Jak by se měl křesťan zdravým způsobem vypořádat ze stresem? (prosím nepsat množením)

Pište názory :)

mdo plamineknadejenevyhasina 12.2.2015

komentáře: (78)


faghira 12.2.2015

plaminek - zaleží jaký stres máš na mysli? Ono je těch stresů více a mají také různé příčiny. Takže hlavně se snažit odstranit příčiny těch stresů
.

plamineknadejenevyhasina 12.2.2015

faghira všechny :)

plamineknadejenevyhasina 13.2.2015

no to se zase toho lčověk jendou dozvěděl :)

faghira 14.2.2015

Tvoje otázka se mi zdá moc obecná. Těžko na to odpovědět, když nejsi konkrétní.

pokus 14.2.2015

Podle mě je to úplná ptákovina, takový dotaz. To se můžeme rovnou dotazovat, jaké boty by měl nosit křesťan, z jakého obchodu si může koupit zeleninu či maso, jaké kolo by měl mít správný křesťan, jakou značku počítače si může koupit křesťan?? Může nosit křesťan pletené ponožky, či létat letadlem nebo jezdit autem? Může se křesťan sprchovat, může chodit po horách či zajít si na procházku? Co by měl nosit správný křesťan v obleku, kravatu nebo motýlka? Ad absurdum

dan78 14.2.2015

Nespletl sis vlákno, Pokuse??

pokus 14.2.2015

Jinak většina lidí /mezi ně patří samozřejmě i Křesťané/ se odreaguje sportem nebo nějakou fyzickou prací ..
...

pokus 14.2.2015

Dan78: Nikoliv

faghira 14.2.2015

Suhlasím, podle vlastní zkušenosti, že je dobré se odreagovat sportem a prací. Z duchovního hlediska mě pak uklidňuje (přináší mi pokoj) čtení Bible nebo jiné duchovní literatury, poslech a zpěv chval a písní, modlitba, atd.

amper01 14.2.2015

Pokoj vám zanechávám, svůj pokoj vám dávám; ne jako dává svět, já vám dávám. Ať se srdce vaše nechvěje a neděsí! Jan 14:27 <br> Vzepřete se ďáblu a uteče od vás, přibližte se k Bohu a přiblíží se k vám. Jakubův 4:7

amper01 14.2.2015

Aneb - i v tomto směru lže žít trochu jinak než tento svět. Je třeba si to jen uvědomit a naučit se dle toho žít. Svěřila jsi svůj život Bohu? A věříš, že Tě má ve své ruce? Pak je stres vlastně úplně nesmyslná věc, když ti bez Jeho vědomí neupadne ani vlas! Ale to máme tak někdy tendenci zapomínat a začít se zase stresovat... Proč? Vždyť o co tady vlastně jde? Bible říká: ...radujte se, že vaše jména jsou zapsána v nebesích. Lukáš 10:20 Vše, co se děje tady na světě je vlastně bezvýznamné. Pokud je Tvé jméno zapsáno v nebesích, pak už tu máš jen poslání zvěstovat toto dalším a přinášet světlo a pokoj kam vkročíš... Takže - kvůli čeho se vlastně chceš stresovat? Přeber si to v lavě, jestli věříš V Boha - pak je stres denní rituál, nebo věříš BOHU - pak je stres nesmyslná věc a nemusíš ho akceptovat, vypověz ho. Udělám tu zkoušku? Stihnu autobus? Budu mít co jíst? Těžko říct - je-li to Boží vůle, pak ano. Ano - udělej pro to maximum, sedět s rukama v klíně s tím, že Ti do huby přiletí pečený holub, bude-li Bůh chtít je trochu naivní -i když Bůh by to svedl. Udělej tedy maximum co můžeš, ale výsledek nechej na Bohu - nestresuj se...

pokus 15.2.2015

Souhlasím s Ampérem. Ten to pojal trochu z jiné strany, ale sedí to k tomu. Mně tady šlo spíš o to, že Plamínek pokud nemá v podstatě za vším přídavné jméno křesťanský, tak se chová, jak kdyby to bylo nějaké zlo!! Za chvíli se tu můžeme bavit o tom, jestli jíst chleba z pekárny, který není oštítkovaný přídavným jménem křesťanský! Asi většina ví, jak je tomu i s hudbou, která se hanebně označuje jako křesťanská! To přídavné jméno je tam jen proto, aby si lidi prosadili svoje tělesné zájmy a schválili to jako něco, co je správné! Tudíž je to pravý opak křesťanského! Mně přišlo v podstatě tímto dotazem/a i těmi jejími předchozími, které tu pokládala/, že si dotyčná myslí, jak není dotyčný zbožný, když se každou minutu sleduje, jestli náhodou něčím nepřestupuje Boží zákon/nemám tím na mysli židovský Zákon/. V tom není ta normálnost a v podstatě zde opět uniká ta podstata! Kristus a jeho dílo na kříži! V podstatě se pak dotyčný stává zákoníkem, neboť začíná klást větší důraz na vnější projevy, než na osobu a dílo Pána Ježíše. CIT: V této svobodě, do níž nás Kristus vysvobodil, pevně stůjte; nenechte se znovu zapřáhnout do otrockého jha. /Ga5:1/ Samozřejmě, kdo upřednostňuje sport nebo třeba zahrádku /každý nechť si tam dosadí to svoje/ před zájmy svého Pána, a věnuje jim přemrštěně času tak, že si ani nenajde čas na čtení Bible a Jeho Památku, tak to opět není správné. Nechť každý sám sebe v tom zkušuje, do čeho věnuje svůj čas a zda nevěnuje až příliš svého času tam, kam by neměl! Druzí nechť mu do toho nekafrají, aby to měl ve všem stejné jako oni! CIT: Ano, bratři, byli jste povoláni ke svobodě. Tu svobodu ovšem nemějte za záminku pro svou tělesnost (Ga5:13) Nicméně žít střízlivě a vyváženě, není lehké, ale mělo by to být neustálou snahou Křesťanovou, aby takto žil, a tím víc odrážel to, kým se vírou v Pána Ježíše stal a byl tím svědectvím světu! A jinak každý Křesťan má v sobě hnací motor – Ducha Svatého, který mu ty věci připomene a také ho popožene!

