Vytrzeni

Zijeme nepochybne posledni cas sveta co si myslite o vytrzeni cirkve?

mdo asma 9.11.2016

komentáře: (85)


badenka 9.11.2016

Bible nic takového jako tajné vytržení před posledními Božími ranami neučí. Zazní povel, hlas archanděla a zvuk Boží polnice, sám Pán sestoupí z nebe, a ti, kdo zemřeli v Kristu, vstanou nejdříve; potom my živí, kteří se toho dočkáme, budeme spolu s nimi uchváceni v oblacích vzhůru vstříc Pánu. A pak už navždy budeme s Pánem. (1 Tesalonickým 4,16-17)

faghira 10.11.2016

Této nauce o tajném vytržení církve jsem věřila dříve, ale již tou nevěřím. Dělá to na mě dojem, že >my elita> budeme vyzdviženi a ti, co to nestihli, mají prostě smůlu. Ježíš jasně říká, že vše spolu musí růst až do žně, plevel i pšenice. A kdy přesně bude žeň, záleží na Bohu. Jak říká můj oblíbený kazatel Dan Mohler, my křesťané nemáme čekat, až pro nás přijede autobus, který nás odveze do nebe, ale máme konat tak, aby bylo království Boží v nás už tady na zemi, aby v nás druzí viděli Krista, Jeho lásku a Jeho světlo. Neboť temnota je jen nedostatek světla.

japan76 10.11.2016

Dobře řečeno faghiro :)

jirikholas 13.11.2016

Ježíš mne jasně vnitřním hlasem řekl, že vytržení bude před velkým soužením. Radši věřte, že to brzy, podle Písma. Důležité jenom uvěřit, jak je o vytržení napsáno v Korintským. JH

pavcaad 13.11.2016

Spíš bych řekla, že si věřící uvědomují, že se tady a teď rozhoduje o jejich budoucnosti/věčnosti.

japan76 13.11.2016

No, myslím že má jestřáb pravdu. Pro budoucnost je zásadní, jak žijeme tady a teď, ale spousta lidí - ne všichni - právě řeší to, jak to bude až ... ale co je tady a teď jim uniká každou sekundu mezi prsty.

pavcaad 13.11.2016

To ano, reagovala jsem na...spekulace o budoucnosti mě nezajímají...pokud jsou to spekulace, dejme tomu, pokud je to, co udělám tady a teď důležité, např. přijetí Krista jako Spasitele, nebo poslechnutí toho, k čemu mě povolává, potom není čas na: Já se chci teď bavit a až budu mít čas, pokud ho Bože budu mít, tak se budu starat o budoucnost. Nevím, jestli to píšu dost jasně, vlastně částečně souhlasím s vámi oběma, jen to doplňuji.

japan76 13.11.2016

Jasně :) rozumíme si :)

rublev 24.11.2016

jestrab: Zjeveni 22:18-19 Osvědčujiť pak každému, kdož by slyšel slova proroctví knihy této, jestliže by kdo přidal k těmto věcem, žeť jemu přidá Bůh ran napsaných v knize této. A jestliže by kdo ujal od slov proroctví tohoto, odejmeť Bůh díl jeho z knihy života, a z města svatého, a z těch věcí, kteréž jsou napsány v knize této. Izajas 55:8-9 Nejsouť zajisté myšlení má [jako] myšlení vaše, ani cesty vaše [jako] cesty mé, praví Hospodin. Ale jakož vyšší jsou nebesa než země, tak převyšují cesty mé cesty vaše, a myšlení má myšlení vaše.
Kdo jsi, ze stavis svoji ubohost vuci Nejvyssimu?
Zalm 139:20-22 Kteříž mluví proti tobě nešlechetně; marně vyvyšují nepřátely tvé. Zdaliž těch, kteříž tě v nenávisti mají, ó Hospodine, v nenávisti nemám? A ti, kteříž proti tobě povstávají, [zdaž] mne nemrzejí? Úhlavní nenávistí jich nenávidím, a mám je za nepřátely.

rublev 25.11.2016

Tim chces rict, ze kdyz cituji Bozi Slovo, tak mluvim nesrozumitelne? Jo, chci to slyset z tvych ust tvymi vlastnimi slovy. Nebo mi unika nejaky semioticky pseudo-vtip? A tvoje teleci hlaska o nedulezitosti budoucnosti aka uteku od reality snad nepotrebuje komentar. Staci par Bozich Slov: Kazatel 7:8 Lepší jest skončení věci nežli počátek její; lepší jest dlouho čekající nežli vysokomyslný.

japan76 25.11.2016

No, myslím, že jestrab tím myslel především to, že cituješ z Bible kralické, jejíž jazyk, jakkoli krásný, čte dnešní čtenář poněkud obtížněji a druhá věc, že není zřejmě na co přesně těmi citáty reaguješ.

