Věkový rozdíl

Jaký věkový rozdíl mezi partnery je dle Tvého mínění ideální? A jaký bys toleroval/a max? A proč? A pokud možno prosím neodbočuj od tématu - děkuji

mdo amper01 15.7.2014

komentáře: (43)


mirushak 15.7.2014

na věku nezáleží :D ..vždyť najdeš tolik moc příkladů různých věkových rozdílů a to ať je starší muž či žena... a někdy je to ideální, někdy ne - resp. někdy to zase neklape kde jsou stejný věkový rozdíl jako ve vztahu, kde to klape.. promiň, tohle se mi zdá taková >zbytečná> diskuze, na kterou se toho dá tak moc napsat, ale k ničemu to stejně moc nebude

tona 15.7.2014

Není snad důležitější aby si ti dva rozuměli a měli se rádi ? Myslím tím tu pravou lásku ne zamilovanost. A ideální věkový rozdíl určitě neexistuje. Jsme lidé, nechováme se podle daného matematického vzorce, ale citu.

tona 15.7.2014

Jinak musím souhlasit s mirushak. Tato diskuze mi přijde zbytečná. Ale chápu, že Amper01 to zde chce oživit.

luham 15.7.2014

Taky si myslím, že není důležitý ani tak ten rozdíl, jako spíš poměrový rozdíl. Tedy rozdíl 3 roky je myslím až až, pokud je to ve věku 15 a 18, což po čtyřicítce ani nepoznáme.
Maximum, co si myslím, že je schopný normálně fungovat je tak ta 1/3, neboli 20 a 30, 30 a 45, atd..
A starší by měl být spíše muž, nebo alespoň ten dominantnější ve vztahu.

tona 15.7.2014

Dneska není pravidlem, že je dominantní muž. Na druhou stranu nevím jestli to tak vždy bylo. Někdy to zase vypadá ,že muž je dominantní a pak v soukromí má hlavní slovo žena.

amper01 15.7.2014

OK, odpovídáte víceméně obecně... Ale zkuste si každý odpovědět za sebe, jaký věk byste snesli osobně a jaký by už podle Vás přinášel jaké problémy. Třeba čím starší je člověk, tím se mění priority, schopnosti, vzhled, energie... Věci, které tomu mladšímu mohou dost překážet, vadit, protože sám je třeba ještě nechápe... OK, chápu, možná jsem měl jít příkladem. Z praktického hlediska starší partnerku vidím pro mne rozumnou hranici cca 3 roky max, ale bez VŠ. Jak sleduju, při hádkách - a ty se nevyhýbají nikomu- se pak rádo vytahuje vše možné, jako že kdo je starší, vzdělanější, kdo více vydělává... Znáte to - cokoli, co působí jako šíp a některé věci se pak nesnadno zapomínají.. Pokud by měla i VŠ, tak z tohoto hlediska asi max mého věku. Protože být pro ni nezkušený a ještě neznalý, to bych se fakt asi cítil jako bačkora :-) A spodní hranice? Hmm...Ideálně bych to viděl na 1-3, ale opravdu max asi 7 let. Tam vnímám, že už prostě věkové bariéry jsou. Jeden vitální, druhý už v krizi středního věku... Jeden rád do společnosti, druhý už raději v klídku doma... Ona by ráda novou myčku, ale on už pokrok nezvládá a chce raději zůstat při starém osvědčeném... A jak už jsem tady někomu zmínil v soukromých zprávách - statistiky ČR říkají, že ženy umírají v průměru o 5 let později než muži. Takže vzít si třeba manželku o 10 let mladší, vlastně ji dost možná připravuju v budoucnu cca 15 let samoty - vdovství... Takže láska je jedna věc... Ale co praktická stránka v době, kdy láska poleví, vychládne nebo nedejBože vymizí? A vám opravdu příjde normální, když si čtyřicátník bere dvacítku? To už snad i slepý vidí, že to je v podstatě jako jeho dcera a určitě se k ní tak bude dříve či později chovat. To už prostě holt je generační rozdíl, to se nedá popřít.