amper01 15.2.2015

...a když už teda nějaký ten stres je - co se jít modlit? ONLINE můžeš být pořád. Nemusíš být jen na drátě doma na kolenou ve svém pokojíčku. Je to moderní bezdrátová technologie - můžeš ji využívat taky ve frontě na kase, v autobusu či vlaku... Dokonce i při práci a jánevímkde... A velké plus - baterie nikdy nedojde! A při takovém rozhovoru může být stres taky rázem tatam... Protože skrze tuto komunikaci můžeš být naplněna pokojem, radostí....

tona 15.2.2015

Ampér podle tebe prostě křesťan nemůže být ve stresu, protože má Boha.To mi vlastně říká jsem věřící nemůžu být ve stresu. A jéjé jsme ve stresu to znamená, že jsem špatně křesťan a pak se to prohlubuje a je to horší a horší. Takže bych s tímhle nesouhlasil. Spíše si myslím, že to má opačný efekt. Jít se modlit je taky řešení, pokud se jedná o >lehký> stres,ale já bych spíše navrhoval dojít za duchovním nebo věřícím kamarádem a popovídat si o tom. Poslední možnost je navštívit terapeuta.

amper01 16.2.2015

TONA: Ani nevíš, jak hlubokou pravdu jsi napsal. To, jak dalece býváš ve stresu odpovídá tomu, jak daleko jsi od Boha. Čím blíže - tím méně... A říkej si co chceš - je to tak. Čím méně znáš Boha, tedy čím slabší máš s Ním osobní vztah a důvěru v Něj, a tím více vyhledáváš světská řešení... Promluvit si s kamarádem nebo Duchovním je taky fajn, to nepopírám :) ale jen jako doplněk...

stepb 16.2.2015

Čest plameni ...prosím ťa... když víš že se tvůj dotaz stejně zvrhne proti tobě ..... ;) Už to radši nedělej, podle mně má stres stejně věřící i nevěřící.... věřící si může trochu pomoct, ale stejně pokud nejsi nečlověk, stres bude vždy.... Nevím přesně jsi zdravotní sestra ne? Tam bývá nejvetší syndrom vyhoření....Je to jedno z nejnáročnějších povolání....takže máš větší míru stresu a víra nevíra může ovlivnit jen něco, ale asi ne všechno.. Tož sa drž nějak.

dan78 16.2.2015

Dle mého soudu to vystihla zprvu Faghira nejlépe - záleží na příčině - můžu být ve stresu, páč jsem se zrovna sek fiskarskou do holeně a teče ze mě krve jak z vola... nebo jsem něco podělal v práci a vím, že mi šéfová v pondělí dá pěknou sodu.... ale se vším se dá pracovat, i se zvládáním stresu... jde o to naučit se, co dělat, když... víra či nevíra v tom nehraje podle mě až takovou roli...ovšem ve stresu můžeš být i z otázek víry...

plamineknadejenevyhasina 17.2.2015

amper01 jde o to, když sem třeba v práci ve stresu ze stopadesáti úkolů v krátkém čase, třeba než ,,odpakujeme,, jednoho pacienta, stihnu připravit další dva, plud toho telefony, když někdo prudí a zdržuje :) do toho na mě doktoř řve atd nebo přijde nějaký ,,dáreček´´ někdy i přes to to je v pohodě, vím že je Pán se mnou...přesto něky tlaky jsou velké a cítím to nasvém těle...

plamineknadejenevyhasina 17.2.2015

tona, no právě ti ti nepomůžou a lékařii a psycholog už vůbec ne...

dan78 17.2.2015

Plamínku, myslím, že je chyba prezentovat tu obecně, že člověku přítel, duchovní, psycholog či lékař nepomůže. Pokud máš zlé osobní zkušenosti, tak to tak i napiš.

plamineknadejenevyhasina 17.2.2015

dan78 jistě, můžeme s etřeba zeptat bratra, sestry atd..alepořád je to jen rada a jeidné co dokáže orpavdu pomoci je se společně třeba pak za tu věc modlit atd... Bůh dává řešení atd..může si použít lékaře atd...ale dkyž má třeba někdo psychické problémy nefyzického rázu, nebo bolesti atd a neléčí se příčina (někdy je medicína líná, někdy to ani neumí) pak to ani jinak než modlitbně řešit nelze.

