Hledá se tvůj typ aneb muž či žena podle Božího srdce....

jsem už tady pár měsíců a zjištuji,že je nás tu opravdu hodně opuštěných,zraněných a zklamaných co doufají v lásku.Já patřím mezi vás:-)
Co je pro vás ve vztahu nejdůležitější?Většina z nás by asi odpověděla důvěra,láska,věrnost...To jsou odpovědi notoricky známé.(Určitě by toho bylo mnohem víc).Jen se ptám,pokud hodnotíme podle prvního pohledu na fotku nebo podle toho,že dotyčný je rozvedený/á nebo,že má děti,jak můžeme zjistit jaký ten člověk je?Něco vám řeknu,nevím jestli jste si toho někdo všiml,ale přemýšlíme a soudíme velice podobně jako nevěřící lidé. I když je pravda,že znám i takové,kteří jsou daleko milosrdnější ve svých soudech než mi křestané.Daleko vděčnější a spokojenější a proto jsou i štastní...
Nehledáš jen sen?Nereálnou představu?
Asi všichni známe příběh o králi Davidovy.O tom jak ho Saul vybral,ne podle vzhledu,ale podle jeho srdce. Zamysleme se,Saul by Davida nikdy nevybral,nebyl urostlí,svalnatý a ještě k tomu ryšaví...Není tohle pohled nás žen?A co vy muži jak by měla vypadat vaše žena?.Modlím se za nás všechny,aby jsme byli schopni se na lidi kolem nás dívat Božím pohledem:-)Protože jinak tu skejsneme dalších několik let a budeme rozesílat zprávy tipu:Nejsi můj typ,at ti Bůh požehná v hledání partnera,partnerky.Řeknu vám,Bůh se tak snaží nám pomoct,od naší samoty,jen mi to nevidíme..Jarca

mdo jarca 6.8.2013

komentáře: (10)


jarca 30.8.2013

ahoj,tenhle příspěvek jsem napsala,protože jsem byla zvědavá na vaší reakci.Domnívala jsem se,že je to téma,které rozpoutá debatu.Zřejmě jsou tady důležitější témata k diskuzi.Jen vám chci říct,že po napsání tohoto příspěvku,se mi ozval muž ,který ho zřejmě ani nečetl,který je vzhledem podobný Králi Davidovi až na tu ryšavost.,dokonce má i ovečky.Najednou jsem stála před otázkou tak co dáš na první dojem?Nebo budeš ochotna ho více poznat?Zkrátka mně usvědčilo moje vlastní slovo.Zdá se,že jsem se správně rozhodla...Přeju vám,at se také správně rozhodujete,né podle toho co vidí oči,ale podle toho jaký ten muž či žena skutečně je.At vám Bůh požehná!.Jarca Vynechávala jsem znaky.

oneanother 30.8.2013

Hele Jarco nejak sem si toho ani nevšim. A na tvou otázku samozrejmě, že ty klasické vlastnosti co jsi jmenovalo jsou důležité. Já bych šel ale dál. Podle měla být moje budoucí partnerka podle měřítek bible. Proto by jí měla perfektně znát, ale hlavně se podle ní řídit. Ale jelikož já nejsem zrovna příklad ctnosti měla by mě pomoci v tom, abych rostl ve víře a ctnosti s vysokými mravními ideály. Pokud jde o to, že je tady spousta zoufalejch lidí. No nevím možná sem taky podle někoho zoufalec, když sem tady a tak všeobecně. Ale já teda rozhodně nejsem zoufalej z toho že nemám přítelkyni. Samozřejmě, že je lepší žít ve fungujícím manželství, ale lepší žít sám, než špatně ve dvouch...

amper01 17.9.2013

Má představa o partnerce je hlavně taková, aby měla rozvinutý osobní vztah s Ježíšem a dokázali jsme dosáhnout duchovní jednoty. Na druhém místě je pak podobné poslání. Prtže jestli má od Boha poslání třeba misionářky, zatímco já třeba nějakou stacionární práci, pak je to dost blbý, a vzájemně bychom se brzdili v práci pro Pána. Tebou vyjmenované vlastnosti jsou takové, které by dívka už mít mohla, nebo o ně měla usilovat, což je plně Biblické a platí i pro muže - je to totiž ovoce ducha. A co fotka slečny s malým dítětem v ruce? Obvykle svědčí buď o nepraktikující věřící, nebo čerstvě uvěřivší, což by třeba pro mě byla duchovní brzda, proto ano - takové přeskakuji...

jarca 17.10.2013

Jestřáb-moc jsem nepochopila o čem mluvíš?Rozhodně hledám dobrého muže a otce svých dětí.Jarca

anetka 17.10.2013

Mě se třeba stává, že lidi, do kterých bych to podle fotky neřekla jsou nakonec skvělí.. Nějak nepochopím jak to někdo může podle fotky rozhodnout, aniž by toho člověka slyšel promluvit.. Určitě je na prvním místě vztah s Bohem a to další podle mě může přijít časem. V okolí mám poslední dobou větší množství párů, co si ze začátku neseděli a přišlo to až mnohem později. Paradoxně jsou spolu fakt šťastní.

kofola4 15.7.2021

Marti, upozorňuju tě, že jsi napsala do diskuze, kde jsou poslední příspěvky v roce 2013. To není moc dobrý nápad. K nahrátí fotky - tak fotku zkopíruj z karty do tabletu nebo to zkus na PC, jestli máš možnost.

Uložit