Poslední prezident USA

Posledním prezidentem Spojených Států je Donald Trump, právě on nejvíc se hodí k popisu z knihy Daniela 8:23-25

»Ke konci jejich kralování povstane k dovršení vzpoury král nesmírně surový a záludný.24Získá obrovskou moc, ale ne svou vlastní silou. Způsobí nevídanou zkázu a podaří se mu vše, co podnikne. Bude hubit mocné bojovníky i svatý lid25a díky jeho chytrosti se bude dařit bludu. Ve své nadutosti znenadání zpustoší mnohé národy, až se nakonec postaví proti Knížeti knížat, a tehdy bude bez přispění lidské ruky zničen.« [Daniel 8:23-25]

»Onen král si bude dělat, co se mu zlíbí. Sám sebe vyvýší a zveličí nade všechny bohy. Povede neslýchané řeči proti Bohu bohů a bude se mu dařit, dokud se nezavrší čas hněvu, neboť se musí naplnit, co bylo rozhodnuto.37Nebude uznávat boha svých otců ani miláčka žen, ani žádného jiného boha nebude uznávat, protože nade všechny zveličí sám sebe.38Na místě Nejmocnějšího Boha bude ctít boha, kterého jeho otcové neznali; bude ho ctít zlatem, stříbrem, drahokamy a klenoty.
39S tímto cizím bohem ovládne nejmocnější pevnost. Ty, kdo jej uznají, zahrne poctami, svěří jim moc nad mnohými a za odměnu jim rozdělí zem.“« [Daniel 11:36-39]

O tom, že Pán Ježíš nepřijde dokud nebude zjeven člověk bezzákonností syn zničení píše i apoštol Pavel:
»1A teď ohledně příchodu našeho Pána Ježíše Krista a našeho shromáždění k němu. Bratři, prosíme vás,2nenechte se tak snadno vyvádět z míry a lekat, ať už proroctvím, kázáním nebo dopisem (údajně od nás), že prý Pánův den už přišel.3Nenechte se od nikoho žádným způsobem oklamat. Než ten den přijde, musí nastat odvrácení od Boha. Musí se objevit ten bezbožník a zatracenec,4který se postaví na odpor a povýší se nade všechno, čemu se říká Bůh a co se uctívá. Usadí se dokonce v Božím chrámu a bude se vydávat za Boha!« [2.Tes. 2:1-4]

Zda to skutečně je Donald Trump ukáže čas.

mdo sara67 6.3.2017

komentáře: (8)


dooory 7.3.2017

Popravdě jsem nikdy nevěděla, jak se vyznat v politicích a celkově ve slavných lidech. To, jak je prezentují média, je zavádějící a nikdo doopravdy neví jací jsou. Možná Donald Trump je onen surový a záludný král, možná to je určitá osobnost, ale taky to může být nějaké hnutí nebo učení, které se staví proti Bibli, Bohu a proti křesťanství celkově...

zvedavy 7.3.2017

O Trumpovi zatím nevím, co si myslet, ale řada evangelikálů v USA ho výrazně podporovala. Mně by byli bližší Cruz nebo Rubio. Pokud jde surovost a hlavně záludnost, tak tady by se mi vybavil spíš třeba Putin. Rusové minimálně od doby bolševické revoluce se tak chovají, ale přetvářka a lež tam byla i dřív. Potěmkinovy vesnice, brutalita carů vůči poddaným nebo i nejvyšší šlechtě, to tam bylo před sovětskou érou. Ty verše z Daniela na Trumpa zatím vůbec nesedí, ani další citace. Trumpovy některé kroky a chování je diskutabilní, trošku připomíná třeba Mečiara, ale na nějaké zhodnocení je zatím moc brzo. Jednoznačně negativně vidím spíš české politiky, ať jde o Zemana, Babiše, Kalouska, ODS atd. Trošku slušnější mi přijdou lidovci, ale ani tady to nevidím jednoznačně kladně. I zde mám otazníky, zejména co se týče jejich vstřícnosti a ochoty spolupráce s kde kým. Já bych asi se nedohodl s nikým.

zvedavy 7.3.2017

Dost mi vadí, když někdo vezme verše z Písma a napasuje to takhle na nějakého politika. A napotvoru si nevybere ani Zemana, ani Putina nebo Kima, ale prezidenta USA. Přijde mi zlé zneužívat Písmo k ohřívání něčí politické polívčičky. O Trumpovi zatím moc nevíme, já spíš čekám, jak bude vládnout.

limonadovyjoe 8.3.2017

o Obamovi jsem také četl, že on bude antikrist, když všude prý měl čísla 6

sara67 8.3.2017

Obama to být nemohl, musí to být potomek Římanů, což Trump je (jeho prarodiči jsou Němci).

Uložit