Posměvači ve virtuálních křesťanských vodách

Uživatelé většiny internetových portálů se dnes mohou aktivně zapojovat do diskuse, každý může napsat svůj názor. Co ale s tím, když je daný příspěvek nevkusný, urážlivý nebo hrubě vulgární?

Možná máme pocit, že těch slušných lidí je přecejen většina - a ti ten vulgární plevel s přehledem usadí a hotovo. To je však omyl. Sprosťáci a posměvači si urážkami léčí své komplexy, svá nenaplněná přání. A tak potřebují být ve svých očích nesmírně silní. Současně ale také vědí, že přes internetový kanál jsou prakticky nedotknutelní. I když jim administrátor smaže profil, vzápětí si udělají nový a své jedy šíří dál. Na světských portálech vidíme, že internetové diskuse jsou v podstatě bezvýchodný začarovaný kruh.

A jak je to na křesťanských serverech? Máme my křesťané takového posměvače naprosto ignorovat i s vědomím, že si naše mlčení vysvětlí jako slabost? Nebo je lepší ho v duchu Boží milosti dál snášet a trpělivě mu vše vysvětlovat, i když se nám očividně vysmívá? Nebo máme takovému ukázat červenou kartu? Zkusme o tom chvíli diskutovat - ale ne zase moc dlouho, protože jsou jistě světlejší témata, která stojí za diskusi :-)

mdo filos12 25.6.2016

komentáře: (17)


amper01 27.6.2016

Doplňuji - doba se změnila, hranice normálnosti se posunuly... Takže už to často není o komplexech, ale pro některé opravdu jen prostá zábava, kratochvíle.

filos12 27.6.2016

amper01 - ano, máš pravdu, že se hranice normálnosti stále posouvají. Jsem ale toho názoru, že pohnutky lidí k tomu či onomu chování zůstávají pořád stejné. Jen se jim postupem doby mění - rozšiřuje - manévrovací prostor. Myslím, že i dříve měli lidé všelijaké ztřeštěné nápady, jen je nemohli tak snadno realizovat - měli dost jiné práce, nebyl čas na nudu a hlavně nebyly takové technické možnosti. Ale určitě platilo a platí v každé době, že ten, kdo má potřebu - byť z nudy - urážet a zesměšňovat druhé, pak to jistě nedělá z přebytku své moudrosti, ale naopak v důsledku své poruchy osobnosti.

anfiss 28.6.2016

A nebo tohle musí vyřešit admin. Možná by se dalo toto vyřešit s Dave po vzkazech a on potom ať koná.....za mne :bez pardonu vyhodit.

filos12 28.6.2016

anfiss - ano, je to jistě taky možnost. V této souvislosti mě napadá, že by potom asi bylo dobré mít tady jakési Zásady používání seznamky. Tam by kromě jiného taky bylo, že pokud tu bude někdo vystupovat jako hulvát, bude mu smazán profil. Otázkou ovšem je, zda bude mít potom Dave dostatečnou kapacitu to hlídat, nehledě k tomu, že po smazání profilu si zarputilý škodič ihned udělá profil nový...

zvedavy 29.6.2016

Beru, že tohle je seznamka, diskuze a další tu je jaksi navíc. Kdo špatně diskutuje, tak při výběru ho to omezí. Ale aby tu někdo hlídal diskuzi? Tady není někdo placený, kdo nechodí do práce a má čas celý den vše pročítat. Copak se nejde přizpůsobit? když mi vadí diskuze, tak ji nečtu. Na internetu je plno věcí, co jsou špatné.

filos12 29.6.2016

zvedavy - tak kdyby šlo jen o diskuse, Ale takový sprosťák píše všude, kde se dá, jen aby kohokoliv vyprovokoval, jak jsme měli možnost vidět. A navíc, znáš to - protože škodič je provokatér, tak záměrně volí taková slova, která nechají v klidu jen zkušeného profesionála. Většina lidí však má nutkání mu to nějak vrátit, bránit se - a to je přesně to, o co posměvači jde - podařilo se mu totiž zatáhnout dotyčného do pokleslé diskuse...

zvedavy 29.6.2016

to pak chce asi nediskutovat. Beru, že tady admin sem občas nahlédne, ale nemá čas denně se tomu věnovat. Leda zakázat psaní krom seznamování. Tam ale může někdo škodit ještě víc. Ze srandy dopis, že má o sestru zájem, nebo bude psát neslušný věci atd.

filos12 29.6.2016

zvedavy - to je právě důvod, proč jsem toto vlákno v diskusi založil - viz můj úvod nahoře. Cílem bylo sdílet různé názory a pohledy lidí na věc, abychom si toto téma trochu přetřásli, uvědomili si některé věci a to je vše, nemá zase až tak cenu se v tom příliš patlat - též to uvádím hned v úvodu. Tož díky za názor :-)

zvedavy 29.6.2016

OK, podiskutovat lze o všem. Jen mi děsní, když někteří lidi chtějí věci moc dirigovat. Diskuze mi nevadí na na sprostáky je třeba možný i ukázat.

stepb 21.5.2017

Poslední příspěvek byl před rokem...tak nechápu trochu smysl diskuse, když už tu ten člověk třeba ani není, že.

stepb 24.5.2017

To jsi musel rolovat hodně dolů vytáhnout tak staré téma, jsi zase nemohl usnout že. chich

stepb 28.5.2017

to bylo na kolegu jestřába.

Uložit