Agenda Noveho svetoveho poriiadku

Chcel by som dat do pozornosti nasledujuce dve relacie, ktore na seba priamo navazuju. Bol by som rad, ak tie informacie v relaciach sa nenaplnia, ale zial mnohe okolnosti, udalosti a trendy tomu len nasvedcuju. Predpokladam, ze tak ako u mna tak aj u mnohych dalsich posluchacov moze byt prvotna reakcia sokujuca az odmietava, ale zial nie vytrhnuta z historickeho a sucastneho kontextu. Celkovo ma zaraza, ze som tu nenasiel podobnu temu (aspon medzi prvymi 20 najdiskutovvanejsimi ). Tak ma zaujima celkove povedomie krestanov (roznych denominacii) na tuto temu a ich vnimanie. A teraz uz tie spomenute relacie:
https://www.youtube.com/watch?v=n9vvNfUVHGA
https://www.youtube.com/watch?v=96buubFEd4o

mdo galilean 26.3.2016

komentáře: (33)


faghira 30.3.2016

Tak Nový světový řád už se samozřejmě pečlivě připravuje (na lidi připravuje).

badenka 1.6.2016

http://neuveritelnaodhaleni.cz/filmy-a-videa/novy-svetovy-rad.html
http://www.znamenicasu.cz/potvrzuji-media-pripravu-na-novy-svetovy-rad/

galilean 20.6.2016

Diky priatelia, vnimam to podobne. Len som chcel vediet ako sa na to divaju bratia katolici a dalsi nadsenci ekumeny. Ci to ignoruju, nemaju o tom pary, alebo NWO beru len ako konspiracnu teoriu? Proste by ma to zaujimalo ako oni vnimaju svet okolo seba.

stepb 20.6.2016

Zdravím g. tebe zaráží že to není hlavní téma a třeba mně zas překvapuje jak těm konspiracím někdo vůbec může věřit...

stepb 20.6.2016

Jak se lidově říká že to někdo zbaští i s navijákem...

galilean 26.6.2016

Stepb: Necakam, ze to bude hlavna tema. Sme na zoznamke. Skor si vytvaram mozaiku zo studia Biblie, historickych faktov, sledujem sucasnost. A samozrejme necerpam z jedineho zdroja. Snazim sa byt kriticky a nehltat navijaky. Ani z vlastnych radov. A netreba ist ani do alternativnych zdrojov. Staci sledovat mainstream propagandu a clovek trosku vnimavy a uvazujuci moze vnimat co sa deje. A netreba dat na gesta, skvele PR zivene mediami, ale treba sledovat co sa skutocne realizuje v ramci legislativy, socialneho inzinierstva, nabozenskych trendov a dalsich sfer. Kam to konverguje. Mimochodom co je z toho podla teba konspiracna teoria? NWO? O NWO uz oficialne hovoril stary George Bush. A papez k tomu tiez oficialne appeluje a skromne sa hlasi za garanta ludskej etiky a moralky. Staci sa trochu zoznamit s encyklikami, pojednavajucimi o prerozdelovani majetkov a podobne. Na jednej strane sa tu ohana hodnotami rodin, na druhej strane ziadne ani gesto, vyzva, zasadenie sa proti gender agende, homosexualizacii spolocnosti uz na zakladnych skolach, juvenalnej justicii a podobne. Pritom prilezitosti ma jak v OSN, tak na pode americkeho kongresu. A mohol by som pokracovat dalej len faktami z mainstreamu. No tu nejde vobec o nejaku konkretnu osobu. Ide o system. Nejedna sa o nenavistnu rec. Ale o varovne volanie, aby ludia otvorili oci a vnimali veci v sirsich suvislostiach. Aby uctievali Stvoritela a boli poslusni jeho ustanoveniam a nie ludskym nariadeniam a tradiciam. Ide o to, komu sa nakoniec zdavame uctu, chvalu a komu sme poslusni. NWO ma za ciel podriadit ludi systemu, ktory sa stavia na miesto Boha a ma svoje nariadenia v rozpore s Bozimi.
Ale prosim, neber ma v zlom. Ak by mi nezalezalo na ludoch, vcetne teba, tak to neriesim a kaslem na to, kto je v akej nevedomosti, hlavne nech sa kazdemu pacim.

