Jakými způsoby komunikujete s Bohem?

Příklad: máte problém se zdravím, ať tělesný či duchovní, za který jste se ať Vy či jiní za Vás modlili a nic nepomohlo. Neznáte příčinu toho problému, takže vlastně ani nevíte za co se konkrétně modlit.....Potřebujete odpověď přímo od Boha skrze Ducha svatého. Zajímají mne Vaše praktické zkušenosti komunikace s Bohem. Jakým způsobem se ptáte, obdržíte odpověď a ověříte si - že ta odpověď je skutečně od Boha a né od zlého?

R71 11.7.2017

komentáře: (15)

Ejmi 14.7.2017

Pokud nemáme hluboké duchovní poznání, je dobré mít vedle sebe někoho ( přátelé, sestry, bratry ), kteří nám rádi pomohou. Vysvětlí nám čemu nerozumíme, modlí se za nás. Pak jde o to, zda jsou to lidi opravdu od Boha. Nemohu tady psát odkaz na určité církve. Ale v dobrých církvích takové lidi jsou.

jestrab 15.7.2017

Lepší než hledat příčinu zdravotního problému je se smířit s tím, že je to úděl. Kdyby vše bylo bez problémů, nepotřebovali bychom víru.

vesmirek 15.7.2017

Řekl bych, že člověk má jen jediný způsob komunikace s Bohem a to osobní myšlením na něj ;-) není žádná adresa, kam byste mohli napsat a schránka, kde obdržet odpověď, A všeho moc škodí, proto, když se příliš moc modlíte, může to mít přesně opačný efekt, nemyslíte? Jo a na některé věci je i náš pán krátký, je jen síla člověka se s tímto faktem jednoduše smířit a přijmout jej. Mám zkušenost s rakovinou v rodině takže vím, o čem píšu.

Isabell 15.7.2017

Před několika lety jsem měla nehodu, srazily se dvě tramvaje a lékaři mi zprvu řekli, že dostanu výstuž. Měla jsem zlomenou horní čelist, ale pak mi lékař na další kontrole zdělil, že nebude potřeba. Zpraví se to samo. Myslím si, že pomohla modlitba lidí z farnosti a jsem jim za to vděčná. Pokud není modlitba vyslyšena tak se asi modlíme nějak špatně anebo musíme být více trpěliví. Trpím Vitiligem a tak se modlím, věřím že bude vyslyšena.

jestrab 15.7.2017

Isabell říká, že když se modlíš tak uzdravení je odpověď. Ale co když se nemodlíš a uzdravíš se taky? Já tomu říkám milost. Proto jsem nedokázal přímo odpovědět na tvoji otázku.

Isabell 15.7.2017

Jestrab na jakou otázku?

Petra77 15.7.2017

Modlitba není nikdy na škodu,ale vždy ku prospěchu.Jen Bůh ví kterou modlitbu vyslyší a co je pro nás dobré....To co je pro nás dobré se vždy nemusí shodovat s našimi přáními....

nikkk 16.7.2017

Myslím, že jestrab na to kápnul - uzdravení je opravdu v první řadě milost. Sice za uzdravení se máme modlit, jsme k tomu vybízeni, ale výsledek je VŽDYCKY jen a jen na Bohu samotném. Pokud si myslíme, že nám Bůh něco dluží, když nás zrovna neuzdraví, tak už je tu něco špatně. To se pozvolna přesouváme do pozizce umanutých dětí. Jeho smýšlení je zcela jiné, než naše a my v podstatě většinou ničemu nerozumíme. Můj osobní přístup je asi v tomto smyslu: Pane, Ty víš, že mě to a to trápí, že bych si přál, abys mě toho zbavil, uzdravil mě. Avšak ne má, ale Tvá vůle se staň. Pro úplnost ještě řeknu, že vyslyšeno bylo zhruba kolem dvou třetin konkrétních modliteb.

Petra77 17.7.2017

Nevyzpytatelné jsou cesty Boží.....

jestrab 18.7.2017

Isabell, to jsem psal pro R71. On se ptá proč? A já říkám, že ta otázka je zbytečná. Prostě to tak je a nenadělá s tím nic. Je to stejně tak zbytečná otázka jako ptát se co bylo dřív, slepice nebo vejce? To se stejně nikdy nedovíme.

jestrab 18.7.2017

Tohle mě napadlo nedávno: Bůh dává slunci vycházet na dobré lidi i na zlé a posílá déšť na spravedlivé i nespravedlivé (Mt 5:45). Milost i nemilost, všichni jsme na tom stejně. Tím že se budeš modlit méně nebo více ho stejně nepřiměješ, aby to bylo jinak. Kdyby to tak bylo například s počasím, že kvůli tvojí zbožnosti by mělo začít pršet nebo snažit nebo nepršet vůbec nebo nesněžit, pak by se dopouštěla nespravedlnost na jiné lidi. Z tohoto důvodu nemůžeme pochopit jeho záměry. Anebo taky jak napsala Petra77.

vesmirek 24.7.2017

Petra77 svatá pravda, Bůh nemusí vyslyšet všechny modlitby, i on si vybírá. Nikk a jeho prazvláštní statistiky pro úplnost nebudu komentovat /netuším, že kterýho prstu si tuto hloupost tento chytrolín vycucal/, hraje si na všeználka. Jak to může vědět? Promiňte, ale ví prd čili velký kulový. Filozof Zarathustra pravil: ´Vím, že nic nevím.´ a měl pravdu.

nikkk 24.7.2017

vezíre, ty kluku ušmudlaná, a oni tě ještě nezavřeli do nějakého ústavu? To se fakt divím...

vesmirek 24.7.2017

No, tomu se říká správná reakce na vymyšlenou a ničím nepodloženou pseudostatistiku... jsi UBOHÝ buran.

zalman 8.8.2017

trochu nevím zda komunikace s Bohem má být jen prosba o uzdravení a to, když mi umře někdo blízký, tak není přeci chyba vedení ani to, že by nemělo cenu se modlit a že nás Bůh neposlouchá. Představte si, že by nikdo neumíral a lidé by se museli trápit bolestí, protože nemohou zemřít, planeta by byla přelidněná atd. Smrt k životu patří a spíš se modleme za klidný a bezbolestný odchod nebo při nemocích ať to nebolí. Bůh sice umí zázraky, ale nějak stvořil svět ke kterému patří zrození i smrt. Jinak modlitbou se nic nezkazí a není to o tom jaká volíme slova, zda se umíme modlit není to žádná zkouška do indexu. Bůh nám vidí do srdcích i beze slov a naslouchá nám. Jen třeba si neplést slova naslouchá a poslouchá :D v tom je trochu rozdíl.

Uložit