Proberte se!!! - masli odvahu, nechas to tu a nechas vsechny se vyjadrit SVOBODNE! Ty adminska cenzuro zivota!!!!

Presne kvuli temto tematum, ktera jsou v zalozce forum, byvaji rozepre v rodinach, lide valci a cely smysl zivota se toci jen kolem vas a vasich rpoblemu.. Jako ty Jehovisti... Nechcete si zalozit treba StrazniHifivez??? Neco vam povim Cele dobro a vse co v nem je obsazeno je jedine v lasce, porozumeni, pochopeni druhych a sebe sama. V tom byt hummani a delat veci ktere chci, za ktere se nemusim stydet a ktere jsou prospesne jak mne, tak i memu okoli.. A ted! Co me primelo se sem zaregistrovat a napsat sem?????!!!!! Vas MAGAZIN! Chudak ta slecna, co sem napsala, ze nevi, jesli mit sex se svym, uz rok stalym a evidentne do ni zamilovanym partnerem... Proc by ho do haje nemohla mit???? Kazdej co sem prispiva ho pomalu urcite ma, a vite co? Vy si proste pak naklusete do zpovednice a hrichy jsou pryc... Fakt ostuda ji tu doslova vyblejt milion odkazu na Bibli a honit si tu triko... Ona ajedine Ona vi, co muze, nemuze a co ma delat, tak tu lidem neplette hlavu.. Neni snad pravda, ze vse co clovek udela, se asi melo stat??? Ze to tak treba chtel Buh?? A co ze nejde do kostela, vzdyt buh je ve vesm i v kameni, nebo ne? Neni to tak v Bibli? A kde berete tu jistotu, ze vse co je b ni napsane je svate??? Vzdyt ji napsali lidi! Stovky prepisu a stovky chyb a vlastnich pripisku... Kvuli Biblim a Koranum a vubec vsem nabozenstvim jsou valky a vy si hrajete na svate. Je to smutneeeee, a to hodne! Jdete do kostela a pak, hned co vyjdete ven, chlapi zaplujou do hospody a zeny si povidaji co kde komu a jak a co mela ta druha na sobe... Svaty je a muze byt jen ten, ma li ciste svedomi a kona dobre skutky, ne ten, co kaze ostatnim a sam porusuje nestrannost k ostatnim lidem. Pardon, vy jste vlastne tolera tni, tak proc se tdey valci a proc ma Vase historlie tolik mrtvich???!!!! Ano, no je to tak, oni se mylili, stejne tak jako mozna ted vy a vsichni ostatni... Tak uz proboha neplette hlavu druhym, at si kazdy sam rozhodne co je spravne a at si sam spituje sve svedomi. Mame zakony a mame rozum, to je to co nas dela lidmi... Premyslime, ale jak je videt, tak nekdo az moc... Zakony jsou dane vsemi, bez druhu viry, at to je to jedi e spravne! Ostatni je vzdy proti nekomu... Tak at si slecna sama zvoli cestu po ktere pujde a co vlastne chce, zda-li chce mit krasny a milostny zivot plny lasky az do smrti a nebo sveraci kazajku v podobe vaseho vysvobozeni a odpustku, Fuj! A prispevek - pundou i nekrestani do raje? Boze co to je???? To spis napis a vejdu se tam?
Nez tohle vechno smazes, zamysli se nad sebou a udelej neco s touhle zoufalo spolecnosti zombie... Ano kazdy ma pravo necemu verit, ale ne ze necemu verim a ty tomu musis verit taky! Chces si ji vzit, bude to v kostele, musi byt pokrten... Co to je?! Ja vam povim co to je.. To je novodob fanatizmus s koreny uz od pradavna. Takovy lehoulinky fasismus.. Fuj to jsem se rozcilil.. Tak uz prestante motat hlavu svym blizkym a celemu okoli, prestante vybirat desatky v podobe daru v kostele ( jeee, ja dal min nez tamten.. - vzdyt obirate kazdeho, cely stat lidi - dane to je DPH) zacnete se konecne probouzet z toho blazince ve kterem zinete. Nerikam aby jste sli a skocili na prvni diru od suku co uvidite, ale aby jste se zamysleli nad tim, ZDA-LI JE SPRAVNE, SLABSIM LIDEM VE SMYSLU ROZHODOVANI A OSOBNOSTI BLBNOUT HLAVU A DOSLOVA JE FANATIZOVAT!!!!!! VY jim cestu neukazujete... CESTU SI KAZDY UKAZE SAM A SAM TAKE PO NI VZDY PUJDE. V nahote jsme se narodili a do hrobu si taky nic nevezmeme. Jen vase duse a vase skutky budou posilovat a nebo degradovat vasi dusi! Ne to jesli jste si odmumlali stokrat otcenas.. Tak uz to POCHOPTE!!!!!!

