Partnera k životu nepotřebujete. Pět důvodů, proč byste si měli pořídit kočku

https://www.frekvence1.cz/clanky/zivotni-styl/partnera-k-zivotu-nepotrebujete-pet-duvodu-proc-si-potrebujete-poridit-kocku.shtml?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwAR1tfqYuH0Z7MGlQtL2sXrFLlZdKhOrAYHMoRCpYWXoEZXC_HGr0l_VyfxM#Echobox=1642097280

mdo oliv 14.1.2022

komentáře: (12)


marti 17.2.2022

Mám dva kocoury co zbyli po jejich mamce kočce a psa a problém. KDYŽ se nemám jak dostat z bydliště do práce a šla bych i za prací s nějakým ubytováním, opravdu nemám co udělat s domácími mazlíky😰

josef79 17.2.2022

Tohle hlavně, ale nevykládejte nikomu na pracáku, nebo brzo nebudete ani tam.

kofola4 19.2.2022

Marti, můžeš se ptát na Internetu, jestli by si ta zvířata někdo nevzal.

marti 20.2.2022

Kocoury jsem nabídla do útulku, no a tam jich měli tolik, že další nebrali. Ta 3 zvířata žijí spolu dlouho a jedno druhému by asi chybělo. Celý den okukuji na internetu možnosti někde pracovat a čím blíž, tím líp, ale po padesátce o nekvalifikované už není zájem. Zatím si nevím rady. 😰

josef79 20.2.2022

Dneska už stejně za všechno může covid. Kolega co nedávno od nás odcházel propuštěn na pracák, tak ten už žádnou práci nehledá. Prý je to zbytečný. A druhý kolega, toho taky vyhodili i z pracáku, no a přespával v krmelcích poblíž města, jedl cukr s vodou. Hrůza. Musíte s tím každopádně něco udělat a zmobilizovat síly a jít něco, co ještě zvládnete dělat, jinak vaštroky někde pod schodama...

marti 25.2.2022

https://www.facebook.com/kerimova.minever/videos/774931743484032/
Kdo říká, že si štěstí nekoupíš, nekoupil psa.

marti 27.2.2022

No a jestli si nenajdu práci sama, dám se zaevidovat na ÚP a požádám o sociální dávky. Zatím doufám, že něco najdu, i když strašně trpím, když dělám práce pro nekvalifikované dělníky. Doma mne čekají 3 čtyřnozí miláčci. Ti potřebují alespoň granule a vodu.
Ten kovid se na destabilizaci práce a zaopatření lidí zneužívá. Kdyby měli lidé slušné životní podmínky, nešířil by se tak snadno. No a při vyplňování formuláře na pracáku uvádíte, zda jste ochoten jet za prací s ubytováním až někam daleko, uvedla bych tedy, že ne. Už jsem to zažila 2 X a srovnala bych to s koupací Němci. Za prací musíte daleko a hlavně že se během migrace dělníků po světě méně nápadně ztrácejí. Pracovala jsem před rokem ve fabrice, kde 90 % dělníků byli cizí státní příslušníci, Poláci. Čech musí být mladý a oblíbený, aby mu tam dovolili pracovat. Mné vzali jen kvůli jakési krizové situaci ve firmě, že zrovna odpadlo moc dělníků a nestíhala dodržet smlouvy se zákazníky. Všem se všude lže, že my bychom nedělali za tak malé peníze, jaké berou cizinci. Pravdou je opak, Češi neseženu práci tak dobře placenou. Oni měli základ 130 na hodinu a k tomu spoustu příplatků a prémie tak velké, že dosáhli vyjímečně s přesčasy na 40 tisíc superhrubé a plakali, kolik jim sebrali na obvodech.

josef79 27.2.2022

Držím palce. Když si vzpomenu na svoji poslední nezaměstnanost, chce se mi plakat a už tehdy mi vyhrožovali datovou schránkou! Chování se k člověku, jako k dobytku je naprostou samozřejmostí. U nás v práci se i nadále marodí s covidem. Takže nic neskončilo, akorát přestali s očkováním a mluvit o pandémii, ale ta tu je pořád. Lidé se potýkají s různými zdravotními problémy, jak ti očkovaní, tak i neočkovaní. A to ještě nevíme co to s náma udělá za pár let!

marti 27.2.2022

Podle těch blokovaných informací na tom 🤕mohou být neočkovaní lépe A očkování budou vymírat na následky vakcín. Vždy když mi není dobře a mám zánět tam, kde se v nosohltanu dělají stěry pro testy, důkladně to tam prodesinfikuji, běžně na to stačí vatová tyčinka silně nasáklá eukalyptovým olejem a druhý den jsem v pohodě. Jednou jsem si nevšimla včas, že to začíná a ten průběh následuje dramaticky rychle. O to víc jsem desinfikovala tím olejem nosohltan až ke krku, jak může něco protéct a přidala jsem polykání ibuprofenu v maximálních dávkách, což nemoc hned zastavilo a do týdne se mi vrátil čich i chuť. Připomenu, že za prevenci se považuje časté pití, nejlépe teplého nápoje, aby se viry spláchly asi co 15 minut aspoň 1 lok, což v práci není dost možné, kupovala jsem si eukalyptové a podobné ostřejší bombóny do práce, kdyby mne začalo pobolívat v krku a neonemocněla jsem.
Moje dcera s rodinou si donesli potvrzení, že prodělali kovid a mají protilátky a přesto ho záhy dostali znovu, což prokázaně asi potřetí za rok😲
Ona tvrdí, že na eukalyptus má alergii. No hlavně, kdo by vůbec tak brzy recidivu předpokládal, jinak by použila antivirotika. Ale zatím se asi velké zhoršení situace s covidem nečeká. Nemám čas to hledat a přišlo mi e mailem proroctví o covidu, v době, kdy se o něm teprve začalo mluvit, že je pandémií. A bylo to o tom, že naše vláda poskytne správnou volbu, jak to řešit a speciálně Česko a Ukrajina budou ochráněné státy.

kofola4 1.3.2022

Marti, doporučuju ti se na pracáku zaregistrovat hned. Nebudeš muset platit zdravotní pojištění a pokud jsi z posledních dvou let aspoň rok pracovala, tak budeš dostávat podporu v nezaměstnanosti. Já jsem loni na pracáku byl a práce mi nevnucovali, nechali to dost na mě. A pak jsem si našel takovou práci, jako jsem chtěl. Je to sice 50 km daleko, ale naštěstí tam stačí jet 1x - 2x týdně, jinak můžu pracovat z domova. Nehledej chybu jen u ostatních. Kvůli práci je taky potřeba něco obětovat. Doporučuju ti používat rozum a nevěřit kdejaké lži. Pak budeš i pro zaměstnavatele užitečnější.

kofola4 1.3.2022

A doporučuju ti věřit vědcům, protože to, co říkají, je většinou dokázané. Nemůžou si svá tvrzení vycucat z prstu jako nevědci, musí mít důkazy.

kofola4 1.3.2022

Jinak datovou schránku mám a je to fajn,

Uložit