Jak se zde dá seznamit?

??

mdo novacekjan 27.3.2014

komentáře: (21)


majtinka 28.3.2014

Třeba na fotoexpedici :D http://www.adfi.cz/vikendova-foto-expedice-v-praze-a-okoli.a47.aspx

amper01 22.4.2014

Těžko, hodně těžko............... Ale pár světlých výjimek tady je, to se najde vždycky...

lucadanek 28.4.2014

Ahoj, já se přiznám...že nemám ani tucha.. Mě osobně chybí něco jako chat, kde si mohu popovídat v realu. A nebo jen nevím, jak se to dělá..

erik83 29.4.2014

Lidi se stydí. Každý čeká, že ho osloví ten druhý.... pak samozřejmě nastane mrtvý bod. :D Prostředků pro komunikaci v realném čase jsou hromady. Neříkejte mi, že nikdo nemáte skyp, icq či jiný program pro komunikaci. Kdo chce..... hledá cesty, kdo nechce.... hledá výmluvy. :D

plamineknadejenevyhasina 24.5.2014

Erik83 tak můj názor je, že chlap by měl být schopen oslovit ženu první, nejlépe osobně reálně a když už teda se vymlouvá, že je stydlivý, tak aspoń nějakou alternativní metodou, např, zde na webu..

erik83 24.5.2014

plaminek: Ve společnosti je to tak zažité a chlap oslovuje ženu jako první... nic proti, ale pokud chce žena oslovit chlapa, tak proc ne... :) Je pravda, že to má žena trošku složitější a její první oslovení si někdo může vyložit jako uhánění, právě kvůli onomu zažitému pravidlu ve společnosti. :) Pak už záleží na podání oslovení ze strany ženy. :)

vlk 25.5.2014

Pokud je muž odleskem Boží slávy, měl by, tak jak Hospodin oslovuje nás, oslovit ženu jako první. A měl by to udělat vtipně, kreativně. Co takhle napsat na nástěnku seznamky, že: … z Území modrých králíků ztratilo pár svěřenců. Pokud je naleznete pod vaší skříní, postelí, nebo budou-li vám šplhat po stěnách pokoje, nechytejte je, buďte na ně vlídní, promluvte si s nimi, ale hlavně dejte vědět správě Území! A dáte odkaz na sebe. Počkáte nějakou dobu a pak oslovujete ty ženy, které jsou vám sympatické s tím, jestli v poslední době u sebe doma nenalezli modrého králíka… atd… atd… atd.! Ale pozor na Cyranovo prokletí – čím vyšší laťku nastavíte, tím bude větší očekávání. A to je potřeba se zjevit jako Kristián. Používal jsem (i zde) podobné postupy, ale jak říkám, buďto byl očekáván pan Kristián, nebo si dívky a ženy nechávaly otevřená zadní vrátka. A vztah v průvanu se mi žít nechtělo! Co s tím, že? Myslím, že je to asi ten největší problém všech seznamek a žen v nich – co když se příště objeví ještě někdo lepší! Nahrává tomu, že se jim dvoří více mužů najednou – to se jim v reálu většinou nestává. /// A jak to dopadlo se mnou. Nakonec jsem zde potkal ženu, která nehledala žádné modré králíky, Kristiány, ani Cyrany, ale brala mě takového, jaký jsem… a nakonec každého dobrého příběhu je svatba. A ona byla! Takže je možné se zde seznámit, jsou zde příběhy se šťastným a naplněným koncem – vlastně začátkem. Začátkem něčeho nového, dobrodružného… Buďte trpěliví a hlavně se za svého budoucího partnera modlete. A těm, co vás odmítají žehnejte.

amper01 25.5.2014

VLK: A co že ty tady teda ještě děláš, když jsi zde tu svou hvězdu už našel?

vlk 25.5.2014

... bych mohl chodit do diskuse a dostávat takovéto otázky...

vlk 25.5.2014

Prostě mě mrzí, štve, že tu chlapi naříkají na to, jak to tu nefunguje atd. Samé stesky... já byl také takový, tak to beru osobněji a jdu do diskuse. A teď už je pozdě, sirup na prudušky jsem spolknul a jdu do postele. Čus.

