Staří rodiče...?

Ráda bych věděla, co si myslíte tom, že děti se rodí stále starším rodičům. Chápu na jedné straně, že muži kolem 45, pokud ještě nemají děti, tak je chcou mít, a tak hledají nejlépe o deset let mladší ženu, která děti chce. Na druhé straně ovšem těmto dětem nejspíš poměrně brzy zemře táta, kdo ví, zda se vůbec dočká vnoučat. Babička a děda pro moje děti znamenali vždy něco zcela jiného - byli klidní, už nikam nespěchali, měli čas na věci, na které zaměstnaný rodič tolik času nemá,....Nejde přeci jen o svým způsobem sobectví? Jaké máte zkušenosti a názory?

mdo pavcaad 24.9.2016

komentáře: (15)


anfiss 24.9.2016

Jednoduše. Ano je to velkým dílem o sobectví. Zachránit se to dá tím,že těch dětí stihnou víc,aby si chudáci na tom světě nepřipadaly tak samy.. ty deti myslim. To je čistě můj vypozorovany a podobnými zkusenostmi takovychto rodicu podložený názor.

pavcaad 25.9.2016

Znám ženu, která popřela věk i děti a seznámila se s mužem. Vyrukovala s pravdou až nejmíň po roce, kdy spolu začali chodit. Bylo to pravda šokující odhalení, ale vydrželi spolu. Jde přeci o vztah těch dvou lidí. Děti nejsou nemoc, jsou požehnání od Hospodina. Je přece hloupost si myslet, že cizí děti jsou pro mě překážkou nebo ještě něčím horším. Může to být přesně naopak....Přijde mi smutné, že spousta lidí končí na cizích dětech dřív, než dá vztahu šanci, a raději budou do smrti hledat >svobodnou bez závazků>, která jim porodí jejich dítě, až jim bude kdo ví kolik....

zvedavy 25.9.2016

Tady je i pár příkladů v Bibli, Abrahamovi bylo 99, když zplodil Izáka, při narození mu bylo sto let, Sára byla o 10 let mladší, jestli se nepletu. Staré rodiče měl i Jan Křtitel. Pokud má muž dítě třeba v 50, tak pokud se dožije 80, tak při jeho smrti mu bude 30. A zemřít dřív, to můžou i mladší rodiče. Nakonec apoštol Pavel chce, aby se mladší ženy, čímž myslí mladší 60 let, vdávaly, měly děti, vedly domácnost atd. Tím myslí vdovy, myslím že 45leté by poradil, ať se vdá a má děti. Sobectví nevidím v tom mít děti i později, ale celkový trend, kdy první dítě je pozdě (u žen) mi přijde špatně. Postoj že nejdřív škola, kariéra, pak někam cestovat o dítě usilovat někdy před 40. Když ale některá nemůže muže sehnat, není přehnaně vybíravá a má o ni zájem někdo až v 39, tak pro se nevzít a nemít děti? Děti by měly mít páry, kde to nějak jde, nemyslím třeba 60 leté, ale 40leté zcela určitě ano. Odmítat děti, to mi přijde jak stavění se proti Božímu řádu a svévole. Nejsem katolík, to učení mi není blízké, ale určité pohledy pokud jde o rozvod nebo náhled na děti v manželství, tak ty se mi jeví správnější než mnohá praxe v nekatolických církvích. Pokud se někde lidi volně rozvádějí a pak znovu žení a nevidí v tom problém, myslí si, že mít děti je jejich soukromá věc a Bůh tu nedal nějaké pokyny, tak ty lidi jsou úplně mimo. Rozvod mi přijde přípustný v případě nevěry partnera, jinak ne, když žena odejde, má zůstat neprovdána, nebo se s mužem smířit. Děti se označují jako dar od Boha, požehnání, křesťané v plodném věku by se dětem neměli vyhýbat, naopak neplodnost se chápala jak Boží prokletí. .