rublev 26.11.2016

Osobne povazuji Kralickou verzi za nejlepsi ze spatnych prekladu v cestine. Citoval bych King James, ale nechci urazet ty, co dnesni latinu neovladaji. U sebejisteho jestraba jsem narazel na jeho autoritativni a arogantni nazor, co by v Bibli melo nebo nemelo byt, viz: A kolem této knihy se už vedlo tolik teologických diskusí a odlišných názorů, že si myslím, že by bylo lepší kdyby vůbec do bible nebyla přidána. Pak mnou citovane verse snad maji smysl. Dodal bych jeste nazor Autora Knihy, a tady dam prednost KJV pred Kralickou, ktera ponekud mlzi: Psalm 12:6-7 The words of the LORD are pure words: as silver tried in a furnace of earth, purified seven times. Thou shalt keep them, O LORD, thou shalt preserve them from this generation for ever. Pointa je, ze Buh jako Autor Knihy ma zodpovednost (a samozrejme i moc) sve Slovo inspirovat, zachovat i prelozit. Ve stredoveku Nepritel Knihu palil, po vynalezu knihtisku se rozhodl, ze efektivnejsi bude lidi presvedcit o tom, ze je plna chyb a omylu, anebo uplne irelevantni. Pokoj tobe.

rublev 28.11.2016

jestrab: sinajsky kodex je prokazany podvrh.- https://www.youtube.com/watch?v=OmfGK1CtMSI
Zjeveni je soucast Slova, o to se postaral sam Autor. Pokud by to nedokazal, pak v Nej nema smysl verit a tenhle web muzeme rovnou zrusit...

rublev 28.11.2016

vesmirek: pokud tak naivne duverujes presstitutkam z medii, tak dobrou noc. ja te budit nehodlam. v mem odkazu je faktu dost, takze kdo ma zajem, muze se presvedcit...

faghira 28.11.2016

Rublev - Souhlasím s tím a také tomu věřím, že Bůh jak Autor Bible má zodpovědnost i moc své Slovo zachovat. A jistě tak činí rád. Aby každý, kdo v Něj uvěří, mohl číst v Jeho slově a poznávat Ho.

rublev 29.11.2016

jestrab: pokud nepocitam sinajsky a alexandrijsky kodex (ktere stejne jako autori Prijateho/Majoritniho textu a taky prekladatele King James neuznavam), pak nemame kompletni knihu Zjeveni starsi nez 10. stoleti. S vyjimkou aramejske verze Peshitta, kde ale samotna syrska cirkev Zjeveni z N. Zakona vylucovala spolu s dalsimi knihami. Mame ale preklady nekompletnich verzi a utrzku do jinych jazyku (rana latina, gotstina atd). A kdyz je vsechny prekryjes, tak tam, kde se prekryvaji souhlasi, a z toho muzes vyvodit s pravdepodobnosti hranicici s jistotou, ze budou souhlasit i na tzv. bilych mistech. Kadopadne argumenty ani logikou te nikdo nepresvedci. Pokud pristupujes k Bohu na zaklade rozumu, tak jsi ztroskotal jeste driv, nez jsi vykrocil. I kdybys zil 500 let, tak Boha nepochopis. Takze ti zustava jedine vira. Viz. 1 Kor 1:20-21, ktere popisuje nektere radoby chytroliny - 20 Kde jest moudrý? A kde učený? A kde chytrák tohoto světa? Zdaliž Bůh neobrátil moudrosti tohoto světa v bláznovství? 21 Nebo když v moudrosti Boží svět nepoznal skrze moudrost Boha, zalíbilo se Bohu skrze bláznové kázaní spasiti věřící,

rublev 29.11.2016

vesmirek: nejsem socialka abych zivil troly a mrhal hrachem o zed. a jak by rekl indian: Howgh!

rublev 29.11.2016

Odpovim ti uz jenom z pocitu absurdni zabavy, kterou si zacinam uzivat. Tady cituji vedce (tebe), ktery se odvolava na dav, jako podporu sveho argumentu - Video tebou předložené na youtube má asi 3.500 shlédnutí, ale noviny čte podstatně více lidí, až miliony... a navíc ani v TV nebyl o tomto žádný zpochybňující dokument. - Moje odpoved je: hmm, ovecky jsou roztomila zviratka... ;) - viz. https://www.youtube.com/watch?v=tDQw21ntR64 Ja se radeji nebudu odvolavat na stadni zviratka jako pseudo-argument pro sve vyplody zmatenych neuronu, zatimco si protirecim vlastnimi slovy
- Ale člověk je bohužel hloupou ovcí a nechá se v mnoha případech holt strhnou davy, což je zřejmě i tento případ. - Hmmm, nechte mne premyslet, duveryhodnost zdroje je na jednu stranu vysledkem sledovanosti davem, na druhou stranu, pokud jsem v opozici, tak jsem se nechal davem strhnout. Hmmm, na to si dam salvejovy caj a pujdu se vyspat. A zaroven si necham zdat o trosku zajimavejsich zviratkach, nez ty masy, co se snazi prolezt uchem jehly.... https://www.youtube.com/watch?v=cdhqkWIgkLY Preju ti pokoj a pozehnani. Nenecham se vyprovokovat k nenavisti, to bych prohral... ;)