amper01 17.2.2015

PLAMÍNEK: Shon a tlak se NEMUSÍ rovnat stresu. Ono je fakt rozdíl, jestli se tomu poddáš, nebo máš Boží pokoj... Jinak lékaři nevím, ti Tě asi max nadopujou nějakýma oblbovákama. Ale psycholog pomoct může. Sám můžu říct, že jsem jedním časem prezentoval více ty světské výpomoci -které opravdu fungovaly- na úkor těch Božích. Nemluvě o tom, že je tu doba různých psychotroniků a tranzů apod - a pomoct opravdu lze. Jaký to má mnohdy duchovní podtext, to už je věc jiná...

stepb 18.2.2015

Pro plamínka, nebo taky opačně, pokud je nemoc medicínsky léčitelná, tak začnem medicínsky.....

stepb 18.2.2015

No tak třeba zrovna to co máš ty by psycholog řešit mohl, koučingem, nebo týmovou supervizí......doktor řve..hm celkem husté.... Teda drž se... nevím jestli to není bosing=šikana vedoucím..... Jak říkám tvůj obor je na tohle fakt háklivý, Pán z tebou... a neodepisuj předem psychology, i když by to nic nepomohlo aspoň se vypovídáš

plamineknadejenevyhasina 18.2.2015

amper01 nezlob se na mě, ale třeba duchovně svázanému člověku kecama nepomůže nikdo...

plamineknadejenevyhasina 18.2.2015

stepb navíc k psychologovi má jít ten, kdo mindrák- ten kdo se takhle chová...

stepb 19.2.2015

Plamínku to máš asi pravdu, pošlu na toho doktora k psychologovi i exorcistu, když bude zlobit ;-) .....Jenom je jedna blbá věc, že vedoucí má vždy pravdu, takže pokud by to bylo neúnosné, změnit flek pokud to jde.... Pokud po tobě jede kvůli víry tak to nést nějak jako mučedník pro Krista třeba..... No prostě hlavně se drž nemáš to fakt lehký, ti co jsou ve zdravotnictví, teda fakt obdivuju.

plamineknadejenevyhasina 19.2.2015

stepb o platě ani nemluvit na to že mám výšku atd..zítra mám dovču a ani nemám radost páč zase bude otrava, nějak nemám poslední dobou důvod se radovat

amper01 19.2.2015

PLAMÍNEK: Nechápu? Vždyť důvodů je taková hromada: Matouš 5:12  Radujte se a jásejte, protože máte hojnou odměnu v nebesích; Lukáš 10:20 radujte se, že vaše jména jsou zapsána v nebesích.> Římanům 12:12  Z naděje se radujte, v soužení buďte trpěliví, v modlitbách vytrvalí.

faghira 19.2.2015

Plamínek: Já Ti rozumím, také vnímám tlak a jak se všechno v tomto světě bortí, jak zesiluje zlo a temnota. A rozumím i Tvé profesi, protože jsem původně pečovatelka-sociální pracovník, takže vím, že je to náročné jak fyzicky, tak duševně. Lékaře si může Bůh použít, ale co se týče psychologů, byla bych velmi opatrná na to, jaké metody používají. Protože většina těchto psychologů by sama potřebovala duchovně osvobodit.

dan78 19.2.2015

Na trudomyslnost mi zabírá hudba, případně prudká procházka, nebo obojí, pak taky dobré jídlo :-) Vřele doporučuji.

amper01 19.2.2015

A když to vezmu kolem a kolem - co množením? :oD

potap 19.2.2015

Jak se říká tisíc lidí, tisíc chutí. Stejně se i každý vypořádává jinač se stresem. Nevím jestli zrovna amperovi rady by někomu mohlo pomoci, na to je až moc velký vtipálek :oD Já to vidím tak, že kdo je ve stresu nemusí mít důvod, stejně jako netřeba mít důvod jej nemít. Člověk, který je nějak rozrušen, částí mozku nevnímá věci, které můžou být pro někoho samozřejmé, stejně jako ty ampere zas nevidíš jiné věci jak jde vidět zde v této konkrétní diskuzi, no. Jo ampere, taky mám rád vtip. A k tomu sexu, tak to spíše naopak si vzpomenu i na lidi co měli trauma z něj. Případně kdyby to bylo neúnosné, zkus zavolat na nějakou krizovou linku, třeba tam bude někdo znalejší stresu :-) Faghiro taky nemám rád psychology, ale i pro ně zemřel Ježíš Kristus a měli bychom jim zvěstovat, ne?

plamineknadejenevyhasina 20.2.2015

amper01 ha ha :) to by řekl ,kde jaký nevěřich jak na stres že ách ách :D díky nechci :)

amper01 20.2.2015

POTAP, PLAMÍNEK: S tím množením nemám zkušenosti, proto sám za sebe logicky doporučovat nemohu... Vlastně jsem jen z legrace zopakoval jediné slovo přímo po PLAMÍNkovi... Celou dobu totiž uvažuju, proč měla tu potřebu zrovna tohle zrovna tady sama zdůrazňovat? To by ji tady doporučil leda zase nějaký spammer. Ale kupodivu - napadlo to PLAMÍNKu i Tebe. Proč?

faghira 20.2.2015

Potab - i za psychology zemřel Kristus, za všechny lidi, vždyť jsem to snad nijak nepopřela :).