mdo pindourek(pinda) 19.1.2014

komentáře: (32)


pindourek(pinda) 19.1.2014

Zhresila srnka, kdyz si vybrala jednoho ze sta jelenu a nechala ho at....? Ja myslim ze ji je jednoco a jak je kde psano, a proto to je priroda... A priste bude mit mlade zase s jinym? Je to spravne? Nepujdeme ji radsi predcitat co se kde pise???? Fakt ftipny...

amper01 19.1.2014

Zpoplatnit vstup do seznamky a odfiltruje to minimálně 90 procent těch, kteří si jen pohrávají nebo se vysmívají...

zvedavy 19.1.2014

Já jsem rád, že tahle seznamka je nezpoplatněná. Placených seznamek je dost, ať už křesťanských nebo obecných, kde si jde víru dát do požadavků na seznámení. Zneužívat jde cokoli, i ve zpoplatněné seznamce. Ano, nevhodné diskuze, kde diskuze nevedou, to by tam nebylo vůbec možné. Ale na nevhodný příspěvek není nakonec třeba reagovat. Všichni víme, že sem je volný přístup. Proč řešit provokativní příspěvky? Víc mi vadí, když si někdo zakládá profil pětkrát a všech pět profilů si nechá aktivních. Nebo profily, kde je jedinou informací křestní jméno a jinak nic. Profil, který nemá sloužit k vlastní inzerci jde přece deaktivovat a např. diskutovat jde i pomocí něj.

pokus 19.1.2014

Pindourek:Srnky nechej srnkama, nespasené jedince v Kristu Ježíši, nespasenými jedinci, pokrytecké křesťany, pokryteckými křesťany-kteří nejsou vskutku spasenými jedinci v Kristu Ježíši, vskutku spasené jedince v Kristu Ježíši, nechej spasenými a nediktuj jim, co mají dělat!!! Žel v určitých věcech máš pravdu, když zmiňuješ ty inkviziční usurpátory moci a násilniky, kteří zákeřně pod autoritou Bible zotročovali a i v dnešní době zotročují lidi. V jiných věcech ale pravdu nemáš a nemůžeš jim rozumět, protože sám jsi nespasený jedinec /nevím co jsi slyšel o tom, na základě čeho dochází člověk spasení, nejspíše jsi slyšel nějaké katolické bláboly/, který nesložil svou naději v Krista Ježíše obětovaného za něj na kříži a tudíž ti určité věci, o kterých zde mluvíš, přijdou jako bláznovství!! S tím co mluvíš o těch náboženských pokrytcích, kteří zneužili autority Bible k tomu, aby zotročovali nebohé lidi, s tebou do určité míry souhlasím. Ovšem Bible sama o sobě je diametrálně něco odlišeného, od těch náboženských systému, které zde odsuzuješ! Bible je dokonalé Boží Slovo, není nic rovného na světě, tomuto spisku. Je historicky nejvěrohodnější kniha, která kdy byla napsána! Není žádné historické dílo, které by bylo tak detailně podrobováno různé kritice a přesto vždycky obstálo!! Jinak ta strážníhifivěž mě rozesmála:-D

