OPRAVDOVÝ PROROK

Kdo je podle Vás opravdový prorok? Co je to být prorokem? Může se i prorok zmílit? Slyšel jsem různá tvrzení, že žijeme v iluzivním světě, tedy ve světě kde je vše pomíjivé a někteří takzvaní proroci tvrdí, že se tedy mohou mílit.... Podle mě to, ale v takovém případě nebude od Boha, protože Bůh je nad touto iluzí a je všudypřítomný. Takže jak to tedy je? Jsou zde dostatečně fundovaní lidé, aby to dokázali srozumitelně vysvětlit? A jak se třeba stavíte k Sibylile a Nostardamovi? Proč vlastně Bůh má na zemi proroky? Přemýšleli jste někdy nad tím?

mdo josef79 16.6.2018

komentáře: (53)


josef79 18.6.2018

Jestřáb: díky. Pan farář u nás měl jednou velmi pěkné kázání na toto téma u nás v kostele, jen si chci rozšířit obzory.
Vesmírek: z češtiny jsem měl vždy 4-5. Nikdy mi to nešlo. Je, ale pravda, že nikde nic nekopíruju. Takže s tím si moc hlavu nelámu. V prohlížeči mám nainstalovaný plugin kontroly pravopisu a zajímavé je, že ten neukazuje chybu v tomto slovu. Když dám mýlit se s měkým, tak jo, ale zmílit se ne:)
Kontroloval jsem podobné texty ještě na netu a je tam taky hodně textů s zmílit se s měkým, tak je to divné..je pravda, že to nikdy po sobě nekontroluju a bouchnu enter. Zpětná editace ve fóru již není možná, nebo ty víš, jak se to dá opravit?

josef79 18.6.2018

Pište dále. Vaše vědomosti mě zajímají.

josef79 18.6.2018

Toto téma zřejmě vyžaduje Vaši pozornost, tak ať to bije do očí:)

stepb 23.6.2018

sybyla a nostradamus, nebo spící muž a podobně, nemusí být vůbec proroci od boha, i ďábel může něco s budoucna vědět a někomu předat....proroci od Boha se k bohu hlásí, u nás musí projít schválením církve což je dobré protože je i plno falešných zpráv

josef79 24.6.2018

Stepb: Tedy po schválení církví, již k falešným zprávám či nevyplněným proroctvím již nedochází? A může prorok odvolávat svoje proroctví před lidem, tak jako např. Ezekiel? U některých velkých biblických proroků jsou knihy plné mylných proroctví, která se nikdy nenaplnila. Jak je to možné, když jsou od Boha? Snažím se na to nalézt odpověď, vhodnou pro laika. Izajáš má také spousty nenaplněných proroctví. Čemu mohu věřit, jako upřímný pochybovač, než vyplněným proroctvím? Říká se, že proroctví jsou tajemná! Jejich vypnění je vždy otázkou. Proroctví jsou nevyplněné dějiny a dějiny jsou vyplněná proroctví. Proroků v bibli, kteří se zmílili je vícero a nemyslím si, že to má něco s ďáblem. Bude to poněkud složitější než si myslíme. Díky i tobě za příspěvek.

stepb 24.6.2018

falešní proroci jsou stále, kartářky, hádačky s ruky, horoskopy všechno je na okultních principech, ..nebo někdo kdo si to jen vymyslí...může si vymyslet klidně i zázrak..může to na někoho zahrát..............boží prorok má vidění od boha...a ta předpověď se může změnit....prorok Jonáš předpovídal zkázu Ninive, ale oni se obrátili a Bůh tu zkázu odvolal...není to mylné proroctví...prostě bůh původní záměr změnil když se dali na pokání....v naši církvi máš proroky jako sv.Bosco a pater Pio,sv Faustyna je to církevně schválené, to znamená ověřené......nedostane to jen tak někdo.....i zázraky co se staly jsou ověřené lékařskými zprávami atd....taky to není jen tak, musí to být prověřené a ničemu neprověřéneému nemáš věřit......třeba nostradamus atd...i když se něco vyplní může to být s ďábla, ne od Boha

josef79 25.6.2018

Mě horoskopy, hádání z karet apod.nezajímají. Jak může někdo vědět, že co přichází od boha, není fikcí od ďábla a ještě k tomu třeba realistickou! To znamená, že se to stane a vyplní. Nejde potom o falešnou pozitivitu? Pozor, toto existuje. A podle mě je to horší než samotná negativita jako taková, jestli mi je rozumět. Prostě jak pozná prorok, že jde o sdělení od boha a ne od někoho jiného předem, ještě před tím než se to stane?