rublev 29.11.2016

vesmirek: lamu nad tebou posledni vetev soucitu, o ktery jsem se snazil: Matous 7:6-8 Nedávejte svatého psům, aniž mecte perel svých před svině, aťby snad nepotlačily jich nohama svýma, a obrátíce se, neroztrhaly vás. 7 Proste, a dánoť bude vám; hledejte, a naleznete; tlucte, a bude vám otevříno. 8 Nebo každý, kdož prosí, béře; a kdož hledá, nalézá; a tomu, kdož tluče, bude otevříno.
uz prosim neobtezuj, ber to jako svoji vyhru, nech me spat ve sve nevedomosti a duvere v Boha. garazovi trolove, co se odvolavaji na media jsou toaletnim papirem prumerneho papouska. a na tvoji odpoved reagovat nebudu, ztratil jsem dostatek casu ve snaze naplnit Slovo: Matous 5:44-45 Ale jáť vám pravím: Milujte nepřátely své, dobrořečte těm, kteříž vás proklínají, dobře čiňte nenávidícím vás, a modlte se za ty, kteříž vás utiskují a vám se protiví, 45 Abyste byli synové Otce svého, kterýž jest v nebesích; nebo slunci svému velí vzchoditi na dobré i na zlé, a déšť dává na spravedlivé i na nespravedlivé. - zalez do sve platonske geologicke jeskyne, sleduj stiny na zdi a odhaduj stari miliard let starych vrstev. Pokud mozno, dej mezitim pokoj slusnym lidem, co veri Panu Bohu, a ne tvemu slepicimu mozecku. Klidne se vnimej jako urazeny a ponizeny, ja ani Buh s tim problem nema - Kazatel 3:17 - I řekl jsem v srdci svém: Budeť Bůh spravedlivého i bezbožného souditi; nebo tam [bude] čas každému předsevzetí i každému skutku. PS: tvoje role trola skoncila, uz ze mne nevymamis ani slovo.

rublev 30.11.2016

Ubohy a prosty smrtelnik pohrda lidskymi cervy, kteri vyvysuji svuj rozumek z vesmirku na uroven Pana Boha. To sedi a jsem vinen. Tys v cele fazi komunikace snad necitoval jediny vers (oprav me, pokud se mylim, temi blaboly se mi nechce znovu prochazet). Jak tvrdi Rimanum 3:4 - Nikoli, nýbrž budiž Bůh pravdomluvný, ale každý člověk lhář, jakož psáno jest: Abys ospravedlněn byl v řečech svých, a přemohl, když bys soudil. - kdykoliv cituji slovo, kteremu ocividne neveris, pak rikam pravdu. Vsechno ostatni muze byt zpochybneno. A jeste si proti Bohu nepratelskym trolum prisadim: Zalm 139:21-22 Zdaliž těch, kteříž tě v nenávisti mají, ó Hospodine, v nenávisti nemám? A ti, kteříž proti tobě povstávají, [zdaž] mne nemrzejí? 22 Úhlavní nenávistí jich nenávidím, a mám je za nepřátely.

renton14 30.11.2016

KJVO kult se koukám dostává i do Čech. Ještě, že existují dobří kalvinisté jako třeba James White, kteří v debatách jasně demonstrovali, že KJV kult je jen lidská iracionální tradice lidí, kteří uctívají textus receptus na rychlo zbastlený katolickým humanistou text z pár rukopisů z 8+ století. Doufám, že také nepodporujete šílence jako je pastor Steven Anderson, který je také >fundamentalista> KJVO a káže o tom, že homosexuálové nemohou být zachráněni, a že by je vláda měla popravovat. Je rozdíl mezi uctíváním Bible a Boha Bible. Bibli máme zachovalou právě díky obrovskému množství rukopisů, takže můžeme věrně složit originál, který je dokonalý. Překlady nejsou nikdy dokonalé. Bůh neinspiruje překlady.