bezici 22.2.2015

Plamínku, chápu te, máš toho hodne, tvoje práce je skutecne narocna, >stresova>. Myslim, zze clovek vubec nemusi byt vzdalen od Boha Kdyz je v praci fofr a mas resit 5 veci najednou - uz to je narocny. Problem je, ze pak neni dost casu na odpocinek ktery potrebujes. Telo je unaveny, pretazeny. Myslim ze Buh z nas nedela nadlidi ktery vsechno zvladnou. Myslim ze nepotrebujes zadnyho >terapeuta> ale tak pul roku dovoleny. Asi jsi unavena, vystavena. Myslim ze clovek krestan nemusi byt stale rozjuchany dulezity je mit Jeho pokoj a byt ve spojeni. V praci toho asi moc nesvedes, je tam casovy stres. Snazit se byt >ve spojeni> a vydrzet.. Ve volnym case najit co nejlepsi zpusob jak se obnovit. Na to nabrat sil. Sef potrebuje Krista, modleme se za jeho spasu. Chces pomoci s modlitbama za tvojk
situaci v praci? Napis kdy v kolik hodin, treba se prid jeste nekdo... S Bohem :) :) si se ptala? Obnovu mysli - mame jasnou :). A telo - nekomu pomaha behani - odstranujou se z tela toxicky latky, fyzicky stres .... Nebo zpivani , kazdy ma neco jineho co mu fyzicky pomuze. Casovy stres fofr ktery mas v praci se nekde v tele promitne. Modli se za situaci v praci i jak potom

pokus 22.2.2015

Jelikož tu bylo mírně naznačeno jako by pohlavní styk byl opět něco špatného tak tu reaguji. Samozřejmě, že sex není hlavní věcí ve vztahu věřících lidí, ale prostě tato věc ke zdravému vztahu patří a je nedílnou součástí života manželů a samozřejmě i vede k jakémusi odbourávání stresu a je také podmínkou pro to, aby daný věřící manželský pár byl odleskem a slávou Boží. Přední má být ve vztahu oslava Boha a Jeho Slova a ne pouze tělesné radovánky! Ta oslava Boha v manželství, především plyne ze zdravého zachovávání pozic v manželství, jaké určil Bůh muži a ženě, NIKO-LI v činnosti, kterou provádí to odpadlé zorganizované křesťanstvo, a také především v jejich mravném, střízlivém a vyváženém životě, který plyne z vědomí dokonalé odpočinutí v oběti Kristově, jak v jejich ospravedlnění, tak v jejich posvěcení, NIKO-LI v otrockém dodržování zákonických příkazů!! Samozřejmě k tomu, aby manželé odráželi svým životem kým se díky víře v Pána Ježíše stali a tedy byli ke slávě a chvále Boží, tak mají mít spolu manželský styk pro užívání si těla manžela či manželky! Co by to byla za nenormálnost, kdyby spolu nespali! Kde není v manželství pohlavní styk, je to nezdravé, nenormální a démonické! Každý nechť si opakování manželského styku volí, jak uzná za vhodné /1.K 7:3-5/ a nečte si k tomu psychologicko-křesťanské braky, kde jsou rozebírány různé věci do unikátních detailů! Plně souhlasím s Faghirou i s Ampérem, kteří tu psali o dalším Satanském dílu jménem psychologie, které infiltrovalo a nakazilo již tak dost odpadlé křesťanstvo!

bezici 22.2.2015

omlouvam se, v minuly zprave jsou prehazeny odstavce. Pisu na mobilu, nejak to zlobi

plamineknadejenevyhasina 22.2.2015

bezici děkuji :)

plamineknadejenevyhasina 22.2.2015

pokus no radši bez komentu :) to bych se pak musela modlit, abych nedostala ,,jezdícho zajíce´´ :D

plamineknadejenevyhasina 22.2.2015

no nic,lepší je se modlit :)

pokus 22.2.2015

Plemen: Jak již psal Kristian začínám o tobě hodně pochybovat, jak tomu vskutku s tebou je. Na jednu stranu se tváříš, jak nejsi zbožná, ale na druhou stranu tady vypisuješ taková dost pofiderní vyjádření, která bych na křesťanskou dívku neočekával. Z tvých vyjádření plyne, jak kdyby jsi byla nějaká totální asexuálka zasažená jedem feminismu a v podstatě tady opovrhuješ jednou z věcí, kterou ustanovil Bůh pro muže a ženu/manželský styk/ a chováš se jako kdyby to bylo nějaké zlo. Nikoli modlit. Ale vírou se chopit slov Božích o oběti Kristově, radovat se z těch věcí, kterými nás Kristus jednou provždy ve své dokonalé oběti na kříži posvětil/Ef1:3-6, 1.Pt1.3-6/ a také si i užívat těch věcí, které Bůh ve své moudrosti ustanovil pro člověka, aby mu bylo dobře a byl v jakési uvz psychické pohodě uvz ! Kdo nemá tohle může se modlit jak chce!

vlk 22.2.2015

Pokus: Amen!

amper01 22.2.2015

POKUS: Plamínek se tu v minulosti nikterak netajila tím, že má ze sexu prostý strach - respektive z mužských mozků. Protože média nás muže prezentují jako pěkná prasata - a ve světě to tak bohužel je. Takže to vem v úvahu a nech si přednášky o feminismu.

plamineknadejenevyhasina 22.2.2015

amper01 :)

dan78 22.2.2015

Pokus: Proč je psychologie satanské dílo?