stepb 25.6.2018

jestřáb však jsem nikde nenapsal že jsou kartářky prorokyně, ale řadím to všechno mezi falešné proroky, pseudoproroky, hru na proroky, včetně nostradama , spícího muže atd...i když předpověděli několik věcí co se stalo, ale nebylo to od Boha....takže ty nemlž, mlži......Jo a hlavně neodpovídal jsem tobě ale josefovi79.

faghira 27.6.2018

Jestřáb - jen malá připomínka, horoskopy nejsou darem od Boha, tak pozor na to. A to, že někomu trvá celé dny sestavit horoskop, přece ještě neznamená, že je to dobré.

josef79 27.6.2018

Mě horoskopy nikdy nevycházely. Zřejmě umím žít podle sebe a ne podle někoho jiného:) Ale něco málo k astrologii. Zajímavá je její historie, tedy než se jí ujaly obchodníci, pardon podvodníci... Lehce nahlédněte zde: http://natura.baf.cz/natura/tex/20050201.pdf
Stačí si přečíst úvodní stránku abstrakt. Astronomie je svysoce solidní věda, bez které si to nedovedu představit, ani bychom bez ní nevěděli, že se země otáčí a je kulatá!
Nechci, aby se zde odbíhalo od tématu, protože to je nejdůležitější. Prosím držme se tedy tématu. Jestřáb to celkem vystihl, ale ještě nejsem plně spokojen. V dětství jsem měl dva různé sny, které nebyli sice nijak velice důležité, ale vše se z nich vyplnilo do jednoho dne. Tedy schopnost předvídat byla jeden den. Nechci psát o čem, je to osobní. Pozor nemyslím si, že jsem prorok. Ale dodneška jsem nezjistil, proč se to u mě objevilo a potom už to nepřišlo (ta schopnost). Stejně mě z toho mrazí. Kdo ví..možná se to stalo i Vám někomu? Co se týká královny ze Sáby, tak byla věřící a v Novém zákoně je zmíněna v Matoušovi[12] a Lukášovi.[13] Podle evangelií Ježíš naznačoval, že ona a Ninivané budou soudit generace Ježíšových současníků, kteří ho odmítnou.[14][15][16]. Nostradamus byl žid, ale konvertoval, jako křesťan. U něj bych tedy byl na pozoru. Nemusí však jít o dílo satanovo, jak píše Stepb. Spousta proroctví se mu nevyplnila, takže není tak velkým, jak jej vyzvedávají.

stepb 27.6.2018

Josef 79 budoucnost ve snech vidí víc lidí, nejen ty...je to celkem běžné.

josef79 29.6.2018

A já myslel, že jsou horrorskopy na míru všechny podle znamení zvěrokruhu:) Vždyť se tak snaží.. a na Míru jim nešahej:))

stepb 6.7.2018

Jeremjáš 8, 2a předhodí je slunci, měsíci a celému nebeskému zástupu, které milovali a kterým sloužili, za nimiž chodili, jichž se dotazovali a jimž se klaněli. Nebudou sebrány, nebudou pohřbeny, budou jako hnůj na povrchu země............. Horoskopy vycházejí s pohanství.....místo aby se lidé ptali boha, ptali se na osud hvězd......už tehdy ve starém zákoně.

stepb 6.7.2018

no to je totální nesmysl , žádný normální kazatel pastor ani kněz nepodporuje horoskopy, je to pavěda.

stepb 6.7.2018

ty nevíš o čem mluvíš!Jako obvykle plácáš nesmysly... Podporuješ to co je v božích očích ohavnost!....může to fungovat, ale na okultních ne božích principech....Když vejdeš do země, kterouž Hospodin Bůh tvůj dává tobě, neuč se činiti podlé ohavností národů těch.
10 Nebude nalezen v tobě, kdož by vedl syna svého aneb dceru svou skrz oheň, ani věštěc, ani planétník!!!, ani čarodějník, ani kouzedlník.
11 Ani losník, ani zaklinač, ani hadač, ani černokněžník.
12 Nebo ohavnost jest Hospodinu, kdožkoli činí to, a pro takové ohavnosti Hospodin Bůh tvůj vymítá je od tváři tvé.
13 Dokonalý budeš před Hospodinem Bohem svým.
14 Nebo národové ti, kterýmiž vládnouti budeš, planetářů!!!! a věšťců poslouchají, tobě pak toho nedopouští Hospodin Bůh tvůj.

josef79 7.7.2018

Jestřáb: Bůh nemluví k lidem zkrze něco co je mu ohavné (tím myslím astrology-podvodníky-Roxany ap.) Horoskop není a nemůže být proroctvím!
Osobně se domnívám, že nikdo z nás jej nepotřebuje k životu.
Jestřáb ty jej potřebuješ k životu, bez ohledu na to jestli tomu věříš?
Mě se lépe žije, když jej nečtu:)..

josef79 7.7.2018

Problém totiž spočívá v tom, že samotný satan se vydává za anděla světla, není tedy nic zvláštního, když se i jeho služebníci vydávají za služebníky spravedlnosti. Nakonec, ale dopadnou jak si zaslouží! Tedy dostanou spravedlivou odplatu!!

