fyzické ani citové stránce. Pokud opět neposlechne, tak Bůh dáva muži ještě jeden prostředek, ale ten jen v případě, že by mohl pomoct manželství zachránit a to je SYMBOLICKÉ napomenutí v podobě Miswaku (Miswak je tradiční kartáček na zuby - dřívko - velikost asi 10 cm x 1 cm. Ten na manželku může použít s tím, že ji nesmí způsobit žádné viditelné zranění, ani odřeninu, modřinu ani dokonce zčervenání kůže. Zkoušela jsem to se šlehnout a zůstala mi červena skvrna, ani to nesmí být!!! To není povolené a je to zakázané!! Ještě jeden dodatek - kdo podle tebe více trpí domácím násilím ženy nebo muži - odpověď znám - ŽENY - proč by tedy Bůh dával do Koránu, že ženy můžou použít na manžela dřívko? Muži potřebují limit v hlavně v této věci - v Evropě je každá 3tí žena fyzicky napadena svým partnerem!!! To je děsivé číslo!! Jinak stejně tak jako Není v Koránu, že muž se nesmí modlit při menstruaci.

andreakhadija 16.8.2015

Stepb: tak čti dál - světlo bylo první to ano (což je další nesmysl :D) světlo nemůže byt bez slunce, 3 den vegetace a 4 den SLUNCE a jak potom vzniká fotosyntéza??????? Potřebuje Sluneční záření!! To ví každý. haha a jinak přidej tam ještě ten verš za tím jak sezem zazelanal,a by všichni viděli že slunce je až po vegetaci. Genesis 1:11 Bůh také řekl: „Zazelenej se země zelení: bylinami, které se rozmnožují semeny, a ovocným stromovím rozmanitého druhu, které na zemi ponese plody se semeny!“ A stalo se tak. G. 1:16 Učinil tedy Bůh dvě veliká světla: větší světlo, aby vládlo ve dne, a menší světlo, aby vládlo v noci; učinil i hvězdy. jo a tady další chyba neboť měsíc není menší světlo!!! Měsíc nesvítííííííííí pouze světlo odrážíííí

andreakhadija 16.8.2015

Stepb: chápu jak myslíš ty obrazy a s tím malířem a podobně, to je vše hezký, i ty příběhy jsou super, poučné a tak, ale je to jakoby kniha příběhů, která je od Boha, ale prostě díky chybám co jsme teď našli, tak je jasný, že je upravována a já se s tím nemohu ztotožnit, Nemůžu následovat něco co říká, že kašli na fotosyntézu, měsíc svítí, všechny plody na zemi můžeš jíst, nebesa jsou podepírány sloupy a podobně...prostě tak země stvořena nebyla. Já věřím že je Bible od Boha a je to moje kniha, ale beru ji s určitou tolerancí k událostem.. nemá pro mě tak silnou výpovědní hodnotu. Dám sem příklady z Koránu, věděcké. + Zmínil jsi mi tady ještě jede verš z Koránu - ráda vysvětlím. A až uplynou posvátné měsíce, pak zabíjejte modloslužebníky, kdekoliv je najdete, zajímejte je, obléhejte je a chystejte proti nim všemožné nástrahy! Jestliže se však kajícně obrátí, budou dodržovat modlitbu a dávat almužnu, nechte je jít cestou jejich, vždyť Bůh je věru odpouštějící, slitovný. Muslimové uzavřeli s nevěřícími mírové smlouvy, nevěřící je neustále porušovali a tak Bůh ustanovil 4 měsíce to jsou ty posvátné měsíce, aby se nevěřící rozhodli, jak dále budou konat, po uplynutí této doby, když na ně začali nevěřící útočit, tak se popisuje že je mají zabíjet atd. Představ si, že jsi velitel velké armády, řekneš svým bojovníkům, jim moji drazí nezabíjejte ty chudačky a nechte se raději zabít? NE! Nebudeš bojovat a chtít zvítězit? aby druhá strana neohrozila tvoji ženu a děti, tvůj lid... Logika, jasně že jo. Jinak k tomuto verši se ještě váže to, že pokud nějaký z nevěřících požáda muslima o ochranu, tak mu má tu ochranu poskytnout do doby, kdy mu vysvětlí Islám a Korán, pokud se obrátí na islám tak super a pokud ne, tak ho má zavést na jiné místo, kde není válka a tam ho pustit, nechat ho žít po své. Korán 2:256: Nebudiž žádného donucování ve víře.

andreakhadija 16.8.2015

Stepb: Neznáš souvislosti a události v Koránu a vytrháváš určitě verše bez porozumění a hlavně soudíš. Neznáš ani ISIS, až teď jsem si přečetla ten zbytek zprávy. Islam = mír (překla) ISIS jsou zrůdy dotované USA a Izraelem, je to anti-islámská skupina! Asi moc nesleduješ dění, ale muslimové po celém světě se od nich distancují a odsuzují jejich činy. Oni porušují snad úplně všechno co v islámu je - v islámu jsou zakázany dtogy, alkohol, znásilnovaní, upalovaní, zabíjení, obchod s otroky a otroctví úplně, nucení k náboženství - dle zpráv tam oni Korán nemají, nemodlí se, jsou pod drogama a alkoholem.....to nejsou muslimové. Zajímavé, že mají tetování Americké armády a židovské hvězdy a podobně. Pokud ISIS reprezentuje muslimy, tak inkvizice reprezentuje křesťany. Úplně nastejno.

stepb 16.8.2015

Andreo to je všechno pěkné jak to idilicky píšeš o koránu, jak by to mělo vypadat v ideálním případě jakémsi, ale já čtu ve zprávách o řezání hlav křesťanům o otroctví a sexuálních otrokyních.............o právu šarija že kdesi utli hlavu žeňe že neměla šátek, nebo za podobnou hloupost......jinak je to fakt super, křesťan je vlastně na zabití, dokud se neobrátí na islám a když furd ne tak musí za to platit, to je demokracie fakt.......vysvětli mi proč když někde buchne bomba tak všichni volají alah akbar, proč islám je fascinovaný násilím a má ho v plánu proti oněm údajným bezvercům........

stepb 16.8.2015

Pak mám tady jeden odkaz který bych po tobě chtěl abys o tom uvažovala aspoň.... jde o to kam to vede prakticky ten islám, ne teoreticky v ideálním světě,....ale že když někdo nekonvertuje na islám tak ho podřežou, nebo znásilní a není to hřích, protože to jsou dle nich bezvěrci.... prosím koukni na to než budeš dál obhajovat to zlo https://forumemjot.wordpress.com/2014/08/10/holokaust-chrzescijan-w-iraku-krwawe-biesiady-ludobojstwo-na-niespotykana-dotad-w-historii-skale-krzyzowanie-scinanie-dzieciom-glowek-i-nabijanie-ich-na-pal-media-milcza/ Jako fakt se na to podívej co se děje prakticky, ne teoreticky......

faghira 16.8.2015

AndreaKhadija - Co jsem napsala, napsala jsem. Pro mě je Bible Boží slovo a věřím tomu, že i když jsou v novodobé Bibli nějaké překladatelské změny, že ten důležitý základ je zachován. Já nemám potřebu Ti něco dokazovat, nejsem vědec, ale křesťan. A jako křesťan mám druhým lidem zvěstovat evangelium, to jest dobrá zpráva o Ježíši Kristu. Už vůbec se nepotřebuji s někým přít a dohadovat a tady vidím, že to k tomu už bohužel dospělo. Ty nemáš víru V Krista a taky máš problém s pýchou. Kdo jsi, že chceš říkat Bohu, jak má věci udělat a uspořádat, v kolika osobách má být, atd.?? Vždyt´ my lidé jsme proti Bohu jako mravenečci. Věř si čemu chceš, nikdo Ti to přece nezakazuje, Bůh dal lidem svobodu volby. A už jen proto je to úžasný Bůh!!

andreakhadija 16.8.2015

Stepb - to není idylické, to je tak, jak to ve světě prezentují Muslims speakers - Scheikové jako je Dr. Zakir Naik, Bilal Philips, Khaled Yasim, Nouman Ali Khan, Mufti Ismael Menk - to jsou nejvyšší autority a velmi vzdělaní lidé studující Islám celý život. To jsme si já takto Korán nevyložila. Tohle všechno co ISIS dělá je proti islámu lépe řečeho ANTI islámské, ale zeptám se tě takto, pálení čarodějnic je taky součást křesťanského učení? Právo Sharia jak oni to nazývají, tak v ŽÁDNÉM případě neobsahuje podřezávání hlav, ale obsahuje třeba to, že pokud se muslim nastěhuje do ČR, tak MUSÍ respektovat právní systém ČR a žít podle pravidel ČR a musí být vděčný za to, že mu ČR poskytla zázemí a přijala ho do země - třeba tohle je Sharia právo. Trochu méně se dívej na TV a média - je to svinstvo a plné lží. Ohledně křestanu a židů: pro muslima jsou tito lidé, lidé knihy a bratři ve víře - ne nikdo na zabití to je mýtus a lež. Nemuslimové platili v dřívějších dobách za ochranu, bo žili ve městě muslimů, tak aby byli chránění před jinými z jiných měst. Pouze platba za službu. ALLAHU AKBAR - česky - Bůh je veliký - arabština je jazyk ne náboženství - pokud ti někdo dá do držky, zařve Allahu Akbar a pak uteče, tak to z něho automaticky nedělá muslima. Muslima z člověka dělá to, že dodržuje islám a jeho pravidla. Zkus zařvat Allahu Akbar, si ted automaticky muslim? ne. Jinak ISIS odpaluje mešity po celém světě, proč? měl by přece jít proti jakože bezvěrcům ne?

andreakhadija 16.8.2015

Stepb: jedna velmi důležitá otázka k uvědomění: je zlo v lidech nebo v náboženství? to že ISIS dělá co dělá je chyba islámu nebo lidí v ISIS? To že Inkvizice upalovala nevinné ženy je chyba křesťanství nebo lidí a lidského faktoru toužícího po moci? Odpověz. Nesuď Náboženství, ať už jakékoli, dle skutků věřících. Lidé nejsou andělé a jsou omylní a to vidíme ve všech náboženstvích.

andreakhadija 16.8.2015

Já sem viděla zdrojů z ISIS asi 100x více než ty, vím moc dobře, co se tam děje, jaké svinstva a odpornosti, které jsou až za hranice rozumu a také vím, že se i česká muslimská komunita od činů ISIS distancovala a tvrdě je odsoudila. CO ještě chceš? Mohu postoupit k těm vědeckým úkazům v Koránu?

andreakhadija 17.8.2015

Faghira: ano bohužel tohle je odpověď křestanů tzv. slepých následovníků, ale asi Ti to tak stačí, mě ne, já chci pravdu. Jako křesťanka bys měla znát své náboženství a dokázat vysvětlit a studovat ho, pídit se víš, než jen co řeknou v kostele. Což převážná většina nedokáže a stáhnou se jako teď Ty. Ale já se Tě nijak nechci dotknout, ublížit Ti apod, jen jsem chtěla důkaz, který to vše podloží a nikdo mi ho ještě nedal. Křesťanství je založené na kroku uvěřit a pak nasledovat bez vědeckých důkazů, jak řekl Albert Einstein: Věda bez náboženství je chabá, náboženství bez vědy je slepé. Mám takovou otázku: Asi víme že existuje tzv nebe a peklo.. očistec. Nebojíš se třeba že skončíš v pekle, bo jsi nehledala co Bůh opravdu řekl a seslal nám a nezajímala jsi se o něj dostatečně? Proč by se potom on měl zajímat o Tebe?

stepb 17.8.2015

ono jde taky o to jestli ty slepě nevěříš koránu,,,, v knize zjevení je řeč o falešném proroku ....srovnej si jestli to náhodou není úplně přesně o muhamedovi......hele lidi potkal jsem anděla a ono ten Ježíš nevztal z mrtvých......a nebyl bůh říkal mi to anděl gabriel tak je to na zichr pravda.........čteš ty vůbec celou bibli, nebo líp celý nový zákon? co byl Ježíš zač jaké divy dělal a jak nás spasil?.........ty uznáváš jen to co je o bibli psané v koránu? To je celkem blbě, přečti si normálně bibli, ne výklad muhameda........ potom jestli to teda není tajné, jak to máš z těmi zjeveními a co se při tom děje? A koho všeho jsi tak viděla....... jinak archanděl Gabriel byl třeba u zjevení ve Fatimě a nic o koránu tam neříkal, jen potvrzoval znovu křesťanství takže kdo ví v čem mohamed jel....jestli byl z padlým andělem, nebo jestli to není ten největší podvodník všech dob....v písmu je vyvstanou lžiproroci....a je tam řeč o jednom největším falešném proroku, který bude odsouzen do věčného zatracení