stepb 23.2.2015

Ampe kolego, jen třeba by mohla být kolegyně natolik inteligentní, že by si udělala vlastní úsudek nikoliv předsudek, mrkající smajl

pokus 8.3.2015

Jinak pravdivost mých reakcí potvrdil samotný Plamínek, když vyvěsil do příspěvků bludy prosáklé adventistické video, kde bez zdůraznění Kristovy dokonalé oběti bylo přednášeno ryze čisté zakonictví. Jed feminismu v tom videu byl potvrzenou úctou dotyčného řečníka k Stanem svedené ženě jménem A. White, z jejichž bludných vizí adventisté vycházejí.

pokus 8.3.2015

Dan78: Nebo tato pavěda jednak zabíhá z části do sféry, která není vědou postižitelná a kde má vládnout výhradně Bůh. V mnohém využívá metody, které jsou přejaté z východních náboženství a učení, ve kterých dominují démoni a prohlašuje to za vědu. Pozornost je zaměřena na hříšného člověka na jeho hodnotu, sebestředné potřeby místo, aby byla pozornost zaměřena na osobu a dílo Pána Ježíše Krista, na moc a slávu Boží.

pokus 8.3.2015

Jinak to bludařské video tam nevyvěsil Plamínek. Na její popud, ho tam umístil AMPER01.

pokus 8.3.2015

Jinak souhlasím v poslední reakci se Stepb, že by si Plamen měl udělat vlastní úsudek a nikoli předsudek .

amper01 8.3.2015

POKUS: Na její prosbu, protože samé jí to údajně nešlo. A nebylo to poprvé. A sám jsem asi ani všechna neviděl, takže netuším, o kterém je řeč... Úsudky, předsudky, a jiné sudky, o těch se dobře mluví těm, kteří v dané oblasti problém nemají. Ale sami jistě z jiných oblastí víte, že když je blok v hlavě, někdy žádná logika nepomůže...

pokus 13.3.2015

AMPER: Předně bych chtěl poznamenat, že tě nechci nečestně obviňovat. Pokud jsi to neudělal, tak se má slova na tebe nevztahují. Pokud ano, tak se má slova na tebe plně vztahují a stojím si za nimi.V příspěvcích jsi mluvil o tom, že jsi tam něco někomu smaznul a nebudeš mít problém mazat dále. Nevím jestli to náhodou nebyla má reakce na lháře, neznalce Bible a historie, škůdce a popíráče Božích pravd jménem Stepb, který okamžitě na hodnotný dotaz Renton14 reagoval svými neznalými a bludnými tlachy. Pokud jsi vskutku smaznul mou pravdivou reakci a chceš tu dělat jakousi cenzuru, tak se spíš zaměř na to, abys tu nevyvěšoval bludná videa jiných lidi, když už ses sám do té role jakehosi hlídače pasoval. Což? Pokud jsi vskutku smazal mou pravdivou reakci, tak si pak stejný aparátčik jako Stepb. Pokud si smazal vskutku něco, co mělo být smazáno, tak to dělej dále a ber ohled na to, že co vyvěšuješ i za někoho jiného může být bludné a pak to tu ale také nemá co dělat. Nebo se pak od toho aspoň dostatečně distancuj, když tu chceš plnit roli jakéhosi hlídače. Jinak pokud tam bylo něco sprostého a smazal jsi to, tak s tím souhlasím.

stepb 14.3.2015

Pokusi, místo toho abys mi z bible vyvrátil něco co jsem napsal, začínáš z nadávkami /a toto není poprvé, ale opakovaně/, je to velmi křesťanské a je vidět jak z tebe ta křesťanská láska vyzařuje....................Jinak je dobře že je tu oficiální administrátor, který má možnost mazat komentáře i profily a jelikož jsi už dávno za hranou slušnosti, tak by možná bylo dobře kdyby administrátor odstranil nejen tvé příspěvky.

stepb 15.3.2015

Pokusi Lutherova pravda u mně automaticky neznamená Boží pravda, jestli u tebe ano tak by ses mohl nad sebou zamyslet.......Já čtu bibli ne reformátory a v bibli je: uč tak jak jsem ti to předal ať již slovem nebo písmem...Pavel Timoteovi= potvrzení že ústně má stejnou váhu jako písmo..........v Božím domě, jímž je církev živého Boha, sloup a opora pravdy(oporou pravdy je církev, ne bible samotná, ale církev která bude ručit za správný výklad)...opět Timoteovi..... Ještě mnoho jiného bych vám měl povědět, ale nyní byste to nesnesli.
Jakmile však přijde on, Duch pravdy, uvede vás do veškeré pravdy, neboť nebude mluvit sám ze sebe, ale bude mluvit, co uslyší. A oznámí vám, co má přijít............ (doplnění pravdy do úplnosti povede církev DS) Svou absolutní neznalost bible umíš zakrývat jen nadávkami,...... na znovuzrozeného biblického křesťana, je to zcela tragický výkon.

