Tipy na zajímavé filmy, pohádky, etc.

Abych s tím nezaplácával naši oblíbenou zeď, zakládám tu toto vlákno. Je spousta zajímavých filmů a krásných příběhů, které stojí za vidění a ne každý zná všecko. Toť idea.

mdo dan78 1.4.2015

komentáře: (29)


dan78 1.4.2015

Dnes jsem viděl úžasný animovaný pohádkový příběh Píseň moře / Song Of Te Sea. Je nabitý emocemi, skoro jsem u toho brečel - naprosto úžazný a pozitivní zážitek. Vřele doporučuji. Zde trailer: www.youtube.com/watch?v=HgbXWt8kM5Q zde úžsaný soundtrack: www.youtube.com/watch?v=WU2e0W40U0U

dan78 1.4.2015

Nicméně varuji Faghiru a Ampera - vám se to líbit nebude, je tam leccos z předkřesťanských irských legend, ignorujte to.

dan78 8.4.2015

Předpokládám, že většina zde zná film Misie - http://www.csfd.cz/film/4863-mise/ ale možná, že ti mladší ne. Je to nezapomenutelný film s nezapomenutelnou hudbou. Rozseká vás to na kusy, ale stojí za to ho vidět.

simpansky 9.4.2015

Mě tady většinou rozsekáš na kusy ty. :-))))) Jsem neodolal no, brácho. ;-)

dan78 9.4.2015

No vida, ale že tu seš opět evidentně v celku, tak usuzuju, že používáš živou i mrtvou vodu v předepsaném pořadí :-D

dan78 9.4.2015

No vida, ale že tu seš opět evidentně v celku, tak usuzuju, že používáš živou i mrtvou vodu v předepsaném pořadí :-D

amper01 10.4.2015

Tuto IDEU už se pokusil naplnit autor stránek www.krestanfilms.webnode.cz Ale souhlasit s tímto projektem bude asi pouze ten, kdo bere Bibli jako Boží slovo.Kdo ji bere s rezervou, nebo... tak nebude spokojený - ale inspiraci může najít i tak. I zmiňovaný film MISIE tam má zařazený...

adam84 10.4.2015

NOE 2014 ..trailer zde https://www.youtube.com/watch?v=_CFit5wJYtU ... ke stažení http://www.uloz.to/xWi1rRbB/noe-2014-cz-dabing-avi ...

adam84 10.4.2015

Mezi nebem a zemí (inspirováno skutečnou událostí)podle knihy Hovory s Bohem .... https://www.youtube.com/watch?v=mA65zvpUwpc

amper01 10.4.2015

Mezi nebem a zemí: Film bych shrnul asi takto - je v něm shrnuto mnoho pravd ale i mnoho scestných myšlenek. Hned od začátku mi přišlo, že je to jako řeč přátelů Joba - ano, všichni měli jistou pravdu. Ale co na to pak řekl Bůh sám? Když jsem tak trochu zabrousil na oficiální stránky tohoto projektu, zjistil jsem, že je to vyloženě antikřesťanské - člověk se sám povyšuje na Boha. Ve výsledku tento film NEDOPORUČUJI!

amper01 11.4.2015

NOE 2014 - to si dělá vyloženě srandu. To je víceméně výsměch Bibli a mnozí známí litovali, že se nechali zlákat. Je to ukázka toho, jak vzít z díla pár charakteristických slov a poskládat si z těchto slov zcela vlastní dílo - víceméně parodii. I hodnocení věřících lidí na CSFD napovídá, že jde o brak...

adam84 11.4.2015

Knížka Hovory s Bohem není antikřesťanská. Je to kniha kterou nepochopí člověk který se drží dogmat... A co se týče filmu Noe,tak se nedrží scénáře Bible,což sem ani neočekával,je to prostě film na který se dá dívat.

dan78 11.4.2015

Noe - zlákalo mě na to obsazení - Emma Watson, Antony Hopkins, Russell Crowe - ale následovalo zklamání - kromě nesmyslné krutosti je tam spousta dost absudních věcí...no, holt se leccos nepovede.

dan78 11.4.2015

Adamova jablka - www.youtube.com/watch?v=t8kbfBLOIVE - fakt hustý - ale nutí to člověka k zamyšlení, doporučuju. Mads Nikkelsen je tam fakt úžasnej.

amper01 11.4.2015

ADAM: Knihu jsem nečet. Komentář patřil k filmu.