rublev 30.11.2016

renton: (KJVO kult se koukám dostává i do Čech) K ad hominem nalepkam se vyjadrim, jen kdyz se necham vyprovokovat. Kalvinisty s jejich chapanim predestinace (par debat jsem zkouknul) neberu jako biblicke. Pri snaze pochopit Bozi schopnost pred-zvedet neci osud (viz. Zalm 139:15 My substance was not hid from thee, when I was made in secret, and curiously wrought in the lowest parts of the earth.), a zaroven zachovat neci svobodnout vuli, narazi nas rozum na vnitrni stranu lebky, a zadne skrabani nebo bouchani moc nepomuze. Jak myslis, ze bude Hospodin soudit nemluvnatka, ktera zemrela? On vi, jake volby by v zivote za urcitych okolnosti ucinily. A moje hlavni namitka vuci kalvinismu je, pokud sleduji jejich logiku, ze se muzu stat transexualnim ateistickym okultistou, ale protoze jsem se v 16ti letech pomodlil modlitbu spaseni, znamena to, ze jdu automaticky do nebe. Oprav me, pokud je tve chapani kalvinismu jine. Jestli myslis katolickym humanistou krale Jakuba, Buh si pouziva jakekoliv lidi, nejen ty spasene (viz. Rimanum 9:17 Nebo dí písmo Faraonovi: Proto jsem vzbudil tebe, abych na tobě ukázal moc svou, a aby rozhlášeno bylo jméno mé po vší zemi.) Navic Bibli neprekladal Jakub, ale cca 60 lidi z anglikanske a puritanske cirkve, kteri meli nekdy docela zasadni teologicke rozpory. Presto se Duch Svaty postaral o to, aby byla cistota Pisma zachovana, resp. jeste vice procistena (2 Petrova 1:21 Nebo nikdy z lidské vůle nepošlo proroctví, ale Duchem svatým puzeni byvše, mluvili svatí Boží lidé + Zalm 12:7 Výmluvnosti Hospodinovy jsou výmluvnosti čisté, [jako] stříbro v hliněné peci přehnané a sedmkrát zprubované.) Pan Buh tady nepouzil analogii stribra nahodne. Proces rafinovani ma nekolik fazi fazi a vysledkem kazde je o neco cistejsi vysledek. Takze lidsky omezeny pohled, ze cim starsi svitky = tim cistejsi/presnejsi jde ocividne proti logice Pana Boha. A hadej komu budu verit vic. Andersona mam zarazeneho jako senzace-chtiveho individua. Ohledne uctivani Bible a Boha Bible - nejznamejsi Jan 1:1 te vyvadi z omylu. Buh sam sebe identifikuje se svym Slovem. Hadej se s nim, ne se mnou. Ze Buh neinspiruje preklady? Zalm 12: 7 (tady opet kralicka mlzi, takze KJV: Thou shalt keep them, O LORD, thou shalt preserve them from this generation for ever). Preloz si slovo preserve a pak muzeme mit klidne nejakou zajimavou semiotickou diskusi o referencnim semiotickem trojuhelniku... Ted mi prislo na mysl, nikoho tady opravdu nenapada, ze existuje hodne inteligentni Nepritel, ktery svedl cloveka v Edenu tim, ze do Boziho Slova vlozit 33,33 procent lzi, a tim cloveka zahubil??? Je nahoda, ze tretina andelu padla? V Bozim Slove nahody nejsou, ty jsou jen v nasich omezenych nechapavych hlavach Pokoj tobe.

renton14 30.11.2016

Tohle není kalvinismus. Kalvinismus učí, že Bůh před založením světa vyvolil svému Synu nevěstu. Bůh se prostě jen nedívá do budoucnosti jako věštec, ale udělil velikému davu nezaslouženou milost a Ježíš za ně položil život, takže je tu specifické smíření. Ježíš umírá za ty, které předem poznal. Za své ovce. Ne za kozly. Všichni, za které umřel, dojdou spasení. Doporučuji nějaká kázání od Johna MacArthura (případně John Piper, James White atd) na toto téma. KJV Bible vychází z textus receptus, který, do značné míry, sestavil Erasmus Rotterdamský – katolický humanista. Bible kralická i KJV jsou skvělé Bible, o tom žádná, ale pochybuji, že moderní Bible jsou špatné. Puritáni třeba protestovali proti KJV a považovali jí za liberální oproti Ženevské Bibli. Boží slovo je živé. Překlady nejsou nikdy perfektní. A bez Ducha svatého je to jen litera. Slovo přichází s Duchem. Modlitba hříšníků je prostě nesmysl. Spása není říkanka. U nás není kalvinismus populární, protože není zaměřen na člověka, ale na Boha. Jen pár jmen z historie a moderní doby: Charles Spurgeon, Jonathan Edwards, George Withfield, John Knox, Paul Washer, John MacArthur, John Piper, R. C. Sproul, Arthur Pink – všichni byli nebo jsou kalvinisté. Dobrý je článek na reformace.cz Arminianismus, nebo kalvinismus.

rublev 30.11.2016

vsem: Nechal jsem se unest, za to se omlouvam, ale za podstatou si stojim. Tj. kdokoliv zpochybnuje Bozi slovo je Bozi i muj nepritel, ktereho se ale zaroven ucim milovat. Viz. Zalm 69:10 Proto že horlivost domu tvého snědla mne, a hanění hanějících tě na mne připadla.

rublev 30.11.2016

renton: mozna je cela debata kalvinismu vs. arminianismu jenom mentalni hrickou naseho omezeneho rozumu. Jan 3:16 Nebo tak Bůh miloval svět, že Syna svého jednorozeného dal, aby každý, kdož věří v něho, nezahynul, ale měl život věčný. Samozrejme, ze Buh vi, kdo v Nej uveri, a kdo ne. Takze Kristus opravdu polozil svuj zivot jen za ty verici. Potencialne vsak v souladu se svobodnou vuli kazdeho jedince zemrel za vsechny. Ne kazdy to ale prijme a uveri v Nej. Nektera tebou zminena jmena znam. Vzdy je ale budu soudit mecem Boziho Slova. Na oplatku posilam jmena sluzebniku, ktere treba neznas: Justin Peters - https://www.youtube.com/watch?v=jqi2c7brW_g - nepouziva KJV, ale zatim jsem neslysel nic v rozporu se Slovem - a Mike Hoggard - http://www.sasolo.com/search.asp?SourceOnly=true&currSection=sermonssource&keyword=bethel Ohledne Bible a ktera verze je ta spravna - necham to na Duchu, ktery te v uprimnem hledani urcite povede, viz. Matous 7:7

rublev 1.12.2016

Jeste jednou se verejne kaju. Takhle by diskuse nemela vypadat, natoz krestanska. Opet jsem pozapomnel na fakt, ze nevedeme boj proti telu a krvi. Celou nepovedenou vymenu ukoncim mini-uvahou. Pokud presvedci o cemkoliv nekoho jiny clovek, pak zase dalsi clovek dotycenho muze presvedcit k jinemu nazoru. Pokud vsak cloveka presvedci Buh, pak s nim nepohne ani armada liberalnich teologu. Pokoj vsem.