amper01 15.7.2014

TONA: Vzhledem k tomu, že jsme na křesťanské seznamce, tak v tomhle má snad každý jasno, ne? Efezským 5:22-25  Ženy, podřizujte se svým mužům jako Pánu, neboť muž je hlavou ženy, jako je Kristus hlavou církve; on je zachráncem těla. Ale jako církev je podřízena Kristu, tak i ženy ve všem svým mužům. Muži, milujte své ženy, jako i Kristus miloval církev a sám sebe za ni vydal. Snad nemusím dodávat, že to neříká, že je to vztah PÁN A PES, ale že je tam hloubka v onom MILUJTE, které je mužům speciálně zdůrazněno...

tona 15.7.2014

A co když ten mužský není dominantní povahy a ona je? To by se mu měla podřídit, když jim to tak třeba vyhovuje? A ano jsme na křesťanské seznamce to máš pravdu a proto nechápu, proč se skrýváš pod maskou?

erik83 16.7.2014

V klidu.... málokterá diskuse zůstala u daného tématu... jsem zvědavý kam se vyvine tahle :D Ale abych nebyl první kdo to pokazí, tak.... každý ať si rozhodne sám jaký rozdím je pro něj přijatelný a řešit v dnešní době zda-li je hlavou rodiny muž či žena je zbytečné.... hlavně, že je to pár muže a ženy. :D Tona dobře jsi to řekl... křesťanství se mimo jiné vyznačuje úpřimnosti a otevřeností což kreslený panáček s černým kloboukem není. :D A teď amper vygoogluje nějakého chudáka z Kuvajtu a vrazí ho na profil :D

amper01 16.7.2014

ERIK: Ano - přesně o to jde - o názor každého samého za sebe, jaký rozdíl je pro něj přijatelný. Nečekám, že se budeme smlouvat jako babky na trhu až dojdeme k nějakému kompromisu, to ne. Zajímá mě vyloženě osobní názor jednotlivců - třeba Tvůj. O kolik starší bys asi zvládl a o kolik mladší? A proč myslíš...?

kristian 16.7.2014

Věkový rozdíl - každý podle gusta. Plus možností. Když je někomu 22, tak sotva bude mít od 10 let mladší. Když je někomu 40, tak může mít mladší i o 22 let a nevadí to. Záleží, jak to oběma vyhovuje. Různý omezení, to jsou jen lidský rozumy. V Bibli se nic nepíše, že třeba žena maximálně mladší o 10 let. Naopak tam je plno příkladů, kdy rozdíl byl větší.Abraham byl o 10 let starší a Sáru přežil o dlouhé desítky let. Po její smrti měl další ženu, tam byla mladší aspoň o 50 let, ale možná byla mladší i o 100 let. Jak jsou partneři od sebe, do toho nemá druhý co mluvit, i když to je třeba farář, knež či pastor. Já osobně bych nechtěl mladší o méně než 10 let. Lepší mladší o 15 let. Mladá se spíše přizpůsobí. Ale to je můj osobní názor, znám i někoho, kdo má ženu naopak o 16 let starší a nemám potřebu to jakkoli komentovat. Zkrátka každý dle gusta, pochopitelně musí to vidět tak oba partneři.

kristian 16.7.2014

Ještě rozvinu, proč žena mladší. Podívejme na Marii a Josefa, v evangeliích se o něm nepřímo píše, když bylo Ježíšovi 12. Pak už se píše jen o Ježíšově matce, o Josefovi zmínka není. Zřejmě byl o dost starší. Marii v době početí či narození Ježíše mohlo být 15, ne-li méně. Josefovi mohlo být 35 a nebo taky 50. Možná i víc, to by odpovídalo, proč se později už o něm nepíše. Dívky jsou vyspělé daleko dřív než chlapci, naproti tomu ženy rychleji zestárnou. Matka ve 45 se občas vyskytne, ale je to zdravotní hazard. Otci může být klidně 65 nebo 70 a zdraví dětí to nijak neohrozí. To nezařídila příroda, ale přímo Bůh.

luham 16.7.2014

Podle jednoho článku co jsem čel¨tl vloni, tak věk muže pro početí taky není úplně šumák. S věkem se násobí možnost, že předá plodu více náchynosti k různým vadám a chorobám..