pokus 27.3.2015

Stepb: Já nezačínám s nadávkami. Je to popis skutečností. Především mám na mysli, jak sis neustále bral do úst Luthera a biblické pravdy, které v tmářské despocii katolicismu upadly v zapomnění a byly jím/Lutherem/ vyneseny na světlo světa. Tyto znovuobjevené pravdy jsi LŽIVĚ prohlašoval za jeho vlastní. Jenže to nebyly jeho vlastní pravdy, ale pravdy Slova Božího. Viz např. pravidlo Sola Sriptura. To není jeho osobní pravda, ale to je navrácení se k Pravdě Slova Božího NIKO-LI k lidské tradici a fantasiím jedné vládnoucí strany. Ale nedivím se, že Tě to pravidlo Sola Scriptura, které zdůrazňuje jako jediný zdroj pravdy Slovo Boží, tak nehorázně hryže. Ty máš radši tradici, než Písmo=Slovo Boží! Dále si tu lživě podával informace o úctě Zwingliho, Luthera a Husa /u Husa to z části byla pravda/ k Marii. Takže jsi prostě lhář, neznalec historie a popírač Božích pravd. Dále jsi potvrdil svůj bolševický postoj v tom, že chceš smáznout můj profil. Tobě nejsou známy demokratické principy a svobodné vyjadřování na veřejných fórech! Jak to není podle jedné ideologie, tak je průser! Nechápu, proč pořád tady dokolečka omíláš Luthera. Kdybys četl mé reakce, nebo spíš bys nebyl LHÁŘEM, tak bys nenapsal takový nesmysl, že to, co řekl Luther znamená pro mě automaticky, že je to Boží pravda. Zřejmě si již opomenul na to, že jsem tu napsal, že jeho osobní pojetí Večerě Páně bylo zcela mylné a tedy nebylo biblické! Jinak tady dále lze vidět tvá osobní neznalost Bible a historie. Kdybys znal Bibli a historii, tak bys nemohl napsat takový lživý komentář k 1.Tm 3:15 a dále k 1.Tm 6:2-3, 20 či 2.Tm1:13 či 2.Tm3:10. V 1. Tm 3:15 se tato slova vztahují na místní církev=sbor, tedy shromáždění Kristovou krví vykoupených svatých/shromáždění těch, kteří vírou přijali spasení skrze krev Kristovu/, NIKO-li na to ztělesnění všeho, co představuje katolicismus. Tedy tato slova se vztahují na sbor, kde bylo několik dohlížitelů /episkopos/, a tedy kde sbor spravovalo staršovstvo/presbyterion 1.Tm4:14/ a kde Timoteus byl jeden ze starších či-li dohlížitelů. Každé takovéto shromáždění Kristovců má střežit pravdu Slova Božího, a proto je místní církev sloup a opora pravdy!!! Katolicismus nic takového nedělá! Ten učí něco mimo pravdy Slova Božího a neví jaký význam má slovo církev /ekklésia/! Tudíž tu pravdu nestřeží, vždyť ani nezná základní pravdu z ŘÍMANŮM 3: 28 CITUJI: Máme tedy za to, že člověk je ospravedlňován vírou bez skutků Zákona! Či Římanům 4:4,23. Tedy to, že uvěřil Abraham Bohu a tomu bylo počítáno za spravedlnost a že mu to bylo počítáno, však není napsáno jen kvůli němu, ale také kvůli nám, již má být počítáno, že věříme v Toho, který vzkřísil z mrtvých našeho Pána Ježíše. Katolicismus nezná Římanům 5:1 nyní, když jsme ospravedlněni z víry, máme pokoj s Bohem skrze našeho Pána, Ježíše Krista, a proto nezná a neví, že princip Sola Fide /jedině vírou/, stejně jako Sola Scriptura/jedině Písmo/ je BIBLICKÝ!! Tyto principy jsou vyjádřeny v mnou citovaných verších z epištoly ŘÍMANŮM /princip Sola Fide/ a v tom, co tu naznačuješ i ty ohledně učení, které předal Pavel Timoteovi/1.Tm 6:2-3,20; 2.Tm1:13; 2.Tm3:10/ a tedy veškeré učení, které je zapsáno v Bibli /Sola Scriptura/ Jinak to překroucení slov, která psal vyslanec samotného Krista, a který dostal osobní zjevení od oslaveného Pána, Timoteovi je NEHORÁZNÉ! Tady se V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nemluví o bludném a vymyšleném učení katolické uvz církve uvz, ale mluví se zde o zjevení=učení, které dostal Pavel od Krista a předal je Timoteovi! Tedy se zde mluví o učení, které je nyní zapsané v Bibli a kterým katolicismus opovrhuje a nahrazuje ho svým lidským učením!!! Co se týká dalšího omylu a bludu, tak to je překroucení slov z J16:13. Tady se mluví o osobě Ducha Svatého, který byl vylit na tuto Zem jednou jedinkrát a neopakovatelně v den Letnic po Kristově odchodu do nebes! Kristus zde v těchto verších mluví ke svým učedníkům před svým ukřižováním o tom, že jako dar jim pošle Ducha Svatého, který jim = židovským učedníkům připomene Jeho Slova a uvede je do veškeré pravdy! Toto se stalo o Letnicích jedinkrát a neopakovatelně, a tudíž to už v budoucnosti nemůže nikdy nastat. Duch Svatý, který sídlí v každém spaseném jedinci, již každého uvedl a uvádí do veškeré pravdy Boží. ŽÁDNÉ DOPLNĚNÍ DOKONALÉHO = ÚPLNÉHO zjevení zapsaného v Bibli již nebude! Mnozí pošetilci se o to sice snaží! Jak víme z Bible, tak pouze kupčí s druhými svými vymyšlenými řečmi, ale jejich záhuba už dávno nezahálí a jejich záhuba nespí /2. Pt 2:3/