japan76 2.12.2016

Aniž bych chtěl podněcovat další flame, tak co vede člověka k přesvědčení, že ho přesvědčil skutečně opravdu BŮH a ne bůh či něco jiného tvářícího se jako bůh? :)

abby 2.12.2016

Myslím, že to záleží na tom, jak člověk ve svém životě už Boha poznal, zda s Ním žije, dává mu prostor v srdci a vnímá Ducha Svatého - je psáno: Moje ovce slyší můj hlas....Taky se velmi vyplatí znát Bibli. Už před mnoha lety jsem si všimla toho, jaký je rozdíl číst bibli jako nevěřící, jako věřící bez Ducha Svatého, a potom s Duchem Svatým. A Duch Svatý jako jedna osoba Boží trojice, Přímluvce a Rádce, je například jedna z věcí, které mi nikdo nevymluví. A někdy je fakt těžké ho slyšet, někdy ho člověk slyšet nechce a někdy Bůh prostě mlčí. Je spousta věcí, které nevím, ale co jednou přijmu, že to mám od Boha, to se nepohne. A srdce mi naplní pokoj.:)

rublev 2.12.2016

JanPan: vim, ze vim, ze vim. Zni to presvedcive? Mam dukaz? Nemam, ale duveru v Hospodina, kterou On nezklame. Jan 15:26 Když pak přijde ten Utěšitel, kteréhož já pošli vám od Otce, Duch pravdy, kterýž od Otce pochází, tenť svědectví vydávati bude o mně. Zalm 18:2 Hospodin skála má a hrad můj, i vysvoboditel můj, Bůh silný můj, skála má, v němž naději skládám, štít můj a roh spasení mého, mé útočiště. - Povzbuzujici je vubec studium slova >trust> v nejakem dobrem biblickem softwaru. Jsem ten KJV kultista, jak jsem byl narcen, tak doporucuji vinnou revu, ktere verim (smajlik)

japan76 2.12.2016

Rubulev: Myslím, že jen abby skutečně porozuměla otázce a bez zásypu biblických citátů napsala jak to skutečně cítí :)

rublev 2.12.2016

JanPan: davam prednost zasypu Boziho Slova pred svoji vlastni pseudo-moudrosti nebo promenlivym vetrum pocitu - zaroven netrpim malym sebevedomim, pokud mi rozumis... Posilam pokoj a pokoru.

rublev 3.12.2016

vesmirek: To vicemene potvrzuje moji pointu. Na svoji moudrost se spolehat nemuzu. Takze kdyz cituji Bozi Slovo, kteremu verim, pak z mych ust tryskaji perly moudrosti a poznani. Mne to zaroven udrzi v pokore, protoze nejsem autorem.
Sokrates doplatil na to, ze si moc oteviral usta a dokazoval lidem, jak jsou blbi. To po chvili prestane bavit i nejvetsiho stoika... :)

abby 3.12.2016

Rublev: Nic ve zlém, ale Boží moudrost pouhou citaci Božího slova převyšuje :) Proto je tak drahá a vzácná. Podívej na Šalomouna nebo Ježíše, jak mluvili a jednali, věděli, co kdy říct, udělat. Moudrost umí i mlčet. Už jsem ve svém životě prošla obdobím, kdy jsem druhé tzv. mlátila Biblí, to nikdy nikam nevede, nejméně pak u nevěřících a hledajících. Také si myslím, že znalost Písma je základ, že to, co je psáno, je víc, než co si jen myslíme nebo chceme, ale bez moudrosti (a vedení Ducha svatého) je to pouze litera. A také někdy cituji, což jsem mimochodem udělala i výše :) a čistě pro radost z překladu Bible kralické (kterou mimochodem rovněž upřednostňuji) odcituji jistě známé verše z Přísloví 3.
13. Blahoslavený člověk nalézající moudrost, a člověk vynášející opatrnost.
14. Lépeť jest zajisté těžeti jí, nežli těžeti stříbrem, anobrž nad výborné zlato užitek její.
15. Dražší jest než drahé kamení, a všecky nejžádostivější věci tvé nevrovnají se jí.
16. Dlouhost dnů v pravici její, a v levici její bohatství a sláva.
17. Cesty její cesty utěšené, a všecky stezky její pokojné.
18. Stromem života jest těm, kteříž jí dosahují, a kteříž ji mají, blahoslavení jsou.

rublev 3.12.2016

abby: Souhlasim, diky za pripominku. Jsem jen nebohy zacatecnicky bridil a to, ze jsem se narodil do krestanskeho prostredi, na tom nic nemeni. Kristus byl v mem veku 3 pozemske roky v nebesich a mezitim stihnul naplneny zivot, na ktery nedosahnu ani za 1000 let...