erik83 16.7.2014

Ok, tak teda v nějakých číslech. Je mi 30 a myslím, že bych zvládnul +/- 10 let. Samozřejmě do toho zasahuje plno jiných okolností....

mirushak 16.7.2014

-4/+8

kristian 17.7.2014

Erik, ve 40 může mít děti bez problémů a nebo to už nemusí jít a nebo s velkými problémy.

kristian 17.7.2014

mirushak: Když si sestry dávají inzeráty, tak by bylo možná dobré tohle napsat. Ne každá chce sdělovat osobní věci, ale požadavek na věk partnera není odhalování soukromí.

johann 17.7.2014

Málokdo je si s partnerem souzen ..takže je sichr že věk hraje v dnešní době prim...Věkovej rozdíl by neměl bejt moc velkej ale ni malej. ..něco iného je třeba partneské přátelství,gde podle mě věk nehraje žádnou roli..tuto partnerství je i více citovější...jak se říká..:Láska je rozkoš ,kerá brzo pomine ale vopravdové přátelství je hlubokej cit.

erik83 17.7.2014

kristian: Jak říkám.... je to hodně individualní a velice vratká věc.

amper01 17.7.2014

JOHAN: Tvá definice odpovídá moderním definicím, kde slovo LÁSKA ztratilo svůj původní hluboký význam. To řekové to mají fikané - ti mají pro každý smysl lásky své slovo: Agapé - nepodmíněná láska, viz 1.Kor 13, Fileos - láska přátelská, Eros - láska smyslná, Storge - příbuzenská láska... Takže dovolil bych si Tě poopravit: Zamilovanost, popř eros je rozkoš, která brzo pomine. Ale láska ve smyslu agape je něco tak hlubokého, že setrvá... Ale když se vrátím k tématu - tak jaké věkové hranice jsou přípustné konkrétně pro TVOU potencionální partnerku?

pavla5 17.7.2014

Ja zila s o14 let starsim partnerem a kolikrat jsem mela dojem , ze je vedle me velke dite.Myslim tedy ze na veku nezalezi , zalezi na postoji k zivotu a fyzicke kondici, zkusenostech .

erik83 18.7.2014

pavla5: Velké děti jsou v drtivé většině všichni muži :D

johann 18.7.2014

AMPER: podívej párdále vidim to astak ,že chlap by měl bejt dycky ten starší..žena o pět let mladší..gdyž si 40cátník bere 20cítku ..a nejčko pominu ,že to bude nějakej zazobanej chlapík s vytuněným kvartýrem...tak vlastně nedospěl...ženy také stárnou rychleji než muži a zme vizuální ..(hold zme na ty vnady).velkej věkovej rozdíl nezachrání ani víra ani láska.v minulosti to blo jiné.Chlap bl pán domu,žena víceméně služka pro šecko a mohl jí kdykoliv zapudit,dyš se vobjevil mladej květ.Žena i dyš jí muž zahejbal to kvúli lásce vydržela až do hrobu..Co jí taky zbývalo..krom postele a vlastníh šatú neměla nic.

johann 18.7.2014

Pavla5: tysi žila vo 14náct let starším mužem..? ten dojem velkého dítěte jeproto ,že von se přizpúsobil tobě,musil klesnout na tvojí věkovou hranici..na jednéj straně to chlapovi zvedne sebevědomí..páč maj vo něj interes mladší žabky.na druhej straně byse měl vumoudřit a chovat se jako dospělý svého věku...aproto na věku záleží...anebo si samaritánka..páč jednou von za nějakejch 14ct let nebude moct na nohy ,bo ho chytne nějaká inčí nemoc aty mu budeš dělat vošetřovatelku .A zesvojeho života budeš mít velké kulové.mi je 43 let sem ve fyzické kondici ,žebych mohl skály lámat.almi to není nic platný věk ,vnitřní hodiny nevošidim.Dyš štípu metrové špalky několik hodin s klínovou sekyrou,kerá váži aji 4, bo 6 kg.cejtim že vuš nemám sílu jako mladej pes.Idyš to nejčko šecko posíkám přec jen sem vunavenej.Ani žena ve spodní prádle bo nahatá byto mohla rovnou zabalit,páč jediné co bych potřeboval je spánek. Vidiš..žila si snim ..což je čas minulej,protebe jeto zkušenost..ale budoucnost to němělo žádnou.

