Proč se znovuzrozený člověk, tedy Kristovec=Křesťan, nemůže spojit s Vatikánem a tedy i s lidmi, kteří ospravedlňují a zastávají jeho učení?
Komu, jakýkoliv biblický důvod přijde na mysl, ať to vloží zde. Prosím katolíky, aby to nebrali útočně. Není to vymezení vůči lidem, ale vůči systému, vůči učení, které katolicismus zastává. Jedná se mi o to, abychom zde ukázali, v čem všem je učení katolické v rozporu s Božím Slovem, a proč tedy nechceme jako služebníci pravého, neviditelného Boha mít s ním, co dočinění, a proč se tedy vůči němu musíme jasně vymezit.
Tj., Stepbe, až se octneš v Praze, dej vědít, s tebou na pár piv rád zajdu :-D
jednotlivce a všech, poté to přijměte a žijte dle toho. Jen podotýkám že Bible je skvělá kniha,ale pokud ji někdo studuje,měl si něco zjistit o jejím vzniku,konkrétně třeba o Nicejském koncilu. Nebo si alespoň přečíst Vnitřní smysl Nového Zákona od K.Minaříka. Jsou i mnohé jiné inspirované knihy Bohem,které nejsou tak cenzurované.
Jinak už jsem se zde také plamenně vyjadřoval vůči ŘKC – ne proti lidem, ale proti instituci, která má svou historii a své doktríny. Má pozice neochladla, ale snažím se ovládat své emoce o trochu lépe. ŘKC považuji za nevěstku/matku nevěstek ze Zjevení 17. Ale dost možná to bude souviset i s ekumenickým hnutím. Každopádně, kdo čte Bibli majíce Ducha svatého, tak se může jen modlit za milost Boží. Nemůže ovšem být vlažný, co se této církve týče. To nejsou ani ateisté. Přesvědčit ale katolíka je stejně obtížné jako přesvědčit farizejce.
Tady se projevuje ta dvojakost a prohnanost toho lišáckého jezuity jménem Jan Rybář. Tuto lišáckou dvojakost a absolutní poddanost jezuitů papeži niko-li Kristu si uvědomoval i známý baptistický kazatel Ch.H.Spurgeon!
Uvz Bůh vyhnal člověka z ráje, když zhřešil, a postavil tam i hlídače, aby se nemohl nikdo vrátit. Bůh je totiž nejvýš spravedlivý! uvz Tato věta je napsána s jezuitskou prohnaností stejně jako ty další. Bůh nevyhnal předně člověka z ráje jen proto, že zhřešil, tedy že nevěřil Bohu a Jeho Slovu a raději svou víru vložil v Satanova podvratná tvrzení, ale předně pro to, že kdyby hříšný člověk žil věčně, tak by se neskutečně trápil. Takže předně bylo vyhnání dotyčných hříšníků z ráje opatřením Boží milosti! Samozřejmě, že lze v tom pozorovat i Boží spravedlnost, ale předně to byla Boží milost!! Absolutní Boží spravedlnost lze pozorovat ve smrti Jeho Syna na kříži, kdy na Jeho svatém těle soudil a odsoudil hřích!! /Ř8:3/ Prostě Bůh nemohl hříšníkům jen tak pro nic za nic odpustit, jinak by byl nespravedlivým!! O tom jasně hovoří tyto verše z Ř3:23-26. Tento katolický kněz zřejmě nezná ani pořádně Boží Slovo, když píše, že dobré odměňuje a zlé trestá. Zřejmě nezná slova uvz všichi zhřešili a chybí jim Boží sláva uvz či uvz nikdo není spravedlivý, není ani jediný uvz, a proto se Boží Syn stal člověkem, aby nás svou smrtí jednou provždy vykoupil /Titovi 2:17, 1. Pt 1:18-20/. Je to nade vše pochopení a tím vše začíná. Mnozí vskutku spasení lidé nejsou dostatečně vděční Pánu za jeho oběť na kříži a tak se zaběhnout do světa, jako marnotratní synové. Jelikož Bůh je neskonale milostivý, tak přesto všechno vyhlíží svého marnotratného syna a těší se, že se navrátí a učiní pokání a každému svému dítku/spasenému člověku/ po pokání spravedlivě odpouští na základě dokonalé oběti Pána Ježíše Krista. Prostě absolutní spravedlnost a milost nelze od sebe oddělit!! /Ř3:23-26/ Milost se vždy projevuje ve spravedlivém potrestání hříchu. To spravedlivé potrestání hříchu vzal za nás nespravedlivé na své bezhříšné tělo ten jediný spravedlivý /1.Pt 3:18/ a jediný prostředníka mezi Bohem a lidmi Kristus Ježíš! Kdo to kdy pochopí?
a tak sa znižuješ k úbohému stvoreniu. Ó, ako vrúcne Ťa túžim milovať
každým úderom môjho srdca. Nestačí mi zem, nebo je primalá a vesmír
je ničím, len Ty jediný mi stačíš, večný Bože. Len Ty jediný môžeš
naplniť hĺbku mojej duše.
Najšťastnejšie chvíle pre mňa sú, keď zostanem sama s mojím
Pánom. V týchto chvíľach poznávam Božiu veľkosť a svoju biedu.... Když čtu, nějaké úryvky svatých a srovnám to z tebou, tak ........si tak nejsem jistý že zrovna tvoje cesta je ta nejlepší.....
Řím 1:23 "Zaměnili slávu neporušitelného Boha za zpodobení obrazu porušitelného člověka, ptáků, čtvernožců a plazů."
Jediný Bůh není stvořen. Jakmile člověk neuctívá Boha, uctívá modly. Katolíci neuctívají Boha, takže uctívají modly a uctívání model je uctívání démonů.