stepb 3.12.2016

Takže taková zajímavá otázka... kdo třeba z nás by mohl mít pravdu ..tak co na to říká ta bible.......Možná na to říká: 1 Timoteovi 3,15. 15pro případ, že bych se opozdil, abys věděl, jak je třeba si počínat v Božím domě, jímž je církev živého Boha, sloup a opora pravdy........ (církev je sloup a opora pravdy)..takže nikdo z nás sám za sebe se svým soukromým názorem ?, ale společný hromadný názor církve respektovaný jedincem ?....je v bibli nějaká citace že jedinec jako soukromá osoba, když se neřídí celkem? To je jen tak řečnická otázka, třeba aby jste se mezi sebou nemuseli přít kdo z vás nebo z nás, tak možná nikdo z nás , ale celá církev.....

abby 3.12.2016

Musím říct, že mě vždycky překvapí, co jsou někteří jedinci schopni vydedukovat z věty, která mi přijde poměrně jasná. Pro mě je církev složená z jednotlivců, z nichž každý má své dary a poslání a společně tvoří jedno tělo. Každý z nich bude skládat účty Bohu. Toho je v Písmu plno. Církev pro mě není vnější organizace nebo pár jedinců, která mi bude diktovat nějaký názor nebo doktrínu. Jediná pravda platící pro křesťanskou církev již byla položena v Písmu. A tu má církev brát vážně, bránit a žít podle ní - tedy každý křesťan, aby společně tvořili křesťané právě onu církev, jež je sloupem a oporou pravdy.

rublev 3.12.2016

jestrab: vystizne receno

stepb 3.12.2016

abby tvrdíte něco z nějakých vašich teorií a pocitů, ale úplně nebiblicky......najděte mi v bibli že každý sám si má libovolně bibli vyložit...tohle v bibli nikde není, že to bude co denominace to jiný výklad bible a co člověk v té denominaci ještě svůj jiný výklad bible, nebo ještě člověk úplně mimo církev svůj výklad, takže každý má jiný výklad bible a jako je to v cajku, že nějak společně jsou církev která má teda né jednu pravdu ale třeba tisíc různých pravd a všechno je úplně prima

abby 4.12.2016

stepb: Já se nestavím proti jakémukoli vedení v církvi, proto jsou obdarování od Boha, mezi něž spadají i učitelé. Nezpochybňuji, že všechna obdarování společně slouží k budování těla církve a učitelé také budou souzeni přísněji. Pro mě ale církev není organizace, která mi bude diktovat něco, s čím nesouhlasím. A já to nebudu slepě poslouchat. Máme zkoumat, co kdo říká, aby nás někdo nesvedl, znát Bibli je k tomu ovšem základ. A každý jednotlivec má svoji zodpovědnost před Bohem, zda znal Písmo, trávil čas s Bohem, zkoumal svá obdarování a používal je, ale i opačně, zda se sám rozhodl (bez jakékoli vykazatelnosti ve svém sboru či církvi) hlásat kdekoli cokoli. Nesouhlasím ani s výše napsaným, že některé věci v Bibli byly jen pro někoho v tu dobu a pro nás ne (i když je jistě nutné brát v úvahu dobové pozadí). Musela bych tu psát dlouhý text, abych řekla vše, co mám na mysli, ale nějak si nemyslím, že to má cenu. A takových diskuzí už to bylo hodně. Základem, na kterém se, doufám, shodneme i my dva, je Kristovo dílo spásy na kříži. A snad je moudré říkat ostatním, že i když spolu ve všem nesouhlasíme, na místě Kristově je prosíme, aby se smířili s Bohem :)

stepb 4.12.2016

jestřábe mé trzení o jedné nauce v bibli najdeš, je tam často řeč o správné nauce, listem i slovem, tedy písemný a ústní podání...s čím souvisí i to že ta bible několik století nebyla oficiálně kanonizována, takže nauka byla v církvi........ tvé tvrzení o více různých naukách v bibli nenajdeš, v tesalonice nebyli třeba babtisti a v jeruzalémě třeba adventisti a v korintu třeba husiti.......církevní obec je označení místopisné, kolem toho města, nikoliv označení denominační, že by měli různé nauky...že by jedna obec říkala večeře páně je tělo páně a druhá je to jen památka, třetí v tom okamžiku to něco dělá se společenstvím, že by měli různé pohledy na základní věci......

rublev 4.12.2016

Abych se opet nenechal strhnout, jen zpovzdali hodim perlu ze Slova: 2 Petrova 1:20 Toto nejprvé znajíce, že žádného proroctví písma výklad nezáleží na rozumu lidském. Tady opet kralicka mlzi - rozum vs. interpretace, tak dodam jeste KJV procistene vino - Knowing this first, that no prophecy of the scripture is of any private interpretation. Buh povede uprimne hledajici, tomu, kdo prosi o chleba, nenabidne kamen. Pokoj vsem.

japan76 5.12.2016

Domnívám se Rubleve, že tento citát se nevztahuje k této diskusi a ty samotný jsi jej vytrhl z kontextu. V 2P 1:20 se píše o tom, že žádný prorok neřekl proroctví z vlastního názoru, ale proroci mluvili puzeni Duchem Svatým. Nejlépe to tento verš překládá B21, ale i v Bibli kralické se to dá dobře pochopit, zejména pokud k tomu přidáš verš 21. Nemluví se zde tedy o interpretaci Bible jejími čtenáři.