jirikholas 28.6.2016

Nejvíce mne zaráží ta krátká doba do hromadného čipování. Věřím, že do té doby nastane vytržení. Doporučuji přečíst si proroctví stařenky z Valdres: http://sotva.blogspot.cz/2011/02/jezis-prijde-brzy-dve-ohromujici.html . Některé body se mají podle výše uvedených videí brzy naplnit.

zvedavy 29.6.2016

Není nad spiklenecký teorie. A co se týče proroctví, tak je jich dost v Bibli. Akorát ne vždy tomu člověk rozumí. Proč řešit proroctví, co má nějaká babča, co ani neznám? Nic proti ní, ale víru chci mít na Bibli a ne co kde někdo řekne. Některý proroctví bejvají dost divoký, člověk má mít taky rozum. Na co proroctví, není vše potřebné v Písmu? Naposledy k nám Bůh promluvil v Ježíši Kristu - to už neplatí? Kde kdy něco předpověděl a to se opravdu stalo? Něco co jde doložit? Myslím mimo Bibli, pochopitelně.

jirikholas 30.6.2016

zvedavy: Pokud jsi to proroctví četl, musíš uznat, že se dopuntíku až do dnešní doby naplnilo. Což je biblické, kde se píše, že pravý prorok se pozná podle toho, že jeho proroctví se naplní. Já se Ti divím, copak jsi nečetl o darech Ducha Svatého, z nichž jeden je dar proroctví ? Copak chceš Ducha Svatého zarmucovat, že pohrdáš jeho darem ? A apoštol Pavel vyzdvihuje dar proroctví nad dar mluvení v jazyku.

zvedavy 30.6.2016

Já fakt neznám původ toho proroctví. Bylo veřejně známé 30 let od doby vzniku, nebo se objevilo nedávno? Doufám, že ty další věci se nestanou, myslím nukleární katastrofu. Prostě já nepoznám, jestli tohle je falzum, dodatečně napsané staré proroctví, když je většina věcí hotových a jen pár věcí je otevřených. Nukleární katastrofa se jeví jako možná, ale taky být nemusí. U prorctví bych čekal, že církevní autority ho zveřejní, bude všeobecně známé, zaujmou svůj postoj. Nic takového. Copak vím, že taková paní vůbec žila? Jinak ty stránky, kde to je mi nesednou, určitá kázání a kazatelé, co jsou ve sporu zase s jinými. Jak mám vědět, kdo z nich má pravdu. Nějak si musím přebrat sám, každý o sobě nebo své demoninaci tvrdí, že jsou nejlepší. Takže jsem se nesetkal s hodnověrnými proroctvími, kde bych to mohl posuzovat. Četl jsem nějaká slova br. Bubika, nic proti němu. Ale vůbec to nechápu, pro mě to není jasné slovo. Bibli musí člověk vykládat, ale přijde mi daleko srozumitelnější než různá podobná proroctví. A pak jsem se setkal s proroctvími, že to byly vyloženě bejkárny. Br. Bubik, to bylo spíš takové neškodné, snad i budující. Jinak ta stařenka, k čemu to proroctví je? Nějak povzbuzuje? Mě teda ne. A taky, nejsou proroctví kázání? To říkal snad Kalvín, že kázání slova je prorokování. Já teda radši výklad Písma, kde to pak jako posluchač můžu posuzovat. Ne slepě věřit, kde co někdo řekne. Svatá Fatima atd., takových proroctví je hafo. Proroctví katolická, mariánská nebo od letničních, jiná proroctví u adventistů. U těch charismatiků si těžko vybrat, současně si asi každý vybere, co chce, plno protichůdných proroctví. Tak mám radši spíš tradiční církve, kde se káže slovo a divoce neprorokuje. Copak se nestačí řídit desaterem a Novým zákonem? Víra určitých hnutí není na Bibli, ale je na různých proroctvích. Josephu Smithovi zjevil anděl nějaké knihy, co pak přeložil. Dnes jsou z toho Svatí posledních dnů, nebo Církev Ježíše Krista Svatých Posledních Dnů neboli mormoni. Znám dva lidi, jeden šel k jehovistům, druhý k mormonům. Ona to neměli v hlavě zcela v pořádku, takový člověk uvěří snáz.