pindourek(pinda) 20.1.2014

Pro Pokus: Prvni rozumny clovek, ktery se neboji reagovat rozumem, psat od srdce a nezasvecenemu konecne trochu priblizit pohled na vec. Zadne Ef5 2, 3 ale opravdu clovek ktery je soudny, ma prehled, dokaze nahlednout do minulosti, Zije pritomnosti a Vidi i do budoucna. Clovek co snese kritiku, hned nehazi kamenem a dokonce najde i pochopeni. Musim rict, ze tve reakce si opravdu vazim a samozrejme s tebou v mnohem musim souhlasit. Cekal jsem hodne kameni, ale neco podobneho, jak jsi odpovedel, jsem opravdu necekal.. Tedy, nez se pustim do opet odvaznych prispevku, budu chvilku sledovat ty stale i ty nove, i s komentari, nez me neco zase pobouri. A tobe preji radost ze zivota a hodne zdaru na tvych cestach...

pindourek(pinda) 20.1.2014

A jenom jeste dodam, ze za tim co jesm napsal, si samozrejme stojim a myslim to tak jak je napsano. Zadne skryte vyznamy! Zadne odstavce! A pokud nekomu prijde ze je to moc, jen do me... Kazdy ma pravo se vyjadrit a zit dle sveho.. ;-P

erik83 20.1.2014

Neměl jsem v plánu reagovat, ale nakonec proc nepřidat na hromádku.. :) Problém dnešní doby je hlavně v to, že se z víry v Boha stal v očích společnosti určitý druh folkloru. Dříve by nikoho nenapadlo váhad nad tím zdali je sex před svatbou přípustný či nikoli. Bohužel vývoj společnosti nebo spíš degradace společnosti dospěl do bodu kdy se začaly popírat veškeré morální hodnoty, které z nás dělají lidi. Jak se říká... odstraníš první přikázání a ostatní se sesypou jako domeček z karet. Člověk už nad sebou necítí autoritu Boha a rázem se mu uvolní morální okovy. Je to jako s dětma, které jsou ponechány doma samotné. Vše co do té doby bylo zakázané je teď tzv. povoleno a bez dozoru. Vždyť hřešit je tak příjemné, že? Nechci nikomu kázat, protože i já mám své máslo na hlavě v káždém směru, ale ať se děje co se děje to první přikázání si vždy budu střežit, protože mi dává šanci zvednout se a začít znova. Té slečně bych doporučil spíš zamyslet se nad prvním přikázáním a pokud bude mít v tomhle jasno, tak zbytek půjde o poznání snadněji. Teď už jen heslovitě pro autora příspěvku...

1. Zpověď je založená na úpřimné lítosti, takže jit tam s myšlenkou, že to udělám zas, však on mi to Bůh odpustí je nesmysl.
2. Pokud někdo tzv. vybleje odkaz na Bibli, tak je to jen dobře. Člověk je tvor, chybující a ovlivnitelný. Odkázáním na Bibli možnost nechtěné chyby minimalizuje.
3. Svobodná vůle je jediná věc do které nezasahuje ani Bůh, takže Bůh má plány, ale je na člověku jak se rozhodne. Omlouvat své chyby božím plánem je tudíž nesmysl.
4. Bůh je všudy přítomný a né ve všem. To co tu popisuješ je panteismus. Jedna z mnoha zcestných filozofii.
5. Bible je psána rukou člověka, ale inspirována Bohem. Pokud existuje Bůh, Bible nemůže být upravena. A on existuje :-P
6. Válka se vždy vede kvůli něčemu. Kdo chce válčit, důvod si najde. Trojská válka se vedla kvůli Heleně, chceš všechny Heleny zavřít do basy? Tohle je záležitost lidská, nikoli víry či církevních předpisů.
7. Co kdo dělá po odchodu z kostela je jen a jen jeho rozhodnutí. Opět to nemá s vírou či církví nic společného.
8. Historie je plná mrtvých, čím to bude? Že by smrtelností člověka? Zřejmě máš na mysli oběti víry. Obětovat se za víru je důkaz hloubky víry, nikoli chyba. Chyba je myslet si, že je dobré aby si každý sám určoval rozdíl mezi dobrem a zlem. Opět postoj zcestné filozofie, tentokrát New Age.
9. Máme zákony a rozum jako projev lidství? Bejvávalo, než-li člověk odvrhnul desatero a nahradil ho miliardou paragrafů, které jsou tak správné až se musí každý měsíc v parlamentu upravovat a doplňovat. S desaterem se údajně nedalo vyběhnout a to vadilo. Rozum má každý svůj, ale jako pevný základ lidství bych to nezmiňoval... zvlášť v dnešní době.
10. Kde je psáno, že sex je zárukou vztahu plného lásky?
11. Zombie? Asi se s tím budu muset smířit.
12. Pokud se chtějí dva vzít v kostele, tak stačí jeden pokřtěný. Je u toho trošku formalit, ale v případě prvního manželství obou není problém.
13. Desátek je středověký druh daně, který byl zrušen už velice dávno. To co se vybírá v kostele jsou milodary.... dobrovolné dary.
14. To obírání státu... jistě myslíš restituce. To je vracení majetků zabavených komunisty, stejné vracení proběhlo i u civilního obyvatelstva a mnohem dříve. Církev přišla na řadu až poslední.
15. Víra - církev - náboženství nabídne cestu a člověk se rozhodne sám. Víra - církev je společenství lidí stejného vyznání a vstup do ní je plně dobrovolný. Chyby dělá člověk nikoli víra - církev. Církev je instituce závislá na lidském faktoru. Církev založil Ježíš Kristus aby sjednotila všechen boží lid. A co se týče historie církve - náboženství.... historii píšou vítězové, tak se podívej kdo ti vládne... církev to není.