rublev 6.12.2016

JanPan74: v 19. versi pouziva plural my, tj. apostolove a ve 21. versi rika svati Bozi lide.
viz. A mámeť přepevnou řeč prorockou, kteréžto že šetříte jako svíce v temném místě svítící, dobře činíte, až by se den rozednil, a dennice vzešla v srdcích vašich,
20 Toto nejprvé znajíce, že žádného proroctví písma výklad nezáleží na rozumu lidském.
21 Nebo nikdy z lidské vůle nepošlo proroctví, ale Duchem svatým puzeni byvše, mluvili svatí Boží lidé.
A etymologie slova prorok/prophet je jasna a je v ni zahrnuta taky interpretace: from Greek prophetes (Doric prophatas) an interpreter, spokesman, especially of the gods, inspired preacher or teacher Apostoly do shora uvedene definice muzeme s cistym svedomim zaradit...

rublev 6.12.2016

jestrab: To by slo proti zakladnim axiomum definice Boha, tj. Pravdivy a Spravedlivy. Kdo zacne zpochybnovat tohle, tak si zahrava s ohnem. Samozrejme dodavam, ze nas pocit pravdivosti a spravedlnosti je omezeny. Ja mel v detstvi taky pocit, ze rodice nadrzovali mladsimu brachovi (smajlik)

japan76 6.12.2016

Vzdávám s Tebou diskusi. Jednak tady zbytečně poučuješ o plurálech a druhá věc, že význam toho verše 2P 1:20 je dost ošemetný. Samotný říká asi něco v tom smyslu, že výklad písma není záležitostí vlastního výkladu, což by mohlo ovšem doslovně znamenat, že vlastně Bibli nemáme raději vůbec číst, což je blbost. Jenže pokud je dáš do kontextu s veršem 21, je jasné, že slovo výklad ve verši 20 by tam nemělo být a daleko přesnější je verš uvedený v B21, tedy 20 Především vězte, že žádné proroctví Písma nevzniklo z vlastního názoru proroka, což je přesně v souladu s verši okolo.
A dále bych uvítal elementární slušnost a psát moji zkratku nezkomoleně. Nejsem žádný Jan.

rublev 6.12.2016

JaPan76: nejak ses emocionalne rozhorcil, kdyz muj preklep oznacujes za neslusnost. Pravda je, ze diskusni forum neni vhodny prostor pro diskusi, ktera vyzaduje neustalou interakci ohledne upresneni, jak chapeme jednotlive terminy apod. Tohle je na osobni kafe nebo caj... Shalom

abby 6.12.2016

JaPan76: Nerada bych rozpoutala další bitku, jen bych ráda řekla něco ze své zkušenosti ohledně čtení Písma. Když člověk čte bez Ducha a modlitby, je to jistě prospěšná hromada informací, Bůh je v tom jistě nějakým způsobem poznat a znám i lidi, kteří se tak k Bohu dostali a uvěřili. Je v tom hromada poučení i příkladů do života, v tomto smyslu určitě není hloupost to číst a přemýšlet o tom. Ale s Duchem Svatým se objevují nové souvislosti, spojuje se to s Tvým srdcem, životem, a někdy jen zíráš, jak se věci skládají dohromady a Bůh k Tobě mluví. Nevím, jak to popsat, pokud jsi to nezažil. Je to, jakoby se náhle rozsvítilo světlo a ty víš, že bys to nevymyslel. Neber to jako poučování, prosím :)

japan76 6.12.2016

Máš zcela pravdu abby, vím o čem mluvíš. Ja bibli znám opravdu dlouho, ale bez DS to byla jen zajímavá historická knížka.

To Rublev: nerozhorcil jsem se, jen to nebylo poprvé a uz se mi to nelíbilo. Tečka. Dal neres :-)

japan76 6.12.2016

To Jestrab: S těmi nemocemi je to ovšem složitější. Když se člověk modlí za zdraví a přichází nemoc, není to zkouška víry ale pomoc... neboť dnes už je hodně lidem jasné, že nemoc pouze ukazuje ze něco děláme my nebo nasi blízcí v životě špatně a ze jsme tedy duchovně nemocní. Pokud to změníme nemoc odejde a řešení je zpravidla skrze pokání odpuštění a lásku, tedy to hlavní co přinesl Kristus. A ve výsledku je modlitba vyslyšena - jsme zdraví.

pavcaad 6.12.2016

O těch nemocech a utrpení jsem dlouho přemýšlela, když mi zemřel táta poté, co jsem se snad nejvíc modlila. Odpověď není tak jednoduchá, ale našla jsem tyto stránky: http://www.biblickaknihovna.cz/knihy/proc-dobry-buh-pripousti-utrpeni
Vždycky se dá o mnoha věcech diskutovat, ale je to nejucelenější pohled na tuto věc, který jsem četla. Snad ještě něco od C. S. Lewise, ale to je dost těžká četba. Nakonec zůstane ale stejně jen víra. Tak to jen kdyby to někoho zajímalo vic. A třeba víte o jiných zdrojích na toto téma.

japan76 7.12.2016

Výborný článek :). Nezaložíme na to jiné vlákno fóra? Už jsme trošku off-topic :)

pavcaad 7.12.2016

Taky mě to napadlo.

