Křesťanka a líčení, barvení vlasů...

Máme se mi dámy malovat, barvit vlasy nebo striktně vůbec.Jaké jsou Vaše názory, mluví o tom něco Písmo?

mdo plamineknadejenevyhasina 15.2.2014

komentáře: (31)


amper01 19.2.2014

Vaše krása nespočívá ve vnějších věcech - v okázalých účesech, zlatých špercích a nádherných šatech - ale ve vašem srdci. Ozdobte své nitro nepomíjivou krásou krotkého a pokojného ducha, který je před Bohem velmi vzácný. Tuto krásu mívaly kdysi ony svaté ženy, které doufaly v Boha. 1 Petrův 3:3-5 Toliko k tomu Bible. A můj názor - být mnou všechny barvičky bych zakázal. Řídím se tím, co které kouká z očí a pak teprve si všímám, jak vlastně vypadá. Teda pokud není zmalovaná až běda - to oči ani nezkouším, protože to už samo o sobě o něčem svědčí... Všimněte si, že čím vnitřně vyrovnanější žena, tím méně chemie potřebuje...

amper01 19.2.2014

JESTRAB: třeba si jen dělá statistiky...

zvedavy 20.2.2014

Tomu verši z I Pe 3. kap. je třeba správně rozumět. Petr tam ženám říká, o zlatých špercích, nádherných šatech a okázalých účesech. Zlaté šperky (ale i ostatní, tedy šaty nebo i nákladné účesy) znamenají hodně drahé oblečení plus zevnějšek. To být nemá. Pochopitelně, takto by se mohly oblékat jen hodně bohaté, to množství zlata ukázat ostatním. Petr mluví jasně proti takovéto okázalosti. Neznamená to ale oblékat se co nejlevnějši ve stylu džíny, triko a tenisky z tržnice, nebo nějaký oblek z Tesca za pár stovek (tohle teda je spíš mužská móda). Když se kouknut na různé fotky misionářů a zahraničních kazatelů, tak jako vandráci nebo žebráci oblékaní nebývají. Pokud mají nějakou akci, tak každý večer mají jiný oblek, u žen šaty. Já naproti tomu si klidně vezmu stejné kalhoty celý týden, košile měním z důvodů hygienyj denně, i když jsou borci, co umí nosit jednu košili do práce týden. O líčení a barvení vlasů (nebo odbarvování, melírování) tam Petr nepíše nic. Přitom barvení vlasy, třeba hennou, to existovalo zcela určitě i tehdy. Pokud jde o oblečení, tak bych šel cestou středu. Třeba nějaké džíny za 1600Kč (neřešme, jestli někdo za 1000 a jiný za 2500Kč, to beru jako v mezích) a ne za dvě stě z tržnice ani za dvacet tisíc či víc, boty taky v nějakém středu, hodiny mám za 5000Kč, pro někoho moc drahé, pro jiného zas moc levné. Hodiny jsou totiž takový mužský šperk, pokud to nejsou z hypermarketu za stovku. Není důvod chodit oblékaný hůř jak bezdomovec a nebo naopak do oblečení investovat strašně moc. Zpět k dotazu, líčení a nebo barvení vlasů by mělo být nejlíp takové, co není moc vidět. Ne být zmalovaná a vlasy na zeleno ale nevidím důvod, proč se decentně nenalíčit. Barvení, melíry, odbarovávní - proč ne? Zvlášť u sester od určitého věku to je asi třeba. Ne každá stojí o to, aby bylo vidět, že nějaký ten vlas je už šedivý. To může být i ve 30, 35 a nemluvím o 40letých a výše. A oblečení slušné, nemyslím materiálem, ale spíš tím, co zakrývá a co odhaluje. Netřeba chodit jak jeptiška či muslimská žena, v tom já zbožnost nevidím. Ale zas není třeba, aby minisukně byla těsně pod zadek nebo z bokovek bylo vidět kus půlek nebo co nejvíc odhalovat prsa. Někdo řekne, že je to možná můj problém, ale prostě mé tělo na tohle reaguje, i když nechci. Mám pak radši místo na sestru koukat do země, abych se vyhnul pokušení? Řada žen ve světě bývá oblečená slušně. V církvi leckdy vidím, že sestry moc neřeší, jestli se neodhalují moc, ve světě by nepatřily ke umírněnému středu ale spíš k těm >odvážným>. Pak tu jsou jiné sestry, co zas to berou jak řeholnice nebo muslimky. To je dle mého druhý extrém. Takže dbát od sebe, přiměřeně a dbát na slušnost. A pochopitelně vědět, že krása je hlavně jinde, jak uvádí apoštol. Jinak jako muž bych byl velmi opatrný ženě cokoli říkat, i když by mi to bylo nepříjemné. Nechal bych to na starších nebo kazateli. I ti by měli spíš obecně problém oslovit z kazatelny a ne hned některou si vzít do parády a pořádně jí to vytmavit.

