Lze se seznámit, když je věřící muž vdovec, s 9letou dcerkou a ještě k tomu po úrazu na vozíku?

Ahojte, zdá se mi to jako zajímavé téma.
Se seznamkou, byť >křesťanskou> mám nulovou zkušenost. Myslel jsem si, že to bude snadnější. Občas mi připadá, že některé komentáře mužů k fotkám žen se vůbec neslučují s přídomkem seznamky >křesťanská> a jsou velmi nevhodné. Ale to je jen můj názor. Některé profily jsou bez fotografií, což je na seznamce asi dost zásadní.
Ale k mému tématu z úvodu: Připadá mi, že když jsem vozíčkář (viz mé svědectví na webu www.klinickasmrt.cz), k tomu ještě čerstvý vdovec a táta krásné 9 leté dcerky, tak je to nereálné sci-fi, aby se nějaká věřící žena chtěla seznámit. Asi je to z jedné strany pochopitelné. Manželka mi nedávno zemřela na rakovinu plic, byli jsme spolu 21,5 let. Seznámili jsme se už když jsem byl na vozíčku, ale to vyšlo z nějakého přirozeného setkání, a ne ze seznamky, kde je to takové jiné...
Chtěl bych být znovu manžel, atd., ale myslím si, že se ženy, byť věřící, zaleknou, když nemají žádnou bližší zkušenost s vozíčkáři. Jsem normální, pracuju, mám rád sexualitu v manželství, jezdím autem, vychovávám dceru, složím Pánu Bohu v církvi, chci ženu chránit a živit. Přesto se mi u dostalo reakcí, že věk 47 let je hrozné stáří a že žít s vozíčkářem asi nedám,... I to se dá pochopit. Jsme ze Svitav. Rád bych našel obyčejnou ženu, která umí vařit, miluje přírodu a děti, ráda cestuje a je svým způsobem krásná a milá. Je to moc? Je to nereálné, když jsem na vozíku? Zatím ano.

mdo honzikb 15.9.2018

komentáře: (13)


josef79 15.9.2018

Soucitím s vámi. Mám zkušenost, že se dneska ženy chlubí tím, že nevaří a, že to vlastně ani neumí. Jenže to vlastně ani nejsou tím pádem ženy, ale dívky, které to prostě nedají. Žena se z každé teprve stane až poté co se to naučí:) Máte správné priority.

honzikb 29.9.2018

děkuji, ale to není o soucitu, spíš popis reality

magdalenka001 29.9.2018

Někdy, když se z našeho lidského pohledu podíváme na svou situaci a vidíme všechny možné negativní okolnosti, to, kam si nás lidé zařadili, jak se na nás dívají a jaké nám dávají šance, včetně toho, jaké šance si dáváme my sami sobě, je těžké to vše rozhrnout a vidět, že před námi, v naší budoucnosti může být ještě něco dobrého. Nejsou to z mojí strany jen řeči, ale prošla jsem si těžkými časy v životě, i když se to asi nedá srovnat s tím, co vy. Ale moje zkušenost v těchto časech je nedívat se právě na to vše výše vyjmenované, ale zahledět se do Boží dobroty, do toho, jak moc miluje právě mě a nedovolit, aby nám všechny ty okolnosti zabránili vidět to, jak je Bůh dobrý, to, že je tady cesta skrz, i když kolikrát nerozumíme a nechápeme. Věřím tomu, že co je nemožné u lidí(v našich možnostech, představách), je možné u Boha, právě tam, kde my končíme s naší rádoby moudrostí a schopnostmi, On může začít. A to že máte krásnou dcerku rozhodně není nevýhoda, ale dar. Zmiňujete, že jste vdovec, taky nemyslím, že je to nevýhoda, ale podle toho, co píšete, to znamená, že jste miloval a byl milován až dokonce a to je taky dar. A to, že jste na vozíku a zvládáte přesto všechno a dokážete naplno žít a ještě sloužit druhým - to nedokáže spousta lidí bez vozíku. :-)

magdalenka001 29.9.2018

respekt!!!!!

https://www.krestandnes.cz/nick-vujicic-kazal-evangelium-800tisicovemu-zastupu-v-kijeve/

stepb 12.10.2018

vesmoš stáří začíná v 60 letech..jinak jak můžeš čůt jak mladým holkám pan psal, ještě nejsi bůh teda zatím ne? Honzo v klidu však ona se nějaká najde jste v církvích známá osobnost ;).