andreakhadija 17.8.2015

Stepb: Ano jasně, chápu, ale myslím si, že nevěřím slepě Koránu ani slepě Bibli, já Islám nesnášela jako většina lidí dneska, jako třeba ty:) já jsem velmi kritická a budu věřit jen tomu, co je bez chyby - to je od Boha, Bůh chyby nedělá. Hele a víš, že jsem našla v Bibli, že Ježíš prorokuje příchod Mohammeda? Já čtu celou Bibli, ne jen NZ. Ano vím jaké dělal divy, stejné dělal prorok Mohammed (vím, že si myslíš, že to může být tak, že to byl dabel v jeho těle a nebo dábel sám atd) i vím jak nás spasil. Dám ti otázku ju? Dědičný hřích - moje prapraprababička zabila člověka a já ted za to půjdu sedět, stejně tak jako půjde sedět moje dcera matka a další moje pokolení, je to spravedlivé? neměl by si každý nést své hříchy a nedědit je po Adamovi a Evě? co když se dítě narodí a zemře, má dědičný hřích a tedy musí do pekla... nebo někam do očistce sem slyšela, ale jako proč?????? Takové dítě bez poskvrny má jít do nebe hned! V islámu se rodí lidé bez dědičného hříchu a nejsou hříšní až do doby kdy dosáhnou pubertu, pokud zemře v od narození do cca 11-14 záleží kdy puberta nastoupí, tak jde okamžitě do nebe, zase logika. Já čistě porovnávám 2 náboženství, v jednom sem vyrostla- křestanství a druhé jsem objevila - islám - to co je o Bibli v Koránu je nepodstatné . jde o Korán samotný a o Bibli samotnou. Vyklad Muhammeda neexistuje bo on nic nenapsal, on neuměl ani číst ani psát, bylo to zjeveno. O zjeveních si netroufám nic říct, jestli jsou pravá nebo ne.. co když se tam u vás zjevil Gabriel a byl to satan a jen potvrdil, aby jste následovali pokřivené slovo Boží - pozměněné a upravené. Kdo ví,ale je dobré studovat a nacházet pravdu, je jen ok, vyrostla jsme jako třeba budhista, tak věřím co oni říkají, to je slepotaaaa. O mých zjeveních můžu také říct, sice jsme ti to už napsala do zprávy, ale tak možná i ostatní by to zajímalo:)

andreakhadija 17.8.2015

Ohledně mých zjevení: bylo to když jsem šla spát, asi za minutu jsem se otočila na posteli a viděla panenku Marii, celá zářila a svítila v bílém, krásná byla, jemná tvářička, alee nic neříkala, nic nedělala jen se na mě dívala, já se děsně bála a schovala se pod peřinu a za pár hodin jsem vystrčila hlavu a už tam nebyla, nevím proč přišla nevím proč se jen na mě dívala, ale bála jsem se a to nebylo dobrý, moc nevěřím, že to byla ona..... pak se mi zjevil pán před mým pokojem, když jsme šla na záchod, vypadal jako Mikuláš - vysoký hubený dlouhý bílý vous, červené tričko a modré džiny světlé a hleděl mi do pokoje, já sem ho chytla za ruku a otočila k našim.. at se mi nedívá do pokoje... to sem byla tak v polospátku bych řekla, ale bylo to divný všechno, pak sem viděla velký vír a to sem se děsně bála!! zavřela jsem oči a čekala až to přejde... to byli podle mě všechno zlé bytosti, necítila jsem se dobře. Začala jsme hledat Boha a obrátila jsem se k Ježíši, on nebo Bůh nevím, mě zbavil mnoha zlých pocitů, ale nestačilo to a hledala jsme dále našla ten Tvůj milovaný islám :D zážitky z modlitby už víš, ale teď ty další zjevení.. no začala jsem studovat a dala si do mobilu aplikaci kdy je modlitba ( muslimové mají 5x denně modlitbu) a verše z Koránu a podobně a sem tam se i modlila atd. Jednou v noci jsem tak spala a probudila mě ta aplikace v mobilu, mobil svítil na stole před mojí postelí, hlas říkal: It is a time for particular verses from Koran> nevím jak jsi na tom s Aj, ale já studuji aj v Aj, hlavně v AJ. Ten hlas čistý krásný,mužský říkal, že je čas na určité verše z Koránu. A já sem si zas lehla, ale nějak mi to nedalo a začala jsem přemyslet.. a najednou koukám vedle sebe a tam ten mobil, co mi údajně zvonil na stole a pak sem si uvědomila, že celá aplikace je v arabštině a ne v angličtině a teda co to bylo. Když mě ten hlas vzbudil, při to hlase jak na mě mluvil, tak se mi jakoby naplnila hruď takovým nadechnutím pozvednutím a cítila jsme se krásně. No pak si říkám ok, je čas na Korán tak fajn, řekla jsem si že otevřu online Korán a první co tam bude bude zpráva od Boha a jen co sem otevřela PC, tak vidím čas 3:29 ráno. Tak si říkám hmmm 3:29, kdy mají muslimové první ranní modlitbu??? podívám se na internet a 3:29. Prostě čas byl stejný!!! A pak si říkám proč verše z Koránu a trklo mě, že když otevřeš Korán, tak první strana i poslední i v prostředku, je prostě Al-fatiha, což je úvod modlitby a celá modlitba je i v Koránu. No vystřelila sem z postele pomodlila se a brečela jsem štěstím,naplněním a třásla jsem se radostí. takové znamení, vyprávěl jsme to mamce a brečela jsem a mamka jen čučela.. to bylo asi před půl rokem a cca před týdnem se mi stalo, že zase si tak spím a probudím se a vidím uprostřed pokoje muže v bílém velkém rouchu, jak ukazuje na koupelnu, pak lehnu a zase přemýšlím, za 2 minuty začalo hrát volání na modlitbu!!! takové to co zní z mešit z minaretů...prostě zase v ten čas! to nemůže být náhoda, prostě nemůže at chceš nebo nechceš. S tou koupelnou, proč na ni ukazoval - před modlením se musí muslim umýt i jak to dělal Ježíš - ruce, tvar nohy...Tím tě nechci nijak mystifikovat nebo ovlivnovat apod, jsou to moje zažitky a studiem islámu se mi osvobodila duše od všeho zlého, já dokonce ani neumím závidět, žárlit, lhát, všem chci jen pomáhat a cítím se tak nějak volná. Vím, že mě Bůh drží za ruku a vede mě.

andreakhadija 17.8.2015

Ohledně mých zjevení: bylo to když jsem šla spát, asi za minutu jsem se otočila na posteli a viděla panenku Marii, celá zářila a svítila v bílém, krásná byla, jemná tvářička, alee nic neříkala, nic nedělala jen se na mě dívala, já se děsně bála a schovala se pod peřinu a za pár hodin jsem vystrčila hlavu a už tam nebyla, nevím proč přišla nevím proč se jen na mě dívala, ale bála jsem se a to nebylo dobrý, moc nevěřím, že to byla ona..... pak se mi zjevil pán před mým pokojem, když jsme šla na záchod, vypadal jako Mikuláš - vysoký hubený dlouhý bílý vous, červené tričko a modré džiny světlé a hleděl mi do pokoje, já sem ho chytla za ruku a otočila k našim.. at se mi nedívá do pokoje... to sem byla tak v polospátku bych řekla, ale bylo to divný všechno, pak sem viděla velký vír a to sem se děsně bála!! zavřela jsem oči a čekala až to přejde... to byli podle mě všechno zlé bytosti, necítila jsem se dobře. Začala jsme hledat Boha a obrátila jsem se k Ježíši, on nebo Bůh nevím, mě zbavil mnoha zlých pocitů, ale nestačilo to a hledala jsme dále našla ten Tvůj milovaný islám :D zážitky z modlitby už víš, ale teď ty další zjevení.. no začala jsem studovat a dala si do mobilu aplikaci kdy je modlitba ( muslimové mají 5x denně modlitbu) a verše z Koránu a podobně a sem tam se i modlila atd. Jednou v noci jsem tak spala a probudila mě ta aplikace v mobilu, mobil svítil na stole před mojí postelí, hlas říkal: It is a time for particular verses from Koran> nevím jak jsi na tom s Aj, ale já studuji aj v Aj, hlavně v AJ. Ten hlas čistý krásný,mužský říkal, že je čas na určité verše z Koránu. A já sem si zas lehla, ale nějak mi to nedalo a začala jsem přemyslet.. a najednou koukám vedle sebe a tam ten mobil, co mi údajně zvonil na stole a pak sem si uvědomila, že celá aplikace je v arabštině a ne v angličtině a teda co to bylo. Když mě ten hlas vzbudil, při to hlase jak na mě mluvil, tak se mi jakoby naplnila hruď takovým nadechnutím pozvednutím a cítila jsme se krásně. No pak si říkám ok, je čas na Korán tak fajn, řekla jsem si že otevřu online Korán a první co tam bude bude zpráva od Boha a jen co sem otevřela PC, tak vidím čas 3:29 ráno. Tak si říkám hmmm 3:29, kdy mají muslimové první ranní modlitbu??? podívám se na internet a 3:29. Prostě čas byl stejný!!! A pak si říkám proč verše z Koránu a trklo mě, že když otevřeš Korán, tak první strana i poslední i v prostředku, je prostě Al-fatiha, což je úvod modlitby a celá modlitba je i v Koránu. No vystřelila sem z postele pomodlila se a brečela jsem štěstím,naplněním a třásla jsem se radostí. takové znamení, vyprávěl jsme to mamce a brečela jsem a mamka jen čučela.. to bylo asi před půl rokem a cca před týdnem se mi stalo, že zase si tak spím a probudím se a vidím uprostřed pokoje muže v bílém velkém rouchu, jak ukazuje na koupelnu, pak lehnu a zase přemýšlím, za 2 minuty začalo hrát volání na modlitbu!!! takové to co zní z mešit z minaretů...prostě zase v ten čas! to nemůže být náhoda, prostě nemůže at chceš nebo nechceš. S tou koupelnou, proč na ni ukazoval - před modlením se musí muslim umýt i jak to dělal Ježíš - ruce, tvar nohy...Tím tě nechci nijak mystifikovat nebo ovlivnovat apod, jsou to moje zažitky a studiem islámu se mi osvobodila duše od všeho zlého, já dokonce ani neumím závidět, žárlit, lhát, všem chci jen pomáhat a cítím se tak nějak volná. Vím, že mě Bůh drží za ruku a vede mě.

andreakhadija 17.8.2015

Jinak podívej se na dnešní svět, materialismus, chtíč, ovládání, peníze, sex! - podívej se na mou fotku na profilu - to bylo před studiem islámu - zakládala jsem si na vzhledu - dlouhé nalakované nehty, super výrazný make up, vždy upravená, uplné šatičky...nejdou mi tady vidět vlasy ale no tak stručně, když sem vešla do místnosti, tak chlapům tekly sliny a ženský žárlily:) Super pocit! Tehdy... když pozlátko a má venkovní krása působilo jen zlo - žárlivost, chtíč po >mase>, byla jsem takový super sexuální objekt na dívání. Ale uvnitř jsme nebyla šťastná, chlapi mě vlastně chtěli jen proto že sem kočka a kamarádky mi ubývaly bo jen žárlily a jejich chlapi po mě vyjížděli.. Ale to je způsobeno tím jaké vzory dneska máme-viz klipy k písničkách, Topstar a podobně...Díky Bohu vím, že si musíme pěstovat tu vnitřní krásu protože tvář jednou zestárne, přibudou vrásky, super postava povadne, ale zlaté srdce se nezmění a to je to, co člověk potřebuje pro štastný život a pro šťastné manželství....

stepb 17.8.2015

Vážení křesťané asi bychom se měli za Andreu asi hodně modlit. Ne že jí teď dáme kapky, hnedka.... Pro nás je bible jasná, my to vidíme všechno jasně, ale co kdybychom to měli jako Andrea že nás místo křesťanů nějak oslovili muslimové, prostě že třeba ještě žádného zapáleného křesťana nenašla nepotkala a teď je třeba zas šance, když už přišla tady. Možná jí nepomůžem, ale jak říká Kristus, nalomenou třinu nedolomí, doutnající knot neuhasí........

stepb 17.8.2015

Andreo jinak něco o bibli, to asi víš ale prostě že se psala x set let a je tam xy proroků, co třeba před x stoletími před Kristem absolutně přesně předpověděli úryvky k Kristova života....a pak nový zákon a evangelisté...to je na tom to zajímavé že to psalo tolik svatých lidí a vytváří to jeden celek........ Jako ten Muhamed byl sám a zjevil se mu jako ten anděl...... Ale proroci mluvili přímo z Hospodinem face to face,, i praotcové,, a pak přichází Ježíš, boží syn a ten byl přímo v reálném čase,...... víš v genesis, používá bůh pro sebe množné číslo, protože je otec syn a Ds i v koránu je množné číslo, jako by to muhamed skopčil a ani nevěděl proč, když popírá Boha Syna.........Islám je založený na absolutní pravdivosti koránu, ale korán nesedí z biblí.....původně muhamad tvrdil že jo, potom vymyslel tu fintu, že bible byla změněna.......jako ty uznáváš celou bibli? nebo které proroky neuznáváš, nebo evangelisty? Jako tvrzení že bible byla změněna zásadně je dost fejk, .....při překladech se můžou smáznout drobné detaily, ale ne úplně podstatné věci............... Ale myslím že nám křesťanům teď věřit nemůžeš, protože je to u tebe o hodně silných prožitcích a asi nikdo z nás, tady není školený exorcista, co se úplně perfektně vyzná ve zjeveních co zažíváš, že by odhalil jakého to je ducha..........

andreakhadija 17.8.2015

Stepb: děkuji jsem ráda, že máš takový zájem o mě a snažíš se mi pomoct a hlavně, že nejsi agresivní a jak říkáš, nedávejme jí kapky, jako toho si vážím, to je moc dobrý přístup. Podle mě ale nechceš moc vidět, co je v Bible za chyby, ještě jsem tady nenapsala ty zázraky v Koránu, ale co nejdříve napíšu a asi budeš hledět :) Ale jak říkám, nejsem tady, abych vás ovlivňovala nebo strhávala na islám, ale abych zjistila jak si křestané vysvětlují jisté věci... Jinak já jsem chodila na církevní školu, tam bylo zapálených křesťanu až moc, ale všichni mi přišli jako věř a moc se nezajímej proč to tak je... poznala jsem i jednoho super kněze, měl obrovskou sílu v rukách a očích, fakt krása.. ale tohle má i hodně obyčejných muslimů.. co ani nejsou imámové (kněží).