P.S. Nemyslím si, že tvůj komentář je moc. Je to standartní postoj dnešní společnosti, který v ničem nevybočuje a názorově zdatně kopíruje většinovou společnost. Ale máš pravdu, že každý má právo se vyjádřit.

Přeji hezký den :-P

erik83 22.1.2014

Pěkný popis historie a struktůry Bible, ale.... Myslím, že účel Bible není ovlivněn tím kdo nebo jak ji napsal. Samozřejmě slepě věřit každému výkladu je nesmysl a člověk je doslova povinen zapojit svůj rozum a úsudek. Tím i dochází k onomu pozitivnímu rozvoji člověka a ať se nám to líbí nebo ne, Bible je to jediné co máme. Pánbůh zaplať :P

erik83 23.1.2014

jestrab: Beru Bibli jako univerzální nástroj pro život. Samozřejmě je mno jiných knih, spisů a dokumentů s podobnou tématikou, ze stejných období jako texty Bible, dokonce jich mnoho pochází z rukou biblických osobností, některé jsem i osobně četl. např. Knihy Henochovi. Je to velice zajímavé čtení a mohu jistě doporučit k rozšíření obzoru, ale pokud beru Bibli jako celek a ja myslím, že bible by měla být brána jako celek, tak pro svůj duchovní rozvoj víc udělat nemohu, myslím tedy četbou. V tom je ta jedinečnost Bible o které jsem psal. Souhlasím s tím, že přeložených textů je dosti málo a v lepším případě člověk narazí na staročestinu... a číst v ní je žážitek :D