jirikholas 30.6.2016

Bible vykládá sama sebe. Proroctví mají být rozsuzovány písmem. A Rudek Bubik prorokoval x let dopředu, že padne anděl - démon - komunismu. A stalo se.
To stařenčino proroctví schoval její pastor do šuplíku, byla tehdy studená válka na vrcholu a on asi nevěřil, že to dopadne, jak to dopadlo. Po 30 letech plnění tohoto proroctví si uvědomil, že prorokovala správně a tak to zveřejnil. Bylo to konzultováno i v Jeruzalémě a shledáno pravdivým.
Proroky ale stejně neumlčíš, ať již ty falešné, nebo ty pravé, píše se o obou v Písmu. Nejvíce je ale škoda, že odmítáš takto dar, který bývá dán lidem z milosti při křtu Duchem Svatým, kterého tímto velmi rmoutíš.
Doufám, že jsi znovuzrozen a připraven na vytržení, na tom hodně záleží.

zvedavy 30.6.2016

Nějaké proroctví br. Bubika jsem četl, ale nejednalo se o pád tehdejšího režimu, spíš mi to přišlo dost nesrozumitelné. Jak jsem psal, setkal jsem se s jinými proroctvími, kde to bylo divoké. To proroctví té stařenky je pro mě nedoložené. Netvrdím, že to neříkala, ale nejsem schopen to ověřit. Jen doufám, že to nebude dál, jak říkala, myslím ta nukleární zkáza. K proroctvím myslím nebiblickým je zdrženlivá řada církví. V bibli je řada proroctví, tak copak nestačí? Jinak tahle, až bude někdo poblíž v mém dosahu něco prorokovat a bude to mít hlavu a patu, tak o tom můžu přemýšlet. Nejsem schopen řešit proroctví z celého světa. Dej si hledat do googlu, najdeš jich strašně moc, různě si protiřečí atd. Ano pokřtěný od faráře jsem řádně, někde doma mám i křestní list. Skrz víru a křest je člověk znovuzrozen a tím přijímá Ducha Svatého. Potíž i je, že se liší i výklady Bible, právě takové věci jako druhý příchod, poslední soud atd., tady jeden káže to, druhý ono. A to přitom se točí kolem biblických slov a biblických proroctví. Nakonec co kázal Ježíš, to byla taky proroctví. Já vůbec nejsem proti nim.

zvedavy 30.6.2016

Ještě k br. Bubikovi. Viděl jsem v televizi pořad o něm. Člověk, kterého si každý musí vážit. Na druhou stranu, AC byla dost postavená kolem něj, co řekl bratr Rudek. Svým způsobem jako by to budoval sám. Pán mu něko ukázal. Tady není problém, že věci nějak vnímal. Problém je, že se tohle autoritativně řeklo, ve smyslu Bůh ke mně promluvil a tak to je. Trochu jako takový malý papež a světec zároveň. Jiné denominace mají zas jiné bratry či tradice. Tahle denominačnost není dobrá. Lutherova reformace byl návrat k Bibli, dnes jako byl zas návrat k autoritám, čím se myslí lidé jako kazatelé nebo vedoucí denominací.Bylo by možné v AC říct, já to sám posoudím, co tu kazatel nebo br. Bubik říkal? Jako posoudím pro sebe, ne abych poučil ostatní. Nenarazil by s tím člověk. V ČCE tohle autoritativní pojetí není.

