Jaký máte názor na pobyty pro nezadané křesťany?

Šli byste do takové výzvy nebo ne? :)

mdo plamineknadejenevyhasina 10.5.2014

komentáře: (13)


petrparolek 10.5.2014

proč by ne? Co zas z něčeho děláš vědu?

amper01 10.5.2014

Samozřejmě záleží na tom kdo, kdy, kde a jak to pořádá, pro jaké církve -ve smyslu- a pro jaký věkový okruh... Já jsem zatím narazil na jediný, který vyhovoval. Akorát věkové rozpětí mimo...

anfiss 10.5.2014

Asi to nebude špatné...ale není nad to narazit na sebe v reálu.

erik83 11.5.2014

Klíďo píďo... nejlépe na neutrální půdě... třeba přesný geografický střed republiky a s multicírkevním zaměřením aby si amper přišel na své :oD Teď vážně... dobrý nápad :o)

plamineknadejenevyhasina 11.5.2014

Já nevím asi bych do toho nešla...Pán si to může použít, ale většina jak tam jede někoho ,,uhnat´´, člověk má tendenci se přetvařovat, dělat lepším...navíc je vše až na Moravě, tak i zbytečně vyhodit balík za cestu, ubytování a nic z toho..Jinak tam taky bývají bratři 40+ kteří většina jsou sami, páč mají nějaké problémy proč jsou samy...čili nevím, asi bych já osobně na toto neměla víru..ale nikdy neříkej nikdy..

anfiss 11.5.2014

hmm... to by byla asi moje kategorie =o)

erik83 12.5.2014

Plaminku v dnešní době si člověk nemůže být jistý nikým a ničím, takže to by ses musela bát jít na randevů i s jednotlivcem. :o) A taky záleží v jakém duchu by se tato akce pořádala. Cílené namlouvací akce můžou působit svazujícím dojmem. Spíš bych dal přednost určitému druhu srazu... a pokud tam někdo k sobě najde cestu.... byla to vůle Pánaboha. O:)

arundar 12.5.2014

Kdyby se taková akce konala někde poblíž, proč ne?
Samozřejmě je tu jiný problém: koho čekám, že tam potkám? S jasnou podotázkou: jaké vlastnosti má člověk, který je ve věku, pro který se podobné akce pořádají, dosud nezadaný? (vdovy a vdovce teď neberu do úvahy)
Je časově vytížený, takže nemá čas seznámit se >postaru>?. Pak stěží bude mít čas vymetat akce pro nezadané.
Je nesmělý v navazování kontaktů? Takový člověk se stěží bude účastnit akce pro nezadané. A i kdyby - všimnete si ho vůbec?
Má jinou >vadu>, kvůli které je stále sám? Možná je to >vada>, která zrovna Vám nebude >vadit> a seznámíte se. Ale jaká je asi šance, když >vadila> tolika lidem před Vámi?
Nicméně je to asi lepší, než sedět doma na zadku. :)

plamineknadejenevyhasina 13.5.2014

Erik83 no blik na rande bych nešla :) Jen prostě na nezávaznou procházku nebo tak ..Modlím se za manžela a Pán mi ho přivede do cesty (moje předtsva je, že na sebe narazíme na službě někde...)

plamineknadejenevyhasina 13.5.2014

Arundar: Vytížený že nemá čas se seznámit? :) No rozhodně nesmí být tak vytížený, že nemá pak ani čas na Pána Ježíše :)

arundar 13.5.2014

Plamineknadejevyhasina: Na Ježíše má čas každý, a kdo tvrdí, že ne, kecá. Mezilidské vztahy jsou něco jiného. Ježíš má totiž čas vždycky, je vždycky poblíž, má vždycky zájem... a tak by se dalo pokračovat :D.
S tím vytížením to myslím vážně - mám kamarádku, která se se svým přítelem seznámila na internetové seznamce - oba byli do večera v práci ani jeden z nich neměl chuť ještě vyrážet někam mezi lidi... o víkendech řada jiných povinností, na které přes týden nezbyl čas... a je nutné taky věnovat čas starým kamarádům, jestli člověk nechce vyloženě zůstat jako kůl v plotě... a dny letí... jak říkám, vytížení :D.

anfiss 14.5.2014

Je to těžké téma... možná by mohli víc pomoci pastoři, faráři, vedoucí mládeží apod. jelikož sami se účastní různých církevních akcí a často vědí od jiných stejně služebně zainteresovaných v církvi kdo kde má nějakou kulhavou ovečnu z toho, že je sama a trápí se. Jednou nebo dvakrát jsem to viděla, že se to takhle trochu domluvilo a ti dva se aspoň měli možnost vidět. Samozřejmě to ani jeden z nich netušil, že to bylo trochu zinscenované... Ale v rámci Bohoslužby či nějaké akce jde přece druhého okouknout, všimnout si- jednoduše řečeno a pak se případně zeptat kdo co byl, co je to zač... A pak už to nechat na nich... Byla by v tom hlavně svoboda pro ty dva to uchopit nebo nechat být.

johann 15.7.2014

Já si myslim ,že pobyty pro nezadané křestany je brá věc.Je fakt možný ,že se někdo na takovém pobytu snaží jeden druhého vuhnat bose přetvařovat ..alto nevydrží dlouho a časem seto prokoukne.Dúležité je nesedět na zadku a něco dělat a hledat. Ažesou někeří chlapi po štyrycítce na vosk....Dyš vyrosteš na gruntu a znáš jen arbajt a dřinu,tak jeto taky těžké najit ženu do toho zemědělského kolotoče.Fiflena z města vuteče vokamžitě a romantici zas nevydržej ten zápřah.Ato je jen jeden problém z problému..atakto sedlák zabalí a zvostane radějc sám.

Uložit