plamineknadejenevyhasina 25.5.2014

vlk amen amen amen :)

zvedavy 25.5.2014

Po delší době jsem nahlédl. Seznámit se tu určitě dá. Problém jsou profily, kde dotyčná osoba o sobě nic neuvede. Chápu, že někdo chce jen procházet inzerci druhých a sám nechce s kůži na trh. Neboli chce si sám vybrat a nechce být vybírán. To je zcela v pořádku. Pak by bylo ale lepší takový profil nezobrazovat. Deaktivace funguje jen zčásti, pak zas nejde snad mít přátele. Nebo by k oslovení to mělo jít jinak než zakládáním vlastního profilu, který se pak zobrazí jako nabídka pro ostatní. Já nevím,ale jak si vybrat, když nějaká žena uvede třeba své křestní jméno. Neudá církev ani víru, nedá fotku, nic o sobě nenapíše. To si myslí, že ji někdo osloví proto, že se jmenuje Marie, Anna, Lucie atd.? Nebo dá jen fotku a jméno.

zvedavy 25.5.2014

Kdo má koho oslovit? Asi muž ženu, ale pokud muž si dá inzerci, tak asi čeká, že ho nějaká sestra osloví. To je pak v pořádku. Uhánění je velmi nepříjemné, jako muž to můžu potvrdit. Tradiční styl, kdy muž osloví ženu, je pro ženu lepší. Žena svůj zájem či nezájem vyjádří jinak, nepřímo. Tím se vyhne, že jí muž otevřeně odmítne. Asi to je pro ženy horší než pro muže. Jinak jsem k seznamkám malinko skeptický. Já mám radši, kde je nejdřív osobní kontakt. Tj znát se ze sboru nebo církevního prostředí, poznat se nezávazně trošku víc, pak začít chození. Takhle někoho naláká, že je sestra hezká, jenže to by nemělo být to hlavní a jediné. Ale zas proti seznamkám nejsem, být omezen jen na svůj sbor či nějaké prostředí to vše velmi zužuje. Jiná denominace může být přínosem. Jako protestant bych odmítal asi katoličky, prostě ty rozdíly se mi zdají moc veliké. Mít vztah, kde bude mít každé svoje náboženství je divné. Navíc dost kompromisů z obou stran, které být nemají.

erik83 25.5.2014

zvedavy: Můj otec je protestant a má matka je katolička. Jsou spolu šťastných 32 let a dvě děti k tomu. :) Nehledej překážky tam kde nejsou :)

zvedavy 25.5.2014

Erik83: tohle by bylo na delší vysvětlování. Rozdíly ve víře tu jsou a nejsou malé. Např má-li být katolická svatba - tedy svátost manželství, tak si lze vzít protestanta. Jenže ten musí podepsat jakýsi reverz, že děti budou vychovávány po katolicku. To je jeden z kompromisů, co tu vidím. Těch věíc je celá řada. Já si vážím katolíků, nicméně některé věci přijímat nemůžu. Jistě, pokud by nešlo o skalní katoličku, tj. dotyčné by šlo první o Ježíše a pak o různé tradice, tak by to jít mohlo. Bral jsem to spíš obecně. Nechci vylučovat takový vztah, nicméně ten bych asi nehledel přes seznamku. Při osobním kontaktu, bez účelem seznámení, tak lze poznat řadu věcí. Zde je možné pak vztah začít. Ale přes seznamku, tady je pak vysoké riziko vzájemného zraňování se, kde ty lidi za to nemůžou, ale prostě každý má jinou tradici.

erik83 26.5.2014

zvedavy: Tuhle barieru co tady popisuješ si vytvořili lidé a ne Bůh. Takže je to opět na lidech jestli tu barieru odstraní. Ja jsem ...........skalní katolík................ a v první řadě mi jde o Ježíše Krista a popravdě neznám katolíka, který by dával tradice před Krista. Pokud takový je, tak je to v první řadě pomýlený křesťan nikoliv ................skalní katolík............. Teď by se dalo říct, že při tvém lpění na odlišnostech zníš jako ...........skalní protestant............ :D Lepší je hledat co nás spojuje a né rozděluje :) Poznámka: Ten tzv reverz podepsal i můj otec, ale nikdy jsem to nebral jako nějakou překážku ve výběru sve cesty víry. ................. a teď to přijde.... pan Pokus a jeho minometná palba argumentů proti katolické církvi :D

