Modlitba

Bráškové a sestřičky, podělte se o splněné modlitby, kdy jste upřímně a s pokorou v minulosti prosili Pána a dnes můžete říct, že Vaši prosbu vyslyšel.

simpansky 16.3.2015

komentáře: (18)

jestrab 23.3.2015

Dobré téma. Napadá mě milion modliteb, které nebyly vyslyšeny, ty vyslyšené, nic mě nenapadá, snad jedna. Náhoda.

faghira 25.3.2015

jestrab - Bůh slyší jen spravedlivého člověka, hříšníka neslyší. A modlitba víry zachrání nemocného a Pán ho pozdvihne; a jestliže se dopustil hříchů, bude mu odpuštěno. Vyznávejte hříchy jeden druhému a modlete se jeden za druhého, abyste byli uzdraveni. Mnoho zmůže účinná modlitba spravedlivého. Jakub 5:15-16

jestrab 11.6.2015

faghira: Klasická výmluva. Jenže spravedlivý je ten kdo uvěřil v Ježíše a přijal odpuštění hříchů. Nejsi tu od toho abys mě soudila. Je to velice trapné. navíc podle bible věřící mají chápat Boha jako Otce, který miluje své děti a dává jim dobré dary. Taky kdo tluče, tomu bude otevřeno. Jinak by také bylo dobré si vyjasnit kdo je to hříšník. Podle toho jak to chápu já je to člověk, který buď v Boha nevěří nebo se dopouští některých závažných hříchů dle toho jak je to napsáno v desateru. Avšak vírou je věřící očištěn od hříchů, takže ho nemůžeš nazývat hříšníkem, ale dítětem Božím. Pakliže tedy něco nefunguje je třeba se hlouběji zamyslet nad tím proč nefunguje. Taky vidíš že sem nikdo nic nepíše. Proč asi?

faghira 11.6.2015

jestrab - Za prvé nějak nerozumím, v čem nebo kde je ta výmluva. Za druhé jsem tady nepsala nic o soudu. To opravdu přísluší jen Bohu, On bude soudit nanejvýš spravedlivě. Máš Boží slovo opravdu pěkně nastudováno. Ale ptám se, plníš i ve skutečnosti to, co tady píšeš??

dan78 11.6.2015

Faghiro, jestli Bůh neslyší hříšníky, tak jsme všichni v pr....! :-D Jsem dnes už unavený, abych hledal citát, ale není psáno, že z hříšníků, kteří se k Bohu obracejí a volají ho, má Bůh největší radost? (Lk 15, 4-7 - nakonec to zas tak nebolelo)

tona 13.6.2015

Aha takže Ježíš přišel, aby spasil hříšníky, ale vůbec je neslyší?? Dává Ti to smysl? A Dan 78 má pravdu, jestli neslyší hříšníky, tak jsme všichni nahraný. Neznám nikoho, kdo by byl bez hříchu...

faghira 15.6.2015

Neměla jsem jistě na mysli, když zlomený a nešťastný hříšník volá ke Kristu, volá po spasení. Až budu mít více času, tak to ještě více rozepíšu.

jestrab 18.6.2015

faghira: byla to od tebe dost ubohá reakce. Není spravedlivého ani jednoho, všichni zhřešili. Spáse můžeš dojít jedině skrze víru.

jestrab 18.6.2015

Citaci na misionáře Pavla z Římanům 3:10-11 si asi poznala: Není spravedlivého, není ani jednoho.
Není, kdo by rozuměl, není, kdo by hledal Boha. A ten to zase citoval ze Starého Zákona. Nastudováno to nemám. Bibli mám v hlavě. Co si nepamatuji stačí dohledat na netu.

faghira 20.6.2015

Tak jsem změnila názor, do této diskuse už nic nepřispěju.

amper01 20.6.2015

JESTRAB: Bibli mít v hlavě je rozhodně velká výhoda. Přesto houby platné, pokud není i v srdci. Asi tak jako mít hromady peněz v bance, přesto žádné v peněžence... -třeba z důvodu neznalosti PINu účtu - to je fuk-

jestrab 22.6.2015

amper01: Do srdce člověka vidí jen Bůh. Mezi myslí a srdcem je dost ouzká souvislost. faghira RE PM: nic není automaticky

jestrab 22.6.2015

Abraham uvěřil Bohu a bylo mu to připočteno za spravedlnost. Teď mi je jasné, že jakmile bych k tomu napsal něco dalšího tak zas budu obviněn z toho že to mám jen suše nastudované. Přesto to sem ale napíšu: Hezké na tom je že se nemusel o nic snažit, jen uvěřil Bohu. Rozum - poznání a pochopení , srdce - víra. Jedno bez druhého nemůže existovat.

vesmirek 22.6.2015

Dobrý člověk vynáší z dobrého pokladu svého srdce to dobré, zlý člověk vynáší ze zlého pokladu zlé. Říkám vám ale, že z každého prázdného slova, které lidé řeknou, budou skládat účty v soudný den. Neboť podle svých vlastních slov budeš ospravedlněn a podle svých vlastních slov odsouzen. Matouš 12:35-37

jestrab 10.7.2015

Žádný člověk není jen dobrý nebo jen zlý. Kdyby byl dobrý byl by jako Bůh, kdyby byl jen zlý, byl by to ďábel. Matouš 19:16-17  A hle, přišel k němu jeden muž a řekl mu: Dobrý mistře, co dobrého mám udělat, abych měl věčný život? On mu však řekl: Proč mě nazýváš dobrým? Nikdo není dobrý, jen jediný - Bůh. Chceš-li ale vstoupit do života, dodržuj přikázání.... Obzvláště zajímavá je ta poslední věta.