erik83 23.1.2014

jestrab: To vše co píšeš dává smysl, ale pouze v případě pokud bereš Bibli jako další řadovou knihu s psaným sdělením. Tady přece vubec nejde o to kdo, kdy a jak napsal tu či onu část Bible. Ke čtení Bible je potřeba použít spíše duchovní procítění. Samozřejmě, že jednotlivé části si nemusí v ničem korespondovat, ale při opakovaném čtení člověk pozná, že zde jde uplně o něco jiného. Taky mi to nedávalo smysl a hromadě věcí jsem nerozuměl a některým nerozumím pořád, ale pak mi to docvaklo, ne ji číst a snažit se mermomocí pochopit jednotlivé části...nýbrž nechat se tím konkrétním textem oslovit. Nesmíš z toho vynechat důležitou součást a tou je Bůh. To on nám dal Bibli skrze lidi, kteří ji psali. Možná byla její tvorba krkolomná, možná ne, nebyl jsem u toho. Jedním jsem si ale jistý. Pokud člověk začne brát Bibli ne jako knihu, ale jako odkaz samotného Boha, vyzní jednotlive texty úplně jinak. Jako příklad uvedu část z prvního listu Timoteovi. Apoštol Pavel posílá dopis Timoteovi... úryvek: Tm 1,3 - 4 Když jsem odcházel do Makedonie, žádal jsem tě, abys dále zůstal v Efezu a nikomu nedovolil učit odchylným naukám a zabývat se bájemi a nekonečnými rodokmeny, které vedou špíše k jalovému hloubání, než-li k účasti víry na Božím žáměru. Po přečtení tohoto textu napadne člověka... Apoštol Pavel chce upozornit svého spolupracovníka aby dohlédl na lidi ve svém okolí. Samozřejmě tomu tak i je, ale pokud mi má tento text něco dát, musím ho, obrazně řečeno, vztáhnou na sebe. Můžu si to třeba vyložit.... Nezahrabej se zbytečně do studia věcí nepodstatných pro tvůj rozvoj ve víře. Jen tě to odvede od důležitých věcí a ztrácíš tím drahocený čas. Nikdo neví jak dlouho tu bude...... Je to jen názorná ukázka a teolog by v tom určitě našel mnohem hlubší záměr. Jde o to brát Bibli jako životního průvodce. A je tady ještě jedna důležita věc. V Bibli se píše, Matouš 13,16 - Blažené vaše oči, že vidí, i vaše uši že slyší. Amen, pravím vám, že mnozí proroci a spravedliví toužili vidět, na co vy hledíte, ale neviděli, a slyšet co vy slyšíte, ale neslyšeli..... Člověk prochází určitým vývojem a některé věci pochopí až je na to připraven.

erik83 24.1.2014

Kněz, teolog, kazatel atd. vždy budou jen pomocnou silou a opravdu ten zásadní díl práce v duchovním rozvoji je na člověku samotném ve spolupráci s Bohem. Po určité době sebe vzdělávání se stejně člověk dostane do bodu, kdy rozumí základním myšlenkám bez pomoci druhých. Tam už začíná to pochopení vztahu Bůh - člověk, člověk - Bůh. Samozřejmě, že vztah k Bohu je zde od samého začátku, bohužel ho nechápeme v úplnosti a proto je zde Bible a z ní odvozené pojednání a myšlenky. Mt 13,16 hovoří právě o tom pochopení. Hleděli na veškerá zjevení a slyšeli odkaz Ježíše Krista a nepochopili. Člověk čte -vidí- nebo slyší a nechápe podstatu víry. Říká se ... člověk je jako nádoba, která se musí naplnit duchem svatým aby chápala tento osobní vztah s Bohem. Naplnění duchem svatým se dá popsat jako nabytí moudrosti a pochopení skrze něj. 1Kor 7:8 Hovoří o zdržení se od hříchu. V tomto případě hříchu smilstva a to jak tělesného, tak i duchovního. Hřích je brán jako určitý jed pro duši člověka. Tím, že vstoupí do manželství a budou věrní se vyhnou možnosti, že zhřeší v tomto směru. Pálení je zde použito jako synonimum pro poškozování duše či vztahu s Bohem. Slova Jana Křtitele jsou ale uplně o něčem jiném. Ten zde hovoří o nadcházejícím druhém příchodu Ježíše Krista, tedy o posledním soudu. Pšenice jsou spravedliví v Kristu Ježíši a plevy zas lidé co nepřijali Ježíše Krista tím padem ani Boha otce. Záměrně nepíšu hříšníci, protože každy člověk je hřísný a přijetím Ježíše za svého pána se automaticky musíš zříci hříchů. Samozřejmě to neznamená že už nikdy nezhřešíš, tam už pak nastupuje vyznání hříchů a úpřimná lítost. Bůh sám hovoří: Nikdo ke mě nepříjde jinak než-li skrze mého syna Ježíše Krista. S farářem si o tom můžeš pohovořit, případně si vyměnit myšlenky. Nemusíš s ním v hodně věcech souhlasit, ale to už je ta krása a pestrost duchovního rozvoje člověka. Slyšel jsem hromady přednášek různých kněží a taky nesouhlasím s každým názorem který od nich zazněl, ale jsou i tací, kteří mě posunuli o kus dál.

