CITÁTY, MOUDRA a reakce na ně, přidejte se 😀🔥 hořte dál🌞 praví🤴 pravý KRÁL😁, ne levý 🧞

Moudra dnů

oliv
Moudrost dne
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.
Jan Werich

Koko
A co když se jen postí, Oliv, anebo cestuje vlakem nebo musí do práce na týden:))) Co je potom? Werich to trochu nedomyslel. Nedopsal ❤️😇😘

mdo koko 26.3.2022

komentáře: (39)


oliv 26.3.2022

Andrejko to se budeš muset zeptat na nebesích jednou pana Wericha jak to myslel.....nejspíš to cílí na ňoumu co si ničeho co má neužívá tak bych to viděla já:-)

oliv 26.3.2022

Když to vezmeš kolem a kolem....nejsou víno,hrozny a žena Boží dar?A kdo si neužívá Božích darů pohrdá jimy a to není rozhodně dobré:-)))

koko 27.3.2022

Aha. Už jsem zase sama, s takovým sem si asi začala, ale odpouštím mu plane marné sliby, kterým sem naivně uvěřila, zkončil, že je teď měsíc v práci v Praze, a že sem chtěla přijet i tam;) viz v modlitbě:)) Děkuji že mám Tvé přátelství ještě;:)) Měj nádherný překrásný den v Boží náruči a lásce celý i každý další tolik požehnaný, zlo si do srdce žádné nepripoustejme, ať se nás ani nedotkne. Amen.❤️ Děkuji 😅😁

oliv 27.3.2022

Tak to je mi líto Andrejko...taky jsem se ted do toho dala a řeknu ti to je material,že mi přechází oči údivem,že tohle je možné:-(

josef79 27.3.2022

Božím darem je i lůno markízy Plessis-Bellière! To řekl básník špína..
Užívejte si holky, pak už to třeba nepůjde. Jak je válka hrozná, názorně ukazuje dobře i aktuální film Black Crab! Na to se mrkněte:)
Komentáře k tomuto filmu jsou mimo mísu, protože je to pro lidi těžce stravitelné.

koko 27.3.2022

Děkuji a máš na to odkaz? Pan Vám dvema moooc žehnej 🦀

oliv 27.3.2022

Nekecej Pepo ty znáš mou oblíbenou Angeliku...to teda koukám mile jsi mě potěšil:-))

josef79 28.3.2022

Do vyhledávače napíšeš název filmu a za to torrent. Pokud neznáš torenty, tak to pohledej na uložto.
https://www.csfd.cz/film/1133209-cerny-krab/prehled/

josef79 28.3.2022

Nejlépe to vystihl jeden z komentářů, že jde o syrový pohled do blízké budoucnosti..

oliv 28.3.2022

Já teda Sybilo být nechci až to přijde teprve pak se z toho budu radovat:-)

josef79 28.3.2022

Nic si z toho nedělej a pro tebe mám doporučení zhlédnout tento film Backpackers (2022)
https://www.imdb.com/title/tt14404596/
Horší to bude ho stáhnout, protože nikde to není k mání. Oslov někoho kdo ti s tím pomůže. Já tu nebudu šířit nelegální linky.
Je to fakt pecka romantická!!!

oliv 28.3.2022

Dík ten chlap vypadá skvěle stál by za hřích:-)

koko 29.3.2022

Za hřích nestojí NIKDO a nic. Fakt ne:))

koko 29.3.2022

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne... Znáte ještě nějaký vhodný přísloví?

josef79 29.3.2022

Tak dlouho se chodí s dívkou za ruku až se nakonec jezdí s kočárkem:-)))

koko 29.3.2022

LEPŠÍ VRABEC V HRSTI, NEŽ HOLUB NA STŘEŠE.

Lépe na střeše za komínem jako hulub s Duchem svatým v čistém srdci, než se svarlivym, tvrdohlavým a v nepodstatných věcech, neústupným člověkem v domě.