pokus 27.3.2015

Stepb: Jinak nemíním se s tebou dále bavit. Je to vskutku podobné jako diskuze se svědkem jehovovým nebo komunistou. Tudíž zde jasně platí apoštolova slova Timoteovi: Timoteji, opatruj, co ti bylo svěřeno. Vyhýbej se světským tlachům a rozporům toho, co je mylně nazýváno uvz poznáním uvz. Ti, kdo se stali jeho vyznavači, zbloudili ve víře. /1.Tm 6:20-21/

stepb 28.3.2015

Pokusi ... Máš zrakovou vadu, že to nevidíš nebo nechceš vidět? - Jakub 2, 20 Kdy už pochopíš, ty blázne, že víra bez skutků je jalová? Jinak z tebou jako megademagogem už ztrácet čas vážně nechci, své nulové znalosti bible, maskuješ čím dál většími nadávkami........ myslím že z některými svědky či komunisty je určitě kloudnější řeč než z tebou.... Nejlepší na tobě je, že už tě nemusí ani někteří normální protestanti odsud, to jaksi také o něčem svědčí............ Jinak jsem si povšiml že tvým Bohem není Ježíš ale Luther....když prohlási Luther že může smilnit 100x denně a stejně to nijak neovlivní jeho ospravedlnění z víry.... A v písmu je jasně řečeno blázne víra bez skutků je jalová!!!!!!!!! sola fide tak jak jí vymyslel Luther už dávno neplatí ani v protestanských církvích, tak jak jí vymyslel Luther.... Zbuď se... Buď věříš Ježíši, nebo lidem...........................Ještě máš furd šanci: Toužím po důvěře svých tvorů, povzbuzuj duše k velké důvěře v mé bezedné milosrdenství. Ať se ke mně nebojí přiblížit duše slabá, hříšná, i kdyby měla víc hříchů, než je na zemi písku, vše se utopí v propasti mého milosrdenství................ nebo věřit že už je všechno v pohodě a Luther tě na posledním soudu spasí.

pokus 28.3.2015

Stepb: Sice jsem už nechtěl reagovat, ale ještě něco doplním, aby vše plně vyplavalo na povrch! Zrakovou vadu nemám. Tuto vdechnutou část Písma Svatého, konkrétně z listu Jakuba, samozřejmě znám. Jen ty neznáš její význam. Abych ještě jednou potvrdil pravdivost svých slov/ niko-li svých nadávek, jak se tu zákeřně v soudruhovském slova smyslu ta pravdivá pojmenování snažíš překroutit v nadávky/, a pravdivost biblického principu Sola Fide, dávám tu ještě to, co už jsem zrovna i v reakci na tebe zde vyvěsil. Bylo to v rubrice uvz Boj s démony uvz. Je to tady https://justpaste.it/gx4v Jinak stačí nahlédnout do této rubriky uvz Boj s démony uvz, kde je jasně ukázáno v reakcích, které jsi vedl s Kristianem, jak tomu vskutku s tebou je a na čem stojíš a o co ti tady na seznamce celou dobu jde. Znehodnotit a zastínit pravdy Slova Božího!! Niko-li Lutherovy pravdy, ale pravdy Boží!!

stepb 28.3.2015

Pokuse čím dál víc tady projevuješ že z Ježíšem už nemáš absolutně nic společného, jen se stále klaníš svému mistru Lutherovi, tvé stupňující nadávky jsou toho důkazem, zcela stejně jak to dělal Luther. Všechno radikální je od otce lži, klidně se dál maskuj za křesťanství, ale i zdejší takzvanní pohanné alespoň ví co je slušné chování, narozdíl od tebe.

pokus 28.3.2015

Tak poté byl na tom podobně i zesnulý kníže kazatelů Ch.H.Spurgeon. Kéž by si z toho lidé hlásící se k odkazu reformace vzali ponaučení. Cituji ho: Naší prastaří nepřátelé mají malou víru v náš zdravý rozum, pokud si myslí, že jim kdy budeme důvěřovat poté, co jsme spatřili hlubiny jezuitské prohnanosti a dvojakosti. Čím dříve dáme jistým arcibiskupům a kardinálům vědět, že známe jejich plány a v ničem nebudeme s nimi spolupracovat, tím lépe pro nás a naší zemi. Ovšemže z nás udělají náboženské fanatiky, ale můžeme si dovolit se usmívat na křik církve, která vynalezla inkvizici. ‘Žádný mír s Římem’ je motto rozumu stejně jako náboženství. Konec citace Tím náboženstvím myslí kníže kazatelů učení Bible, neboli zvěst Bible, niko-li to, co si pod tím v dnešní době lidé představí.

stepb 28.3.2015

Spíš se mi zdá že to byl kníže demagogů, zrovna v Anglii bylo jedno z největších pronásledování katolíků....takže klasicky nulová objektivita

stepb 28.3.2015

Moc bych se nedivil kdybys opěvoval i mistra Žižku, to byl teprv správný reformátor tvého stylu

bezici 28.3.2015

Pokuse, děkuji ti za tvoje myšlenky a citace z Bible. Děkuji, že máš odvahu držet Pravdu , hlásat Pravdu milovat Pravdu. Jenom, prosím, miluj i své jinak.věřící bližní. Jenom Bůh, Duch Svatý má moc dotknout se jejich srdcí a osvítit jejich mysl. Přesvědčování nepomáhá. Ale.Boží slovo má moc
Stačí v lásce komunikovat Boží Slovo ... to už svou práci vykoná smile. Hlavně když padne na úrodnou půdu. Kéž by seBůh mohl radovat z našich diskuzí tady. Povzbuzujícich , milost přinášejících, Pravdu upřímně hledajících