zvedavy 20.2.2014

Abych to shrnul, myslím, že křesťanka (ale i křesťan) o svůj zevnějšek trošku dbát má. Jednak o to dbaly i v biblické době a zakázané to není a dnes je na to větší tlak. Spíš jde o odhadnutí míry, kolik tomu dávat, aby srdce sestry bylo u Pána a ne jejího zevnějšku. Osobně mě přehnaná péče o zevnějšek spíš odradí, ale když to je zcela podceněné, tak to taky není ono.

anfiss 20.2.2014

Ano, řekla bych, že to je vyčerpávající... mohu jedině souhlasit. Určitě by na tom mělo něco být i dnes a možná právě dnes v tomhle světě, kde se jede hoodně na kult těla. Někteří křesťané v tom jedou také a to nejen sestry, které k tomu mají asi více sklon. Nicméně...není dobré, když se tělo stane modlou.

zvedavy 20.2.2014

Děkuji za souhlas. Když jsem psal, tak mě napadla řada věcí kolem kultu těla. Myslím jako nezdravá hubenost u žen, kdy se sestry zbytečně trápí, aby byly hubené. U mužů zas obliba posilovny a svalů, nebo sportu. Zase, sport, v rozumné míře, mi přijde v pořádku . V pořádku ale není, pokud někomu na těch svalech či výkonu ve sportu záleží až příliš. Bylo by hloupé peskovat sestry za líčení a nechat zcela stranou kult těla ve smyslu fitness. Někde v žalmech je dokonce verš, že Hospodin nemá zalíbení ve svalech muže (dle Kral. > v lejtkách muže udatného> - pamatuju-li se dobře). A chce to i toleranci. U sebe se nechat vést svým svědomím, u druhých to, co by člověk viděl už malinko za hranou,tak ještě tolerovat.

anfiss 20.2.2014

Ono je to také dost o tom kdo je na tom jak vůči Pánu v srdci...pokud mi na tom záleží, to jak mě vidí především Bůh, tak mám za to, že to ve mně vypůsobí i to, abych se za sebe nemusela stydět, za to jak jsem obléknutá, nalíčená, učesaná... A vše co dělám...cokoliv... jak nakládám se svým zevnějškem...bych měla mít srovnáno především s Ním a sama v sobě. Pokud se obléknu vyzívavě, nemělo by mě urážet to jak se na mě muži dívají...vlastně si za to můžu sama. Co teprve když vyfasuji plácnutí po zadku v upnutých riflích...čemu se pak divím...když se to nabízí...? Ženy dostaly od Pána krásu, muži dostaly jiné věci, které naopak ženu doplňují. Žena by měla umět s tím co jí bylo dáno zacházet. V tom je myslím kouzlo a moudrost každé ženy. A jestli se odhaluje za cenu zaujmout, nebo provokovat...to si musí srovnat v hlavě především ona sama. Starší ženy by proto měly být nedílnou součástí v životě každé mladé dívky, ženy a učit ji tato nepřenositelná moudra která v bibli též najdeme...v Tim.kapitole. Sice se tam píše o výchově dětí, starání o manžela...ale toto jsou jistě věci, které do života žen samozřejmě patří a nemohou se oddělit...oblékání, líčení, projev...To je něco na co si žena- dívka musí přijít sama, vychytat si to. Ale troufám si říct, že to je hodně věc zralosti v Pánu. Proto bych apelovala na vás milí bratři a vy milé starší sestry...buďte trpěliví a když mladé napomínáte v čemkoli...dělejte to v LÁSCE za podpory Vašich upřímných modliteb. V tom roste Vaše úcta v našich očích. A Pán nemá překážku se nás, kteří tápeme či se hledáme.., dotknout a usvědčit, proměnit...požehnat nás skrze vás.

