Odpuštění

Zkusme se zamyslet, nadhazuji téma: žil jsem příšerným způsobem života, opravdu dost divoce. Od 18 do 35 let byl můj život kontinuální pařba. Promiskuita, střídání holek, bordely, podvody, nemanželské dítě, opravdu šílené chování, rozvod, nasekal jsem kolem sebe strašně moc nešťastných osudů. Nyní nepiju, a snažím se najít tu správnou cestu. Každý den se snažím najít odpuštění u svých blízkých, chovám se slušně, snažím se uvěřit že jednou snad dojdu klidu duše, myslíte si že člověk má šanci? Máte někdo podobnou zkušenost ve svém okolí? díky

mdo komplikator:) 6.11.2012

komentáře: (5)


tabitha 11.12.2012

Máš šanci.Odpustit musíš ale nejvíc ty sám sobě, věř mi, že bez toho klidu nedojdeš.není to jednoduché, bývá to na etapy..Hlavně si uvědom že pokud ti odpustí Bůh,to ostatní není třeba hned, ale časem to přijde.Lidi si uvědomí, že jsi se změnil, pak ti můžou odpustit.

tinatina 16.8.2013

Souhlasím s Tabithou, nejdůležitější je, aby sis odpustil Ty sám, bohužel taky nejtěžší. Snad se Ti to od sepsání Tvého příspěvku daří.

UVOZOVKY...snažím se uvěřit že jednou snad dojdu klidu duše, myslíte si že člověk má šanci?UVOZOVKY

Jak jinak bys mohl nalézt ten klid, než když půjdeš po té >správné> cestě? A o tu se snažíš, seč můžeš. Přijmi, co bylo, je to Tvojí součástí, Tvojí zkušeností, zřejmě na to v životě ještě narazíš, budeš s tím konfrontován, chceš-li, poneseš následky. Smiř se s tím, je to v pořádku. Postav se k nim čelem, jak se říká.

Vše dobré :-)

amper01 17.9.2013

Člověk MÁ šanci. Je spousta lidí, jejich osudy Ježíš kompletně proměnil. Nikoli církev nebo nějaké tradice... Sám Ježíš! Protože to není jen nějaká soška někde na kříži v kostele. On vstal z mrtvých a nyní jako živá duchovní bytost nabízí osobní přístup každému člověku. Zahoď za hlavu všelijaké naučené modlitby a fráze a rozmlouvej s ním sám za sebe, vlastními slovy. Řekni mu jak Ti je, co tě tíží a popros Ho, aby Tě toho zbavil. Že je Ti to opravdu líto a že potřebuješ, aby přišel do Tvého života. Pokud to bude vycházet ze srdce, čekej, že odezva příjde...

brno79 14.2.2014

jeden z velmi známých svatých , nevím jestli františek za assisi nebo nekdo jiný, fakt nevím, do svých 35 (plus minus, fakt nevim) let jen chlastal a žil velmi marnivým životem, až pak u něj došlo k obrácení
hříchy činils spíše v nevědomosti, což není tak hrozné jako vědomé hříchy
naopak tím, že sis prošel hříchy, můžeš v dalším životě zúročit, protože budeš vědět, jak se cítí lidé, kteří upadli do hříchu
není snad psáno, že bohu je milejší ovce, co se ztratila, zatoulala a pak se navrátila domů, než ovce, která se neztratila vůbec?

Uložit