rozvody a nové manželství

Bavím se po emailu ze stránky hledamboha.cz o této věci a je těžké jí chápat, zeptejte se vašeho duchovní vaší farnosti jak ten text chápat. Já nepoznám kdy ke mně mluví Duch Svatý nebo jestli by to byl satan a říkal mi vem si rozvedenou.¨nic se ti nestane

Ahoj Martine,

omlouvám se za více než týdenní prodlení s odpovědí. Snažil jsem se
zamyslet nad tím, jak ti mám odpovědět na tvoji otázku.
Myslím si, že tu narážíme na dva koncepty myšlení, které jsou ve
vzájemném protikladu.

Jeden koncept myšlení bych nazval >zákonickým>. Tento koncept vychází z
představy, že Bible je seznamem zákazů a příkazů, které máme následovat.
K tomu je navíc potřeba znát výklady druhých lidí, které jak sám říkáš,
jsou často v protikladu.

Pak je tu druhý koncept myšlení a ten vychází z toho, že je to Duch
Svatý kdo ti ukazuje tu správnou cestu. Vychází to například z textu v
2. Korintským 3. kapitole, 6. verši, kde je napsáno >Litera zabíjí, ale
Duch dává život.> Co tento text říká? Pavel zde poukazuje na to, že Boží
slovo je potřeba vidět očima Ducha. Co to ale znamená? Znamená to, že
když čteme Boží slovo a hledáme v něm moudrost a odpovědi na naše
otázky, prosíme v modlitbě Boha, aby nám On sám zjevil odpovědi na naše
otázky.

Samozřejmě zde hrozí riziko, že si pak každý bude Bibli vykládat po
svém a budou se vytrhávat verše z kontextu. Proto právě ale potřebujeme
pohled Ducha Svatého, abychom se i v takové chvíli mohli orientovat
podle Jeho vedení.

Dává ti tato odpověď smysl?

Nevím, jak moc jsi ve svém životě zažil Boží přítomnost, ale pokud jsi
toto ještě nikdy neudělal, zkus jít někam na osamělé místo a prosit
Boha, aby ti ukázal odpovědi na tvé otázky (Matouš 6.kapitola, 6. verš).
Pak si otevři Bibli a znovu Boha popros, aby ti dal svůj pohled na to,
co budeš číst.

Měj se dobře,

David

mdo limonadovyjoe 14.3.2017

komentáře: (23)


dooory 14.3.2017

Krásně řečený :). na hledamboha.cz mi taky moc pomohli. Je skvělé, že něco takového existuje.

limonadovyjoe 14.3.2017

třeba jsem litoval jednu nevěřící holku na seznamce, která má ráda všechny svoje děti a je rozvedená a dětí má 5 a s tolika dětmi si už nenajde asi partnera a uvažoval jsem, že bych si jí vzal jako kamarádku pod jednu střechu a možná, že i manželku jestli by to vůle Ducha Svatého, který nechce , aby se někdo trápil, protože ona se trápí, že nemůže s tolika dětma, které má ráda najít partnera a já zase nemůžu najít partnerku buď kvůli vzhledu nebo nemoci nebo zase hraje vzdálenost.

limonadovyjoe 14.3.2017

Dooory díky tobě mám tu stránku a za ní moc děkuji :) možná Duch Svatý nechce, aby se trápili ti lidi co milují jiné lidi a nechce, aby oni zůstali sami

dooory 14.3.2017

Klidně bych se vsadila, že se tady najde někdo, kdo tady bude psát o tom, že si neměla tolik dětí udělat :D. Bůh nechce, aby byli lidé nešťastní, ale mnohdy jen špatné chápou Jeho vedení, tedy vedení Duchem svatým. Modli se za to, aby Ti ukázal správnou cestu :).

limonadovyjoe 14.3.2017

Právě jsem jí napsal ale inzerát byl z 8 března, třeba nějaký hodný si jí našel. Po přečtení textu z odpovědi hledamboha.cz, jsem uvažoval nad tím, že máme uvažovat co pro nás má Duch Svatý, možná pro mě má tohle :) sice podle katolické církve nebudu moci chodit ke svátostem ale jestli je to vůle Ducha Svatého, tak je to víc jak svátosti v kostelích

dooory 14.3.2017

Možná má pro Tebe ale připraveného úplně něco jiného a zatím to nevidíš. Hlavně se nepřestávej ptát. Bohu dík, za Tebe, který umíš vidět víru srdcem. Kéž by takových bylo víc :).

limonadovyjoe 14.3.2017

To mám díky tomu vidění všeho zlého, že vidím víru srdcem, tak proto jí chci šířit a modlit se za všechny.. Třeba by z té nevěřící holky bych udělal věřící, že by začala chodit do kostela poslouchat písmo svaté ale ještě nevím jestli jí nebudou vadit ty 3 věci.