Prorok není věštec, který předpovídá budoucnost na požádání, prorok oznamuje Boží věci lidem, podle Boží vůle. Protože skuteční Boží proroci stojí proti dílu Bezbožnosti, překroutil trvalý vliv Božího Odpůrce význam slova “prorok” tak, aby ho většina lidí vnímala jako synonymum pro “věštce”, tedy pro člověka, který okultními metodami napodobuje předpovídání budoucnosti.

V dnešní době tedy můžeme běžně od některých lidí slyšet, že např. Nostradamus byl prorok, i když se jednalo o člověka, který oddaně sloužil Satanu.

Opravdoví, Bohem povolaní proroci nemají nic společného s okultními a esoterickými praktikami věštců a jejich úkolem není předpovídání budoucnosti. Proroci jsou lidé, kteří jsou odděleni ke zvláštní službě – předávat lidem to, co Bůh chce lidem říci skrze zázrak prorockého daru!!(deset vykřičníků)

Ezdráš 5,1-2 Proroci Ageus a Zacharjáš, syn Idův, prorokovali židům v Judsku a v Jeruzalémě ve jménu Boha Izraele a napomínali je. Tu se vzchopili Zerubábel, syn Šealtíelův, a Jéšua, syn Jósadakův, a začali budovat Boží dům v Jeruzalémě. A ti Boží proroci při nich stáli a posilovali je.
5. Mojžíšova 18,18 Povolám jim proroka z jejich bratří, jako jsi ty. Do jeho úst vložím svá slova a on jim bude mluvit vše, co mu přikáži.

Pojem předpovídání budoucnosti je v tomto kontextu absurdní už proto, že Bůh existuje mimo Čas a nepotřebuje, aby Jeho služebníci cokoli předpovídali, neboť ví, jak každý den, od prvního až do posledního, proběhne.

Jestliže Bůh ke svému lidu hovoří skrze proroka, dělá to proto, že je to v souladu s Jeho vůlí, a chce svůj lid poučit, varovat nebo povzbudit mimo nadpřirozené praktiky, pouze prostřednictvím zázraku prorockého daru, který ovšem bezbožným lidem nepřijde jako něco zázračného a nejsou tak zneklidněni.

V Písmu ale narazíme ve spojitosti s proroky na výraz předpovídat. Skutky 7, 52 Kterého z proroků vaši otcové nepronásledovali? Zabíjeli ty, kdo předpovídali příchod toho Spravedlivého, a vy jste ho teď zradili a zavraždili.

Znamená to prostě to, že proroci hovořili o událostech, které z jejich pohledu měly nastat v budoucnosti a Bůh jim oznámil, že k nim dojde. Nejednalo se tedy o věštění. Žádný ze skutečných Božích proroků by se nikdy neodvážil lehkovážně pronášet věštby a prohlašovat je za Boží výroky.

Naproti tomu věštci jsou osoby, které své “povolání” často provozují jako živnost a jsou za patřičný obnos připraveni posloužit klientovi. Jejich předpovídání budoucnosti je ve skutečnosti uvalením kletby. Démoni, skrze které se tato kletba uskuteční, to mohou provést proto, že klient s provedením “předpovědi” souhlasil, a tak dobrovolně umožnil démonům naplnění kletby ve svém životě.

Skutečný prorok je tedy Bohem povolaný služebník, který jedná v souladu se svrchovanou Boží vůlí a autoritou. Takový člověk nemá cokoli společného se služebníky Satana, hrajícími si na předpovídání budoucnosti. Proroctví Bůh uděluje tehdy, když chce On sám, naproti tomu doptávání se nejrůznějších věštců je skutkem lidské svévole a dalším projevem lidské snahy obejít Boží svrchovanost

2. Petrův 1, 20-21 Toho si buďte především vědomi, že žádné proroctví v Písmu nevzniká z vlastního pochopení skutečnosti. Nikdy totiž nebylo vyřčeno proroctví z lidské vůle, nýbrž z popudu Ducha svatého mluvili lidé, poslaní od Boha.