japan76 7.12.2016

To je fakt už na jiné vlákno. Leukémie, rakovina apod. - já sám se v tom nevyznám, abych to uměl analyzovat, nicméně dá se to vysvětlit asi tak, že když je něco v našem životě špatně, dostáváme kopance malé, když s tím nic neděláme, větší a terminální kopanec je právě ta rakovina. A jsou případy, kteří ten problém v této fázi pochopili a vyléčili se. Jsou také ovšem případy, kdy nemocemi pykáme za hříchy jiných blízkých (rodičů, prarodičů).

stepb 7.12.2016

Tak teda s tématem nemoc jako boží trest absolutně nesouhlasím, tenhle předsudek patří někde do středověku.....jak vy znalci bible víte, jak se učedníci ptali Ježíše na jednoho nemocného, Pane čím zhřešil, nebo čím zhřešili jeho rodiče a Ježíš řekl že ničím nezhřešil, jen se na něm měla ukázat boží moc.....může to být rakovina, nebo cokoliv a ten člověk může být klidně i svatý nikde v bibli není že křesťani budou bez nemocí..Pavel píše že sám nese osten satanův, předpokládá se že to byla padoucnice.........I když existují i nemoce které si člověk skutečně může přivodit nějak sám, ale automaticky brát třeba rakovinu jako boží trest je blud

renton14 8.12.2016

Doporučuji knihu Jób. Bůh samozřejmě sesílá i nemoci – i jako formu Božího soudu. Co takhle Mirjám, když mluvila proti Mojžišovi? V Bibli je mnoho příkladů. Bůh sesílá mor také. Čtěte Bibli. Je to tam. A je to tak správně. Bůh trestá hřích a trestá jej vždy tím nejlepším možným způsobem.

stepb 8.12.2016

Mi šlo o to že nikde v bibli to není automaticky trest! Ale že to je jedna s možných variant... třeba zrovna Jób měl celkem hnusnou nemoc s vředy a nezhřešil.

flanker 29.12.2016

Vytržení nebude, dokud se neobjeví přímo sám Ježíš se všemi svými anděly, zdůrazňuji se všemi svými anděly. Tento jev tudíž bude jasně viditelný, což Bible popisuje, kdy odpůrci Boha budou bědovat ze strachu, že jim jejich plány nevyšly a že se Bohu a lidem záměrně třeba i jen vysmívali. Prostě šok z reality :). Prvně vstanou mrtví v Kristu a budou proměněni, poté ti, co se dočkali Pánova příchodu. S Ježíšem se nestřetneme zde na Zemi, ale andělé nás sesbírají a setkání bude někde ve výšce (nepíše se jak vysoko, jen že v oblacích :) )

sara67 14.1.2017

jirikholas 13.11.2016

Vytržení v žádném případě nebude před velkým soužením ale po skončení velkého soužení Mat. 24:29-31 „Hned po soužení oněch dnů
‚slunce se zatmí
a měsíc nevydá světlo,
hvězdy budou padat z nebe
a nebeské mocnosti se zachvějí.‘
30Tehdy se na nebi objeví znamení Syna člověka a tehdy budou všechna pokolení země kvílet a spatří Syna člověka přicházet na nebeských oblacích s velikou slávou a mocí.31A on pošle své anděly s hlasitou polnicí a ti shromáždí jeho vyvolené ze čtyř světových stran, od jednoho konce nebe až po druhý.>

jirikholas 12.10.2018

Máš pravdu, soužení možná probíhá, ale ne to velké, verš 29 se plní, verše 38-39 ve mně vzbudil hrůzu, protože jsem viděl jednoho opilce, jak je agresivní. Minulý pátek jsem byl na setkání s kazatelem v Armádě spásy, mluvil o vytržení jako o události, která je velmi blízko.

Matouš 24.29-
29  A hned po soužení, kteréž bude těch dnů, slunce se zatmí a měsíc nedá světla svého a hvězdy budou padati s nebe a moci nebeské budou se pohybovati.
30  A tehdyť se ukáže znamení Syna člověka na nebi, a tuť budou kvíliti všecka pokolení země, a uzříť Syna člověka přicházejícího na oblacích nebeských s mocí a slavou velikou.
31  Kterýž pošle anděly své s hlasem velikým trouby, a shromáždíť vyvolené jeho ode čtyř větrů, od končin nebes až do končin jejich.
32  Od stromu pak fíkového naučte se podobenství: Když již ratolest jeho odmladne a listí se pučí, porozumíváte, že blízko jest léto.
33  Takéž i vy, když uzřeli byste toto všecko, vězte, žeť blízko jest a ve dveřích království Boží.
34  Amen pravím vám, že nepomine věk tento, až se tyto všecky věci stanou.
35  Nebe a země pominou, ale slova má nepominou.
36  O tom pak dni a hodině té nižádný neví, ani andělé nebeští, jediné sám Otec můj.
37  Ale jakož bylo za dnů Noé, takť bude i příchod Syna člověka.
38  Nebo jakož jsou za dnů těch před potopou žrali a pili, ženili se a vdávaly se, až do toho dne, když Noé všel do korábu,
39  A nezvěděli, až přišla potopa, a zachvátila všecky, takť bude i příští Syna člověka.

Uložit