Požaduje Bůh svěcení Neděle nebo Soboty?

Chtěl bych se zeptat, jak je to se svěcením Soboty a Neděle. Před nedávnem jsem si koupil Bibli 21. století a začal jí číst a studovat. Vím, že téměř všechny církve světí Neděli, ale v Bibli se nemůžu dočíst o Neděli. Je mi známo, že se Neděle světí, protože vstal Ježíš Kristus, ale v Bibli nikde není uvedeno: >Svěťte první den v týdnu jelikož jsem byl vzkříšn>. Všude se píše o Sobotě...

Jak toto vnímáte?

Díky

mdo franklin 19.1.2013

komentáře: (3)


amper01 17.9.2013

Ptáš se proto, že ten den opravdu světit chceš, nebo jen pro pořádek? Jen pro pořádek - to raději neřeš. Chceš-li světit, pak svět klidně i středu. Protože Bůh kouká na srdce, nikoli na formu...

galilean 20.6.2016

amper01: Takze v desatore Boh sobotu uvadza len preto, aby sme to neriesili? Precitaj si v Biblii vsetko, kde sa riesi sobota a mozno zistis, ze Boh sobotu riesi. Ale ak nechces prist do konfliktu co hovori Boh a co ludska tradicia, tak to potom naozaj neries a ostan v sladkej nevedomosti. Inak tato tema nie je o skutkarceni, ale o poslusnosti z lasky a loajalite k Bohu. Viac treba posluchat Boha nez cloveka. Nedela bola vzdy dnom uctievania slnka, ktoru zaviedol satan ako alternativu vo svojich pohanskych nabozenstvach a zial v 4. storoci sa zacala praktikovat aj medzi krestanmi, z pociatku v Ryme, za cisara Konstantina.

stepb 20.6.2016

galilean..desatero začíná slyš Izraeli !!!!.....starý zákon platil pro izraelity nový pro pohany v novém zákoně Ježíš neřeší jestli to bude sobota nebo středa, stejně jako neřeší své zobrazení, ale naopak rozšiřuje záběr desatera, např u smilstva........ke starému zákonu patří i obřízka, takže bys jí měl taky dodržovat, pak můžeš kritizovat křesťany že slaví den vzkříšení

Uložit