anfiss 1.7.2016

Zvědavý: ano souhlas. Mám stejnou zkušenost i vnímání celé téhle věci. AC jsem též prošla. Musím říct,ze čím jsem starší,tim víc žasnu,co si člověk kdekoliv postavený kolikrát výdobude i prosadí. Nebo mu druzí ochotně pomuzou. Jsem v tom též hodně zklamaná a zmatená zároveň. Také mám dojem,ze tradiční církve,sice kostnati v kostele a my s ní, ale tak nějak, jde přeci o to Slovo a každého osobní život! To někdy v tom valu zapadá a lidé mají právě tendence zaštiťovat se, doslova něčí clovecinou. Omlouvám se za ten výraz,ale nenašla jsem vhodnější .

zvedavy 1.7.2016

Anfiss: krátce zareaguji, než se na nějakou dobu zas odmlčím. Asi nebylo šťastné psát o někom, kdo relativně nedávno zemřel. Ono je víc denominací a různých sborů, kde věci fungují daleko hůř. Tady jsem viděl i řadu opravdu kladných věcí, skutečnou opravdovost ve víře. Jinde člověk vidí autoritativní vedení, lidi třeba i opakují oblíbené fráze a výrazy kazatele a zbožný život tam nějak není. V katolických kázáních se občas citují světci, i Jan Hus třeba citoval Sv. Bedu nebo Sv. Jana Zlatoústého, co se pamatuji. V evangelikálních společenstvích se mnohdy citují oblíbení kazatelé, zahraniční nebo i domácí a funguje to jak odkaz na ty svaté. Jenže je to daleko horší, ti katoličtí svatí jsou totiž zpravidla osvědčeni časem, přijímáni celou církví, za života to mnohdy neměli lehké. Tady naopak se buduje kult lidí, co žijí a nebo co přímo vedou sbor nebo církev, chybí tu jejich osvědčení v delším čase a to, že by je tak nějak přijímala celá církev. Spíš se vynutí jejich autorita. V evangelické církvi byly a jsou různé probuzené skupiny, sbory, faráři atd. Pokud tito zůstávají v denominaci, tak nikdy se to neposune to systému vynucených autorit, kde člověk musí věřit, co se mu k učení předloží (což se někde dokáže poměrně rychle měnit, pak člověk musí podporovat současnou kazatelovu verzi). Jen dotaz je leckdy brán jako rebelie, vzpoura proti Bohu. Přitom apoštola Pavla posluchači zkoumali, jestli co káže je ve shodě s Písmy. I Pán Ježíš někdy s učedníky diskutoval, Petr mu říkal odejdi ode mne nebo mu nějak radil ap., bylo toho více. Autorita církve i vedoucích má určitě místo, ale měla by to být autorita církve jako celku, ne slepá poslušnost jednomu vedoucímu, jednomu sboru či jedné denominaci, kde to leckdy určuje jeden člověk. Ve skutečnosti je katolický systém v mnoha věcech dosti volnější.

anfiss 2.7.2016

Zvědavý: Ano já rozumím. Nikoho nejmenuji, tedy za sebe. Mám sama své osobní zkušenosti. A k rodině zmíněného bratra nemám nic co možná vyznělo nepřesně. Naopak, jsem přesvědčena ze on i jeho rodina byli a jsou jistým motorem a čerstvou vodou všem svým posluchačům. Jsou jiní, stejně jako všude, co se rádi zviditelnění. Nemá smysl tu něco pozpátlavat. Jde jen o to, si i zde tuto skutečnost přiznat a nebo se do toho vůbec nepouštet. P.S. jen jsem reagovala na tvůj popis výše,který mi byl známý.

badenka 15.8.2016

jirikholas: to tě budu muset zklamat, ale vytržení před dobou soužení nečekej, přečti si pozorně knihu zjevení.