andreakhadija 17.8.2015

Stepb: ano rozumím, jak to myslím, ale osobně je pro mě autentičtější zjevený celek od Boha, než poskládané příběhy od mnoha lidí, oni se navzájem ovlivnovali, třeba ti evangelisté..a nechápu že asi jen 20% z Bible je od Ježíše... a co ti jeho apoštolové? Vysvětlím ti jak to je v islámu - mě blíže - Muslimové považují proroka Muhammada za posledního proroka v dlouhé řadě proroků, kteří byli posláni Bohem v různých dobách a k různým národům. Dle muslimů bylo Ježíšovým náboženstvím právě islám. Žádný muslim není muslimem, pokud nevěří v Ježíše Krista.1. Ježíš Kristus nikdy netvrdil, že káže křesťanství - výraz „Křesťan“ se objevil až několik desetiletí po tom, co Ježíš opustil tento svět – Svědectví z Bible: „…a právě v Antiochii byli učedníci poprvé nazváni křesťany“ (Bible, 1990, Skutky apoštolů 11.26) 2. Slovo „Kristus“ je odvozeno od řeckého výrazu „Christós“ = mesiáš – ne Boží syn. 3. Ježíšovým jazykem byla aramejština, tedy jazyk příbuzný arabštině a klasické hebrejštině. 4. Ježíš se podřizoval vůli jediného Boha – „ A život věčný je v tom, když poznají tebe, jediného pravého Boha, a toho, kterého jsi poslal, Ježíše Krista“ Bible, 1990, Jan 17:3---- 5. Ježíš se modlil podobně jako muslimové – „Poodešel od nich, padl tváří k zemi a modlil se“ Bible, 1990, Matouš 26:39 + se zouval a umýval jako muslimové 6. Postil se 40 dní (jako muslimové v měsíci Ramadánu)
7. Zdravil lidi pozdravem „pokoj vám“ – v arabštině všeobecně užívaný pozdrav „salam alajkum“
Ježíš je tedy velmi významnou osobností islámu a jedním z nejvýznačnějších Božích poslů Muslimové věří, že jeho početí bylo zázračné, bez lidského otce. Konal zázraky. Jeho matka Marie je také vážená v islámu, jako žena vyvolená nad ostatní ženy všech národů.
Islám existoval ještě před Muhammadem (s), to samé však nemůžeme říct o jiných náboženstvích a jejich prorocích (např. před Kristem nebylo křesťanství – výraz zaveden pohany a židovskou opozicí v hanlivém významu, Před Buddhou nebyl buddhismus, před kmenem Juda nebyl Judaismus, před Hindu nebyl Hinduismus) Jméno islám nemá však podobné vazby. „On vám uzákonil jako náboženství to, co kdysi uložil Noemu – a to, co jsme vnukli tobě a co jsme uložili i Abrahámovi, Mojžíšovi a Ježíšovi: „Dodržujte náboženské úkony
a nerozštěpujte se ohledně nich!“ Korán, 42:13.... Jinak já neříkám, že Bible není od BOHA, já v to věřím, ale díky otmu, že je pozměněná a díky chybám, co se tam ukazují, tak nemá takovou silnou výpovědní hodnotu, to je ten problém. Korán takový problém prostě nemá!! Muhammad kopčit nemohl, neuměl ani psát ani číst, že je tam podoba je kvůli tomu, že obě knihy jsou od stejného Boha, ale seslány v jiný čas. Já uznávám celou Bibli, ale tu původní, nezměněnou. Napíšu ti spíš, které proroky uznávám: od Adama, Enoch, Noe, Hud, Salih, Abraham, Lot, Ismael, Isaac, Jacob, Josef, Job, Mojžíš, Aaron, Ezekiel, David, Šalamoun, Elijáš, Jonáš, Zachariáš, Jan Baptista, Ježíš a poslední Mohammed. Ano při překladech se mužou smazat drobné věci, ale co tak věci, co jsou úmyslně změněny?? Víš kolik toho je? Jediný takový velký rozdíl mezi islámem a křestanstvím je, že Ježíš není Boží syn jako biologicky a nebyl ukřižovaný. Nejde o to jestli vám neveřím nebo věřím, prostě debatuju:) Já poznám zlo a poznám dobro, ty první 3 zjevení bylo zlo a ty další 2 dobro - zlo je když sem se bála, dobro, když ne. Já byla i u vymítání a znám ten pocit. Já jsem velmi senzibilní. Třeba nedávno byla koupena židle, ale už po někom, ale vypadala uplně nová, kožená a za pár korun. Stála jsem před ní a najednou cítím, že tam někdo sedí!! Jakoby původní majitel asi zemřel nebo se na té židli spáchalo něco zlého a podobně, ten den šla z domu!! Já tyto věci vidím i cítím, vidím i v očích, že má něco v sobě.... i se mi tyto věci potvrdily.. nejsou to jen pocity, ale realita.

faghira 17.8.2015

AndreaKhadija - Ještě se trochu vyjádřím k tomu, co jsi napsala, i kvůli ostatním. Ale mám obavy, že už to ani nečtou, protože Tvoje příspěvky jsou příliš dlouhé a nejdou k jádru věci. Jako znovuzrozený křesťan se nebojím pekla, neboť mám jistotu spasení. Držím se Krista a Božího slova. Ty jsi psala, že se řídíš pocity, ale na tom se mnohdy nedá stavět. Lidské pocity a nálady se často mění. Člověk potřebuje mít pevný základ, skálu pod nohama, jesliže má pod nohama písek, všechno se to jednou rozjede. Můžeme to vidět všude kolem sebe, jaká je to katastrofa. Co se týče těch Tvých zjevení, co jsi tady popisovala, nevěřím, že je to z Boha. Pro Satana není problém dělat takovéto divy, vzbudit Tě uprostřed noci, zahrát nějakou melodii v určitý čas, mít podobu anděla nebo mrtvého člověka, atd. Radím Ti, abys ho nepodceňovala, je velmi schopný manipulátor a lhář.

amper01 17.8.2015

ANDREA: Potvrzuji slova FAGHIRY - Tvé dlouhé proslovy nečtu... Ale její jsem si přečetl a budu tudíž reagovat na její shrnutí: Pocity, emoce, jsou tělesnou záležitostí a všichni dobře víme, že jsou snáze manipulovatelné. Jak okolnostmi (co se děje) tak dalšími vlivy (prostá chemie - drogy, jídlo, hudba, pachy, aj...) Jak se jimi tedy chceš řídit? Víra je něco, co je naprosto oddělené od emocí. Ať jsi zrovna naprosto HAPPY, nebo totálně OUT, na víru to nemá vliv. Pokud ano, není to víra, jen pouhý pocit.

amper01 17.8.2015

ANDREA: Rozdíl mezi Alláhem a Bohem kristovců: Už jsem jich slyšel nebo četl X, ale dva svědectví co jsem slyšel v poslední době: Pravý muslim věřící v Aláha umíral na rakovinu a k tomu měl ještě nějaké další problémy... Když už to nemohl vydržet, proklel Aláha a šel spát. A ráno se oproti jeho očekávání že zemře (že by nějaký zákon z koránu?) probudil - a navíc NAPROSTO ZDRAVÝ! A pak už mu nedalo práci zjistit, který Bůh ho to vlastně uzdravil... Druhé svědectví je od muže, kterého jsem osobně potkal - ale co bych to vykládal - přečti si sama: http://magazin.aktualne.cz/vyhrozovali-ze-me-zabiji-tvrdi-konvertita-zijici-v-cesku/r~d1b70c68497311e48afe002590604f2e/ Ono totiž nejlepší základ pro víru je osobní zkušenost s Ježíšem. Vždycky se snáze věř tomu, co lze ověřit, že? Můžeš celý život jen věřit, že citrón je kyselý, a občas Tě někdo nahlodá nebo zviklá... Nebo si to osobně vyzkoušet - a pak už Tě nikdo nikdy nezviklá, protože Tvá víra v kyselost vychází z osobních zkušeností. A právě tak je to s Bohem. Kdo věří jen -v něho- tak je snadno zviklán kdejakým poryvem učení. Kdo věří -jemu-, čili mí osobní vztah, tomu Ho už nikdo nevezme. A taky věří Bibli - akorát je upozorňovaný na zásahy, které tam provedl člověk (nepřesný překlad, ubrány i celé věty apod) POKOJ TOBĚ!

stepb 18.8.2015

Andreo tady přesně jak Ampér píše, prostě starý zákon ani nový nepopisuje Aláha, židovský Bůh starého zákona, je i Bohem křesťanů...máme z židy stejného Boha, ale náš Bůh nemá jméno Aláh .......ale ten který je, nebo Hospodin, nebo Bůh otec, ...........pořád nechápu proč lpět na nějakém koránu, který přinesl údajně anděl, když bibličtí proroci mluvili přímo z Bohem, Bůh je víc než anděl........ a pak dokonce přichází Ježíš a při křtu v Jordáně Hospodin říká toto je můj milovaný syn toho poslouchejte.........jenže just tuhle část bible asi neberete... a zas Boží syn je víc než anděl, Ježíš je vládce andělů, takže těžko on poslal anděla, aby mu koránem ničil bibli a šířil že není z Otce....................................................................A co když se na islám vztahuje věta, všechny hříchy budou odpuštěny, i kdyby byly rudé jak šarlat, ale rouhání proti duchu svatému odpuštěno nebude........a co když je muhamad právě onen falešný prorok ze zjevení sv. Jana............................Je to asi nejpodlejší satanova lest, že jakoby říká že aláh je totožný z hospodinem......přitom to je jasné přestoupení desatera, nebudeš mít jiného Boha mimo mne, Bůh Abrahámův, Izákův , Jákobův, i křesťanů pořád jeden a ten samý, ale nikdy ne aláh to je klanění se jinému Bohu což je v bibli přísně zakázáno

stepb 18.8.2015

Andreo galackým 1 8Ale i kdybychom my nebo sám anděl z nebe přišel hlásat jiné evangelium než to, které jsme vám zvěstovali, budiž proklet!
9Jak jsem právě řekl, a znovu to opakuji: Jestliže vám někdo hlásá jiné evangelium než to, které jste přijali, budiž proklet! ......na to jak byli apoštolé laskaví, tady jsou absolutně nekompromisní......muhamed je dle bible dvojnásobně proklet,popisuje to přesně korán přiletěl anděl a dal muhamedovi poselství, ale je to jiné evangelium,

andreakhadija 19.8.2015

Faghira: Bohužel jsi asi nečetla dobře, nebo jsi to špatně pochopila a nebo jsem to špatně napsala. Já se řídím na základě mnohaletého studia, čtení, ověřování, důkazů, logiky - vše je samozřejmě doprovázeno vírou v Boha, což je to nejdůležitější, tohle vše tvoří můj pevný základ. Samozřejmě na pocitech a náladách nejde nic stavět. Pocity jsem se řídila pouze ve zjeveních, člověk pozná jestli jsou zlá nebo dobrá, zvlášt když už má takové zkušenosti jako já. Ty nevěříš, že jsou od Boha, ale proč by mě satan budil na modlitbu a už 2x? Jak víš, že to co ty nasleduješ, je to správné a díky tomu se pekla nebojíš? Mnoho z váš tady prakticky zastává jinou větev náboženství a každý z vás si myslí, že je to to správné... To je velmi chaotické a roztříštěné..

andreakhadija 19.8.2015

Amper01: Zajímavé, že se vyjadřuješ ke mě, když si moje dlouhé proslovy ani nečetl, vyjadřuješ se vlastně k mínění Faghiry, což nedává smysl. Já neberu drogy, nekouřím, jsem abstinent, nesleduju filmy, neposlouchám komerční hudbu, jen náboženskou, nechodím na diskotéky, tržím půst, žádní muži, nemluvím sprostě, neoblékám se vyzývavě, denně studuji náboženství, pomáhám jiným, nezlobím se a dalších spoustu věcí.. - kde je ten Satan? Já nejsem Happy protože je krásné počasí, nejsem happy, protože se mi něco povedlo, já mám pocit štěstí stále, neustále a nepřetržitě nehledě na situaci. Poté co jsem objevila Boha, tento pocit nemá konce.

andreakhadija 19.8.2015

Amper01: Promin ted sem se docela zasmála na Tvém druhém komentáři: Allah vs Bůh. Muž s rakovinou proklel Allaha a ráno se probudil a Bůh ho uždravil. Řeknu Ti další příběh - Muž v Anglii proklel God a Bůh ho zachránil, Muž v Německu proklel Gott a Bůh ho zachránil. Český Bůh má teda sílu. hahaha Doufám, že jsi pochopil, že Allah = Bůh = Gott = God a to proto, protože Bůh v arabském jazyce je Allah. Bůh je na celém světě jenom JEDEN!! Pokoj Tobě = Salam Aleykum, to je náhoda.

