Na svete jsou pouha dve nabozenstvi

Jedno je zalozeno na milosti skrze viru - biblicke krestanstvi - a vsechna ostatni jsou vysledkem prace a zasluh - ritualy, dodrzovani prikazu a zakazu, askeze, meditace, zarikavani, tajne formulky, drzeni svatku atd atd...
Nejde mi o vyvolani kontroverze. Pokud si na tuhle otazku vsak kazdy tzv. krestan neodpovi, jeho dum stoji na pisku.
Bohuzel to nema ceske titulky: https://www.youtube.com/watch?v=X_7Rt6Ol_CU

mdo rublev 20.9.2016

komentáře: (20)


faghira 2.11.2016

Škoda, že zatím toto téma zůstalo bez vyjádření. Proto sem chci alespoň něco napsat. Souhlasím s tím, protože je možné buď přijmout Boží milost, kterou jsme si my lidé nijak nezasloužili, anebo se snažit o cestu do nebe na vlastní pěst, což je bez úspěchu. Veškerá vynaložená, i celoživotní, snaha se naprosto mine účinkem. Šťastný každý, kdo včas dojde k poznání této pravdy.

rublev 3.11.2016

Diky za komentar. Cela teologie Milosti je pro nas anti-intuitivni. Od malicka vyrustame v prostredi, kde si neco musime zaslouzit. Pokud nas nekdo obdaruje >jen tak>, pak to nas rozum nechape. A to je podstata Lasky: jde o nezaslouzeny skutek Milosti (i kdyz ho objekt Lasky odmitne). Ono staci to, ze si do Boha-Otce proimitame nasi pozemskou zkusenost s vlastnim otcem. A nekteri by mohli urcite povidat, co to pro ne znamenalo/znamena...

faghira 3.11.2016

Není zač. To je pravda pravdoucí, že v tomto světě si člověk musí všechno nějak zasloužit a tato filozofie či nauka mě dost trápila během života. Že je to jako nějaký výměnný obchod, a že to tak funguje i ve vztazích mezi lidmi. Připadalo mi to dost smutné, bylo mi to málo a chtěla jsem něco víc. Tak díky Bohu za to, že mi dal VÍC :)

rublev 3.11.2016

Pan Buh je plny milosti a rozum to nechape:
Zalm 103:10
Nenakládá s námi podle našich hříchů, neodplácí nám podle našich provinění.
Zalm 103: 14
On přece ví, jak jsme utvořeni, pamatuje, že jsme prach.

mare 10.8.2018

Mare.

Poslední dobou stále cituju tyto verše:

Římanům 4.kapitola.

5Kdo se nevykazuje skutky, ale věří v toho, který dává spravedlnost bezbožnému, tomu se jeho víra počítá za spravedlnost.

Cituju ho pro svědky Jehovy, když jim téměř každý den kážu evangelium. Ale myslím, že tento verš není určen jen jim.

josef79 10.8.2018

Rublev: nesouhlasím s tím tvrzením, že jsme prach! Naše tělesná schránka možná. Máme duši, takže jsme duchem. A připodobnění pozemského otce s otcem stvořitelem bych raději nepoužíval, protože jak se někteří otcové, nebo matky chovají nemá žádné připodobnění s otcem v nebesích. např. spláchnou dítě do záchodu, jdou si na nákup a zatím se dítě peče zaživa v autě, vyhazují děti v igelitkách do kontejnerů atp. Takže raději žádné promítání pozemské zkušenosti rodičů s Bohem! Jinak co se zde píše jiného, tak nemám s tím problém. Pouze tyto dvě věci jsem musel zmínit.

stepb 10.8.2018

Matouš 16, 27Syn člověka přijde v slávě svého Otce se svými svatými anděly, a tehdy odplatí každému podle jeho jednání.

stepb 10.8.2018

Nadpis v diskusi není biblický a úvahy s něj vycházející, včetně odsuzování.........protože bere v úvahu je jednu reformační teorii a nebere v úvahu další biblické citáty, obvzlášť Jakuba....List Jakubův 2, 20Neuznáš, ty nechápavý člověče, že víra bez skutků není k ničemu?
List Jakubův 2, 26Jako je tělo bez ducha mrtvé, tak je mrtvá i víra bez skutků.

stepb 11.8.2018

Předsudek je když někoho odsuzuješ a prdlačky o tom víš. Láska k Bohu je v každé církvi nejdůležitější, naší svatí pro Krista i umírali.........opakujete zaslepeně a nebiblické bludy po Lutherovi, Luther není Ježíš! .....Luther řekl že může smilnit stokrát denně, přitom je stále spasen vírou a nepotřebuje žádné dobré skutky, Písmo svaté -Jakubovu epištolu prohlásil za jalovou.....v pasáži o posledním soudu je, byl jsem nahý a oblékli jste mne byl jsem nemocný a navštívili jste mne..tehdy odplatí každému podle jeho jednání=skutků....jak může být někdo tak slepý a opakovat slepě Luthera, když v bibli je i víra i skutky rovnoceně.....takže nemá cenu házet hrách na stěnu.... dál si poslouchejte Luthera, místo Ježíše, ale necpěte jeho bludy katolíkům...

stepb 11.8.2018

Jakub 2, 14Co je platné, moji bratří, když někdo říká, že má víru, ale přitom nemá skutky? Může ho snad ta víra spasit?
15Kdyby některý bratr nebo sestra byli bez šatů a neměli jídlo ani na den,
16a někdo z vás by jim řekl: „Buďte s Bohem – ať vám není zima a nemáte hlad,“ ale nedali byste jim, co potřebují pro své tělo, co by to bylo platné?
17Stejně tak i víra, není-li spojena se skutky, je sama o sobě mrtvá.
18Někdo však řekne: „Jeden má víru a druhý má skutky.“ Tomu odpovím: Ukaž mi tu svou víru bez skutků a já ti ukážu svou víru na skutcích.
19Ty věříš, že je jeden Bůh. To je správné. I démoni tomu věří, ale hrozí se toho.
20Neuznáš, ty nechápavý člověče, že víra bez skutků není k ničemu?
21Což nebyl náš otec Abraham ospravedlněn ze skutků, když položil na oltář svého syna Izáka?
22Nevidíš, že víra působila spolu s jeho skutky a že ve skutcích došla víra dokonalosti?
23Tak se naplnilo Písmo: ‚Uvěřil Abraham Bohu, a bylo mu to počítáno za spravedlnost‘ a byl nazván ‚přítelem Božím‘.
24Vidíte, že ze skutků je člověk ospravedlněn, a ne pouze z víry!
25Což nebyla i nevěstka Rachab podobně ospravedlněna ze skutků, když přijala posly a propustila je jinou cestou? –
26Jako je tělo bez ducha mrtvé, tak je mrtvá i víra bez skutků.

stepb 12.8.2018

Škoda že se tu nedá mazat, dneska jsem se díval na Mc cormika a jsou mnohem důležitější věci na zemi.....odpusť nám naše viny jakož i my odpouštíme našim viníkům. Pán s vámi

josef79 12.8.2018

http://www.epochtimes.cz/2014041022015/Vedci-potvrdili-existenci-duse-ktera-neumira.html

Uložit