jirikholas 19.10.2016

Badenka: Kdyby bylo vytržení až po vládě Antikrista, kde a kdy by byla slavnostní Svatba Beránkova ? Doporučuji, prostuduj si knihu Percy Colletta, Pět a půl dne v nebi. Ten člověk se sedm let modlil v jazycích, dokud ho Bůh nevytrhl. A také doporučuji proroctví stařenky z Valdres. Obojí se dá dobře vygoglit. Oboje ukazuje na vytržení před Velkým soužením. JH

renton14 20.10.2016

To je právě to. Nějací samozvaní proroci nejsou standard pravdy. Bible neučí vytržení před soužením. Tento koncept vymysleli až dispencionalisté v 19 století. V Matoušovi 24 máte jasně napsáno >po soužení oněch dnů> přijde Ježíš. A pak shromáždí své vyvolené.

jirikholas 20.10.2016

renton14: Matouš 24.38  Nebo jakož jsou za dnů těch před potopou žrali a pili, ženili se a vdávaly se, až do toho dne, když Noé všel do korábu,
39  A nezvěděli, až přišla potopa, a zachvátila všecky, takť bude i příští Syna člověka.
40  Tehdyť dva budou na poli; jeden bude vzat, a druhý zanechán.
Tolik Boží Slovo. Těžko uvěřit, že v době Velkého soužení - věřím, že jsme v období v uvozovkách malého soužení, víš, že mnohde není dobře - budou lidé, postižení vředy, pálením slunce a katastrofami, žít nějak rozpustile. To se děje dnes. Ano, podle Matouše Ježíš přijde až na Zemi fyzicky s anděli, ale hlavně proto, aby porazil Antikrista a ustanovil tisícileté království. A pokornou, modlitbám oddanou stařenku a proroka, který se modlil bez přestání sedm let v jazycích, dokud ho Bůh nevytrhl do nebe, tyto považovat za samozvané proroky - kde jsi Ty, já a kam došli oni ? Zkus popřemýšlet. JH

renton14 20.10.2016

Jsem celý v bázni před oddanou stařenkou a mudrcem, co se modlil 7 let bez přestání v jazycích. Ale teď vážně: Jednak bych řekl, že ta oddaná stařenka, i ten prorok, budou asi pěkná fáma, protože to zní směšně. ale i kdyby existovali, tak bych je nebral moc vážně, protože podobná proroctví jsem slyšel tolikrát a od lidí, co nemají ani nejmenší dar rozlišování a neznají Bibli. Vlastně podobné falešné proroctví se mělo udát i v roce 1844, a toto falešné proroctví pocházelo od adventistů, ale nic se nestalo. Samozřejmě adventisté to zabudovali do své teologie, protože silné působení bludu je prostě příliš silné než aby člověk uznal chybu. A stejně i vy spoléháte na nějaká pofidérní proroctví, zatímco máte Bibli. Co má přednost? Čím se řídíte? Bible říká toto: Ihned po soužení oněch dnů se zatmí slunce a měsíc nebude vydávat svou zář, hvězdy budou padat z nebe a mocnosti nebes se zatřesou. 30Potom se ukáže znamení Syna člověka na nebi, a tehdy se budou bít v prsa všechny kmeny země. A uvidí Syna člověka přicházejícího na nebeských oblacích s mocí a velikou slávou. 31A pošle své anděly s mohutným zvukem polnice a ti shromáždí jeho vyvolené ze čtyř větrů, od jednoho nejzazšího konce nebes až k jejich druhému nejzazšímu konci.“ (Matouš 24:29-31) A co se týká knihy Zjevení, tak v kapitole 6 jsou stejná znamení u 6 pečetě. A když se podíváte na předchozí, tak u toho opravdu ještě nejsme... Jako křesťan reprezentujete Krista a jakékoliv falešné proroctví akorát poškozuje jeho jméno, a každý, kdo o sobě tvrdí, že je prorok a vystupuje veřejně a pak se nic nestane, se bude zodpovídat Bohu.