andreakhadija 19.8.2015

Stepb: tak ještě jednou pro Tebe - Allah není Jméno Boha ale pouze arabský překlad slova Bůh, stejně jako v angličtině God a v němčině Gott - taky to nejsou jména. Takže se muslimové neklaní jinému Bohu. O tom kdo je syn a jaký syn, to už jsme řešili, podle Tebe já ignoruju tohle a podle mě Ty ignoruješ, že Ježíš to, že je Boží syn Nikdy neřekl, někde to v Bibli není.. On právě říká, že není Boží syn. Co třeba Adam, ten nemá ani otce ani matku lidskou a přesto není Bůh a Byl stvořený Bohem, takže by měl být 2x tak větší Boží syn.. A co když je Satanova lest to, že vám dal 3 Bohy v jednom, a vaše pozornost se odklání od našeho jediné Boha stvořitele na všechny možné svaté, syna, Marii atd.. ANo první přikázání - v JEDNOHO BOHA věřiti budeš - ne v jednoho Boha ve 3 věřiti budeš. Islám má k křestanskému přikázáni blíže,

andreakhadija 19.8.2015

Spetb: Ježíš sám prorokuje Mohammedův příchod. BIble Jan 16: 12-15 Ještě mnoho jiného bych vám měl povědět, ale nyní byste to nesnesli.
Jakmile však přijde on, Duch pravdy, uvede vás do veškeré pravdy, neboť nebude mluvit sám ze sebe, ale bude mluvit, co uslyší. A oznámí vám, co má přijít. On mě oslaví, neboť vám bude zvěstovat, co přijme ode mne. Všecko, co má Otec, jest mé. Proto jsem řekl, že vám bude zvěstovat, co přijme ode mne.

andreakhadija 19.8.2015

Jak se možné, že katolická církev obsah víry dále rozvijí a ještě dnes vytváří a formuluje nová dogmata (např. dogma o nanebevzetí Panny Marie)??? Nevím jaké je tady složení křesťanů, ale proč se křesťanství dělí na tolik denominací? Katolíku je 1,2 mld a štěpí se na dalších 8 směrů a ty směry se štěpí na dalších 20.. Protestanti jsou na tom ještě hůř - Baptisté, Letniční, Anglikáni, Kalvinisté, Metodisté, Luteráni, Anabaptisté atd a každý směr má zase ze 8 odnoží i více..Pravoslavní cca 30 směrů atd.. proč není dána aspoň nějaké jednota? Jak člověk může vědět, co je to pravé, když jich je tolik? Každý jeden mi bude říkat, že on má pravdu. Proč teda když Islám je od satana, tak se k němu hlásí a dále konvertují 1,7 Miliarda lidí a cca 90 - 93% je pouze jeden směr? což je více 1,5 mld lidí - sunnité, to je více než katolíků....

stepb 19.8.2015

sedí to protože je jeden Bůh ve třech osobách.........Adam byl stvořen z prachu země! jako stvořená bytost, Ježíš Duchem Božím, anděl říká syn nejvyššího, Ježíš byl u otce od vždy, ....Bůh používá pro sebe množné číslo učiňme atd.............. Jan 16: 12-15 mluví o duchu Svatém třetí boží osobě, který působí v církvi a uvádí do veškeré pravdy.........tento citát se naplnil o letnicích kdy apoštolové přijímají Ducha svatého třetí boží osobu a zároveň jednoho boha z otcem i synem..........a ten dál působí v církvi .........v žádném případě to není o muhamedovi, ten nepřijal nic od Ježíše, ale od údajného anděla...........korán užívá polopravd, to je na půl pravda a na půl lež, což je ještě horší než lež.................Muhamed zamítl Ježíše jako božího syna, nepřijímá nic od Krista ........o tom Duchu svatém je víc úryvků a v žádném případě není to označení člověka....mnohem víc sedí Janova předpověď falešného proroka....bude hlásat uzdravení a příjde smrt parafrázuju, ale je to ve zjevení......
..........................Ježíš sám o sobě řekl že je božím synem před veleradou, musíme spolu víc diskutovat asi se dozvíš novinky,......................................velekněz se ho ptá ty jsi boží syn a on odpovídá ano já jsem.......to slovo má i význam že je přímo Bůh a vyslovuje jméno boží...., (jsem který jsem), já jsem....velekněz se naštve do ruda a zvolá to je rouhání roztrhne plášť a odsoudí ho že je hoden smrti za to že se vydává za božího syna za rouhání..............takže určité věci v bibli jasně jsou, ale to je na hodně studia a studia.......Jenom i když to tam je, stejně mám obavu že ty tvé zážitky ti znemožnují nebo skreslují pro křesťana úplně jasné věci.......

stepb 19.8.2015

jinak pro zryclené studium bible doporučuji biblenet.cz (online bibli) Matouš 14:33 Ti, kdo byli na lodi, klaněli se mu a říkali: „Jistě jsi Boží Syn.“
Matouš 27:43 Spolehl na Boha, ať ho vysvobodí, stojí-li o něj. Vždyť řekl: ‚Jsem Boží Syn!‘“
Matouš 27:54 Setník a ti, kdo s ním střežili Ježíše, když viděli zemětřesení a všechno, co se dálo, velmi se zděsili a řekli: „On byl opravdu Boží Syn!“
Lukáš 4:41 Z mnohých vycházeli i démoni a křičeli: „Ty jsi Boží Syn!“ Hrozil jim a nedovoloval jim mluvit, protože věděli, že je Mesiáš.
Jan 10:36 jak můžete obviňovat mne, kterého Otec posvětil a poslal do světa, že se rouhám, protože jsem řekl: Jsem Boží Syn?
2. Korintským 1:19 Vždyť Boží Syn Ježíš Kristus, kterého jsme u vás zvěstovali my – já a Silvanus a Timoteus – nebyl zároveň ‚ano‘ i ‚ne‘, nýbrž v něm jest jasné ‚Ano‘!
Židům 5:8 Ačkoli to byl Boží Syn, naučil se poslušnosti z utrpení, jímž prošel,

stepb 19.8.2015

na slovo syn boží je 24 veršů na slovo boží syn v přechozím komentu...z těch 24 bych vypíchl : 1. Janův 5:20 Víme, že Syn Boží přišel a dal nám schopnost rozeznávat, abychom poznali, kdo je pravý Bůh. A jsme v tom pravém Bohu, protože jsme v jeho Synu Ježíši Kristu. On je ten pravý Bůh a věčný život............................Když uznáváš syna uznáváš i otce, když neuznáváš syna není to ten sám bůh kterého my uctíváme aláh nerovná se bůh otec ....aláh je bůh muslimský hospodin křesťanský.......nebo jinak islám, popisuje boha jinak než je pravdivé......islám je založen na polopravdách, kus pravdy smíchaný z kouskem lži a to je mnohem víc neprůstřelné než jen lež,,,vidíš že to a to je z koránu pravdivé, že byl mojžíš a abrahám atd. ale příkazy zákazy jako ze starého zákona, ale k tomu základu je přimíchána ta lež a už to jede...bohužel

andreakhadija 19.8.2015

Stepb: Slíbila jsem ještě ty věděcké doklady v Koránu, tak kdyby to někoho zajímalo, tak sem pár napíšu. Lehký úvod: Mnoho věděckých pravd, které jsme objevili díky technologiím 20. st. byly zmíněny v Koránu, již před 1400 lety,kdy úroven vědy době protoka Muhammada byla mizivá. Vezmu stručně, aby to nebylo dlouhé a znemožnovalo čtení, tedy jen příklady bez veršů v Koránu, kdo bude chtít verše napíši.....1. od vzniku vesmíru - Big Bang - z ničeho velký třesk- podporuje většina vědců a Korán, 2. rozšiřování vesmíru - potvrzené až 1929. - 3. všechna nebeská tělesa rotují po svých oběžných drahách - 4 . vesmír že je plný oběžných drah, galaxie apod. 5. Nebe mají ochranný štít - ozonová vrstva - chrání nás proti UV záření, Atmosféra proti mrazivému vesmíru která má - 270 °C - 6. nad zemí je 7 vrstev a každá má svou velmi důležitou funkci funkci na níž záleží přežité lidé i zvířat na zemi. 8 - pohyby hor - 9. jak se rozdělili kontinenty - 1980 potvrzeno - 10. v Nebesa nepodpírají sloupy - v Bibli podpírají = Tohle je cca v oblasti země a vesmíru

andreakhadija 19.8.2015

Korán a železo:Objeveno až na konci 20, století. Nejdůležitější kov pro život na zemi, - díky železu - vytvoření atmosféry, hydrosféry a ozonové vrstvy, železo potřebné v krvi k vytvořené hemoglobinu, zkrocení reaktivnosti kyslíku, Železo je z vybuchlých hvězd z vesmíru a poté je sesláno na zemi. tak jak je to popsáno v Koránu - je zde i celá kapitola kvůli důležitosti. Sura 57, všimněte si, že obsahuje 2 matematické kody - je to 57 sura - kapitola v Koránu, číselná hodnota slova železo v arabské abecedě dává dohromady číslo 57. číselná hodnota samotného slova železo je 26 a to je také atomovým číslem železa 26 Fe. To je jen taková zajímavost.

andreakhadija 19.8.2015

Koránu je také popsán 1. koloběh vody na zemi, 2. dále popisuje moře, která se nemísí, ale setkávají - nemísí se díky rozdílné hustotě. 3. totožnost podle otisků prstů - že každý člověk má jiný otisk a unikátní 4 - popisuje sperma a oplození, pohlavní XX a XY chromozomy, že pohlaví dítěte záleží na semeni muže, plod dítěte jak funguje, živiny apod. Korán popisuje i 3 stadia v těhotenství......+ předpovědi ohledně bitev, které se vyplnily i kde se budou konat.

stepb 19.8.2015

suru 57 jsem přečet a nic vědeckého v ní nevidím.......a ta hra z čísly vypadá náhodně, .....ty galaxie a spol jsi měla hned hodit citáty kde to v koránu je......... Jestli to vypadá stejně chabě jako z tím železem tak už mi to příjde jen že ty pocity jsou silnější než racionalita......

andreakhadija 19.8.2015

A poslední co chci zmínit: jsou úkazy v oblasti matematiky: opakování slov uvedena v totožném počtu: Den = 365 x, Dny(týdny) = 30 x a měsíce = 12 x, odplata = 117 x a odpuštění = 2 x 117x, svět a onen svět totožně = 115x, 7 vrstev - nebes nad zemí = 7x a stvoření nebe = 7x. víra = 25x a popíraní pravdy 25x, ráj = 77x, peklo =77x, Satan = 88x a andělé = 88 x almužna = 32x stejně jako požehnání = 32x, muž = 23x a žena - 23x - pro to, aby vznikl plod potřebujeme 23 mužských chromozomů a 23 ženských, slunce =33x a světlo = 33x, zbožný 6x bezbožný = 3x, lidská bytost = 65 x , součet zmínek všech stádií člověka - hlína 17x, kapka semene 12x, embrio 6x, žmolek tkáně 3x, kosti 15x, maso 12x.... dohromady = 65x, ----------země = 13x a moře = 32 x - což jsou 2 čísla přesně v tom též poměru v jakém je plocha souše k ploše oceánu a moří na dnešní zeměkouli!!!------------ cože je 71,111111111111% vody a 28,888888888889% země kdo mi vysvětlí, proč se tyhle všechny úkazy, zázraky vyskytují v Koránu???

andreakhadija 19.8.2015

Stepb - kukni na můj poslední koment a - hru s čísly-.

andreakhadija 19.8.2015

Stepb: vracím se zpět k Tvým komentářům. Tam je Duch pravdy, ne Duch Svatý - Muslimové následují učení Ježíše Krista, vzhledem k tomu, že je jeden z nejvýznamnějších proroků, ale jen ho neberou jako Božího syna a Boha, nikdy to neřekl, naopak. Pro Tebe je Korán půl lež, ale jen z hlediska tvého náboženství, jinak ne. Divej Boží syn není pro mě důkaz, já jsem taky Boží dcera. Ježíš je přece i Bůh, kde tohle Ježíš říká, abychom se mu klaněli a uctívali ho? Samozřejmě tyhle části z Bible znám, já sem i biřmovaná, na to nezapomeň haha.

step 19.8.2015

Andreo já v tom nevidím žádný zázrak jen že si někdo pohrál z čísly a k něčemu to připasoval, nic vědeckého ......to je jako píseň balíček karet, a spodek pane to je ďábel...........................z určitostí neumím říct jestli je korán přímo ďábelský, jestli muhamad viděl jako anděla co mu korán sdělil tak zřejmě jo, jestli si to jen vymyslel a udělal marmeládu z bible kterou asi znal a něco si přidal, tak by to byla lidská cesta k Bohu což je trochu lepší než přímo z ďábla, ale na zichr to není přímo Boží cesta, protože odporuje pravdě

andreakhadija 19.8.2015

Stepb: hmm jako všude píšeš Boži syn Boží syn atd.... ale to není pro mě důkaz... Tak ja nevím jak Ty, ale já uznávám jediného Boha, který existuje - Allah, Bůh, Gott, God....Bůh otec a podobně jsou přidružené názvy.. Jinak já Bibli znám dobře a díky tomu, co jsem přečetla a zjistila a nesedělo mi, chyby apod, tak sem začala studovat i islám..Možná až zemřeme, tak zjistíme, že tyhle diskuse byly zbytečné a byla to malichernost haha. Já žiju s Bohem každou minutu svého života a nevím no, proč by ke mě 2x za krátkou dobu chodil anděl, abych se vzbudila a šla modlit k Bohu...To jsou asi fakt tak silné zážitky, že nikdo nepochopí, jak můžu vědět, že to byl anděl, ale to prostě cítíš, krásnu, naplnění, že se ti chvěje srdce jako když si 100x zamilovaná ve stejný moment. víš co mi vadí, že někdo se narodí třeba v kalvinistické rodině a zarytě jede v tom a nic nehledá nestuduje, prostě slepota, nechce nic slyšet, nic číst, odpovědi nemá a mumlá svoje...

andreakhadija 19.8.2015

Step: hmm tak to je pak blbý, takže Muhammad měl veškeré znalosti fyziky, astrofyziky, biologie, lékařství, geografie, geologie, lékařství, dokonce věděl, že 23 + 23 chromozumů vytváří plod, jak je funguje atd a asi i procestoval celý svět aby zjistil jaký poměr je souš a země, waw a přitom neuměl číst a ni psát :D dobrý joke. Většina z toho co je v Koránu se potvrdilo až ve 20. Století.. Jaké pravdě odporuje?

