Říkání božího jména nadarmo

Ve škole se velmi často říká >Ježiši>, >OU MAJ GOD> nebo třeba >Panečku>. Říkají to i !§PROFESOŘI!!, nejen žáci. Co s tím? Mám to vyhlásit ve školním rozhlase, že mě to obtěžuje?

mdo rolandmadlo 21.8.2014

komentáře: (3)


faghira 31.8.2014

To by asi nebylo nejlepší řešení, vyhlásit to v rozhlase. Já to také nesnáším, je to katastrofa, jak se to rozmohlo. Ale lidé budou Božího Syna urážet, Satan je k tomu vede. Ale uráží to Boha, uráží to Jeho Syna a mě také! Uráží mě to a zarmucuje, ale zároveň mi to ukazuje duchovní stav české společnosti. Nevím, jak je to v jiných zemích. Ale asi to nebude o moc lepší.

arundar 2.9.2014

Na tohle můžu nabídnout dva pohledy - stačí si vybrat.
Když zkusíš sledovat, v jakých situacích lidé zmiňované fráze používají, brzy zjistíš, že jsou to situace, do kterých by nebylo od věci Boha skutečně pozvat. Tedy můžeš to, co druzí dělají nevědomky, udělat cíleně. Pokaždé, když něco takového uslyšíš, v duchu se pomodli, aby tu situaci Bůh vzal do svých rukou. Třeba jsou ty fráze jenom způsob, jak agnostici (ateista něco takového nikdy neřekne) dávají najevo, že potřebují pomoc. Jenom si to neuvědomují... A možná přijdeš na to, že se na Boha obracejí mnhem častěji než ty...
Druhý způsob je akčnější: v situacích, kdy se ostatní nevědomky rouhavě obracejí na Boha říkej něco jako: Evoluce!, Darwine, ty to vidíš... nebo něco podobného. Ostatní si třeba brzy všimnou... a pochopí, že vyslovují něco, co nemyslí vážně... Jo, a kdybys to náhodou vyzkoušel, dej vědět, jak to dopadlo! :D.

dinny 29.5.2016

Jisté je,že Bůh s námi nebude hrát komedii,jakou my lidé hrajeme s ním!Tedy bojme se vyslovovat Jeho Jméno.On Stvořil Více světů,a hlavně takové,kde doposud nepoznali polopravdu a hřích! Amen!

Uložit