jirikholas 21.10.2016

Proroctví oné stařenky bylo rozsouzeno i v Jeruzalémě obyčejnými i mesiánskými Židy. Je tedy určitě pravdivé, zvláště proto, protože se dál a dál plní. Prorokovala např pád Komunismu, kdy byl Svět uprostřed studené války. Desítky, možná stovky lidí byli vytrženi do nebe a navštívili peklo, je toho na Netu plno, je však na Vás, budete-li ochoten hledat, nebo se jenom hloupě vysmívat. A co se týče nebeských znamení, minulý rok, myslím v říjnu, skončila tetráda, čtyři zatmění měsíce během jednoho roku. K tomu tři zatmění slunce, z toho dvě úplné. Další podobný jev bude nejdříve za sto let. Chtěl bych Vám však říci o dalším proroctví, které popisovalo událost vytržení. Vyzdvihl bych z něj úděl kněze, jehož sbor byl vzat a on zanechán. A on volá: Nevěřil jsem tomu, že to bude tak brzy, myslel jsem, že vytržení přijde až za dlouho... Proto Ti pravím s bázní a třesením, abys neskončil jako onen kněz... JH

faghira 23.10.2016

Je fakt, že obzvláště v dnešní době je potřeba být hodně opatrný co se týče různých proroků a učitelů. Pokud se ta proroctví neplní, pak to není od Boha. Také je nutné sledovat život těch lidí - jejich ovoce, pokud je to možné.

pokus 24.10.2016

Není potřeba být opatrný co se týká proroků, neboť neexistuje v dnešní době ani jeden prorok či apoštol. Je potřeba být ostražitý před falešnými učiteli. Viz např. těmi, kteří tvrdí, že tyto výše zmíněné dary Církvi ještě existují! Tyto dary byly dány jako dary zakládající. Základ se staví pouze jednou!! Tudíž, že by mohli existovat proroci, či apoštolé ještě v dnešní době je nesmysl. My dnes žijeme z jejich základu, který máme zapsaný v Písmech!! Zde to je jasně vidět uvz byli jste vybudováni na základě apoštolů a proroků, kde je úhelným kamenem sám Kristus Ježíš uvz /Ef 2:20/ Proroci zprostředkovávali nová zjevení v době apoštolské, do doby než bylo kompletně sepsáno a sebráno v celek Písmo! Co se týká dispensacionalismu, tak není dispesnacionalismus jako dispensacionalismus. Někteří si v tom trochu ulítli /ani si nemyslím, že až tak v té samotné nauce, ale spíš v jejím miškováním s charismatickými nesmysly/ viz třeba příspěvek od jirikholas o charismatické stařence a pomateném rádoby uvz prorokovi uvz a několikati vtrženích do nebe. Dispensacionalismus, tedy to, že Bůh má a měl různé správy pro různé věky je biblický! Co se týká vtržení Církve do nebes, tak jsem taky spíše toho ražení, že bude před velikým soužením. Ale, že bych to považoval, za nějakou podstatnou nauku, když si někdo myslí, že vtržení bude až po velikém soužení a druhý že před, tak to teda ne...

agape10 24.10.2016

Jestrab- a není to už pokus o věštbu. ;-)

agape10 25.10.2016

Jestrab - myslím ty nekonkrétní proroctví. Podle toho co jsem četla v prorocích. Tam to bylo dost konkrétní. Půjdeš , povíš. Přesně dané. Tak mě napadlo. Jestli to nebyly spíš pokusy o věšbu.

agape10 29.10.2016

Jestrab - Jednou jsem slyšela povídání muže, který k tomu nic nepotřeboval. Věštil sotva se jen na člověka podíval. Nakonec se do toho tak dostal, že kdyby nevěřil b Boha dopadl by špatně. Myslím si, že pokus oo věštbu může pocházet jak od člověka, tak od ducha či démona. Ale proroci ti znají boží hlas. Myslím se, že to jsou lidé s čistým srdcem. Proto si je Bůh vybírá jako proroky. Jsou to lidé plní lásky k Bohu a proto jsou tím čím jsou. Proto je jejich slovo mocné. Protože je posvěcené a v souladu s Boží vůlí. Rozdíl dle mého názoru je v tom, že věštci honí své ego i na úkor službě démonům. Kdežto prorok slouží Hospodinu z lásky a úcty k němu. A z lásky boží k dotyčnému a jeho věrnosti. Klidně si to převeď do minulého času. :-)

Uložit