O lásce, kterou nic nepřekoná

Nevím, jestli se vám to stává taky, ale mně už se párkrát stalo, že jsem nad něčím přemýšlela a příští neděli se to probíralo na bohoslužbě. Posledně jsem přemýšlela nad tím, proč jsem jiná, než ostatní věřící. Vždy mi připadalo, že mezi ně nepatřím. Většina z nich miluje sporty, jsou otevření a přátelští a já jsem přesný opak. Říkala jsem si, proč to tak je? Proč nedokážu být obětavá jako moje mamka, která se nejprve stará o ostatní a potom o sebe? Proč nedokážu komunikovat s lidmi a straním se jich? Proč mě kontakt s většinou nevěřících rozčiluje? A v neděli přišla odpověď. Kázání bylo o lásce, kterou si máme brát z našeho osobního vztahu s Ježíšem a potom ji předávat dál. Říkala jsem si, že to asi nebude úplně pravda - přece záleží i na naší povaze! V posledních dnech však trávím více času s Bohem, připomínám si, proč za nás Pán Ježíš zemřel a aniž bych si to uvědomovala, čerpám od něj lásku, kterou dokážu předávat dál, a to naprosto přirozeně a bez námahy.
Víte, prošla jsem si řadou knih o motivaci, o rozvoji osobnosti a podobné různé >psychoknížky>, jak já jim říkám. A nakonec je to tak jednoduché! Díky Ježíši vidím svět z jiného pohledu. I přesto, že je čím dál horší doba, vnímám lidi jako ztracené duše, pro které tu můžu být. Tak bych vás chtěla povzbudit, abyste trávili čas s Ježíšem, protože vám dodá lásku, kterou nic nepřekoná.
Jsem tu nová, takže nevím, zda jsou takovéto články běžné, ale cítila jsem potřebu se s někým podělit o své myšlenky a budu ráda, když mi napíšete, jak vnímáte své spojení s Ježíšem vy ☺.

mdo dooory 21.2.2017

komentáře: (6)


zvedavy 21.2.2017

Lidi by měli víc číst Bibli a přemýšlet nad ní, ne jenom to číst. Než číst nějaký knížky o osobním rozvoji, psychologii. Ty můžou pomoci, ale mnohdy mají jiný světonázor, než co nabízí Bible. Nebo mají z Písma něco vypůjčenýho.Určitě je dobře, co tu píšeš. Tady píšou různý lidi neužitečný věci, někdy až koniny, někteří zas provokují. Psát o Boží lásce je jistě v pořádku.

zvedavy 22.2.2017

Koukal jsem na Tvůj profil, seznamovat se nechceš. Z toho, co tu píšeš si myslím, že jsi sama. Introvertní povaha mi přijde v pořádku, není to důvod se neseznamovat. Věk na to máš, hezká seš taky, tak co. Z mýho pohledu máš ty nejdůležitější věci, trávit hodně času s Bohem, přemýšlet o Kristově díle, čerpat od Něj Boží lásku, předávat ji dál. Jeden kazatel kázal, jak některé sestry odkládají vstup do manželství, hodně si vybírají. Pak jim je najednou ke 40, cítí, že jim ujíždí vlak. Pak si někoho vezmou a moc si nevybírají. Nebo se ve 40 vdá a už to nejde mít děti. Ty, co zůstanou samy to pak těžce nesou. Zkrátka chce to vdát se co nejdřív, dokud je mladá, třeba hned jak dodělá školu, nebo i při studiu. Apoštol Pavel, psal o vdovách, ale to platí snad obecně: chci, aby se mladší vdovy vdávaly, měly děti, vedly domácnost - jestli si pamatuji dobře.

dooory 22.2.2017

Tvá úvaha je zajímavá :) Je škoda, že máš zrušený profil, abych Ti napsala soukromou zprávu, protože o těchto věcech nerada mluvím veřejně. V něčem máš pravdu, v něčem se mýlíš :)

zvedavy 22.2.2017

Profil jsem aktivoval, osobní data tam nemám, časem jej zas zruším.

zvedavy 22.2.2017

¨přesněji, profil tu zrušit nejde, jen se deaktivuje, nezobrazuje se pak v seznamu inzerátů - profilů k seznámení. Asi nejdou posílat zprávy. Ale jde se na něj přihlásit, diskutovat z něj. Já bych to dělal trošku jinak, zrušené profily bych zcela smazal, nechal ale možnost deaktivace, tj. spící profil. I když toto nutné není. Kdo třeba po reakci na inzerát, kratším vztahu, ten se pak rozpadne, chce znovu inzerovat, tak si profil založí znovu. Čímž je ten zobrazován shora, kdežto starší profil, na něj je nutné se postupně dostat. Takže pro seznamování, skoro jako by nebyl. Někteří a některé to řeší opakovaným založením profilu, u pár lidí jsem si všiml. Čímž jsou opět top, pod sebe tak odsunou ty, co inzerovali po nich.

Uložit