lenickasovicka 7.12.2019

Ahoj,
nejdříve si musíš ujasnit, co od života chceš....
1. Chceš si sám určovat cestu a směr nebo si chceš nechat poradit od Boha,???
2. Neraď se s lidmi, ale s Bohem na modlitbě a vše mu upřímně řekni.... Uvidíš, co dostaneš za odpovědi...
3. Co chceš od partnerství, manželství??? Chceš více dávat nebo brát...??? Hledáš partnerku nebo chůvu pro Tvoji dceru???
4. Jak moc pro Tebe byla důležitá Tvá žena??? Jak moc jsi ji miloval???
5. Kolikrát za život můžeme mít upřímně rádi z celého srdce??? Je na místě se znovu ženit??? Na celém světě jsou miliony lidí, kteří nikdy partnera neměli...
6. Jaké manželství chceš??? Chceš začínat znova s novým člověkem nebo chceš, aby nějaká žena přijala váš rodinný způsob života???
Mně je 46 let a nejsem vdaná, mimomanželské chození nepraktikuji. Byla jsem mladá, hezká, ale stačilo říct, že jsou věci, které patří, až do manželství a bratři v církvi ztratili zájem....
Vždy, když se modlím a vyznám Bohu, jaký jsem nešťastný člověk, jak je těžké, jít životem sám bez opory druhého člověka, nalézám vždy stejnou odpověď. Nejsem jenom muž, jsem žena, tedy být sám znamená, nemožnost stát se matkou a to bolí možná ještě víc, než nemít jen partnera. Máš krásnou dceru, děkuji za ni.
1. Kolik lidí na celém světě nemá ani rodiče, co jíst, pít, šaty, kde spát a to já vše mám....
2. Kolik je na celém světě opuštěných lidí, které nikdo nemiluje, nikdo se o ně nestará... Žijí někdo na skládce atd.
3. Kolik lidí žiji v otroctví bez jakékoliv možnosti z něj odejít.... A já mám svobodu a ochranu -Boží.
4. Kolik lidí žije v nešťastných manželstvích a to i v církvích...
Nezlob se, ale připadá mi, že se jenom lituješ. Jsme tady především pro druhé lidi, to je realita. Už jsi jednu ženu měl. Na kolik jsi ji miloval, že bys dokázal pojmout další ženu a je to vůbec biblické??? To je jenom dotaz, odpověď netuším.....
Řeknu Ti, o čem uvažuji já....
Kdybych se vdala, budu ráda. Pokud ne, uvažuji o tom, že bych v budoucnu odešla a připojila se, kdekoliv na světě, k organizaci pečující o sirotky....
Není jednoduché být sám, to určitě. Ale jsou lidé, kteří jsou na tom hůře než my a co jim prostě pomáhat???
Samozřejmě, to jsou mé názory. Prostě se modli, říkej vše Bohu a uvidíš, jakou nalezneš odpověď...
Ženu jsi už měl, je spousta lidí, kteří nikoho nikdy neměli.
Moje maminka je také vdova. Říkám jí, proč se znovu nevdáš??? Protože bych jiného muže nechtěla....
Řekni Bohu své představy. Nová žena nebude Tvoje první manželka... Bude mít své názory na manželství, rodinu, výchovu, bydlení, zařízení domácnosti atd. Není nad to, když se dva lidi spolu postupně sžívají a učí se vše spolu...
Možná bych se také ptala dcery, jestli chce jinou maminku, i to je důležité...
Nevím, jestli můžeme mít v životě více partnerů než jen jednoho??? Co na to říká Bible??
Setkávám se s lidmi, kteří znovu vstoupili do dalšího manželství a moc to nefunguje, většinou jsou z toho jen problémy...
Začala bych místo lítosti tím, že bych Bohu poděkovala za všechny roky s ženou, za dceru a třeba Ti pak Bůh ukáže, jak šťastný člověk vlastně jsi, že jsi měl tak báječnou ženu.... Lenka

lenickasovicka 7.12.2019

Nevidím, problém v tom, že jsi tělesně postižený. Kupodivu ženy jsou tolerantním protože hledají krásu duše.
Bohužel, pokud je to obráceně, postižená žena těžko najde muže, protože ti hledají většinou tělesnou krásu.... Lenka

avazu 3.1.2020

Seznamít se dá a na věku nezáleží, jen ženy nesmí mít srdce z kamene.

Uložit