zvedavy 21.2.2014

Anfiss, myslím velmi rozumný příspěvek, kde nezbývá než souhlasit. I když u oblékání sester jsem zažil ledacos, ale plácnout po zadku jsem si fakt nedovolil. Když ale přes oblečení jasně prosvítají bradavky, tak na to mé tělo reaguje, i když nechci. Tohle jsem zažil, o tu sestru jsem docela stál, vlastně jsme spolu nějakou dobu chodili. Ale neodvážil jsem se jí něco říct a jí to jaksi nenapadlo. Určitě by bylo dobré, kdyby jí nějaká starší sestra jemně upozornila. Asi není náhodou, že ta sestra byla výhradně zaměřená na sebe a své potřeby a věci druhých jí fakticky nezajímaly. Uměla o ně projevit zájem, ale bylo to vždy účelové. Zde bylo problém zaměření na sebe, sobectví a nevhodné oblékání, zřejmě k nalákání mužů, to byl jen určitý projev. Ale jsem radši, že se pohybuju v prostředí, kde se spíš setkám s odvážnějším oblékáním. Než být tam, kde je velká přísnost, sestra do sboru si nevezme krátkou sukni, nenalíčí si rty. A jak vyjde ze sboru, tak prostě rázem změní, zcela jiný oblékací styl, líčení výrazné i na standard světa. O to slušné oblékání by měly dbát především samy sestry, nějaké korekce by měly být spíš jen v křiklavých případech.

zvedavy 21.2.2014

Jestrab, ten verš jsem přesně neznal a pamatoval si jen trochu a musel bych ho hledat v elektronické Bibli. Myslím, že nejde o to, že Bůh je proti kráse i zdatnosti u muže. Obojí je od Boha, jen pro něj jsou důležitější věci, co jsou v srdci, tak to beru. Pokud jde o přehánění, tak tu nechci dělat nějaké limity. Ale jsou lidi, co když skončí v práci, tak jdou do fitness a posilovny, kde tráví další hodiny. Tvrdě makají, pak přijdou pozdě večer domů a jen se navečeřet, možná krátce tv a jít spát. Život zredukovaný na 2 cíle, profesní úspěšnost a vymakané tělo. Cvičit mi přijde v pořádku, ale nesmí to být modlou, nejvyšší hodnotou v životě člověka. Může být posilování pro výkon práce, ale taky i jako kompenzace. Posilování svalů, aby dobře držely páteř, když někdo stále jen sedí ap. A mě šlo hlavně o kontrast. Řešit do podrobna, že se žena nesmí líčit, nesmí se hezky oblékat atd - a nechat zcela stranou, že muž se může nadměrně soustředit na své tělo, akorát to dělá jiným způsobem. Já neřeším, jestli někdo druhý moc není v posilovně, moc neběhá atd. Snažím se to řešit u sebe, ne u druhých.

zvedavy 21.2.2014

jestrab k příspěvku 2: Beru to tak, že ženská krása i zdatnost těla muže od Boha samozřejmě je. Potíž je jen v prioritách. Pokud někdo hodnotí víc zevnějšek, tělo a zcela pomíjí věci srdce. Samozřejmě, u partnerky bych požadoval, aby se mi líbila. Jenže odmítnu i velmi hezkou, když nebude v pořádku její srdce (nevěřící, sobecká, zcela zaměřená na sebe, povahově zlá atd.). Hezkých žen je plno, osobně se mi líbí žen víc než polovina (dokonce i mimo mé věkové rozpětí). Nebudu si vybírat partnerku, aby se mi nelíbila, to by nešlo. Ale ten výběr, když bude patřit mezi ty, co se líbí, tak chci mít dle jiných věcí než krásy. Povaha, jak se chová, její priority atd.