stepb 19.8.2015

omlouvám se blbne mi chrome a na explorelu mám ještě starý nick obojí su já.......mně ten citát nepřesvědčil z tím železem, ani ty připasované počty a asi mně nepřesvědčí žádný argument, protože i pekelník je inteligentní bytost a ví víc než my...........No vidíš a skončili jsme na pocitech, jak sama píšeš jsou strašně, ale strašně silné, takže se nemůžeme bavit racionálně to nejde..................jen mně tak napadlo, zažila jsi takový pocit z Anděla, takže z Aláhem bys měla prožívat ještě něco mnohem víc, tos nějaké zjevení měla, přímo Boha?...........Jako sama říkáš jak jsou ty zážitky silné a ty fakt přebíjejí i rozum, zamilovaný vidí přes růžové brýle..........jako proč debatovat z křesťany když jsi spokojená v islámu? ......já bych navrhoval počkat x měsíců či let, jestli ty pocity jsou furd ok, nebo se něco stane a budeš potřebovat pomoc od křesťanů............................myslím že pro tuto chvíli je zbytečné nějak tě přesvědčovat, každý má svobodnou vůli, ať si dělá co uzná za vhodné....

stepb 19.8.2015

s tím zjevením anděla mi nesedí že máš vztah z andělem a vlastně ne z Aláhem, jakto žes to neprožila s ním....miluje kdo li otce nebo matku víc nežli mne není mne hoden a tam bych připásnul i toho anděla jestli jsi s ním prožila víc než z aláhem, tak tu něco nehraje ....

andreakhadija 19.8.2015

Stepb: jo jasně v pohodě, mě tak napadlo jestli to nejsi Ty. Smile. no to je ono, víš aj kdyby se Ti zjevil Ježíš a řekl, že si máš jít přečít Korán, tak hned řekneš, že to byl satan hahahahaha. Jako, ten co na mě mluvil, tak nevím jestli anděl nebo Bůh, ale tak andělé bych řekla spíše sestupují k lidem a pomáhají jim.. Debutuji s křestani bo jsou mý bratři ve víře:) tak jako židé, muslimové.. Já věřím, že tato náboženství jsou od jediného Boha, tak poznávám všechni knihy a hledám opravdu to, co je od Boha.. ale chápu, že Tobě to zná nelogicky:) přesně tak svobodná vůle..

andreakhadija 19.8.2015

Stepb: špatně to chápeš, vše vede k Bohu, to že tě někdo nakopne se začít modlit neznamená, že ty pocity nejsou od Boha..:)Andělé jsou takoví Boží služebnící, tak proč by mi tu sílu nemohl předat jeden z nich:)

andreakhadija 19.8.2015

Stepb: mám ještě jeden dotaz, vše co jsem vypsala ohledně zázraků v Koránu, třeba že kolik je souše a kolik je moře, přesný poměr a nebo to, že se moře nemísí, počet lidských chromozomů a počet výskytu slov, vrstvy nad zemí, popis procesů v těle, proces oploďnování, že pohlaví dítěte určuje mužské semeno atd - myslíš si, že tohle dokázal negramotný člověk popsat před 1400 lety?

amper01 20.8.2015

ANDREA: Děkuji za upozornění, ale to vím také, že je to jen v jiném jazyce. Chtěl jsem je jen rozlišit, protože osoby o nich jsem psal nejsou tatáž. Pod slovem Bůh se často skrývá satan, který se tak rád nechává titulovat - např viz americká bankovka - má napsáno věříme v boha, a nápis je obklopen čistě okultními symboly a to až do nejmenších detailů. Takže v jakého Boha to teda věří? Není bůh jako Bůh. A Bůh Jahve a ten Mohamedův není jeden a tentýž. Už i proto, že oba chtějí něco zásadně odlišného. Zatímco Bůh Jahve poslal svého syna Ježíše, který nás učí, že máme Jeho evangelium šířit s láskou, modlit se za nepřátele, udeří-li nás někdo, ať nastavíme i druhou tvář atd... Jakým způsobem se má šířit islám? Pokud je Bůh islámu a Bůh křesťanů tentýž, pak by musel být naprosto šílený.......

andreakhadija 22.8.2015

Amper01: no nevypadalo to, že bys o tom věděl, že je to jen v jiném jazyce..ale řekněme ok. O Americkém dolaru vím, je to neskutečný, na bankovce je symbol iliminátů - pyramida s okem!! nevěřila jsem, ale je to tam. Ilumináti ovládají tento svět....Takže v jakého Boha já věřím: V Jediného Boha který existuje, našeho stvořitele, stvořitele země i nebe, v toho který je vždy s námi a miluje nás. No jako mohla bych pokračovat na další 2 strany, je jen jeden Bůh, ale Ty je dělíš na křestanského, muslimského atd. No pověz mi jakým způsobem se má šířit islám? podle Tvé poslední věty máš o islámu asi takovou páru jako já o Tvojí mamince haha. Ale jsem zvědavá.

stepb 22.8.2015

Hm střelec v rychlovlaku Francie a opět světe div se muslim.....za posledních x let kolikrát už se tohle stalo a skoro vždycky muslim....doporučuju zadat na googlu sekce obrázky slova: IRAQI CHRISTIAN HOLOCAUST lidi kteří museli zemřít jen proto že věřili v Ježíše

amper01 22.8.2015

ANDREA: Tak to toho víš o té bakovce málo. Protože CELÁ ta strana je z jejich symbolů - do nejmenšího detailu... O islámu mám páru A zdroje? Od bývalých islamistů, které Bůh Jahve přesvědčil o tom, že je jediným Bohem. Víc to prezentovat nemíním - zase by to vedlo k nekonečným diskuzím... A k čemu by to bylo?

andreakhadija 23.8.2015

Stepb: to co píšeš je prostě úplně mimo, jako sorry nechci tě urazit, ale my se bavíme o islámu a křesťanství - jako učení. NE o ISIS, terotismu, křižáckých válkách, upalování čarodějnic. To co lidé páchají není součástí učení. Já pořád nechápu, proč to zmiňuješ? To je prostě omezené, stejně jako tvrdit, že rychlé auto může za nehodu, ne, může za ni řidič - Islám je auto a řidič je >muslim>. Nebo si myslíš opak? Islám = mír. To že nějací zdrogovaní, nemodlící se, nemající Korán >muslimové> dělají odporné věci, není chyba islámu, ale lidského faktoru, USA platí ISIS za každou naverbovanou duši 600 Dolarů!!! Jako fakt média tleskám - super brainwashed story. Navíc ani vůbec nevíme, kdo za tím vším opravdu je viz 11. září...... a řízená demolice... ne muslimští teroristi, Wake up.

andreakhadija 23.8.2015

Amper01: mě stačil symbol pyramidy s okem, abych byla šokovaná..A kdo pak ovládá náš svět... Vše je pod vlivem illuminátů - filmy, hudba, média.. https://www.youtube.com/watch?v=-I72vfPMpX4&list=PL377F70B6DE265058 - aneb odhalení hudebního průmyslů... Tak to máš ale poněkud jednostranné informace haha nemyslíš? Musíš si dělat komplexní přehled, aby jsi byl v reálném obraze, takto jsi jen naočkovaný...Pokud tě to nebaví, tak nediskutuj, diskuze jsou třeba pro mě obohacující.

andreakhadija 23.8.2015

Stepb: odpověz prosím na tu otázku, co jsem se už ptala: vše co jsem vypsala ohledně zázraků v Koránu - kolik je souše a kolik je moře - přesný poměr popsán V Koránu a nebo to, že se moře nemísí, počet lidských chromozomů potřebných pro zrození plodu, 7 vrstev nad zemí, popis procesů v těle, že pohlaví dítěte určuje mužské semeno atd - myslíš si, že tohle dokázal negramotný člověk popsat před 1400 lety? Když věda mnohé objevila, potvrdila až začátkem 20. století?

stepb 23.8.2015

Andreo máš pravdu v tom že amerika se fakt neměla s****át do islámských zemí a nechat Husaina Husainem a další na pokoji a ne....rat se do všeho, tak by možná ani islámský stát ani radikální islám nebyl......... Jinak tu otázku z tou vědou odpovím ve zprávě, asi

andreakhadija 23.8.2015

Stepb: ono by hlavně ani žádný ISIS neexistoval... A je pravda co říkáš, ono ten >terorismus> může byt jen odpověď na utiskování.. Všichni teď řeší ISIS a uprchlíky a to a to, jak jsou muslimové takoví a makoví a USA si zatím těží ukradnutou ropu pěkně v klidu. Vše je zmanipulované a většina jim to žere...

stepb 24.8.2015

spíš takhle že by toho extrémizmu bylo asi míň, ale nějaký by asi byl i tak......;) spíš takhle, že jsem nějak často neslyšel o křesťanském extremizmu jako poslední dobou, že by se někdo odvolával na bibli a něco proved, ale u koránu se to dá, když to chytne radikální muslimský kazatel do ruky.

andreakhadija 25.8.2015

A jak je starý Korán? A jak je stará Bible? Musíš si uvědomit, že i křesťanství si prožilo svou divokou a krutou dobu - inkvizice, křižácké války... proč by křesťanství mělo mít -právo- na svinstva, která páchala a Islám ne? Všichni teď kydají na islám, ale historie jim uniká...

stepb 25.8.2015

ono moderní doba je něco jiného než středověk...křižácké války byly často i na obranu proti muslimům a možná zaplať pán Bůh za to....nějací tataři byli i někde u Hostýna!, ještě že jsme je vyhnali.... No a právě že islám má ty středověké praktiky furd i v moderní době, právo šaria, pokradeš ufiknou ti ruku, nevěra-ukamenování.....žádné milosrdenství, šance na obrácení nic.........

andreakhadija 26.8.2015

A upalování čarodějnic bylo taky na obranu proti muslimům? Jak říkám, křestanství se vybouřilo a >uvadlo> teď se bouří islám - Korán je mladší než BIble - a říkáš středověk, války a násilí je bylo a bude, bez ohledu na dobu. Nevidím na tom nic nelogického, to je fakt.

Ale ale ale, proč někdo píše o něčem, o čem očividně nemá ani páru, tohle já asi nikdy nepochopím:) Islám nemá středověké praktiky - to je jen krásně nafouknuté a narvané pomocí médií do vašich hlav.. nechápu, že to tak funguje. Vysvětlím raději to kamenování a sekání rukou, ať se aspoň pár mýtu smázne. Tyto tresty jsou součástí práva Sharia, ale pouze jako výstraha - NE pro praktikování. Tresty jsou založené na 100%, Příklad: To aby žena nebo muž mohli být ukamenovaní, tak to musí dosvědčit 4 svědci, to znamená, že by to musela být veřejná soulož, ti svědci musí být známí svým čistým charakterem a spravedlností, to je skoro nemožné, aby se tito svědci sešli, ale pokud ano a přichytili by toho muže/ženu při činu a ona otěhotněla a šla na DNA testy a potvrdilo by se, že to dítě je toho milence a ne manžela, Tak DNA testy jsou 99,9% ne 100%, takže ani tak nesmí být ukamenována. Jediná možnost je, že by se sama přiznala a chtěla by smýt svůj hřích tím, že se nechá ukamenovat a pokud by už byla zakopána v té díře a vykřikla, že to neudělala, tak ji musí hned pustit a může zase svobodně jít. Tohle je oficiální ne moje teorie. Tyto tresty teda mají působit spíše jako výstraha, než že by se měly vykonávat. Zvlášt Češi by tohle potřebovali :D U trestu sekání rukou je stejný princip. Takže ted mi asi napíšeš, že byly případy kamenování a sekáni rukou, ano byly, velmi málo, ale stalo se, ale rozhodně to není podle práva Sharia a dle islámu. Většinou to vezmou nevzdělaní obyvatelé do svých rukou a pak to tak vypadá.. viz Afghanistan, Pakistan, Somalsko.

andreakhadija 26.8.2015

Teď jsme narazila na článek, abys pochopil, že spíše tvůj zmedializovaný, nikoli pravdivý názor o islámu se zasekl ve středověku:) Bez urážky.
https://borivojfilip.wordpress.com/2013/08/12/5-uplnych-blabolu-o-islamu-kterym-mozna-verite/
Je vcelku krátký a je tam mimo jiného napsané: 5 úplných blábolů o islámu, kterým možná věříte - Západní kultury jsou mnohem humánnější než ti krvežízniví muslimové a Islám se zasekl ve středověku.

pokus 28.8.2015

ANDREA - lhář a nebo nevědomý neznalec? Nevím, co si o tobě mám myslet. Kéž by to bylo bylo to druhé. Zde je má reakce http://justpaste.it/nc9l Jinak jsem rád, že se zde vyjádřila Faghira i kvůli ostatním. Ten její poslední příspěvek můžu podepsat. Hlavně, co se týká tvých uvz zjevení uvz. I ten její předposlední příspěvek je pěkně napsán.

