Dušičky

Zbigniew Czendlik
2. listopad 2019 ·
>SPĚCHEJME MILOVAT LIDI, PROTOŽE RYCHLE ODCHÁZEJÍ>. To jsou moje oblíbená slova od polského básníka Jana Twardowského. A když jsem nad tou větou přemýšlel, přišel jsem ke krásnému poznání. Že když jednou budeme na konci, budeme bilancovat, tak nás nebude mrzet to, co jsme udělali špatného, pokud jsme dokázali říct: omlouvám se, sorry, nechtěl jsem, odpusť. Ale to, co nás bude mrzet je to, že jsme mohli milovat a nemilovali, mohli pomáhat a nepomáhali, mohli odpustit a neodpustili. Tak ať nám příležitost pomáhat, milovat, odpustit, nikdy neuteče...
Přeji všem pokojný dušičkový čas 🕯!!!

mdo oliv 4.11.2021

komentáře: (15)


oliv 4.11.2021

Už dávno jsem si všimla,že jsi zastánce potratů u tebe Mirdo nic překvapivého....:-(

milly7 4.11.2021

Tady ale lékaři nechali umřít mladou ženu, Olgo...

danka_usata 4.11.2021

Humanismus a křesťanství jsou v rozporu, blik cvak? Osobně si myslím, že když je plod mrtvý, tak vynětí nevadí. V tom jsou již extrémní.

karel2017 4.11.2021

Samozřejmě - dalo se čekat od neznabohů, že zde budou šířit dezinformace. Ano, jedna žena zemřela. Ne, není to chyba lékařů. Nemohli vědět, že se to s jistotou stane. Samozřejmě ale takových případů bude více a smrt patří do tohoto světa. Ale vy prostě nikdy nebudete objektivně přistupovat k faktům, a proto jsem tu já, abych vás poučil. V ČR je ročně potraceno cca 14 tis. dětí. A teď, ještě než zapřete vědu, věda je na mé straně, na straně reality, protože to není tělo matky - jak někteří hlupáci říkají - a jsou to hlupáci a neměli bychom mít respekt k takové hlouposti, a za druhé, má to vlastní dna. Jaký je to tedy život? Lidský. To znamená, že jde o 14 tisíc lidských životů, jenž mohly mít pokračování a nemají kvůli - ve většině případů, sobeckým motivům jejich vrahů - matek - ty nejsou oběti, ale viníci a v civilizovanějších dobách by za to nesly patřičný trest. Toto ale nikdo neřeší, bezbožníci řeší jednu matku a používají jí jako zbraň a argument pro své nemorální názory.

karel2017 4.11.2021

A pokud byl plod mrtev, samozřejmě jej mohli vyjmout…

karel2017 4.11.2021

A co vůbec mildo a mirdo tady děláte nějaké morální soud, když nikdo z vás pořádně ani v Boha nevěří. Mirek je materialista a smrt je co - přece nutný instrument evoluce. Tak asi nebyla dost silná, no. A co jako. Je mrtvá? A co jako… Kde bereš morální standard, nevěříš-li v Boha? My jsme tu od toho, abychom vám říkali co je morální a co ne. Ne pohané, ne ztracení lidé, ale křesťané, co mají Boží zákon.

karel2017 4.11.2021

Beru zpět, nevěděl jsem, že šlo o mrtvý plod. To je pak zase prostě problém katolické morálky, která má takovéhle stupidity. Mrtvý plod je mrtvý a není problém ho vyndat. Nejde pak o potrat.

danka_usata 4.11.2021

Jinak v pl je povolen potrat pokud ohrožuje život matky nebo pokud je těhotná v důsledku znásilnění. Zrušil se ten důvod, kdy je dítě postižené... tak třeba nic nenaznačovalo, že by se mělo něco pokazit a pak se nepodařilo ženu zachránit. Nevím.

danka_usata 4.11.2021

https://mamadu-pl.cdn.ampproject.org/v/s/mamadu.pl/amp/150499,aborcja-w-polsce-po-publikacji-wyroku-tk-aktualny-stan-prawny-2021?amp_js_v=a6&_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16360568228786&_ct=1636056845507&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&_tf=Z%C2%A0webu%20%251%24s&share=https%3A%2F%2Fmamadu.pl%2F150499%2Caborcja-w-polsce-po-publikacji-wyroku-tk-aktualny-stan-prawny-2021

oliv 4.11.2021

Milly.... Lékaři čekali na odumření plodu. Plod odumřel, pacientka zemřela. Septický šok...lékaři by plod vyjmuli až po odumření....čekali,že to matka zvládne žel umřela i s plodem :-(

oliv 4.11.2021

Ano pokud byl plod mrtvý měl by se odtranit,ale v článku jasně vidím,že čekali lékaři až plod odumře...netušili že to matka nezvládne po umrtí plodu by ho jistě vyndali...co jiného tělo matky by plod mrtvy plod samo vyloučilo...jenže byla asi slabá a nezvládla to.

oliv 5.11.2021

Tam jde o to že plod ještě mrtvý nebyl a čekalo se až zemře vyjmout ho dřív,než to dítě zemře.... by právě byl ten potrat....matka byla slabá a nezvládla to...podle mě odstranit mrtvý plod by lékařům problém nečinilo a jak říkám mrtvý plod by matka samovolně potratila tělo by ho vyloučilo,ale asi nebyla dost silná aby to zvládla...je to politováníhodné :-(

danka_usata 5.11.2021

nene, ten zákon umožnuje vyjmout dítě, když je matka v ohrožení života...asi to měli podchycené, pak se to zvrtlo

oliv 5.11.2021

Jasně pokud je matka ohrožena na životě mají lékaři možnost určitě zasáhnout,ale tady se to jaksi zvrtlo :-(nebyla dost silná ta žena aby to přečkala....v dávných dobách běžně rodičky umírali při porodu...dnes se jich díky medicíně hodně zachrání,ale ani medicína není všemocná :-(

Uložit