Youtubeři

Co říkáte na tento nový nastupující mediální fenomen? Mladou generaci populární lidé produkující videa na webu hodně ovlivňují a to jak pozitivně, tak bohužel i negativně. Jak kteří. Každopádně tento fenomen si zaslouží pozornost.

LukasN10 19.2.2016

komentáře: (3)

potap 17.3.2016

Za mého mládí jsem sledoval televizi. Dnes vidím lidi kolem sebe buď sledovat jeden seriál za druhým, nebo výjimečně někoho sledovat jiná videa pak. Výhodou je, že člověk si takhle vytváří svůj vlastní TV program, který jde zrychlit, zkrátit, kdykoliv přerušit apod. Nevýhodou, že žere čas stejně jak televize, dále na stránkách typu youtube jsou reklamy na další videa, stream.cz je pouští rovnou. A o to horší může být se odlepit. Nemyslím si, že by to byl fenomén. Videa na youtube jsme celé hodiny sledovali už v roce 2006, a právě z této doby se dost částí videí používala později na různé memy a celkově se více vryla do paměti, ačkoliv by je nikdo nedokázal jmenovat. Dnes youtubeři mají za sebou profesionální produkci, která je často jen reklamou na produkty sponzorů, díky nimž mohou tak hezky vydělávat. V přepočtu na jednoho uživatele lidé sledují méně, ale zas je více uživatelů internetu. A především v letech pod 12 let, včetně třeba i 5 letých dětí s tabletem, se zvyšuje náramně sledovanost videí atp. S tím souvisí třeba i aktuální nemožnost přeskočit na youtube reklamu, aby z toho bylo více peněz. A můžeme pokračovat dál. Neřekl bych celkově mladou generaci, když znám lidi přes 50 trávící na youtube celé hodiny, ale ne většinou u youtuberů, ale jiné produkce. Ale i tak je to nebezpečné pro děti spíše ti youtubeři se svými ne-nápadnými reklamami. Ale tak studií jsou určitě stovky, já žádnou nečetl.

jestrab 17.4.2016

Televizi nesleduji - skoro. Mám své dny, kdy si dopřeju odpočinek u televize. Potřebuju sq quote nadlábnout /qoute pořádným filmem. Nejraději mám scifi. Včera běžel film Gamer který byl o tom jak jistá firma přišla na nápad ovládat lidi - trestance - za účelem hraní her. Akorád se takto mrhalo lidským životem. Myšlenka ale byla zajimavá - do mozku ti vpravili buňky které měli schopnost se sami reprodukovat a kopírovat buňky které jsou v mozkiu. Jenže ty nové buďky dokázali vysílat signál a byly asi trochu jako počítač. Takže daný člověk pak působil jako počítač připojený k síti. Bylo to fakt zajimavé na přemýšlení o tom kam se může lidstvo časem posunout. Na to jak by mohla být nebezpečná nanotechnologie apod. Pokud někdo dokáže vyvinout počítačové/polovodičové technologie např. na bázi uhlíku, místo křemíku, a zmenšit je na úroveň buněk, které pak budou schopny se propojit s buněčným organismem a spolupracovat, bude to představovat nový druh hrozby i na úrovni mikrobiologické a virové. Představte si samoreprodukci takovýchto počítačových buněk schopných ovládnout člověka. To není jen scifi, ale reálná možnost. Vědci už nyní dokážou na poli biologie a propojovat neurony s roboty. Je to sice jen v mini provedení, ale pokrok jde nezadržitelně kupředu. Jde jen rád, že se toho nedožiju protože to bude trvat minimálně 100-200 let než to vědci dotáhnou do konce.

teofilix 12.7.2016

Podle mě je to stejné jako selfie a skvěle o tom mluví psycholog Svoboda. Bohužel dnešní generace lidí je stále více a více zahleděná do sebe proto se musí všude fotit a vyfotí se takže památka není pomalu ani vidět samotní se ani na tu památku nepodívají, když už jsou na místě, ale hlavně se tam vyfotit a co nejrychleji to sdílet. Podobně je to s youtubery. Zase je to jen o potřebě lidí se zviditelnit hlavně ať mě sleduje co nejvíce lidí ať mám co nejvíce like a pak mi mé ego roste a já si připadám in, cool a všemi milovaný atd. Je mi z toho dost smutno, ale asi je to směr kterým se svět půjde i nadále.

Uložit