zvedavy 26.5.2014

Erik: Já proti katolíkům nic nemám, někteří jsou mým dobrými přáteli. Nicméně některé pohledu tu jsou jiné, respektuji je a oni mě. Považuji je za své bratry, myslím, že vztah jde o vztah k Bohu a ne členství v které církvi. V manželství ale bych čekal jednotu ve více věcech. Dobrý soused není ještě dobrý kamarád a dobrá kamarádka by nemusela být dobrá manželka pro mě. Plný souhlas, ty bariéry vytvořili lidi. Přijde mi divné třeba, že já nemůžu jít v katolickém kostele k přijímání. Jít tam můžu, ale správně ten kněz mi nemá podat, sdělím-li mu, že jsem protestant. Katolíci zas nechodí k Večeři Páně v evangelických církvích, mají myslím zákaz. Z jejich pohledu to není platné slavení Večeře Páně. Je to na Kristovu památku, jenže moc proměňovat chléb a víno v tělo a krev Pána Ježíše má jen katolický kněz, případně kněz jiné církve s apoštolskou posloupností (anglikánský, orthodoxní). Jsou i jiné pohledy v životním stylu, např. katolický zákaz antikoncepce s výjimkou neplodných dnů či zdrženlivosti. Je špatně, když jeden se snaží druhého předělat k obrazu své církve. Ty věci musí člověk sám přijmout za vlastní. Pak je ovšem otázka, je-li tu shoda, proč oba nejsou v té jedné církvi.

zvedavy 26.5.2014

ještě Erik:Katolíci (někteří) nejsou vůči nekatolíkům zas tak vstřícní. Přijde mi, že takový Mons. Halík má velmi blízko k zen budhismu a kdečemu. Různá pohanství, to vzásadě uznává jako velikou moudrost a obhacení. Vůči evangelictví tu zdaleka taková tolerance není, což mi přijde divné. U současného papeže mi to přijde jiné, celkově z něj mám výborný dojem, i když netvrdím, že každý čin beru jako skvělou věc. Nechci být dotlačen, že v zájmu jakési loajality budu uznávat vše, co v církvích je. Možnost kritiky chci mít zachovanou i pro sbor či církev, kam patřím. Nejde mi o reptání proti všemu, ale zas mlčet ke všemu, to zas taky ne. Katolická zásada, věř, co se ti k věření předkládá (od církevních autorit v jednotě s papežem) mi není vlastní. Pochopitelně, vyžadování slepé poslušnosti není vůbec vázáno jen na katolickou církev. Dokonce mi přijde, že v určitých sborech či denominacích to je daleko horší. Pro mě je zajímavé vidět, jak určité téma chápou různé církve a nebýt vázán na to, že někde jsem tudíž musím věřit takto, protože to schválili sboroví starší či pastor ap.

erik83 26.5.2014

zvedavy: Oficialní stanovisko katolické církve k ostatním církvím zní zhruba takto.... není to doslovně.... Katolická církev věří, že je možno dojít spásy i mimo katolickou církev, ale zároveň věří, že katolická církev je pravou Kristovou círví a papež je nástupcem svatého Petra...... takhle nějak to je napsáno. Je zde jasně vidět poselství neodsuzovat jinou cestu křesťana, což mi přijde jako velice vstřícný krok ze strany katolické církve. Zbytek už samozřejmě záleží na každém jednotlivci. Co se týče Tomáše Halíka... zrovna on je krásným příkladem toho, že obraz církve tvoří lidé. Pokoru v jeho projevu aby člověk hledal lupou a při poslechu jeho přednášek váhám jestli to myslí vážně nebo si dělá srandu. Tomáš Halík měl možná na začátku ušlechtilý plán.... najít cestu pro dialog mezi věřícími a nevěřícími, ale na některé křižovatce zle odbočil a nechal se strhnout popularitou. Podle mého názoru, jeho práce už nese ovoce pouze jemu a křesťanství šlo na druhou kolej. Co se týče slepé poslušnosti....Ježíš nikoho nezbavil povinnosti uvažovat nad tím co je dobré a co je zlé, jen proto, že členem některé církve. Slepá poslušnost je jen výmluva pro líné lidi, kterým se nechce bojovat proti zlu. Je snadnější se vymluvit na církevní dogma, než-li zvednout zadek a ozvat se, že to s něčím koliduje.

profimasaze 1.2.2015

Až Vás bude nevěřící partner ujišťovat,že pravda neexistuje,pak budete asi hledat aspoň věřícího člověka.!

Uložit