partner vs. víra

Myslíte si, že je důležité mít partnera stejného vyznání?

mdo nika5 21.2.2013

komentáře: (12)


rebeka 23.2.2013

Záleží, co myslíš tím stejným vyznáním? Myslím, že pro pár je dobré, aby chodili do stejné církve. Samozřejmě, že to není nezbytné, ale jsou zásadní věci, které mohou být časem problém.

klipo 18.3.2013

Ano, plně souhlasím s Rebelkou.
Chodit do stejné církve je pro budoucí vztah dost důležité. Třeba i z pohledu nějaké případné služby, vztahů s lidmi, i akce které se v církvi mohou pořádat. Je taky skvělé, když si mohu vychutnat bohoslužbu spolu s člověkem, kterého miluji.
Je určitě dobré mít jednotu v otázkách víry, protože partnerský život sám o sobě může být dost složitý a pokud se mají ještě dohadovat o tom, že ten věří tomu a ten tomu... Boží slovo nám o tom říká, že >dům, rozdělený proti sobě, padne....
Pokud máme alespoň základní věci víry společné, je pak o něco snadnější najít spolu v jednotě víry i řešení ostatních problémů. Ta jednota se samozřejmě ale nemusí týkat nějakých drobných niancí, které jsou pak věcí dalšího společného poznávání Boha.

lejla63 13.5.2013

Myslím, že je to hodně důležité, hlavně co se týče později ve výchově dětí a celkově partnerského vztahu být vyučován stejnou církevní autoritou.Předejde se pak velkým obtížím, když jeden z partnerů má jiný směr vyznání nebo vyučování...Je důležité se shodnout jak v Božím slově tak na modlitbách...

anetka 9.6.2013

Myslím, že je hodně důležité vidět tyto věci stejně, nebo alespoň podobně. Pak je tady otázka stejného sboru a i to si myslím, že je důležité, chodit do sboru spolu a ne každý sám, někam jinam. Ale vzhledem k tomu, že např. tady není prakticky možné najít někoho z vašeho sboru, je to zajímavé téma, co pak dál?

georgepha 21.6.2013

Nemusi byt pokud je tolerance ve vsem a spolecna disciplina i navstevy ve sborech toho druheho. Vsichni jsou Bozi deti akorad ten evropan a onen z USA ci asie ci afriky...

georgepha 21.6.2013

viz Krestanske mezinarodni spolecenstvi...ja treba jsem evropan kde zname katoliky a evangeliky a trochu pravoslavne a jsou zde i jine..pokud je laska o moc odrikavani a pririkavani veci jako u vlaku s vagony a respekt i ucta a tokerance pak to jde musi se oba hodne modlit po svem a mit silu vzdyt zaklad stvoreni je pro vsechny stejny pokud nejde o evangelika ci katolika s islamem ale i o tomto vim hodne a troufnul bych si. Protoze pravy islam je o necem uplne jinem pokud neberu v potaz ze tam neni jednota mezi kmeny a leckdy to ridi blazni z tech starych ortodoksnich muslimu zastavajicich zabijeni krestanu ale cast musimu nejde touto cestou nemel bych strach pak je to vec krusady

georgepha 21.6.2013

Hrozne se mi libi az na detajly film Kralovstvi nebezke a pak opak i paradox ve filmu Kralovstvi ja nejsem fanda do filmu ale je to zaklad pro neznabohy aby pochopili svedsky oc jde treba i v islamu. Zavani to starym zakonem potom. Ja jsem ted sam a pokud moje rozlisovaci schopnost rekne ano ta ci ona stoji za to pak proc ne....ja jsem dobry clovek muze byt i ten druhy...

tinatina 17.8.2013

Ahoj niko,

myslím, že to není vůbec nutné, ale měli by být podobně duchovně vyspělí a podobně smýšlet, zkrátka si po té duchovní stránce rozumět, min. teda ti duchovní partneři, že? :-)

amper01 17.9.2013

PRO GEOGRAPHA - berete to jen z povrchní, fyzické stránky. Zapomínáte ale, že Efezským 6:12  Nevedeme svůj boj proti lidským nepřátelům, ale proti mocnostem, silám a všemu, co ovládá tento věk tmy. Jestliže si Vy jako zástupce Boha vezmete třeba Islámku, zástupkyni satana, co z toho může vzejít dobrého? Copak lze uzavřít smír s ďáblem? Nezlobte se na mě, ale ať jste viděl nebo slyšel cokoli, pořád jste nepochopil... Má-li svazek vydržet, je NUTNÉ, aby měli oba stejného pána a aby byli schopni dosáhnout duchovní jednoty... Hlouběji to tady raději rozebírat nebudu.

single 12.1.2014

NENÍ!!! Tolerance hraje za vše.....

amper01 12.1.2014

SINGLE: Váš názor... dokud nezačnete žít s Bohem a nezažijete sílu duchovního protivenství. Vy dva budete chtít, ale ono to prostě nepůjde. Rozepisovat nebudu. Stejně neuvěříte dokud nezažijete, nepocítíte nebo neuvidíte...

zvedavy 12.1.2014

Já si taky myslím, že muslimové slouží démonům, jak říká někde apoštol. Jenže na kázání jsem onehdy slyšel, že muslimové, aspoň někteří se snaží žít, aby se Bohu líbili a snaží se o morálku, jen nemají to poznání Ježíše. A myšlenka, že by muslim sloužil ďáblovi, to bylo v kázání odmítnuté.

Uložit