andreakhadija 28.8.2015

Pokus: Bohužel ani jedno :) já lhát nesmím, neboť je to čin proti Bohu a nevědomý neznalec? tak to bych nesměla mít za sebou roky studia náboženství:) Ale klidně si můžeš myslet, co chceš, to mě nijak neomezuje ani nevadí:) teď k tvému vyjádření, děkuji za něj a za čas, který jsi nad ním strávil:) Odstavec 1. Píšeš zde o Ježíši jako o Mesiášovi. Mesiáš = prorok. Ano to on je. Řekla jsem, že chci důkaz o tom, že se Ježíš prohlašuje za Boha. Nic takového ale v Bibli není a zase si jen poslal omáčku, kde to říkají ostatní. Odstavec 2. mě to spíše přijde, že ty jsi slepě jedeš tu svou a odsuzuješ lidi. Je ot jako ohraná písnička z magnetofonu. Já chci důkaz. .3. Boží pravda je napadena? Pořád je to debata a to že ty pěníš a nazyvas mě otrokem islámu a hříšníkem, mě nerozhodí a já pěnit nezačnu, nepůjdu na tvou úroveň. 4. Promiň opět špatně - pokud jsi tak vzdělaný, tak víš že Hebrejština ani Aramejština (ani Arabštině) nemá nic takového jako Velké písmena. Takže se na to neodvolávej. To že se na to odvoláváš jen znamená, že Bible není původní a správně překládána. 5. Ano, napsal jsi tam jméno Mohammed. Takže nedotvářej Bibli. Piš to, co v ní opravdu je. Díváš se na věci jednostranně. V Koránu je to samé - dost špatně skončíš pokud uznáváš Ježíše jako Boha nebo syna Božího - přidružovat něco k Bohu se nesmí. To jsou 2 náhledy. 6. Ano to jsem se přepsala, myslela jsem jeho evangelium samozřejmě, to se omlouvám. Ze světových zdrojů 90-100 let, ale to zas takovou roli u nás v debatě nehraje. 7. pokud Bible nebyla změněná, tak tím hůř, tolik chyb a ještě nevědeckých chyb by se opravdu Bůh nedopustil, takže Bibli napsal člověk? Muslimové nesmí lhát, ale to nevíš co? Já řekla, že jsem muslim? média dělají svoje koukám :D hahaha Já neříkám, že Bible z historického hlediska není autentická, ale z věděckého je to jeden omyl za druhým. K tomu by jsi se mohl ještě vyjádřit, to by mě asi zajímalo nejvíce. Proč se musíš z hluboka pousmát?

stepb 29.8.2015

Jan 10 29Můj Otec, který mi je dal, je větší nade všecky, a nikdo je nemůže vyrvat z Otcovy ruky.
30Já a Otec jsme jedno.“
31Židé se opět chopili kamenů, aby ho ukamenovali.
32Ježíš jim řekl: „Ukázal jsem vám mnoho dobrých skutků od Otce. Pro který z nich mě chcete kamenovat?“
33Židé mu odpověděli: „Nechceme tě kamenovat pro dobrý skutek, ale pro rouhání: jsi člověk a tvrdíš, že jsi Bůh.“
34Ježíš jim řekl: „Ve vašem zákoně je přece psáno: ‚Řekl jsem: jste bohové.‘
35Jestliže Bůh ty, jichž se týká toto slovo, nazval bohy – a Písmo musí platit –
36jak můžete obviňovat mne, kterého Otec posvětil a poslal do světa, že se rouhám, protože jsem řekl: Jsem Boží Syn?
37Nečiním-li skutky svého Otce, nevěřte mi!
38Jestliže je však činím a nevěříte mně, věřte těm skutkům, abyste jednou provždy pochopili, že Otec je ve mně a já v Otci.

stepb 29.8.2015

Andreo i úplný bezvěrec z tohoto pozná že Ježíš o sobě řekl že on a Otec je jeden Bůh...........Jak tady napsal pokus, asi jsi bibli pořádně nečetla, takže ještě raz : biblenet.cz můžeš on-line studovat............................................................................................................................................................................................................................................. Argumentuješ fakt špatně, nemůžeš aspoň napsat, ano už vidím že to v bibli Ježíš řekl, ale i tak tomu prostě nevěřím?! Není to lepší napsat takhle?...................Nebo i když je to v bibli, nevěřím tomu, protože bibli beru, jen přes Cedník korán, kterej jde proti bibli, cestou polopravd a jasně se v něm píše .v koránu. že kdo věří že Ježíš je Boží syn blbě dopadne a není správný věřící.....................................tohle taky pochopí i nevěřící když srovná ty dvě knihy

petraeli 30.8.2015

Dobré téma, Děkuji za něj. Věřím tomu, že každé náboženství má nějaké místo v Božím plánu. Ježíš jednal se všemi s úctou. Pro něj je každý jednotlivý člověk víc. Myslím, že užitečnější, než se zamýšlet obecně je ptát se, jak to mám já a co je důležité pro mě. Já sama věřím v Krista. Osobního, milujícího. Vím, že On si člověka vede tajemně. A má i >ovce z jiných ovčinců> (to je teda divný slovo, když se vyskloňuje :)!. Duch svatý působí i v jiných náboženstvích. cesta každého člověka může mít různé fáze. A Bůh mu stojí blízko. Snaží se mu pomoci. Porozumět, povzbudit dál. Nemyslím, že Mu stojí v cestě nějaké náboženské překážky. Jedná s každým osobitě a všechny táhne láskou k sobě. Poradí si se vším a ve všem. Důležité je , kde je člověk TEĎ. Jestli naslouchá. Jestli se ptá. Jestli jde. Například upřímný budhista může být s Ježíšem mnohem blíž než povrchní křesťan. To je moje zkušenost. Můj pohled.

tinatina 30.8.2015

PetraEli: Krásné, děkuji.

pokus 30.8.2015

Andrea: Tady je má reakce http://justpaste.it/ne6k Jinak podobně, jak píše Stepb, tak beru to, když napíšeš, že v Bibli je to jasně ukázáno, že Ježíš se prohlašoval za Boha, a stejně tak ho jako Boha vyobrazili očití svědkové jeho života i jeho zmrtvýchvstání, podobně jako i proroci, než přišel na tento svět! Tyto historické události jsou zapsány v Bibli a buď tomu věřím a nebo nevěřím! Napiš, že tomu nevěříš, neboť věříš raději Koránu, podobně jako Eva raději vložila důvěru v Satanova lživá a podvratná tvrzení místo toho, aby důvěřovala plně Bohu a Jeho Slovu!! Pak to bude v pořádku. Ovšem nepiš tady LŽIVÉ věci o tom, že Bible takto Ježíše nevyobrazuje!! V tomto lživě napadáš Pravdy Božího Slova!! Jinak, aby bylo jasno, tak se Stepbem v mnoha věcech nesouhlasím, ani s ním nesouhlasím v některých reakcích, které Ti píše. V některých vyjádřeních se dokonce více přikláním na Tvou stranu /mimo tvá bludná zjevení, a neznalé komentáře k Bibli/. Dokonce ho nepovažuji ani za spaseného jedince v Kristu Ježíši a tedy úd Těla Kristova = úd Církve, neboť i když se tady v tomto /v učení ohledně osoby Ježíše/ přidržuje Bible /asi je proto, že je to základní dogma katolické církve/, tak v ostatních základních věcech /např. co se týká učení ohledně spasení hříšníka-pravé ryzí nefalšované evangelium Boží milosti/ povyšuje učení katolické nad učení Bible. Kde je v souladu učení katolické s učením Bible, tak tam se odvolá na Bibli! Tam, kde už je učení katolické v rozporu s učením Bible, tak tam dogma nadřadí Bibli a snaží se překroutit určité části Písma Svatého k tomu, aby mu to sedělo. Jinak, co se týká ctění Syna Božího-Ježíše jako Boha, tak to je tady jasně a zřetelně napsáno/ mimochodem, také v mém spisku/: uvz Otec miluje Syna a ukazuje mu všechno, co sám dělá; a ukáže mu ještě větší skutky, abyste jen žasli. Neboť jako Otec křísí mrtvé a dává život, tak i Syn dává život těm, kterým chce. Otec nikoho nesoudí, ale svěřil veškerý soud Synu, aby všichni ctili Syna, jako ctí Otce. Kdo nectí Syna, nectí ani Otce, který ho poslal uvz /J5:20-23/

stepb 30.8.2015

Pokusi.... Galatským 5:22 Ovoce Božího Ducha však je láska, radost, pokoj, trpělivost, laskavost, dobrota, věrnost,......1.Janův2 9Kdo říká, že je v světle, a přitom nenávidí svého bratra, je dosud ve tmě.
10Kdo miluje svého bratra, zůstává ve světle a není nikomu kamenem úrazu.
11Kdo nenávidí svého bratra, je ve tmě a ve tmě chodí; neví, kam jde, neboť tma mu oslepila oči......................Matouš 5:22 Já však vám pravím, že již ten, kdo se hněvá na svého bratra, bude vydán soudu; kdo snižuje svého bratra, bude vydán radě; a kdo svého bratra zatracuje, propadne ohnivému peklu..................Pokusi chovej se aspoň občas jako křesťan a nerozšiřuj pořád tu svou nenávist.... Ježíšovo evangelium je o lásce k bohu a k bližnímu, ne o boji z katolíky nebo celou církví, za boj se do nebe nedostaneš........Spíš bude spasena muslimka Andrea než křesťan plný zloby, který si hraje na Boha že na jisto ví kdo spasený je či není....

stepb 30.8.2015

Pokusi jinak znám osobně pár znovuzrozených, dokonce jsme i přáteli.......je to k pláči, že nejsi schopný, když už ne přátelství z katolíky, tak aspoň že bys nám dal pokoj.

andreakhadija 31.8.2015

Stepb: ahhhh děkuji za tvou snahu, ale >otec je ve mně a já jsme v otci> a podobné výroky jsou stejné jako: Jan 20:17: Ježíš jí řekl: Nedotýkej se mne, dosud jsem nevystoupil k Otci. Ale jdi k mým bratřím a pověz jim, že vystupuji k Otci svému i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu. Bůh je v každém člověku, všude kolem nás a v nás. Opakuji znovu: Ježíš nikde o sobě neříká, že je Bůh, jen že Bůh je jeho otec a on je Boží syn - stejně tak jako my všichni viz Jan 20:17. Já skutkům i všemu co Ježíš dělal věřím a vím, že ho bůh poslal, ale ne jako Boha, ale jako protoka,a by zvěstoval slovo Boží.

andreakhadija 31.8.2015

Pokus: Za 1. Vzhledem tomu, jak všechny soudíš, tak se asi sám považuješ za Božího syna ne? Tobě ale přiděleno právo soudit nenáleží. Ty nemáš právo vůbec polemizovat o tom, jestli Stepb bude spasený nebo ne. Ty mě tady napadáš, že lžu a soudíš jiné? Tohle je ukázka toho --- kdo bude spasený? --- Neboť je mi jasné, že se za toho kdo bude spasený, považuješ. Ty můžeš jen doufat jako všichni ostatní, ale dle tvých reakcí a agresivity.......... Stepb se snaží vysvětlovat s klidem a toho si cením a vážím si toho a nenapadá mě ani jiné, to ukazuje nějakou vyzrálost.

dan78 31.8.2015

Souhlasím PetroEli! - Je fajn, že je tu pár otevřených myslí :-D

dan78 31.8.2015

Stěpáne, dobře ty! Pokuse, občas si holt musíš trochu zatrollit, viď? :-D

renton14 1.9.2015

1) Bible nebyla přepsaná. Viz můj starší článek o věrohodnosti Bible. http://bezkorektnosti.blogspot.cz/2015/03/byla-bible-prepsana-doslo-k-zamerne.html
2) Bible jasně učí, že Ježíš byl Bůh. Dokonce i velký kritik Bible Bart Ehrman, kterého muslimové rádi citují, uznává, že Ježíš o sobě říkal, že je Bůh. Některé Biblické důkazy...
Jan 1:1-3 „Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u Boha a to Slovo bylo Bůh. 2To bylo na počátku u Boha. 3Všechno vzniklo skrze ně a bez něho nevzniklo vůbec nic , co je. “
Jan 1:14 „A Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. Spatřili jsme jeho slávu, slávu, jakou má od Otce jediný Syn, plný milosti a pravdy.“
Tyto dva verše označují, že Ježíš existoval ještě před svým tělesným narozením. On je inkarnací Božího Slova. Ježíš Kristus byl Syn Boží i Syn člověka. Mimochodem Syn Boží v řečtině označuje někoho stejného druhu. Další verše...
Jan 5:18 „Proto ho Židé ještě více usilovali zabít, že nejen rušil sobotu, ale také Boha nazýval svým vlastním otcem, a činil se tak rovným Bohu. “
Jan 8:24 „Proto jsem vám řekl, že zemřete ve svých hříších. Jestliže neuvěříte, že Já jsem, zemřete ve svých hříších.“ – zde je reference na Boží prohlášení „Já jsem“.
Také v Jan 8:58 „Ježíš jim řekl: „Amen, amen, pravím vám, dřív než byl Abraham, já jsem.“
viz Exodus 3:14: „Bůh Mojžíšovi odpověděl: JSEM, KTERÝ JSEM. A pokračoval: Toto řekneš synům Izraele: JSEM mě poslal k vám. “
Titus 2:13 „očekávajíce tu blahoslavenou naději, zjevení slávy velikého Boha a našeho Zachránce Ježíše Krista,“
Filipským 2:5-8 „Mějte tedy v sobě to smýšlení, které bylo i v Kristu Ježíši. 6 Ačkoli byl ve způsobu Božím, nelpěl na tom, že je roven Bohu, 7nýbrž sám sebe zmařil, vzal na sebe způsob otroka a stal se podobným lidem. A když se ukázal v podobě člověka, 8ponížil se, stal se poslušným až k smrti, a to smrti na kříži. “
Židům 1:8 „avšak o Synovi: ‚Tvůj trůn, Bože, je na věky věků a žezlo přímosti je žezlem tvého království. “ – jde o citaci z Žalmů 45:7 „Tvůj trůn, Bože, trvá navěky a navždy. Žezlo přímosti je žezlo tvého království. “
Kolosským 1:16-17 „neboť v něm bylo stvořeno všechno na nebesích i na zemi, věci viditelné i neviditelné, ať trůny nebo panstva, vlády nebo autority; všechno je stvořeno skrze něho a pro něho. 17On je přede vším a všechno v něm spočívá.“
A když také něco z proroctví. Ježíš o sobě mnohokrát mluvil jako o Synu člověka. Tento titul je opravdu významný, protože odkazuje na proroctví Daniela.
Daniel 7:13-14 „V těch nočních viděních jsem přihlížel a hle -- s oblaky nebes přicházel synu člověka podoben, přiblížil se až k Věkovitému a před něj směl předstoupit. 14Byla mu dána vláda a čest i království a všichni lidé, národy a jazyky jej budou uctívat. Jeho vláda je vládou věčnou, nepomíjivou, také jeho království, jež nebude zničeno. “
Jeho vláda má vládu věčnou a nepomíjivou, protože je to vláda Božího Syna, druhé osoby z trojice. Věčného inkarnovaného Božího Slova, které přišlo na tento svět v podobě Syna.