Alina 15.6.2016

Aké šťastie že sa naša viera nezakladá na pocitoch alebo na tom či sme dobrí alebo zlí. Chvála Bohu že on je verný.On predsa vie skôr ako sa začneme modliť čo potrebujeme.
A vie aj to čo je pre nás dobré aj keď ho v modlitbe prosíme a zdá sa nám že nás nevypočuje.On vie všetko.
Ale ak s dôverou v jeho Božie milosrdenstvo prosíme /Božie milosrdenstvo je väčšie ako naše hriechy/ a ak je to v súlade s Jeho Božou vôľou určite nám to dá.
Pán Ježiš učí v Biblii. Ak Budete Nebeského otca prosiť v mojom mene dá vám to. Prosiť máme s vierou ( A sám Pán hovorí viera je uveriť v toho koho nebeský otec poslal.).
Ak sa nám aj zdá že nám to nebeský Otec nechce dať alebo nás nevypočuje . On predsa vie či by to bolo dobé alebo nie, My hoci o to prosíme , nedokážeme to takto posúdiť ako Boh.A on nám predsa zle nechce . On je dobrý a verný.
V biblii je veľa odvolaní na modlitbu.Ale je potrebná viera.a dôvera k Bohu,tz .Boh urobí nemožné pre možné ak mu uveríme ale uveríme aj v to že nám chce iba dobre.
Na všetko je potrebná Božia milosť- Ak máme slabú dôveru prosme a Pán nám ju v svojej milosti dá. Pane dôverujem pomôž mojej nedôvere,Pane verím.
Aj svätí prosili v dôvere.A napokon je podstatné chváliť Pána za všetko čo nám dava aj za to čo nám v tom čase keď ho prosíme nedal.Pre neho nie je tento čas ako pre nás na zemi. On je nemenný a stále ten istý. Pre neho je 1000 rokov ako deň včerajší. Boh môže vsúpiť do každej jednej situácie pre nás aj včerajšej alebo z pred pár rokov a môže to čo sa udialo stalo napraviť. Napr my nevieme príčinu prečo sa to vtedy stalo tak ako sa stalo Boh ano. Ak ho prosíme o urovnanie alebo uzdraveniev tej situácii ktorá bola pred pár rokmi . On to urobí.Napr zlé vzťahy -neodpustenie...A pre nás sa potom oveľa ľahšie tá situácia rieši a nám sa uľaví. Ale bez Boha sami nespravíme nič.Lebo V ňom žijeme hýbeme sa a sme.Tak je písané v Biblii.
Niekedy sa môže aj to stať že mu budeme vďační za to že nám to nedal.Príklad :Nedostanem Letenku. Budem nahnevaný lebo mojou vôľou bolo byť tam ... Ale napr lietadlo sa pokazí alebo zrúti. A napokon som šťastný že som tam nebol. A vďačím za to Bohu? uvedomujem si prečo tak Pán koná. Nevieme ale Boh to vie.Pánovo slovo je pravdivé uzdravuje. A na začiatok veď Pán Ježiš je počaté slovo.A 10 prikázaní Pán Ježiš nezrušil ale naplnil.

simpansky 18.8.2016

Koukám, že jste to téma úplně zazdili. :-) Příšte položím otázku víc polopatě, ale nevím jestli to ještě víc půjde. ;-)

abby 18.8.2016

simpansky:Můžu říct, že jsem zažíla mnoho vyslyšených modliteb, uzdravení své tzv. lusknutím prstu, uzdravení skrze mne, chvíli, kdy Bůh seslal na pole anděla v lidské podobě, který mě dovedl přesně tam, kam jsem potřebovala (ale to je na delší povídání), záchranu zahrady před škůdci, ale také např. to, že mi vzal něco, co jsem sama nedokázala odevzdat, ale prosila Ho, aby pokud nesouhlasí, jednal za mě. Zjistila jsem během času, že mnohem častěji vyslýchá prosby mého srdce, než to, co vyřknu nahlas, že posílá lidi nebo Slovo ve chvíli, kdy to nutně potřebuji. Jen škoda, že si to nepíšu, bylo by to povzbuzení i pro mě samotnou, zopakovat si, jak mě vedl. Také jsem se naučila a stále učím, že si mám dávat pozor na jazyk, když se modlím, protože Bůh to bere vážně. A to, jak potom vyslýchá naše modlitby, se nám nemusí příliš líbit.

Uložit