Neustálé vyčítání je jak kapání na mozek nebo jak to řekl Šalamoun:))

Lépe ze vztahu odejít hned na začátku, když by jeden chtěl v tom v čem Bůh ne, druhého neustále řídit a ovládat a neustoupil by a když už, byl by smutný a chtěl to vést radši ke konci pro ztrátu svobody. Ale svoboda je láska, tak co už. Bůh dá víc.

Lépe opustit toho s kým jste se slovy a vším možným svázali a rozvázat se pokud jeho slovo a sliby byly všechny jen marne a jak pára nad hrncem.

Bůh miluje věrnost. Takže kdo dřív přijde, ten dřív mele.:))

Na kráse vnější nezáleží, jen na té vnitřní. Nedívej se očima tělesnými, ale duchovníma. A hledej v lidech moudrost.

Vaz si, že Tě Bůh chrání i Tve srdce před všemi nechtěnými návštěvami a dokud. Zatím:)) Děkuji, že tu zatím není také invaze všech nepřátel a modli se proti každé u kohokoliv. Amen.

Ať chrání dál Bůh naše spasení a jen On sám s námi a chtenymi v našem srdci přebývá. Shalom. Pokoj Vám i dnes, i ty dobrou zprávu a co z Boha je v Tobě, nes. ❤️🌹☀️🔥 A opět se rozhoř, před Bohem se pokoř. Jako správný oř, doorej, co si začal a nezvorej.🌞💝😅🐴🐎

koko 29.3.2022

To bylo dobrý, Josifku a všiml sis, že tu byl před chvílí přihlášený Dominicek se džbánem v ruce na fotce a jak se směje:)) Aby se mu taky neutrhlo:)

oliv 29.3.2022

To je divný když se chodí s dívkou jen za ruku kde vezme ten kočárek?:-))

oliv 29.3.2022

taky jedno moudro se mě pobavilo dám k dobru...DRBEJ MĚ NA BŘÍŠKU,VÍSKEJ MOU HEBKOU SRST,hraj si s mými tlapkami,a uslyšíš mé spokojené vrnění.Pak tě chytím do drápků a pořádně tě kousnu........TAK TOMU ŘÍKÁ LÁSKA JAKO HROM:-)

koko 29.3.2022

To mi připomnělo jednu píseň, kde asi muk zpívá líbej mě, atd.. tak to se mi stalo, a že to byl jen převlečený někdo za křesťana, protože ti nemají tolik hrozně moc lhát, totiž neměli by vůbec, tak mě kousnul a pořádně to bolí 😁💔 naštěstí mě chrání před zombíky Pán Ježíš i moje spasení. Ďábel se marně snaží mě zničit skrze kohokoliv. Ten silnější a nekonečněkrát lepší je ve mně:))), Jemu za to chvála a dík. Za vše. 💘💝❤️

josef79 29.3.2022

No počkat líbat a drbat to je přece veliký rozdíl! Pokud tě někdo jenom líbá, je to jenom líbačka, ale pokud tě někdo rovnou drbe (a ještě k tomu na břišku), jo tak to potom jo, to je jiný kafe..
kočárek, kočárků je všude dost, ale děcka nejsou..hihih

oliv 30.3.2022

Když tě někdo drbe tak je to PEPO drbačka?Ovšem tohle se týká čtyřnohého kocourka:-)
Jo děcek českých děcek valem ubývá...to je holt život v západní blahobytný společnosti....lidi se ženou za karierou majetkem a 8...10 dětí jim dnes nic neříka v rodině si je pořídit...raději si pořídí páry psa:-)

koko 30.3.2022

A kočičku, že miláčku:)😹

oliv 30.3.2022

Miláčku,ale já nejsem v páru jinak bys samo měla miminko to je přece nad slunce jasné....jakože je každé jitro krásné...značí nový den nové šance....nový sen:-))

koko 30.3.2022

Pěkné, hezké, nádherné. Pokračují v citátech psaných nám dnes i jinam:
Co jste jednomu z maličkých... to mně jste udělali..
KDO PO Tobě kamenem, Ty po něm chlebem..
NENÍ VŠECHNO ZLATEM, CO SE TRPÍ...
NEKOUSEJ RUKU, KTERÁ TĚ KRMÍ..
ZA DOBROTU NA ŽEBROTU..
POZDĚ BYCHA HONITI..