Další citace...
Zj 1:8 : Já jsem Alfa i Omega, počátek i konec, praví Pán Bůh, Ten, který jest a který byl a který přichází, ten Všemohoucí.
Zj 21:6 : A řekl mi: „ Stalo se. Já jsem Alfa i Omega, počátek i konec. Já dám žíznivému zadarmo napít z pramene vody života.
Zj 22:13 :Já jsem Alfa i Omega, první i poslední, počátek i konec.“

A tak mohu pokračovat ještě dlouho...

3) Křesťanství není mrtvé náboženství, ale konstantně svědčí o tom, že Ježíš zachraňuje a mění životy. Islám nemá žádná svědectví.
4) V Bibli nejsou žádné věci v kontradikci vůči vědě.
5) Fascinují mě ta absurdní a velká slova, která říkají muslimové. Takže... a) Islám nemá zachován původní písmo v Koránu. Uthmán ibn Affán dal nařídit, aby se vykompilovaly všechny rukopisy do jedné knihy, což je dobře známé a je to i zaznamenáné v Hádísu 507, 510. To dokazuje, že i tehdy existovaly textové variace. A všechno ostatní dál spálit. Islám je tedy takové státně kontrolované náboženství, což křesťanství není, protože v křesťanství se rukopisy šířily volně. A proto nemůže být nikdy potvrzena autenticita textu v Koránu. b) Korán je plný nesmyslů a je nevědecký a teologicky špatný. Bůh islámu není spravedlivý, protože netrestá hříchy. Neexistuje hříšná podstata, což je v kontradikci s tím, co pozorujeme v realitě. Příběh ze zahrady eden je taková okleštěná verze z Bible, která nedává smysl a zvláště ta část, kdy tam Bůh ponižuje anděly. Pak Adam zhřeší a Bůh mu hned odpustí – ?! Chvíli jsem to četl a nedává to smysl. Bible naopak vždy reflektuje realitu.
6) Bible varuje před jinými evangeliemi zvěstované anděly, což automaticky ukazuje na Islám, Mormony a new age křesťanství – tyto tři náboženství odstatoval anděl. Nehledě na to, že si Muhammad myslel, že byl posedlý démonem.
Galatským 1:8 „Ale i kdybychom vám my nebo sám anděl z nebe zvěstoval v evangeliu něco jiného než to, co jsme vám zvěstovali, budiž proklet! “
Doporučuji debaty Dr. Jamese Whita, které jednoznačně a bez výhrad ukazují, kde je pravda.

renton14 1.9.2015

Jinak tohle bude složitá diskuze, protože já nepovažuji katolicismus za křesťanství. Ale to je problém, protože >křesťanství> je tu opravdu široká dálnice. Křesťanství je o následování Krista a ne papeže nebo církev. Církev není budova, ale společenství spasených věřících. A bratři a sestry jsme pouze v Kristu. Jestli nedáte celý svůj život za Krista. Jestli děláte nějaké kompromisy. Jestli stále hřešíte a stále žijete stejně bez toho, aby vás Duch svatý usvědčoval a vedl k pokání. Jestli nemáte problém s učením, které není Biblické. Jestli milujete svět a milujete svůj život... pak prostě budete mít problém. Ta cesta je velmi úzká. Není to ekumenická dálnice. http://bezkorektnosti.blogspot.cz/2015/07/buh-vola-cely-svet-k-pokani-chcete.html

stepb 1.9.2015

Rentone i ty si hraješ na Boha? Nestačí že z bible vyzobáváš třešně, ještě ty druhé co berou i nepopulární věci z bible budeš soudit? Gratuluju...Pokus aspoň definoval jak se vypořádal z biskupy, teď bych to chtěl slyšet od tebe!....... v bibli je že biskup má usvědčovat odpůrce /ty co se nepodřizují-no jako kdybych tě v tom viděl, borec co si sám vykládá bibli podle sebe/ myslím 1 Titovi......potom že mají právo svázat a rozvázat,to je i někoho z církve vyloučit......miliónkrát se odvolej na Ježíše a on ti miliónkrát řekne, jak to žes bibli neposlouchal celou? Kde jsi sebral že jsi sám sobě normou nad biblí a že si jí budeš obcházet? A ještě tvrdit jak jsi úplně biblický..........Ale klidně si to dělej! Ale co takhle s tím neotravovat ostatní?

dan78 1.9.2015

Rentone, kdybych neznal kalibr tvých předchozích příspěvků, asi by mě zvedlo ze židle, cos napsal. Ale vzhledem k tomu, že vím, jak jste vy charizmatici rezistentní vůči jakkoli biblicky i racionálně podložené kritice, ani se o žádnou kritiku pokoušet nebudu. Jenom v duchu žasnu, jak urputně a nemilosrdně si evangelium a jiná biblická sepsání vykládáš. Namísto Boha milujícího a milosrdného věříš v jakéhosi lidožrouta a pyšně zatracuješ cokoli jiného, než to, jak si věci sám vykládáš. A katolíkům tuze křivdíš, protože je mezi nimi spousta oddaných a poctivých křesťanů.

dan78 1.9.2015

V duchu si, Rentone, přeju, abys někdy brzo skutečně poznal milosrdenství a lásku, neboť ty jsou prapodstatou toho, co po nás Bůh chce a očekává a k čemu nás směruje.

renton14 1.9.2015

Kde jsem napsal cokoliv, co by mohlo být vykládáno, že si hraji na Boha? Já z Bible nevyzobávám třešně, ale konzistentně jí beru celou. Jak to myslíš, jak se vypořádat s Biskupy? Jak se s nimi vypořádáš ty? Biskupové (řecky >oikonomos>) jsou správcové/pastoři/starší, co jsou ve vedení v lokální církvi. Jak je vidět, starší a biskupové jsou to samé. Titus 1:5-9 UVZ Proto jsem tě zanechal na Krétě, abys dal do pořádku to, co ještě zbývá, a ustanovil v jednotlivých městech STARŠÍ, jak jsem ti přikázal: 6je-li kdo bez úhony, muž jedné ženy, jenž má věřící děti, jemuž se nedá vytknout prostopášnost nebo nepoddajnost. 7Neboť BISKUP musí být bez úhony jako Boží správce; ne samolibý, ne popudlivý, ne pijan, ne rváč, ne zištný, 8ale pohostinný, milující dobro, rozvážný, spravedlivý, zbožný, ukázněný, 9 musí se pevně držet spolehlivého slova, jak bylo vyučováno, aby byl schopen jak povzbuzovat ve zdravém učení, tak usvědčovat odpůrce. UVZ. A jasně, že mají právo někoho vyloučit ze sboru/církve. Tak i Pavel psal, aby vyhnali toho smilníka, co se podílel na incestu, aby jeho tělo bylo vydáno satanovi a jeho duch mohl být zachráněn (1 Kor 5:5). To ale není vyloučení z církve jako těla Kristova, ve smyslu spasených lidí, ale z lokálního sboru. Starší nemohou někoho prostě poslat do pekla (někoho, kdo už je spasen). V Bibli bylo více sborů, jak dobře víš. Nikoliv jeden. Ani jedno vedení. Biskupové (nikoliv jeden biskup) nemají nic společného s papežstvím. Nejsou neomylní. I Petr chyboval. Kdo říká, že je neomylný, ten si hraje na Boha, protože pouze Bůh je neomylný. A jaké mají mít biskupové vlastnosti? Timoteovi 2:2-3 UVZ Biskup tedy má být bezúhonný, muž jedné ženy, střídmý, rozvážný, řádný, pohostinný, schopný učit, 3ne pijan, ne rváč, nýbrž mírný, ne svárlivý nebo hrabivý. UVZ Je zřejmé, že toto neodpovídá v žádném případě postu papežství. Nechápu, v jakém slova smyslu, mám něco vysvětlovat? Spíše ty vysvětli, proč to má ŘKC špatně. Papežství vzniklo možná až ve 4 století a první biskup byl Damasus 1. Tomu dali pohanský titul pontifex maximus, což znamená most mezi tímto světem a pohanskými bohy. (http://www.newworldencyclopedia.org/entry/Pontifex_Maximus) Ježíš sám považoval člověka za vhodného, aby porozuměl Písmu. Lukáš 10:26 UVZ Luke 10:26 : On mu řekl: „Co je napsáno v Zákoně? Jak to tam čteš?“ UVZ A další verše viz. (Mat 12:3, Mat 12:5, Mat 19:4, Mat 21:16, Mat 21:42, Mat 22:31, Mark 2:25, Mark 12:10, Mark 12:26, Luk 6:3) To, jak má člověk být spasen jsem pochopil na druhé čtení. Duch svatý mě klidně navedl na jednoznačné verše. Pokud člověk není mentálně zaostalý nebo jestliže nemá Ducha svatého, pak písmu neporozumí. Jinak já neobhajuji protestanty jako celek. Protože i zde je spousta herezí. Každopádně evangelium je správně. Katolická církev nemá evangelium, a proto nenabízí spásu. A nech si tu lež o 33 000 denominacích. Tuto informaci jsem ověřoval a není to pravda. Katolickým zdrojům se nedá věřit. Ve skutečnosti existuje pouze 8 tis. denominací a ŘKC má v sobě také denominace a rozpory. Řekl bych, co katolík, to jiný pohled. Tato stránka se jmenuje křesťanská. Proč by měl křesťan akceptovat heretické učení? Dokud tu budeš obhajovat své náboženství, pak počítej s kritikou.

renton14 1.9.2015

dan78: 1) Nejsem charismatik. Měl jsem tu před rokem diskuzi o charismatech, protože jsem stále řešil otázku, zda lidé dnes dostávají duchovní dary. Tuto otázku již neřeším. 2) Nenapsal jsem nic, co by nebylo pravdivé a nenapsal jsem nic, co by bylo urážlivé. 3) Nejprve začni u sebe. Liberalismus a křesťanství nejde dohromady. Evoluce a křesťanství nejde dohromady. Ekumenismus a křesťanství nejde dohromady. A Bůh se nejmenuje láska.

pokus 1.9.2015

Andrea: zde je první reakce http://justpaste.it/ng8h

pokus 1.9.2015

Andrea: zde je má krátká druhá reakce, která je ohledně jistoty mého spasení http://justpaste.it/ng8m Poté zde dávám pěkný a kraťoučký článeček o jistotě spasení http://evangel.sweb.cz/ článek je č. 3 uvz Jistota spasení uvz

dan78 1.9.2015

Renton: Ad charizmatizmus: Tak to pardon. Leccos vůči tobě jsem napsal nevybíravě, odpusť, že jsem nezvolil kultivovanější jazyk. To bylo nejspíš proto, že tvoje výklady mě obecně tuze mrzí a jsem z toho poněkud unaven.

dan78 1.9.2015

Renton: Jinak o tvém pojetí pravdy by se dalo polemizovat, ale nebudu se již do toho pouštět a s tvým bodem 3) rozhodně nesouhlasím, což tě ale asi už nepřekvapuje :-)

renton14 1.9.2015

Já nedělám žádné výklady, já jsem tu prostě napsal to, co učí Bible. Já to nesolím ani nepepřím ani nesladím. Milá slova nejsou projevem lásky a tolerance také není projevem lásky (v těchto případech) – láska nemlčí a jedná. Projevuje se ve skutcích a ne v mrtvých slovech. Nemohu mlčet, když vidím, že někdo šíří špatné evangelium. Nechci se zalíbit lidem, ale Bohu, kdybych se chtěl zalíbit lidem, říkal bych věci jako, že všechno bude v pořádku a Bůh bude mít jistě milost nad každým. Ale to bych pak nesměl přijmout lásku k pravdě, která osvobozuje od hříchu, protože člověk je přirozeně otrokem hříchu a pouze pravda jej může osvobodit. Já se snažím hlídat evangelium v jeho prostotě. Pouze bůh může spasit a ne lidské skutky, ale skutečná spása v sobě zahrnuje i posvěcení a skutky, protože víra není mrtvá, ale živá. Nebudu někoho, kdo se topí utišovat něžnými slovy.