pokus 25.1.2014

Pindourek: Dávám zde odkaz, neboť je to delší reakce http://justpaste.it/e7fm.

pokus 25.1.2014

Znovu odkaz tentokrát bez tečky http://justpaste.it/e7fm

erik83 26.1.2014

jestrab: Mt 13:16 by se dal určitě částečně vyložit i to jak to píšeš. Teolog by k tomu 100procentně přidal další hloubku, ale podstata bude pořád stejná. Uvěřit v Krista a pochopit poselství. Tohle se opakuje v Bibli pořád dokola v růžných podobenstvích. Když člověka neťukne jedno, tak snad druhé. Bez toho zbytek nemá smysl, pokud v něj člověk neuvěří, tak ostatní poselství si určitě k srdci nevezme. Poselství které Ježíš přinesl, bylo určeno pro lidi od okamžiku vyslovení až do dne posledního soudu. Člověk je pořád stejný, krade, lže, podvádí atd. stejně jako před 2. tísícíletími s tím rozdílem, že teď k tomu používáme jiné prostředky. Když si přečteš pasáže kde Ježíš uzdravuje a dělá zázraky, tak vždy je tam důležitý faktor a tou je víra člověka. Skrze ní Ježíš uzdravoval. Uvedu příklady: Mt 8:5 Setník přišel za Ježíšem, že má doma ochrnutého sluhu, který hrozně trpí. Ježíš mu řekl, že příjde. Tady byla víra setníka v Ježíše, ale setník měl opravdu velkou víru a řekl, že není hoden aby Ježíš vstoupil pod jeho střechu a řekl, že stačí aby řekl pouze slovo a jeho sluha bude uzdraven. Tohle už je projev obrovské víry nad kterou se podivil i sám Ježíš. Jinak tato pasáž se používá až do dneška během mše svaté ve znění : Řekni pouze slovo a má duše bude uzdravena. Další příklad Mt 9:20 Žena trpící dlouhodobě krvácením Ježíše ani neoslovila, jen se dotkla jeho šatů s vírou, že se uzdraví. To ji i Ježíš potvrdil tím, že ji řekl ....Buď dobré mysli, dcero, tvá víra tě zachránila. Takže vidíš, že není potřeba jeho zhmotnění aby víra v něj uzdravovala. Nemyslím si, že bylo snazší uvěřit když ho viděli. Kdyby to bylo tak snadné, všichni by uvěřili, Ježíš by nezemřel na kříži a byl by ráj na zemi. Co se týká výkladu Mt 3:12 a 1Kor 7:8, tak jsem se to snažil rozepsat aby to dáválo smysl a určitě ten text není z církevní příručky :D Obsah je založen i na jiných pasážích z Bible, které hovoří o stejném tématu. V Bibli na to narazíš hned několikrát. 1Kor 7:8 O pokušení se tam nehovoří, protože pokušení je věc, která přichází skrze ďábla a to neovlivníš sňatkem. Pokušení tě má pouze k hříchu svést. Ted k tomu hříchu a jeho zřeknutí se. Když se zřekněš hříchů, to znamená, že uznáváš svou hříšnost, že jsi pochopil co je hřích a tím pádem to zavrhuješ jako špatnost, to ale neznamená, že se staneš svatým a už nikdy nezřešíš. Člověk je od podstaty hříšný tvor a celý život s tím musí bojovat, ale aby mohl vůbec začít bojovat s hříchem, tak to musí uznat za hřích. Hřích je vždy jen minulý, ten který spáchaš. Nic jako plánovaný hřích není. Dokud to neuděláš, je to pokušení a do poslední chvíle máš šanci se tomu vyhnout. Trošku jiné to je s hříchem myšlenky, tam je to složitější. Slovo MUSÍŠ tam bylo oprávněně. Pokud chce jít dotyčný touhle cestou, je nezbytné to udělat. Pokání je vlastně vnitřní lítost založená na uznání hříchů.... všech spáchaných bez ohledu na mé pocity. Já si nemůžu určovat na základě pocitů co stojí za lítost. Noc strávená s hromadou žen donutí chlapa jen těžko k hrozným pocitům a následnému sebeuznání za viníka. Při nastoupení cesty obrácení človek nic nezaručuje ani neslibuje, protože to je svobodná volba. Člověk chce změnit svůj život a vybral si cestu víry. To že na ní hodněkrát zakopne se bere jako samozřejmost, poněvač se učí. Za neznalost nebo slabost se netrestá. Člověk se poučí, zvedne se a jde dál. A když to nevýjde na poprvé, tak po tísícáte to výjde. Náš pantáta nahoře se na to dívá s úsměvem, pokud jsem úpřimný ve své snaze, určitě mi vše odpustí. :-P Poznámka: Zázraky se dějí každou sekundu, jen si jich nevšimneme.