koko 30.3.2022

Po bitvě, každý generál..

koko 31.3.2022

Hlavně že jste v Pánu, i když ne s jiným v páru. Století páry pominulo.. Dobrých lidi do páru, už mnoho vyhynulo. Je to nejspíš už ohrožený druh.. proto kdo našel přítele, přítelkyni, vaz si ji, ale ke stromu svemu neprivaz, nech ji, ho volně dýchat....

koko 1.4.2022

Sejde z očí, sejde z mysli..

bilekde 1.4.2022

Co oko 🤪🙈a Koko nevidí, to ❤️ nebolí.

oliv 1.4.2022

Láska prý je jako nebe otevřené do korán a tak hleim na ten zázrak dál a dál....😻😉😻😉💐

oliv 2.4.2022

Láska prý je jako sklípek,
kde vysedávám sám,
a kde z kamenného džbánku
mladé víno nalévám,
proč mám se trápit žízní,
to je láska příteli,
a jestli né,
tak jsme se zmýlili.
Láska prý je jako okno
otevřené dokořán
a tak láká mě ten výhled,
jako by byl zakázán,
ač vím, že trpím závratí,
to je lásky manifest,
a jestli né, tak musel jsem se splést.
A nejsi sám kdo tolikrát
se v lásce pomýlil,
a jaký to má smysl
a jaký to má cíl,
když někdo říká nádherná
tak já mu uvěřím
a když jí říká nevěrná
tak neví, co já vím.
Láska prý je jako moře
když se v bouři utiší,
každý z nás je vážně přesvědčen,
že on to vyřeší,
pak se nová bouře přižene,
to je láska příteli,
a jestli né - tak jsme se zmýlili.
Když někdo říká nádherná
tak já mu uvěřím
a když jí říká nevěrná
tak neví, co já vím.
Láska prý je jako moře
když se v bouři utiší,
každý z nás je vážně přesvědčen,
že on to vyřeší,
pak se nová bouře přižene,
to je láska příteli,
a jestli né - tak jsme se zmýlili.

bilekde 2.4.2022

Železo se brousí železem a přítel přítelem. Přísloví 27
I když se nám Boží výchova zda někdy tvrdá, je od přítele nejlepšího, na kterého můžeš být hrdá:)

koko 2.4.2022

Díky písni od Oliv, ze sklípku vinného nalévám ze džbánku vína nového i starého, doufám že ne jak ze srdce už za tu dobu, co jsem tu sama kamenného, však ještě mám Vás, tak krásné počteníčko v proroctvích:)))

josef79 2.4.2022

Taky jsem viděl kdysi, jak brousil přítel svou přítelkyni a musím říct, že to bylo až vskutku inspirativní:)

danka_usata 2.4.2022

Jozef, jsi ty vůbec křesťan?🤔

oliv 3.4.2022

Pepa je především chlap a pak teprve křesťan:-)

josef79 3.4.2022

hihih aaách

sipkovaruzenka 3.4.2022

😉👍😉

koko 12.4.2022

Přes překážky ke hvězdám. Když Bůh je s námi, kdo je proti nám?❤️ Shalom. Pokoj a radost v Lásce Boží, převyšující vše a všechny menší o moc lásky, vám všem. Amen.🌈Šalom slalom:)

josef79 12.4.2022

V dnešním světě compjůtrů ju tru tru tru tru pravdu má jenom bouchačkáá, pravdu má jenom bouchačka aá v dnešním světě compjůtrů...

Uložit