dooory 14.3.2017

Uvidíš, kam Tě Bůh povede. Budu na Tebe myslet :)

limonadovyjoe 14.3.2017

Víra a štěstí jsou nejdůležitější pro každého. To pro nás má Bůh,aby jsme tohle měli. Dooory děkuji :)

limonadovyjoe 14.3.2017

asi Duch Svatý nechce, aby zkoušel tuhle slečnu s více dětma

dooory 14.3.2017

Pročpak? Neodepisuje Ti? :)

limonadovyjoe 14.3.2017

Ale to je jedno. Pán Bůh mi poslal z tyhle seznamky jednu ale nevím jestli to myslí vážně...než ťukat do klávesnice se někde sejít, navrhl jsem za dva měsíce a je nerozhodná. Té holce s více dětmi přeji ať ji Duch Svatý někoho sešle, Pán Bůh ví,že je pro nás dobré štěstí. Dooory a nepiš sem nic o mně :D to můžeš do zprávy :D tahle diskuse je pro rozvedeny,novy manželství. Já sem pak prilozim někdy zase další odpovědi, protože se ho zase na něco zeptám,aspoň rozvedeny lidi budou moci studovat a přemýšlet o Duchu Svatém, víře a štěstí od Boha. Takhle jsem to pochopil já, že Bůh nechce, aby jsme se trápili když něco milujeme, tak nám dává nehmatatelny štěstí a Víru v něho

dooory 14.3.2017

Já jsem jen reagovala na tvůj poslední příspěvek. Ale do zpráv už ti psát nechci :(...

limonadovyjoe 14.3.2017

Se jen přihlásila,přečetla zprávu a odhlásila ale pro mě je teď důležitá tahle věřící co si s ní píší. A proč ten smutnej smajlík? Když nechceš, tak mi nemusíš psát :)

dooory 14.3.2017

Ty ses teda rychle přeorientoval :D. A cos jí vlastně napsal? :) Myslím té co má pět dětí. Mně vyhovuje tohle psaní, ale to asi nebude vyhovovat ostaním, co?

limonadovyjoe 15.3.2017

Btw napsala až včera o půlnoci no a teď se jen rozhodnout mezi věřící nebo nevěřící. S kým se budu cítit lépe. A Dooory konec k tvojí otázce :P

faghira 17.3.2017

limonadovyjoe - napsal jsi: teď se jen rozhodnout mezi věřící nebo nevěřící. S kým se budu cítit lépe. Nezlob se na mě, ale tohle může napsat opravdový křesťan? Navíc křesťanství není postaveno na pocitech.

limonadovyjoe 18.3.2017

faghira: rozhodnul jsem se pro věřící, protože s ní se mi píše dobře a snad si spolu budeme rozumět v realitě, ale lituji nevěřící jestli mohou podle Sucha Svatého nalézt štěstí v ideálním partnerovi co by jim ukázal nebo jestli je to podle bible zákazů a příkazů....jak se bavím otom přes tu stránku

limonadovyjoe 18.3.2017

další odpověď z hledamboha.cz

Souhlasím s tebou v tom, že Bůh to zamýšlel tak, aby děti vyrůstali v
úplné rodině. Když plně důvěřujeme Bohu a následujeme Jeho vůli pro náš
život, věřím tomu, že pak náš život doopravdy funguje a dává úplný
smysl.Opravdu nemám odpovědi na to, jak konkrétně řešit případ ženy, o které
se tu bavíme. V Bibli je k tomuto tématu spoustu vodítek, ale jak už
jsem řekl předtím, tyto vodítka dávají úplný smysl až skrze Ducha
svatého v dané konkrétní situaci. Dám ti příklad:Moji oba rodiče měli jedno manželství ještě před tím, než se poznali
spolu. Už to je více než 30 let. Můj táta v té době nebyl věřící vůbec a
moje mamka s Bohem aktivně nežila, i když v Něj věřila. Čekali spolu
mého bratra ještě předtím než se vzali. Nakonec oba dva poznali Krista a
jeho milost a vydali mu své životy a následně jsem se jim narodil i já.
Nebýt toho, tak zde nemůžeme mít tuto konverzaci.

Zamýšlel Bůh, aby moji rodiče prošli rozvodem? NE
Zamýšlel Bůh, aby moji rodiče počali dítě mimo manželství? NE
Zamýšlel Bůh, abych se narodil já? ANO
Znamená to tedy, že máme hřešit a očekávat, že z toho Bůh vytvoří něco
dobrého? NE (Římanům 6:1-2)

sargeras 20.11.2017

Ahoj. Byl jsem ženatý téměř 24 let. Oba jsme byli katolíci. Máme dvě zdravé a krásné dnes již dospělé děti. Bývalá mě opustila a má nového >partnera> a vypadá to, že je >šťastná>. Já žiji sám a věřte mi, že se ptám ve svých modlitbách, co mám dělat. Podle Bible jsou jen tři důvody k rozvodu. První je smrt - partnera. Taky je to jasné. Druhým důvodem je nevěra spojená se smilstvím, zde je to složitější. Znám několik případů, kdy jeden z partnerů odpustil z lásky k druhému partneru nevěru a manželství pokračovalo dále. Což je celkem pro mě problém, odpustil jsem, ale naše manželství skončilo - to je problém, kdy v nevěře je i láska a to pak vede ke krachu manželství. Třetí důvod podle Bible je důvod, kdy jeden z partnerů toho druhého opustí. Opustění je tedy důvodem k rozvodu. Jsou zase případy například týrání, zločin proti lidskosti a pod. Tak to jsou důvody k rozvodu, žádné jiné důvody Bible nepřipouští!!! Jakýkoliv důvod je důvodem proti Písmu.
Co se týče nového manželství podotýkám, že akt - nové manželství NENÍ podle Bible hříchem. Neexistuje v Bibli jediná zmínka o tom, že akt nového manželství je hříchem. Samozřejmě nepomíjím desatero - nezesmilníš. Myslím akt nového manželství. Já nikoho tedy nesoudím, ani se nesnažím dělat, že všemu rozumím. Snažím se pouze porozumět tomu, jak ke mně promlouvá Bible.

Uložit