erik83 28.1.2014

Jsem rád, že to vidíme stejně. I pro mě je tato diskuse přínosem. V otázkách jako je víra, fanatismus určitě nemá místo a člověk by měl oponovat argumenty nikoliv tvrdou palicí a opovrhováním. Už z toho pohledu, že fanatismus je určitým druhem pýchy. Ježíš sám ukázal, že cesta vede skrze pochopení. Byl tam přímo, to je pravda, ale pouze na jednom místě, teď je zde pro všechny a na celém světě.

mimisenka 30.1.2014

wow...asi začnu číst všechna diskuzní témata :) Tvůj pohled na církev a na její minulost a bibli mě nijak nepřekvapuje, jelikož jsem se už setkala s hodně lidmi jako jsi ty. Mám takový pocit, že by sis měl promluvit se znovuzrozeným křesťanem o čem vlastně víra je, protože jsi tady útočil na církev a ne na křesťany jako takové, ale dá se to pochopit. hodně nevěřících je takových než se jim otevřou oči. I já jsem taková byla. Neútočila jsem sice veřejně, ale určitě jsem si něco takového myslela. Nevím jak je to s tím příběhem o té slečně, co nevěděla jestli se vyspat nebo nevyspat s partnerem, ale jelikož sem asi dala dotaz, tak asi chtěla znát názor lidí a i já se přikláním na stranu lidí co jsou až pro manželský sex. Je docela vtipné, když nás tady obviňuješ z fanatismu a z necitlivostí a přitom nenásilně tvrdíš, že jsme to nejhorší na světě (parafrázuji a omlouvám se). Co se týče odpustků a dalších věcí jako je zpověď ne všichni křesťani jsou katolící..Myslím, že příště než se do někoho tak ostře pustíš, by sis měl něco nastudovat. Ale jinak přeji krásný den :)

erik83 2.2.2014

Desátky jsou středověký druh daně, který se už nepoužívá. To co se vybírá v kostele jsou buď milodary nebo dobročinné sbírky. Protože katolická církev není osvobozená od daně z příjmu, tak ji normálně platí. Něco jiného je, když se vybírá na dobročinnost, tam se to musí prokázat a daň se neplatí. Kdyby se v kostele nevybrala ani koruna i tak má každá farnost dostatek peněz na provoz, takže se opravdu jedná o dary. Církev se musí držet platných zákonů dané země a proto se tohle může stát od státu trošku lišit.