Zacharjáš 10,2 …co viděli věštci, byl klam; rozhlašují šalebné sny, přeludem utěšují. Proto táhl lid jako stádo, ujařmený, bez pastýře.
Zdroj informací: http://odkrytepravdy.cz

josef79 7.7.2018

Jenže z toho mého příspěvku to chápu tak, že astrologie není ani znamení. Co je astrologie bylo vysvětleno zde již výše na odkazu: http://natura.baf.cz/natura/tex/20050201.pdf Je to základ vědy. Možná pro některé je to znamení, nevím? Pro mě ne.

josef79 8.7.2018

Souhlasím.., ale satan vytváří a již vytvořil technologie, které berou lidem svobodu a Boha! např. geoinženýrství, čipování lidí a zvířat, genetickou úpravu potravin od těch vytvořených bohem, náhrada lásky za lásku umělou k robotům atd. je toho mnoho co satan již vytvořil a stále vytváří. Jsi na velkém omylu, pokud se domníváš, že jeho stoupenci nejsou kolektivní, koordinovaní a nepracují! Jde o velkou mašinérii! Jsou koordinování, řízeni a sledovani entitami, démony a duchy lidí i jiných ras. Možná jsou na tom lépe než mi věřící v koordinaci, což je velmi smutné. Leč pravdivé.

josef79 8.7.2018

http://svobodnenoviny.eu/putin-odsoudil-geoinzenyrstvi-a-oznacil-jej-za-monumentalni-hrozbu-proti-lidem-a-prirode/

josef79 8.7.2018

Ještě jsem zapomněl napsat do toho seznamu jednu důležitou věc...dostanu se k tomu. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je tolik nemocných lidí s imunitou a mají potravinové či jiné alergie? Lékaři říkají, že jde o tzv. civilizační faktor-civilizační choroby a stres. To mě, ale nikdy nepřesvědčilo a věděl jsem, že je to bude ještě jinak. Co mohou mít ti nemocní lidé společného? Nebo co společného jim může nejvíce způsobovat tyto problémy? Samozřejmě žijeme v době jedové takže je celá škála toho co škodí, ale co je nejvíc z toho všeho na vinně? Dlouho jsem to nevěděl až jsem se to postupně dozvěděl takovýma zvláštníma okolnostma, že to ani není možné. No nebudu vás napínat. Co máme všichni společné a působí to skrytě prakticky naprosto nevinně na nás lidech? (takto pracuje satan). Jsme v tom 24h prakticky až po uši! Jsou to detergenty a nano částice pracích prášků plus parfemace (nenechte se ošálit, že jde o přírodní substance)!! To co by mělo čistit, vlastně špiní! Je to neviditelná chemická špína, která nejde vyprat. Vyprat vyprané! Zní to hrozně, že?
Co jsou to detergenty je zde: http://labguide.cz/reagencie/detergenty/
Novinkou na trhu je opravdu něco extra. Savo a přípravky s návykovými látkami. https://www.alza.cz/maxi/savo-barevne-i-bile-pradlo-2-5-l-50-prani-d5287526.htm?layoutAutoChange=1
Bohužel neexistují žádné adekvátní vědecké studie na toto podezření. Má to, ale svoji velkou logiku, když to budete podrobněji studovat a sledovat. Ještě se podívejte zde: http://ekoista.cz/7-duvodu-proc-je-spina-lepsi-nez-vas-praci-prasek/ .Podle mého názoru toto způsobuje spouštění imunitních chorob a potravinových, ale i jiných alergií a také mám na mysli crohna a ulcerozní koloitidu. No není to vskutku ďábelské, kdo by to byl řekl, že něco tak čistého a voňavého...

josef79 9.7.2018

Tady se, ale nejedná o savo na zem, ale co se dává přímo na praní. tzn, že to jde do těla natvrdo. cca 10-20 minut po kontaminaci takto vypraným oblečením to jde do krevního oběhu a po dalších 30-60 minutách už se to metabolizuje v játrech a potom už probíhájí destruktivní procesy. Chlor z něj udájně vydělávají, ale jak to tak znám bezlepkové obsahuje stopy lepku, nealkoholické pivo stopy alkoholu atd. Takže savo bez chloru, bude nakonec ty stopy chloru mít taky! Stačí ta zvýšená citlivost-náklonost a už to máš.

josef79 10.7.2018

To je život. K savu, nebo horoskopu, někam se vždycky dostaneš a něco si možná odneseš do života:) A o tom to je.

tomassovak 11.7.2018

Je to všechno složité. Mesiáše těžko poznáte. Co se týče pravidel tak je to OK, protože rodina může být....

Uložit