bezici 28.3.2015

Pokuse, vždyť víš , né silou ani mocí, ale mým Duchem praví Pán. Pro bratra slabšího ve víře měj pochopení a zbytečně ho neuváděj do konfrontací , diskuzí o věcech,, které ještě nepřijal , nepochopil. Bůh vede a učí každého kdo opravdově upřímně hledá Pravdu. Vždyť slíbil, že nás uvede do veškerého poznání, dal nám učitele Ducha Svatého, aby nám objasňoval Boží Slovo. Kdo má Ducha Božího ten je Jeho a patří do církve Kristovy, je součástí Jeho Těla.

renton14 29.3.2015

Stepbe, již jsem debatoval s mnoha katolíky, a tak nějak znám vaše postoje. Ale vy obecně nezakládáte svůj pohled na historických faktech. Používáte jen vlastní zdroje. Kupříkladu Radomír Malý je typická ukázka vatikánského apologetika, který v prvé řadě obhajuje vatikán a potom mu jde o historii. Vůbec mě nezajímá katolický pohled na historii, protože se ani nemůže zakládat na pravdě, jinak by tam nikdo nebyl. Ty vždy mluvíš o Lutherovi, ale já o něm nic moc nevím a ani mě nezajímá. Já jsem pouze otevřel Bibli, uvěřil, přijal Ducha svatého, a to je celé. Já dokonce nesouhlasím s mnohými protestanty, protože v prvé řadě přijali určité doktríny, které ex post promítají do Písma. Ale s vámi se skutečně nedá bavit, protože nepřijímáte Boží slovo... Když něco řekne Ježíš a pak papež, co má větší váhu?

stepb 29.3.2015

Rentone dal jsem ti to do soukromých zpráv abych nerozjížděl další kola tady.

faghira 29.3.2015

renton14 - mám to tak jaky, také toho moc nevím o reformátorech a kupodivu mi to nijak nevadí. Raději studuji Bibli a knihy s tím spojené. A také se mi nelíbí, když mě někdo nazývá protestantem, protože jsem jsem jednoduše křesťan - Kristův následovník. Takové dělění na tisíc denominací dělá akorát rozdělení. Já to dělím jednoduše, že je někdo křesťan (skutečný) a někdo ne.

stepb 29.3.2015

Faghiro napsal jsem ti do zpráv, když už soudíš mezi skutečnými a neskutečnými křesťany, kousek historie bys mohla znát.

bullinerro 29.3.2015

stepb: něco o šelmě ze Zjevení: https://www.worldslastchance.com/end-time-prophecy/kdo-je-ta-selma-v-knize-zjeveni.html

stepb 29.3.2015

bulllinero: to znám velmi dobře podobných videí existují stovky, jen nikoho nenapadne že šelma je řím, ale za císařů- dob nerona a domiciána a spol..........něvěstka, babylón synonyma...... v cirku jen tak pro potěšení zabíjeni křesťané..... císař se prohlašoval za boha atd.

stepb 29.3.2015

jinak fakt už nechcu rozjíždět další kolečka, soustřeďte se na Krista...nevím proč to třeba máte tak že součástí té víry je vymezení vůči řkc, proč to bez toho nejde.....

abraham 20.5.2015

Křesťan se nejlépe se stresem vyrovná upřímnou modlitbou k Ježíši.

verna 9.6.2015

stres:modlidba..duverovat Bohu...verit...nepochybovat..ten ktery je v nas je silnejsi nez ten ktery je ve svete......Amen

martinbrno 2.8.2016

V Bibli je několik příběhů lidi, kteří prošli tím, čemu se dnes říká stres a deprese. Počínaje Jobem, přes Eliáše, Jana Křtitele, Pána Ježíše k apoštolů Pavlovi.
Nejs3m lékaře netuším, jak se podepíše a našem životě dědičnost a životní situace, kterými jsme prošli. Ale z Bible mohu říci s jistotou, že u výše uvedených příkladů tam působil i satan. Například u Jobs i Ježíše zejména.
Nevěřím v evangelium prosperity, zato věřím, že na této zemi hřích a knize zla ovlivňují naše životy a proto můžeme prožívat i smutek, úzkost, opuštěnost... Ježíš byl bez hříchu a po pokušení na poušti již nebyl schopen dojít mezi lidi, proto mu sloužili andělé. Byl vyčerpán k smrti. Navíc jej satan 2x uchopil a přemístil. Nevím co Pán Ježíš prožíval, ale protože byl i člověkem, tak se domnívám, že rozhodně jeho nitro nepřeje kalorií štěstím a blazeností. Ale On zvítězil! Jak zvítězil? Věřil svému Otci, protože poznal Jeho povahu a zaslíbení. Pan Ježíš na poušti i na krizi vítězí vírou v Boží lásku a milost. Ani pocity Ho nepřesvědčily, že Bůh zklamal.
Ježíš je mi příkladem, když přijde smutek a těžkosti. Také Eliáš a Boží láska s jakou ho Bůh zachránil, když se zhroutil. Stejně jak Bůh uzdravil Joba.
JJe to naše víra podle Písma, na kterou Bůh odpovídá.

Uložit