stepb 2.9.2015

citace z wikipedie pro rentona Jak pro katolíka, tak pro protestanta je Bible samozřejmě věcně norma normans, interpretačně však je to norma normata. Interpretační norma normans je pro katolíka magisterium Církve vedené Duchem sv.[7], zatímco pro protestanta je to on sám a jeho soukromý úsudek údajně vedený Duchem sv. To je také hlavní důvod, proč se protestantismus dělí na mnoho vzájemně v mnohých věcech nesouhlasících proudů, protože lidský úsudek se člověk od člověka liší.....................bible je napsaná tak a tak... a pak přichází výkladová stránka bible / výklad-interpretace...... u řkc výklad církve jako celku, u evangelikálních dělá výklad závěry on sám ......když říkáš že nic nevykládáš je to mýtus.......napsal jsi že biskup a starší je to samé, ale není episkop a presbyter a pak ještě diakon, jsou tři různé stupně kněžské služby...........tj sám sis udělal výklad bible proti bibli a vše je dle tebe v pohodě......jo tak si tak klidně jeď.. jinak těch 8 tisíc budou zřejmě ofic skupiny, ale kdo spočte ty neofic, jen ve městě vedle pár lidí založilo vlastní církvičky....si můžeš taky založit nějakou rentonovu bezkorektní. ti popřeju gut job a fajn vybírání příspěvků.

renton14 2.9.2015

1) Není křesťan bez Ducha svatého. (Ř 8:9-11) 2) Jak jsem prokázal, dle Písma, Starší jsou to samé, co biskupové = jsou to správcové a mají za úkol pást Ovce. Řecké slovo oikonomos znamená správce a je použito synonymně se staršími. Některé překlady jako B21 nebo Pavlíkův studijní překlad ani nepoužívají slovo biskup, ale správce. Ve Skutcích 20 Pavel říká starším, že mají od Boha úkol pást ovce. To samé řekl Ježíš Petrovi. On sám sebe nazývá spolustarším viz. 1P 1:5. Vše, co jsem napsal, je biblické. To, že nesouhlasíš, nevyvrací argument. Mé zkušenosti s katolíky na internetu jsou následující. Co katolík, to jiná víra. Jeden uctívá relikvie a kosti mrtvých, druhý mluví jen o lásce, třetí schvaluje křižácké války a inkvizice, další se za ně omlouvá, další mluví o univerzalizmu a chválí současné nekatolického papeže... Každý věříte něčemu jinému. Někdo odmítá modlení k Marii, další to schvaluje a podporuje růženec, jiný odmítá relikvie, další sdílí lebky >světců> – já bych řekl, že ŘKC má tolik denominací, kolik je katolíků. Jako konzistentě obhajujete vaší církev a papežství a eucharastii a další nebiblické věci, ale jste strašně rozdílní. Protestanti se dělí kvůli každému nesmyslu, ale základ mají většinou stejný. Myslíte si, že by Bůh zjevoval své slovo tak, aby jej mohla vykládat jen hrstka vyvolených? V čem je problém? Proč se tedy Ježíš vůbec ptal, jak je psáno, co je psáno, když je potřeba speciálních expertů? Mimochodem, když se podíváte na debaty, pak uvidíte, že je to zoufalost. Nejde obhajovat katolické učení z Bible. Je to nadlidský úkol. Jsou to tradice, emoce a náboženská závislost, co drží lidi v tomto bludu. Jak to, co reprezentuje Řím, jakkoliv odráží Krista a jeho učení z Nového zákona? Je to diametrální rozdíl. I ateisté to vidí.

stepb 2.9.2015

Je to jak bavit se se zdí, tušíš vůbec rozdíl mezi verbum dei a sola scriptura? základ tvého učení úhelný kámen, nelze z bible obhájit, je to teologický předpoklad protestanského hnutí.....verbum dei znamená to co říká Pavel Timoteovi, uč tak jak jsem vám to předal ať už listem, nebo slovem=bible i apoštolská tradice...bez apoštolské tradice nejde bible vyložit správně.........apoštolská tradice jsou i mučedníci ranného křesťanství a jejich spisy jak chápou bibli a celé evangelium, první sněmy kde se biskupové vymezují proti heretikům atd.........že se ti tradice nelíbí taky není argument......hned žák sv Jana tě nazývá heretikem, ale to je nepříjemné takže pryč z tradicí to je mi jasné..............je to jak bavit se se zdí Jan 20.22 komu hříchy odpustíte jsou odpuštěny komu je neodpustíte odpuštěny nebudou.......to že se ti to nelíbí taky není argument, nebo nějak zkřivený význam těch slov....máte pastory co v DS odpouštějí hříchy asi těžko, kdybys znal tradici tak víš že ten kdo zhřešil šel do shromáždění tam vyznal hříchy před staršími i celým shromážděním....Jan 20, 22 apoštolé dostávají moc odpouštět hříchy.....přečti to z bible někomu nevěřícímu jak to chápe a pochopí to tak jak to je, ne tak jak jste si to zkroutili a vybili toto zas jiným citátem....Jinak další co neuznáváš je doplnění biblický verš přivedení Duchem Svatým do veškeré pravdy...věci přijaté pod DS, kterým říkáš nebiblické...... Ještě mnoho bych vám toho chtěl říct, ale nyní by jste to nesnesli, jakmile příjde DS přivede vás do Veškeré pravdy....další verš Pavel Timoteovi Církev je sloupem a oporou pravdy........Ježíš nikde neříká že slovo Boží je výlučně psaná forma, ale psaná, mluvená i přijatá pod Ds........Pak je tu ta pravomoc biskupů vylučovat z církve a usvědčovat, dokonce jak mírumilovní apoštolé byli, tak říkali kdo by hlásal jiné evangelium budiž proklet..to už je fakt silné slovo a je taky o tobě, ty neuznáváš autoritu biskupů, že tě můžou vyhodit z církve..kdo neposlechne ani církev ať je pro tebe jako pohan a celník......Potom je v bibli kdo není proti nám je s námi= upřímný objektivní protestant, evangelík letniční, kdokoliv objektivní........Ale kdo je jak zeď nevidí neslyší jen jede jak tank, tak to bude ten kdo má být pro nás jako pohan.

renton14 2.9.2015

Celý tvůj příspěvek je zcela mimo a nereprezentuje mou pozici. 1) Sola scriptura není solo scriptura. Znamená to jen, že Písmo je poslední autoritou. Neznamená to, že historie nemá autoritu. Nebo že vedoucí sboru nemá autoritu. Ale musí být v souladu s Písmem. A to vždy. 2) Neexistuje žádná apoštolská posloupnost, takže ty citace z Jana 20 neplatí, protože byly určeny pro apoštoly. 3) Většina historie je na straně protestantů, i historického učení. V historii bylo vždy více proudů, ale to katoličtí apologetici neříkají. Jan Kalvín v Ženevě konvertoval některé katolické apologetiky, protože museli uznat, že má pravdu. On uměl z hlavy citovat církevní otce a snadno vyvracet katolické učení. I zde je spousta historických argumentů. (http://bezkorektnosti.blogspot.cz/2015/08/z-dopisu-jana-kalvina-krali-frantisku-i.html) Neexistuje autorita nadřazená Bibli. Vaše tradice jsou ale nadřazené Bibli, protože už existují a vy je musíte obhajovat z Písma, což je absurdní pozice. Ve skutečnosti je to v každém ohledu antikřesťanské. Ježíš káral farizejce za jejich nesmyslné tradice. 4) Srovnávat papeže se svatými apoštoly je cynismus. Papežství je plné smilstva, krve, nekromancie, prostituce, homosexuality, pedofilie, a to jak v historii, tak i dnes. Doporučuji všem si trochu prostudovat, co dělala řada >svatých papežovů>. Já se opravdu nedivím, že je tu takový ateismus. Teď nedávno na FB nějaká muslimka kritizovala křesťanství, že se oddáváme satanistickému kanibalismu v eucharastii. Tak jsem jí musel jemně vysvětlit rozdíl mezi eucharastií katolické církve a památkou páně, kterou učí Bible. Jako muslimové většinou ani neútočí na křesťanství jako spíše na katolicismus, a to pak zaměňují s křesťanstvím. Já neobhajuji protestanty jako celek. Ale v tom užším slova smyslu se mohu ztotožnit se základními biblickými pravdam – Sola scriptura, Sola fide, Sola gratia, Solus Christus, Soli Deo gloria!

pokus 2.9.2015

Naprosto souhlasím s tím, co tady v příspěvcích píše Renton. Co píše je učením Bible. Vždycky jsem rád, když někdo nezávisle na základě Bible a objektivního pozorování dojde ke stejným závěrům. Lze vidět, že tohle může jen Duch Svatý niko-li lidský rozum a snažení. Naprosto souhlasím s tím, že Boží pravdy jsou v opovržení kvůli křesťanským pokrytcům a hlavně kvůli tomu, co představuje katolicismus. Každý zdravě smýšlející nevěrec musí vidět, že katolicismus nemá, co dočinění s Bohem, když vidí ta svinstva a nepráví, kterých je zoosobněním. Díky tomu ovšem poté vznikají neoprávněné a většinou nevědomé ateistické útoky na Bibli, neboť katolicismus se žel zaštiťuje Biblí. Každý, kdo ovšem čte Bibli, ví jak daleko má katolicismus od Slova Božího.

dan78 2.9.2015

Pokuse, Rentone, vy jste se hledali až jste se našli! :-D To jsou mi pěkné Boží pravdy, které tu pyšně prezentujet!

mirushak 7.9.2015

on Pokusa a Rentona ještě někdo čte? :-D

libor01 18.9.2015

Myslím, že člověk může hledat jak chce a nic nenajde. Může použít rozum a říct, že vyznává to a to náboženství, ale myslím, že je to jen ztotožnění se s hodnotami. Byl jsem nevěřící a líbilo se mi spousta filosofií různých náboženství, ale to neznamená, že je člověk věřící (v Boha). V Janově evangeliu je pár veršů, které jsou velmi zajímavé a mohli by být vysvětlením jak to vlastně s tou vírou je. Např. Jan 3:27 Člověk nemůže přijmout nic, není-li mu to dáno z nebe. Jan 6:65 Potom dodal: Proto jsem vám řekl, že ke mně nikdo nemůže přijít, není-li mu to dáno od Otce. Jan 15:16 Já jsem si vybral vás, ne vy mě. Ustanovil jsem vás, abyste šli a nesli ovoce a vaše ovoce aby zůstalo, aby vám Otec dal, o cokoliv ho poprosíte v mém jménu. 25„Řekl jsem vám to, a nevěříte,“ odpověděl jim Ježíš. „Skutky, které dělám ve jménu svého Otce, o mně vydávají svědectví. 26Vy ale nevěříte, protože
nejste z mých ovcí. 27Mé ovce slyší můj hlas a já je znám a následují mě. 28Já jim dávám věčný život a nezahynou navěky a z mé ruky je nikdo nevyrve. 29Můj Otec, který mi je dal, je větší nade všechny  a a nikdo je nemůže vyrvat z ruky mého Otce. 30Já a Otec jsme jedno.“

pokus 16.7.2016

AndreaKhadija: Ahoj Andreo, chtěla jsi po mně, ať se vyjádřím k vědeckým věcem v Bibli, že by Tě to zajímalo a tak se vyjadřuji. Sice trochu později, ale zrovna jsem si něco připravoval, tak jsem si na Tebe vzpomněl. Tady je něco k dokonalé a Bohem vdechnuté první kapitole knihy Genesis, jejíž autorem byl Mojžíš a také tam něco najdeš ke sloupům, nebo pilířům, na kterých je ukotvena Země. Je to k Tvé reakci ze 13.8. a 28.8.2015. Zde je má odpověď https://justpaste.it/wco9

dinny 19.4.2020

je smutne,ze nekdo povazuje nabozenstvi za neco ,jako rybarsky svaz.ja povazuji predevsim ,jako muj osobni vztah k Jezisi Kristu.Na svete je proto tolik cirkvi,nebot lide neberou Bibli jaka ja,nybrz jaka se jim hodi v jejich prospech.Tedy o slove ekumena na ssvobodozednarsky zpusob uz vubec nebudu obchodovat.Jezis je nazivu .

jaja20 2.8.2020

Já jsem pokřtěná a věřím v Boha, přesto se mi více zamlouvá myšlenka Buddhismu, a východní náboženství a filozofie, jsem věřící, ale ne v pravém slova smyslu pravá křesťanka. Přesto bych se ráda zde seznámila se zajímavými, hlavně věřícími lidmi. Přečetla jsem hinduistickou Bhagavad-Gítu, zjednodušenou Bibli, buddhistické knihy, Malé kompedium světových náboženství atd. Ráda čtu duchovní knihy a zajímám se o různá náboženství, ač k některým mám určité výhrady, hledám si svou vlastní cestu...

josef79 8.8.2020

Budha dosáhl ve svém životě osvícení, myslíš, že toho ježíš také dosáhl, nebo už přišel na zemi osvícen? Tak třeba v Japonsku. Japonci jsou prostě jedna multikuturní záhada. Je to země, kde je zcela běžné dojít si v dětství pro požehnání k šintoistickému bůžkovi, oddat se v kostele a nakonec se nechat pohřbít po buddhisticku:) Pamatuj, že vždycky je někdo v čele nějakého hnutí, ale bůh je nade všemi a je jeden. Religionisté toto rádi nemají, protože to kazí úhledné teorie:)

pirinka 17.8.2020

Buddhismus není ta cesta, je to filozofie, ne náboženství.A někteří to mixují do new age, kdy se meditací lidí uvolňují pro démony, nechají se obsadit a šup, jsou vedeni 😈 - otevírají si postupně čakry - nedělejte to, Ježíš je ta cesta. To je to, jak se píše, že se ďábel převléká za anděla světla. Je to děs. A navíc teď jede jóga, healingy (Ježíš uzdravuje), nemáme být jako svět, posuzovat, vše zkoumat.

josef79 18.8.2020

Podle mě, už je Jaja20 za horama a dávno vzala do zaječích:))..

josef79 23.8.2020

O tom, že se někdo ocitl v nějakém náboženství, se členové či rekruti dozvídají postupně a většinou už je potom pozdě. Na začátku je to cesta, hnutí, nauka atd.

Uložit