johann 18.7.2014

ERIK83: Velké děti sou v drtivé vetčině šicky muži: Bymi zajímalo podle čeho tak vusuzuješ?Libí se ti ve vztahu gde se muž chová jako velké dítě?Esi tomu tak je tak nato jedno dojedeš .

erik83 18.7.2014

johann: Každý chlap v sobě nese něco z toho kluka kterým byl. Ať už koničkama nebo pohledem na svět.... to je jedno. Něco z toho dítěte v nás zůstává. Nemyslím tím dětinskost. Johann... nic ve zlém, ale pochybuju, že máš pověření od pánaboha lidem předpovídat kdo na co dojede.

pavla5 18.7.2014

Johanne, Johanne, sam na sobe jiste vidis , jak se mylis.Podivej kolik toho ve svem veku zv
ladas, veTsina mladych z mesta neudela.Viidam 20lety kluky co nedobehnou autobus a stariky co me na horskych turach predbehnou
A k tomu samaritanstvi......nikdo mi nezaruci , ze kdyz si najdu chlapa klidne mladsiho , ze nedostane nejakou tu osklivou nemoc apod.nebo neumre.
Ono ne nadarmo se na svatbe neslibuje v nemoci i ve zdravi, v bohatstvi i chudobe v dobrem i zlem, dokud nas smrt nerozdeli.......,

johann 21.7.2014

ERIK83..poukazoval sem na vztah ..matka ..dítě takto jsem tomu rozuměl.....ze začátku někomu múže dělat tento vztah ženě dobře..mít velké dítě ve schránce dospělého..je docela zábavné ,možná i romantické.. ale časem veškeré životní rozhodnutí a zodpovědnost závisí jen na ni ..nehledě v krizi zvostane sama..páč vo velké dítě se vopřít nemůžeš. ..je jasné že tuten vztah se rozpadne...Já jsem nikdy velké dítě nebyl..iidyš sem jeden čas modelařil ,není to hraní a dětinství ..nýbrž modelářské vumění.. Vumi je tvrdá realita..dyš dobře nezaseju a nesklidim ,tak není na chleba..

johann 21.7.2014

PVLA5 .Podívej v mém věku to zvládat musim páč mi nic iného nezbejvá.musim bejt zdravej a silnej..páč v mém věku už nikoho nehledám ..vono sehnat ženskou na grunt není žádnej med..to není romantika ale dřina ...v životě nebudeš mít žádnou dovolenou a jednou ročně si zajedeš do města..a šlus..u mě neexistuje přípoj na nett ..chodim do místní knihovny.Já sem chtíl jenom říct,..že dyš si 20letá veme 40letého nebo 50desátníka..,tak má podělanej život..časem přindou nemoci a bude se musit vo něj starat. dyby si vzala věkově stejného ...tak ty nemoci přindou časem sichr..ale až za několik let...takže ,já říkám ,že na věku záleží...

erik83 21.7.2014

johan: Na vztah s velkým věkovým rozdílem sice koukáš prakticky, ale už ti nějak hapruje ta křesťanská stránka věci..... Nemoci můžou přijít i na mladého a to znamená, že má ta dotyčná nebo ten dotyčný hned podělaný život? Co vím, tak manželský slib obsahuje formulku... v nemoci i ve zdraví... Pokud je to vztah požehnaný pánembohem, tak myslím, že ten věkový rozdíl se dá zvládnout a život si tím nikdo nepodělá. :o)

johann 21.7.2014

Erik83..TU FORMULKU ZNÁM SICHR...ALE DYŠ LÍTAJ TŘÍSKY.,?znal sem jednu blo jí 22 abrala si 40 letého...ze začátku několik let to blo bré...cestování,brej život...pak dítě...skoro jakoby vomládl vedle ní..alto blo jen chvilkové..pak přestal stíhat,dítě ho vúplně položilo..blto doslova vichr ,přišel vo vešker svúj klid..nestíhal ,ženu ,nároky a rodinnej život..každej znich bl vúplně inde...ajejich kouzelná formulka,?dohodli se že raději pudou vod stolu a lože abysi nevubližovali...Velkej věkovej rozdíl ,nedělá dobrotu.Někde sem četl ,že 10letý rozdíl pro křestany by neměl bejt problém...aljeto s pohledu asi mladší žena starší muž...já si třena rozhodně nedokážu představit ,že bych měl vo 10 let starší ženu.