1K 10:20 : Ne, ale říkám, že to, co pohané obětují, obětují démonům, a ne Bohu. A já nechci, abyste byli účastníky démonů.
1K 10:21 : Nemůžete pít Pánův kalich i kalich démonů; nemůžete mít podíl na Pánově stolu i na stolu démonů.
To není interpretace, ale fakt.
Ef 2:8-9 "Neboť jste zachráněni milostí skrze víru; a ta záchrana není z vás -- je to Boží dar; 9není na základě skutků, aby se nikdo nechlubil. " 1) Jsme spaseni milostí skrze VÍRU. 2) Není to nijak naše zásluha. 3) Není to žádným skutkem. Potřebuješ farizeje, aby ti to vyložil? Není absolutně žádná zásluha člověka, že je spasen. Vše je dílem Božím a je to ku slávě Boha.
Ř 8:28-31 "Víme, že těm, kteří milují Boha, všechny věci spolu působí k dobrému, těm, kdo jsou povoláni podle jeho předsevzetí. 29Neboť ty, které předem poznal, také předem určil, aby byli připodobněni obrazu jeho Syna, tak aby on byl prvorozený mezi mnoha bratřími; 30které předem určil, ty také povolal; a které povolal, ty také ospravedlnil, a které ospravedlnil, ty také oslavil. "
Co je třeba vykládat na desateru? A jé, vlastně, stolec pohanů pontifex maximus upravil desatero... takže tam není to, abyste se neklaněli modlám. Je mi fuk, jak to pojmenuješ. Otázka zní: Modlíš se k ní? Zpíváš o ní písně? Máš s ní relikvie? Co víc znamená slovo UCTÍVAT než toto, katolíku? Každý na světě ti popíše přesně to, co děláte s marií a svatými a mrtvými a papežem čímsi dalším jako uctívání. Nevěřící uctívají celebrity nebo peníze a je to to samé. Je ale úplně jedno, jak to kdo snaží svést nebo omluvit. Je to zkrátka fakt. A kdokoliv říká, že tomu tak není, je usvědčen ze lži. Stále cituješ Luthera, přestože jsi byl několikrát upozorněn, že jej nenásledujeme, a že jsou jeho názory irelevantní. Mimochodem 95 tezí jsou pořádnou herezí, ale vím, že neodrážejí jeho pozdější pohled. Když už, tak cituj někoho více biblického, třeba Kalvina. Spáse není ze skutků a není v žádném slova smyslu dílem člověka, ale je kompletně dílem Božím. Učiň pokání a pros Boha o jeho Ducha, aby jsi byl také zachráněn.
3Vysláni církví tedy procházeli Fénicií a Samařím a vyprávěli o obrácení pohanů a přinášeli všem bratrům velikou radost. 4Když dorazili do Jeruzaléma, byli přijati církví, apoštoly i staršími a vyprávěli jim, co skrze ně Bůh udělal. 5Povstali však někteří věřící ze sekty farizeů a říkali, že pohané se musí obřezávat a že se jim má přikázat, ať zachovávají Mojžíšův zákon.
6Apoštolové a starší se tedy sešli, aby tu věc zvážili. 7Po velikém dohadování vstal Petr a promluvil k nim: „Bratři! Sami víte, že Bůh z nás už dávno vybral mě, aby pohané slyšeli slovo evangelia z mých úst a uvěřili. 8Bůh, který zná lidská srdce, jim tehdy vydal svědectví, když jim dal Ducha svatého tak jako nám. 9Vírou očistil jejich srdce a neučinil žádný rozdíl mezi námi a jimi. 10Proč tedy teď pokoušíte Boha? Proč nakládáte učedníkům jho, které nemohli unést ani naši otcové ani my? 11Věříme přece, že jsme stejně jako oni spaseni milostí Pána Ježíše.“
12Celé shromáždění zmlklo a poslouchali Barnabáše a Pavla, kteří vyprávěli, jaké divy a zázraky skrze ně Bůh konal mezi pohany. 13Když domluvili, vzal si slovo Jakub: „Poslouchejte mě, bratři. 14Šimon tu vyprávěl, jak Bůh poprvé navštívil pohany, aby z nich přijal svůj vlastní lid. 15S tím se plně shodují slova proroků, neboť je psáno:
Apoštolové, starší a všichni bratři zdraví bratry z pohanů v Antiochii, Sýrii a Kilikii.
24Slyšeli jsme, že vás někteří od nás znepokojili a zmátli, když vám říkali, že se musíte dát obřezat a zachovávat Zákon. K ničemu takovému jsme je nepověřili. 25My shromáždění jsme se svorně shodli, že k vám pošleme své zástupce spolu s našimi milovanými Barnabášem a Pavlem, 26kteří pro jméno našeho Pána Ježíše Krista nasadili své životy. 27Posíláme k vám Judu a Silase, kteří vám to vše ústně potvrdí:
28Shodli jsme se s Duchem svatým, že na vás nebudeme vkládat žádné další břemeno kromě těchto nezbytných věcí:
1 Kor 3:4-6 "Když jeden říká: ‚Já jsem Pavlův‘ a druhý: ‚Já Apollův‘, nejste jako jiní lidé? 5Kdo je Apollos? A kdo je Pavel? Služebníci, skrze něž jste uvěřili, jak každému dal Pán. " Myslím, že je patrné, co chtěl Pavel říct. Není třeba žádný výklad.
https://www.google.cz/?gws_rd=cr&ei=ypLDVp2zHKyB6ATe9pKwCg#q...
http://www.divinerevelations.info/documents/8_year_old_girl/...