pavcaad 25.9.2016

No jo, ale Abraham se taky dožil 175 let, nebo kolika. A nemluvím až tak o ženě kolem 39, ale spíš o tom starším muži. Se vší úctou, kolik mužů se dožije 80? A pokud by se dožili, pak jejich 30 leté dítě přijde i tak o rodiče strašně brzo, nehledě na to, že jeho děti nebudou mít dědu, možná ani babičku. Neříkám, že je to někde v Bibli omezené nebo podobně, beru to jako úvahu, protože vím, co prarodiče znamenali pro moje děti a jak jsem nesla smrt táty ve 40. Fakt bych to nechtěla zažít o deset let dřív...to je vše. A to, že jsou děti požehnání od Hospodina je fakt, ale to neříká nic o tom, že je můžeme bez rozumu přivádět na svět, dokud to jde...hmmmmmmmmmm, můj názor

anfiss 25.9.2016

Zvědavý:Jasné. Chápu. Z pohledu ženy,není to doslova můj případ,ale dovolím si nastrel za většinu..... při představě,že ve čtyřiceti začínám jako ve dvaceti s třiceti kily navíc,artrozou,častými migrenami,pubertálními dětmi a vyčerpána rozvodem, citové a mnohdy i ve finanční nestabilitě...noo ta praxe je trošku jinde. A to si nemyslim,že muži na tom jsou lépe.. po čtyřicítce už si to druhý at chce nebo ne,má daleko více času rozmyslet. Jak to dopadá...? Nevím. Zatím se žádný takový odvážný nepriblizil. Úsměv, at to není tak depresivní....

anfiss 25.9.2016

Jestrab: Dobré položená otázka.

anfiss 25.9.2016

Jestrab: Dobré položená otázka.

zvedavy 26.9.2016

Nepsal jsem jen o Abrahamovi, i když Sára se zas tak vysokého věku nedožila. Josef byl možná mladší než Marie, naposledy o něm čteme, když bylo Ježíšovi 12 let, pak o něm evangelia mlčí. Nejspíš byl starší a zemřel, kdežto o Marii čteme i v době ukřižování. Zdá se, že i Jan Křtitel ztratil rodiče poměrně brzy. Přitom to bylo z Boží vůle, že se narodil pozdě, rodičům dle Písma starým, kolik, to přesně nevíme, ale řekl bych, že přes 40 zcela určitě. Apoštol Pavel v rození dětí vidí úlohu ženy, tedy pokud se ona nerozhodne pro celibát, případně její snoubenec a zůstane pak neprovdána. Přijde mi divné, aby se 40 letá sestra vdala a bránila se početí, protože se jí nechce mít děti. Tohle je světské a sobecké myšlení, dokud je někomu přes 20, tak na děti moc mladý/á, musí studovat, cestovat, začít kariéru. Ve 30 je taky ještě brzo, pak se to nějak nehodí a ve 40 to je zas už moc pozdě, lidi si zvyknou na pohodlný život, nemusí se starat o děti. Proč teda v Písmu je ten příběh o Onanovi? To není o tom, že masturboval a Bůh ho za to usmrtil. Tam jde o to, že nechtěl zplodit děti, děti by byly počítány pro zemřelého bratra, tak je radši nechtěl a praktikoval přerušovaný styk, tedy asi nejsnadněji dostupnou antikoncepci. Bohu se to natolik nelíbilo, že i jeho usmrtil, o jeho bratru čteme, že byl před Bohem zlý a proto ho usmrtil. Juda smilnil se svojí snahou, za tohle ho Bůh neusmrtil, stejně jako jeho bratra Rubena, který cizoložil s konkubínou vlastního otce. Vypadá to, že postoj k dětem atd. je ještě důležitější než selhání v oblasti smilstva a cizoložstva. Tímto vůbec nenabádám k tomu mít děti co nejpozději, lidi by se měli brát mladší a mít bez zbytečného otálení děti. Ale když se někdo ožení/vdá později, tak to není ještě omluva k tomu děti nemít, když jí je třeba malinko přes 40.

dosa 3.10.2016

Myslím si, že už ze zdravotních důvodů rodiček i dětí by ženy měly mít děti, dokud jsou mladé. Dále pak ,špatně si porozumí šedesátiletý rodič s pubertálním dítětem. Natož aby svým dětem rodiče pomáhali v počátcích jejich manželství, kdy již jsou na sklonku svého života. Problém je, že mnoho mladých párů si raději chce nejdřív tzv. užívat, a pak někdy možná mít maximálně jedno dítě. To je sobectví, ne láska. Podle toho pak jsou tyto děti vychované.