amper01 21.7.2014

JOHANN: Podle profilovky a toho co píšeš to zní, jakobys už mě nejméně pětašedesát ☺ Ale s ERIK se hádat nemusíte - pravdu máte oba. JOHHAN- Obecně, tedy statisticky se velký rozdíl nevyplácí, v praktickém životě to přináší mnohá úskalí a spoustu rozvedených, zlomených srdcí. ALE ERIK- zároveň to nevylučuje, že by to nemohlo dopadnout i dobře, i takové případy jsou.

erik83 21.7.2014

Nehádáme se... jen rozvádíme debatu. :) Pohled na věkový rozdíl asi vždy bude individualní záležitost :)

johann 21.7.2014

Amper.: já se nehádám ..jen sem napsal co sem v životě viděl..já neřekl ,že Erik nemá pravdu vurčitě takové případy sou..aljeto jako loterie,patří to do voblasti snú a zazrakú..dyš se to povede věřim ,žeto bude stát zato.jinak díky za komploš amperé aljemi stovka.

plamineknadejenevyhasina 22.7.2014

no je fakt, že většina starších mužů (nad 40 let) by si rádo brousilo zuby na mladou kost, někdy může jít až o vzrácenost

amper01 22.7.2014

PLAMÍNEK: Většina? Tuto informaci máš odkud?

tona 22.7.2014

Jo Plamínek jak jsi na to přišla? Určitě se nějáké procento najde, ale určitě ne většina.

johann 23.7.2014

:NO je fakt že ,některé starší dámy si brousej zuby na mladého srnečka..Vono je to vobojetné,...Ženy to držej víc v tajnosti a neroztrobujou to jako chlapi v říji.

erik83 23.7.2014

johann teď jsi trefil hřebíček na hlavičku :D :D

plamineknadejenevyhasina 23.7.2014

:D no tak u mužů po 4é to tak je kor ve světě, a mladšího nápadníka ybch také nechtěla für mich Ideal je 27-32 :)

amper01 23.7.2014

PLAMÍNEK: Protože my stárneme, ale diskuze zůstanou, tak to zobecním. Představa PLAMÍNKA je rozhodně starší partner a to o 2 až 7 let.

silberstein 27.8.2014

Tak já si taky smočím. Viděl jsem všelijaké věkové kombinace. A docela mi přijde, že muž starší o 3 až 8 let je jakýsi průměr, při kterém to docela funguje. Zdá se mi, že větší odchylka na obě strany holt nese nějaká rizika, ... .... A když to Ampér chce osobně, tak to řeknu rovnou. Kdyby bylo v mém případě hledání partnerky na pořadu dne, tak: Mně by se líbila partnerka tak okolo 20 let věku. Jsou svěží, jsou hezké, plné energie, minerálů a vlákniny, často se smějí, pravidelně se koupou, holí si nohy a voní žvýkačkami riglizpérmit. Co víc si může muž přát? Má to ale jeden háček. Ty dvacítky nechtějí mně! Fakt! Vůbec! Sleduji jejich reakce už mnoho let. Jak čas běží, sbírám data, abych mohl vypracovat závěr. A čím více mám nasbíraných dat, tím je věc jasnější. Zájem je minimální. V posledních 15 letech dokonce nulový. Vůbec to nechápu. Jediné logické vysvětlení je, že jsem neviditelný.

lady 31.10.2015

Věkový rozdíl partnerů může být + - 10 let. Jinak je to každého věc. Pokud je člověk mladý, tak třeba nemůže ani těch 10 let od svého věku odečíst, jelikož už by partner nebyl zletilý...

Uložit