Ne každý, kdo mi říká >Pane, Pane>... ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích.

„Ne každý, kdo mi říká `Pane, Pane´, vejde do království nebeského; ale ten, kdo činí vůli mého Otce v nebesích.

Mnozí mi řeknou v onen den: `Pane, Pane, což jsme ve tvém jménu neprorokovali a ve tvém jménu nevymítali zlé duchy a ve tvém jménu neučinili mnoho mocných činů?´

A tehdy já prohlásím: `Nikdy jsem vás neznal; jděte ode mne, kdo se dopouštíte nepravosti.“ (Matouš 7, 21-23)

Proč se vlastně Ježíš zlobí na ty, kdož konají dobré skutky jako prorokování v jeho jméno a vymítání zlých duchů atd. Když si přemýšlím nad tím, co je napsáno náhoře, tak je jasné, že Ježíšovi se nelíbí, že lidé dělají takové dobré skutky v jeho jménu, a nikoliv ve Jménu Jeho, ale proč?! Nejsou snad jedno jak už sám řekl?
Úpřímně, takové věci v Bibli mi někdy dělají brouka v hlavě, je Ježíš náš Bůh či jenom syn Boží?
Přátelé, chtěl bych poslechnout Vae názory. A úpřímně, to je hlavní důvod proč jsem tady. Děkuji. Abood

mdo abood 22.9.2012

komentáře: (3)


axvaran1 31.10.2012

pan Jezis neni buh,ale bozi syn,ktery sd za nas obetoval.Vysvetlil bych ti to asi takhle.Tvuj otec je CLOVEK.Ty jsi take CLOVEK,a pritom ty nejsi tvuj otec.Tak samo to je i s Jezisem.V desatero je,ze budes milovat jedineho boha.Kdyby byl Jezis sam velkym bohem,tak proc by se pak modlil,k otci?Na dalsim miste je psano.Proste v mem jmenu,a muj otec vam to da.nebo.nikdo neprichazi k otci nez skrze mne.Nevim,jestli jsi me pochopil,ale to nevadi,protoze verim,ze buh najde cestu,jak ti to vse objasnit.Chtel bych se omluvit predem tem,kteri se mnou nesouhlasi.

simansky 7.5.2013

Protože oni vůli Boží nečiní, jsou pokrytci.

anetka 14.7.2013

Myslím, že se to vztahuje třeba na falešné proroky.. Uvedu příklad z nedávné zkušenosti, který mi vyvolal právě tyhle verše.. Byla jsem na akci, kde se mluvilo boží slovo a nakonec došlo i na vyhánění démonů.. Kousek ode mě sebou lidi mlátili o zem a křičeli, po chvíli vstávali osvobození.. Byla jsem z toho v úžasu, protože v ČR to není zase tak běžné a nikdy jsem nic takového neviděla na vlastní oči. Další den jsem šla nadšeně na pokračování této akce, kde naprosto stejný muž co před tím osvobozoval mraky lidí, hlásal evangelium prosperity a žehnal lidem podle toho kolik zaplatili >obětovali Bohu> Když už zaznívaly hlášky typu: >Nesmíte se spokojit s průměrným autem, když můžete mít cadillac>, tak jsem odešla pryč a doma si s rodinou kladla otázku jak může Bůh jednat skrze někoho, kdo to bere takhle.. Myslím, že tohle slovo je odpověď: Mnozí mi řeknou v onen den: `Pane, Pane, což jsme ve tvém jménu neprorokovali a ve tvém jménu nevymítali zlé duchy a ve tvém jménu neučinili mnoho mocných činů?´ A tehdy já prohlásím: `Nikdy jsem vás neznal; jděte ode mne, kdo se dopouštíte nepravosti.“

Uložit