Znesvecujici ohavnost a socha šelmy před OSN. Co máme čekat až to uvidíme? Víte? A prý ochránce míru.


Zprávy
Zahraničí
USA
Před ředitelstvím OSN v USA se objevila socha šelmy. Lidé ji spojují s koncem světa
Téma: USA Filip Kalčák 18. prosince 2021 14:27
Socha šelmy před budovou OSN v New Yorku budí konroverze.
Socha šelmy před budovou OSN v New Yorku budí konroverze.
Zdroj: OSN
Na prostranství před ředitelstvím OSN v New Yorku se v listopadu objevila socha bájné šelmy, která má být symbolem ochránce míru. Lidé na sociálních sítích ji ale začali kritizovat. Někteří ji považují za zbytečně násilnou, druzí v ní vidí předzvěst blížící se apokalypsy. Podle třetí skupiny lidí pak socha vychází z aztécké kultury a není na ní nic zvláštního.


Jeden z účtů OSN na Twitteru publikoval fotografii stvoření složeného z několika různých živočichů. Jde o sochu, která byla instalovaná před ředitelství OSN v New Yorku na Manhattanu. „Je to strážce mezinárodního míru a bezpečnosti,“ uvedla mezinárodní organizace.


Skulpturu Spojeným státům darovalo Mexiko. Vytvořili ji umělci Jacobo a Maria Angelesovi. Vzhled bytosti ale způsobil poprask na sociálních sítích. Někteří začali kritizovat, že socha vypadá příliš agresivně, a neměla by se proto spojovat s atributem míru na tak symbolickém místě.

Jiní začali vzezření bytosti spojovat s náboženským kontextem. Vzhled sochy podle některých koresponduje s popisem zlé šelmy, o které se píše v bibli a která má být podle věřících předzvěstí konce světa. „Ta šelma, kterou jsem viděl, byla jako levhart, její nohy jako tlapy medvěda a její tlama jako tlama lví. A drak jí dal svou sílu i trůn i velikou moc,“ píše se v nejvíce „lajkovaném“ komentáři pod příspěvkem OSN. Uživatel v tomto případě citoval biblickou knihu Zjevení.

Uživatelé konspirují také nad jménem umělce, který sochu vytvořil. Jméno Jacob Angeles se podle nich dá přeložit jako „anděl, který nahrazuje“ či „klamavý anděl“.


Poslední skupina diskutérů na sítích pak uklidňuje, že nejde o žádnou konspiraci. Umělec z Mexika podle nich využil motivy jaguára a orla, které jsou typické pro aztéckou kulturu, a tedy i pro Mexiko. Orlí a jaguáří válečníci byli totiž páteří aztécké armády.

K tématu

USA

Koko 9.4.2022

komentáře: (1)

Koko 9.4.2022

Ahojky. Pan Vám moc žehnej a ještě víc😁 a ochraňuj i Tebe, jsi Jeho dítě, Jeho princ, princezna vyvolená a On Te moooc miluje a ochraňuje.❤️ Dobrou noc a hodně Jeho lásky agappe práve a dokonale přeji a pokoj Boží 🌞☀️ převyšující každé očekávání.🌈🌟❤️🧡💛💚💙💜

Uložit