potap 13.4.2015

Jeden malý kluk mi doporučil film Kniha přežití. Sám se na něj chystám teprve, ale když už to doporučuje dítě, tak asi bude opravdu dobrý. Můj oblíbený film je Evangelium sv. Matouše od Pasoliniho, Il Vangelo secondo Matteo. Asi i taktéž kvůli nezvyklé hudbě. Co se týče Noeho tak nesmíme zapomenout, že ne každý na to pohlíží z Křesťanského hlediska. Třeba že nejí maso by mělo být jisté ještě i nám, povolení je přeci jen až v Gn 9, 3-4. Dále dost věcí tam dle jedné křesťanské teologické recenze vychází právě z rabínských výkladů Bible, či lidových příběhů k Bibli a židovského pohledu na Biblické dění. Tedy pokud si tu recenzi pamatuji dobře. Nesmíme zapomenout, že židé měli Starý Zákon dříve než křesťané a tedy si uzurpovat práva na jediný správný výklad SZ a to ten náš a všem ostatním jej cpát by bylo krapet neetické. Na tom filmu mi vadila hlavně délka, mohl být kratší, dále český zvukař snad přepískl dabérku Watson, mohl ji krapet ztišit ten pisklavý hlas atp. Samo, na některé věci co se tam děly jsem také čuměl. Případně se dá říci, kdybych vás neuchlácholil tímhle, tak že je stále lepší než česká verze Máje ... která už opravdu nemá nic společného s předlohou až na to jméno.

jiraw 2.6.2015

Z posledně zhlédnutých rozhodně stála (nejen) za vidění Kalvárie - skvělá (nejen) detektivka...

honzik33 5.6.2015

Nedávno sem viděl starý válečný film s Belmondem jmenovalo se to Víkend na Zuydcoote doporučuji ho zhlédnout....

dan78 8.6.2015

Potap: Díky za tip. Book of Eli - Kniha přežití, klasické dystopické téma, s šokujícím rozuzlením, dost mě potěšilo :-) Doporučuji.

dan78 9.6.2015

JiraW: Díky za tip - právě jsem dal Kalvárii! Fakt hustokruťácký! Ale super film! McDonagh zase vyšperkoval westernové téma do bizarního Irského venkova! Jestli náhodou neznáte, tak taky tuze doporučuju McDonaghovu předchozí věc The Guard (Pomáhat a chránit) - opět bezva herecký koncert s B. Gleesonem v hl. roli s westernovými prvky a mega supr soundtrackem od Calexico! Se Vám fakt dostane nadlouho pod kůži :-D

dan78 11.6.2015

Pokud neznáte, tak doporučuju film bří Coenenů >Tahle země není pro starý> (No Country for Old Men). Mám jej v oblibě jednak pro skvělé herecké výkony obsazených, zejména pak pro výkon Kelly Macdonald ve vedlejší roli - smekám před jejím autenticky znějícím Texaským dialektem (obecně je známa pro svůj přirozený Skotský dialekt - viz Rebelka (Brave) nebo Kouzelná chůva (Nanny McPhee), příp. Trainspotting) jednak pro filmové lokace, které jsem osobně poznal (většina je z Nového Mexika z okolí městečka Las Vegas, mám i boty ze stejného obchodu, kde se natáčelo :-)).

dan78 16.6.2015

Dneska jsem si vzpomněl na jeden prima Norský survival - jednoduchý ale silný příběh z norského středověku. Realistická akční historická podívaná: Flukt - Útěk: http://www.csfd.cz/film/304676-utek/videa/ Tyhle útěkovky mám rád, viz třeba klasika z let šedesátých -Naked Prey - Nahá kořist - ale nutno v původním znění :-)

7dave77 30.7.2015

Doporučuji film The Encounter

7dave77 30.7.2015

A ještě tenhle: Neuvěřitelný příběh Bena Carsona

dan78 3.8.2015

Díky za tipy, Dave! Prubnu to.

dan78 3.8.2015

Všeobecně chci doporučit úžasné animáčky Japonského studia Ghibli, zejména ty od tvůrce Haiao Miyazakiho - úžasné příběhy se stejně úžasnou animací a výtvarným zpracováním - viz malíř pozadí Kazuo Oga - zkuste google obrázky :-D, je jich dost, jmenuji jen ty co znám: Princezna Mononoke, Cesta do Fantazie, Můj soused Totoro, Porco Rosso, Kiki´s Delivery Service - Čarodějka Kiki, Nausica z Větrného údolí, Ponyo, Tajemný svět Arrietty... Zamilujete si na dlouho i soundtracky od Joe Hisaishiho nebo Cecile Corbel! :-D

amper01 4.8.2015

Všeobecně chci doporučit stránky KRESTANFILMS.WEBNODE.CZ kde je sbírka křesťanských filmů mnohdy i s odkazy ke shlédnutí/stáhnutí. Jsou tam i výše zmíněné filmy Encouter (1 i 2) i Ben Carson - a spousta dalších...

corvus 29.9.2015

Mechanický pomeranč. Nezaručuju, že se to bude líbit všem, ale mě určitě.

Uložit