ZAMYSLENIE: Som pre teba to najkrajšie?

Kto som v tvojich očiach? .... Kedy je táto otázka najbolestnejšia? Keď sa ju pýtame toho, tej, koho milujeme a celé naše vnútro horí, len aby odpoveď bola pozitívna a milá. Každý vzťah, či už je to láska, priateľstvo, kamarátstvo vychádza z toho, že na otázku ... za koho ma pokladáš? dostaneme krásnu odpoveď, ktorá nám vyrazí dych. Ani Ježiša táto skúsenosť neobišla. Za koho pokladajú ľudia Syna človeka? Kto som v ich očiach? Kto som vo vašich očiach? Ešteže to Peter zachránil a spoznal v Kristovi mesiáša, za čo si vyslúžil veľkú pochvalu. Ty si skala a na tejto skale postavím svoju Cirkev ... Prečo zrada bolí najviac na svete? Lebo ak niekto, kto v nás videl dobro, zrazu nás už nemá rád – to je úplne proti všetkým zákonitostiam lásky. Vtedy sa musíme naučiť ísť k Ježišovi, k prameňu lásky a počúvať, že ak nám on hovorí – si to najkrajšie pre mňa, tak tento výrok má hodnotu večnosti. Je to ako v tej rozprávke kráska a zviera. Muž zakliaty pod drsný povrch netvora spoznáva život, až keď kráska objaví v ňom poklad, ktorí iní nevidia. A pokladá ho za človeka. Chceme aby nás pokladali za dobro. Kladieme túto naliehavú otázku najmä tým, ktorých máme radi: za koho ma pokladáš? A tam začína vzťah ...

Ak budeš denne fajčiť veľa cigariet, skrátiš si život o desať rokov. Ak budeš denne piť veľa alkoholu skracuješ si život o dvadsať rokov. No ak miluješ niekoho, kto nemiluje teba, tak umieraš každý deň. Je to tak, chceme, aby nás niekto pokladal za to najlepšie vo svojom živote. Za koho ma pokladáš? Táto otázka trápi aj Ježiša. Peter prijal výzvu – ty si Mesiáš. A stal sa tak skalou cirkvi. Kto je naším Petrom v živote?


Tomáš Jellúš
Viac na: http://www.cestaplus.sk/baterka/datum/29-06-2016
© Copyright www.cestaplus.sk

mdo petr1234 2.2.2017

komentáře: (0)


Uložit