zvedavy 21.2.2014

jestrab 3: Asi se trošku zopakuji. Věřím, že krása ženy i krása a zdatnost muže od Boha je. Ale pro Boha toto není podstatné. Krása je minimálně zčásti nezasloužená, jakýsi Boží dar. Ale postoj srdce je to hlavní, na čem Bohu záleží. Zkrátka jak se člověk k věcem postaví, jak se rozhodne, co jsou jeho priority. Naopak, když je někdo méně hezký, tak to před Bohem není vina toho člověka. Kult krásy a těla mi proto přijde zcela zvrácený.

zvedavy 21.2.2014

jestrab: Já nepsal o 3 hodinách, číslice 3 znamala moji třetí reakci vůči Tobě, nic víc. Nebo myslím, že jsem nepsal, musel bych to velmi pečlivě pročíst. Nešlo mi o jakýkoli sport a koníčky obecně, ale spíš o sport, kde je cílem vzhled těla, tj. rozvinutá muskulatura. Jsou lidi, co chodí do posilovny a současně kouří. O zdraví jim zas tak nejde, to je evidentní. Označení koníčky nemám úplně rád. To může být ledacos, od sběru známek po učení se cizím řečem. To první mi přijde jak samoúčel, udělá radost a to je z mého pohledu vše. Pokud se někdo vzdělává, tak zde může být výrazná užitečnost. Ať z hlediska zaměstnání, tak i z hlediska služby v církvi nebo jet někam na misii. Chtěl jsem spíš odmítnout kult těla, než všechny aktivity mimo zaměstnání, nutné věci jako hygiena, úklid doma, nákupy a čas trávený v církvi. Přijde mi jistě lepší číst a nějak se vzdělávat než koukat na bezduchý seriál v televizi. Lidem žádný časový rozvrh dělat nechci. Ale jak to vychází. V práci 8.5-9 h čistě v práci s dobou na oběd, bez přesčasu. Cesta tam a zpět plus 1,5h, tj min. 10 - 10,5h. Ráno sprcha, oholit se, nasnídat - min půl hod, celkem 11 hodin. Přečíst si z Bible, nějaká modlitba, řekněme hodina - 12 h. 8 h spaní, celkem 20 h. Zbývají mi jen 4 hodiny. Pokud někdo stihne svoji práci za 6 hodin vč. cesty do práce a zpět, tak má času pochopitelně daleko více. Trávit ale čas mezi prací, posilovnou a postelí doma a jinak vlastně nic, to mi přijde divné. Kdo má času víc, tak proč by si nedopřál víc času na ten sport. Nakonec jen dodám, že tohle si musí spočítat každý sám pro sebe. Priority se odrazí i v tom, čemu člověk dá čas. Ale fakt nemám v úmyslu kohokoli kontrolovat ani bez požádání dávat nějaké rady. Někdo by mluvil o vedení Duchem Svatým. Já nemám moc rád, když se tím lidi ohání (např. při volbě papeže vede kardinály Duch Svatý, já to beru jako výběr lidí, kde je na nich, jestli Boží vůli hledají a další věc, jestli to vedení správně vnímají). Máme taky rozum, v Bibli je zjeveno mnoho moudrosti. Tak nějak to vzít a dle toho se řídit. Někdy se lidi ohání tím, že je vede Duch, jen aby zdůvodnili, že se rozhodli sami zcela nerozumně a třeba i opačně, než co píše Bible.