anfiss 4.10.2016

Co lide zasevaji, to sklidi...pokud si vymazlim po čtyřicítce jednoho mazlika...a ja do dvaceti let zestarnu na kolena, nemohu se divit ze pro 20ti letou dceru nebo syna budu velkym bremenem. Napsano tvrde, úmyslně. Apropo, pokud takových dětí budu mít aspoň pět, dva či tři...zaručeně jeden z nich bude mít nejmíň kristova léta a trochu víc rozumu a nedopustí,aby stará máma někde zivorila. A nehledě na další fakt,ze ti mladší se učí od starších... koloběh života by měl být v rodině zAchován. Jistá hierarchie panuje všude. Bůh je Bohem pořádku ne zmatku. Ten si lidé tvoří sami.

zvedavy 4.10.2016

Dnes tlad doby prostě tlačí, aby každý muž i žena co nejdéle studovali, pak ještě začátek kariéry atd. První dítě je dnes v pozdějším věku než bývalo, to jde vyhledat ve statistikách. To je určitě špatně. Pokud by ona např. měla nejdřív děti a pak vš, tak bude naopak finančně znevýhodněná, studenti mají zvýhodnění do 26 let věku. Ale jsou i lidi, co nejsou v manželství jen proto, že prostě nenašli vhodný protějšek, platí pro muže i ženy. Nemyslím ty co jsou moc vybíraví, ale zas nemá cenu si brát prvni/ho, co byl měl/a zájem. Ale 40 letá, když se vdá, tak by děti mít měla, tak to píše apoštol Pavel. Stejně v řadě případů to nejde, neplodný on, ona, vzájemné nízká plodnost a nedojde k početí. Ale prostě dítěti aktivně nebránit, být pro ně otevřený, jak Pán dá. Takový příklad, Radko Pytlík, je mu 87 a má syna Vojtěcha Dyka, tomu je 31. Mají spolu hezký vztah, asi lepší, než bývá mnohdy u obvyklejšího věkového odstupu mezi otcem a synem. Paroubka ani Topolánka či další politiky za příklad dávat nebudu, protože tito jsou holomci a ne žádný vzor. U žen je věk přece jen více limitován. Lidi jsou třeba mladí, on se zabije autem a zas jsou z dětí po otci sirotci, nemusí otec jen umírat stářím. Leckdy manžel sice je, ale za nic nestojí a starost o děti a rodinu je stejně na ženě. Lidi nemají děti, protože jsou sobečtí a pohodlí, to se týká jak mladých, tak starých. Apoštol píše, že žena bude spasena jako matka, rozením dětí. Prostě je Boží plán pro ženu, aby se vdala a měla děti. Žádné rozumování, že už je na děti stará a co až jí bude 60. Když jde dělat v 70 prezidenta, tak snad jde v 60 zvládat i děti, ne?

pavcaad 4.10.2016

No já jsem původně mluvila spíš o chlapech k padesátce, kteří urputně hledají ženy od 35 do 40, aby jim porodily dítě. Důležité je, aby mě přežila, slyšela jsem od jednoho. Takže něco jako - dobrý, dítě mám, kdybych umřel, žena se postará. A o mě případně taky, až nebudu moct. Spousta z nich takovou ženu nemůže najít, leda by byl bohatý a žena zlatokopka. A tak marní čas hledáním, zatímco by možná mohli být skvělí partneři a tátové pro někoho, kdo už dítě nebo děti má a potřebuje pro ně tátu a pro sebe partnera. Jenže cizí dítě se dnes považuje za břemeno, závazek, něco, co je na obtíž. Jaká škoda :(

anetka 15.11.2017

Jako rodič to vidím neutrálně, říkám si >Proč ne? Taková je doba...> Jako dítě to vidím negativně, protože mi oba rodiče hned umřeli a být tak brzy na všechno sám je docela psycho...

anetka 15.11.2017

Jako rodič to vidím neutrálně, říkám si >Proč ne? Taková je doba...> Jako dítě to vidím negativně, protože mi oba rodiče hned umřeli a být tak brzy na všechno sám je docela psycho...

Uložit