vojtech 4.2.2014

Protože Jan Pave II. řekl : Na každou otázku dáte odpověď ...
tak si dovolím reagovat na text shora - od pisatele Pindourek, že právě ta naše VNITŘNÍ SVOBODA je tou hlavní a jedinou
potřebou v životě. Žádná demokracie taková či jiná, ale právě a jen SVOBODA !! Abychom byli svobodní, nikoli poddaní.
Vojtěch, NARTEX@email.cz0

zvedavy 5.2.2014

Dovolil bych si poopravit. Dary pro církev zdaněné nejsou, církev není výdělečná firma, aby se danil zisk. Naopak, kdo daruje církvi a nechá si dar potvrdit, tak si může odečíst až do výše desetiny hrubého příjmu, před zaplacením daně i pojistného. Církvi jde teda platit desátky, z hlediska čistého platu i více a tento dar znamená, že dotyčný má o toto snížený daňový základ. Takže ne zdanění, ale naopak daňové zvýhodnění. Takto jde darovat nějaké charitativní organizaci, snad i sportovnímu klubu a nebo nějaké nadaci. Tohle jde snadno vyhledat na internetu. Pro daňové zvýhodnění musí mít dar výši mimimálně tisíce korun za rok, maximálně desátku z hrubé či dřív superhrubé mzdy. Řada církví bere peníze na provoz od státu, dokud tu není vrácení církevního majetku. Financování je pak jednak z příspěvku a jednak z darů od lidí. Někde i tak je těch peněz málo, ne každý dává desátek, někdo dává třeba procento, tři procenta atd. Až bude církvím restituován majetek, tak ty příspěvky od státu pochopitelně skončí. Pokud církev vlastní nějakou firmu, zemědělský majetek a toto produkuje zisk (např. statek, pivovar, vinohrady a výroba vína, lesy, rekreační zařízení atd.), tak toto zdanění podléhá, jak kdyby to vlastnil kdokoli jiný.

erik83 6.2.2014

No vida, člověk se pořád učí. Dík za poopravení. :-)

vojtech 27.3.2014

Všem Vám, kteří ctíte Přikázání a jste nuceni přežívat z minimálních mezd a platů v ČR >mizivých!,
rád zašlu pozvání k Soudu ve věci krádeží a zneužití pravomoci kauzy NEČAS-NAGYOVÁ.
Protože nejen tito dva - kradli jak straky na Úřadu vlády ČR. I je čeká Soud Nejvyššího.
(nejsem členem Jehovovy církve, ale katolik)
Váš Vojta
NARTEX@email.cz

petrj 18.10.2014

pindourek(pinda) Srnku si vybírá srnec, ne opačně. Jelen je úplně jiný živočišný druh a laně si samozřejmě vybírá taktéž samec :o)))

plamineknadejenevyhasina 19.10.2014

Desátky jsou aktuální i dnes. Mluví se o nich hlavně ve významu financí (což už samo o sobě je dost provokativní téma, že :) ) Ano, plat si vyděláme, platí dělník je hoden své mzdy. O vykořisťování ze stran zaměstnavatelůteď tu referovat nebudu...Myslím, si, že Bible ukazuje, že věc desátků plaí i dnes, ale Bohu jde hlavně o náš postoj, proč desátky dáváme...Můj plat taky není zrovna nějak extra vysoký, ale díky Boží milosti mám odbré zkušenosti, že i přes to, že situace leckdy nevypadá dobře hned první z platu oddělím desátek dle biblického principu a ješě se mi nidky nestalo, i když situace vypadala poměrně zoufale, že bych nevyšla...Bůh když vidí dobrý postoj srdce a víru člověka, tak požehná. Myslím si že je to fér dávat deátek, páš vlastně vše co máme je Boha...a desátek jednak financuje Boží dílo a jednak nás učí pokoře a uvědomění si, že vlastně vše co máme je darem od Boha a učí nás to nemít přehnanou lásku k penězům atd...Jinak co třeba takový desátek z našeho času? hm :) když vezmeme, že den má 24 hodin , co kdybychom měli věnovat ,,desátek´´ z tohoto času jen Bohu? Modlitbám, Písmu, naslouchání Pánu...? :) To by byl asi brzy oheň na střeše, že? :) Páč leckdy jsme zavalení prací a různými povinnostmi běžného života, ale i leckdy zbytečným lelkováním a můžeme si všimnout, že čím víc chceme opravdu si vyhradit čas například na čtení Písma, tak to se najednou objeví věcí co je ještě třeba zařídit atd, že ? Znáte to taky? :)

Uložit