zvedavy 22.2.2014

OK, máš pravdu, že když se to fakticky spočte, tak to na 3 hodiny vyjde. Ano takhle, i když někdo trénuje třeba 2 hodiny, tak nějaký čas zabere cesta do fitnessu a zpět, pak převlečení se před, osprchování a oblečení se do civilu potom. Ale nechci být zákonický, něco druhým stanovovat. Spíš ať se každý sám nad sebou zamyslí. Znovu připomínám, reagoval jsem na to, že jestli ženy se můžou moc zabývat svým zevnějškem, tak u můžů to hrozí stejně tak, i když navenek to může mít jinou formu. A klidně časově náročnější.

reicheru 13.5.2014

Na líčení, barvení vlasů a hezkém odívání není nic špatného. Vždyť i do kostela chodí ženy a dívky vždy pěkně upraveny!

plamineknadejenevyhasina 21.5.2014

Dnes ě jeden bratr upozornil, že ,,avon´´ znamená nepravost hebrejsky. Kupovat či nekupovat výrobky AVON ? jaké máte názory?

erik83 22.5.2014

plaminku pokud bys chtěla řešit původ či název jednotlivých produktů.... ať už kosmetiku od avonu nebo jiné, tak bys po bližším prozkoumání zjistila, že je jen málo věcí na světě, které nemají nějaký pochybný původ či jejich název neobsahuje něco podivného. Hold žijeme ve světě zatíženém hříchem... :) Ale samozřejmě pokud chceš vybírat produkty podle nějakého klíče, tak ti v tom nic nebrání... jen dej pozor aby tě to nezaměstanalo natolik, že zapomeneš na důležité věci. :)

anfiss 22.5.2014

Já jsem před pár lety zase slyšela, že fa Johnson je také nějak duchovně zasvěcená trochu jiným směrem než by se zrovna nám mihlo líbit.... Možná se spíš držet slova : Pro svoje svědomí se nevyptávat...

plamineknadejenevyhasina 22.5.2014

jestrab: by ses divil, ale i dnes se najdou bratři kteří i kvůli mírnému líčení, ofině atd. odsuzují

amper01 3.7.2014

PLAMINEK: Ohledně AVONu to máš těžké. Je fakt, že slovo AVON samo o sobě znamená něco jako -nepravost- nebo -vzpoura- viz třeba zde: http://weepinka.blog.cz/0705/avon ale na druhou stranu, když čteš historii, http://www.avoncosmetics.cz/PRSuite/aboutus_landing.page tak zjistíš, že se výrobkům původně říkalo dle britského města Stratford upon Avon -rozuměj Stratford nad řekou AVON- a pak se to nějak vžilo a zkrátilo... Takže - nakolik je to záměr nebo jen shoda slov s cizím jazykem? Já jsem předložil fakta, názor ať si udělá každý sám. PS: pro úplnost by možná neškodilo dohledat, proč se ona řeka jmenuje zrovna AVON - jestli to má co dělat s hebrejštinou nebo ne...

tona 3.7.2014

Podle wikipedie: Slovo afon nebo avon je v keltštině synonymem pro řeku...

plamineknadejenevyhasina 9.7.2014

Dnes v troleji jsem přemýšlela a napadla mě otázka - když se žena zvykne nějakým stylem oblékat, líčit...měla by to pak měnit podle vkusu budoucího přítele?

tona 9.7.2014

Většinou mění muž svůj vkus podle ženy :D

amper01 9.7.2014

Za prvé si myslím, že minimálně zčásti ano. Přece se chce líbit HLAVNĚ, neřku-li JEN jemu, ne? Za druhé - o to jsem se trochu zajímal u sezdaných párů a u žádné z manželek nezůstaly zvyky stejné. Toho svého už má a priority se prostě přesunuly jinam... Ale ne, že by vypadaly zanedbaněji. Jen prostě - jinak.

kristian 9.7.2014

Možná to je tak, že styl oblékání někoho přitáhne a jiného odradí. Tady je pár žen, co mi oblečením a celkovým vzhledem připadají jak řeholnice. Někomu se to líbí, jinému. Někomu se za líbí vyzývavý styl, jiný zas se takové obloukem vyhne. Styl oblékání o člověk dosti vypovídá. Muži i křesťanští si podle vzhledu vybírají, tak s tím počítat.

Uložit