Proč spousta věřících nemá TV,ale internet ano?

Zajímal by mne váš názor milé sestry a bratři. Když se tak dívám, že velká spousta Vás nemá a nekouká na TV, ale má internet. Proč tomu tak máte? Jsem jen děsně zvědavá ženská a televizi mám a sleduji ji .. proč ne, že ? :)))

Magnolie 29.9.2014

komentáře: (37)

arundar 29.9.2014

V televizi musíš jíst, co ti naservírují, a kdy Ti to naservírují. Na internetu si můžeš uvařit sama :D. S vírou to nemá nic společného...

Magnolie 29.9.2014

Vidis a pritom ma TV nescetny vyber programu na to piprepinan jaky chci :-))) ale to uz malinko rejpu... Apropo.. i kdyz s virou nema nic spolecneho, proc tedy toliko vericich TV nema? A setkala jsem se dnes s nazorem, ze preci tazana osoba zije presne podle Bible a pri me zmince, ze to ma drobatko tezsi s nekterymi zakladnimi vecmi potrebnymi k zivitu ( napr .. elektrina, internet atd) tak mi bylo odpovezeno, ze TV nema, ale o netu v Bibli nic psane neni.. proto i muj dnesni provokativni nazev diskuze..

tona 29.9.2014

V TV máš sice nesčetný výběr programů, ale jsi limitována časem ve kterém pořad dávají. To na netu se můžeš koukat kdy chceš ty. A stručně řečeno TV je akorát žrout času. A pokud by jsi měla námitku, že v ní dávají i zajímavé pořady, tak pokud se o něco zajímám najdu si dokumenty a další informace na netu.

kristian 29.9.2014

Televize je žrout času, jsou tam i hezké filmy, jenže když se něco vidí po dvacáté, už to nebaví. A ty novější filmy, ne tolik okoukané, ty mi stačí vidět jednou a víckrát už zpravidla nemusím. Fixní časy programů taky nejsou dobré, tv člověk pak přizpůsobí denní režim. Internet je dobrý, třeba jde se bavit přes Skype zadarmo, telefon je jinak drahý, podobně emaily jsou výborná věc. Na internetu je spousta výborných věcí, různá kázání, texty Bible i v cizíc řečech, zkrátka je to spousta. Ovšem aspoň desetkrát tolik je na internetu nejhoršího odpadu, nejen porno, je toho daleko víc. A pak věci, ne tak zlé, ale žrouti času. Různá zpravodajství atd. Internet dokáže být horší než televize, pokud jde o zabíjení času. Bez televize lze být, bez internetu se člověk připraví o řadu zdrojů. Ale je ještě těžší internet zvládat.

amper01 30.9.2014

Moment - kdo říká, že kdo má internet, že mu automaticky nahrazuje TV? Mnozí jen zajdou na mejl, najdou co potřebujou do práce/školy a zase jdou... Ale když už má někdo net na filmy, pak je rozhodně výhodou, že si může zvolit žánr a čas a má to bez reklamních pauz. U TV jsou časy, kdy nehraje opravdu nic dle vkusu a následně čas, kdy se požadované programy překrývají. A také nesnáším ukončení návštěvy slovy: za chvíli nám začíná ordinace, tak už musíme jít... A u TV znám hodně lidí, co jsou natolik znuděni, že už stále jen přepínají... A za sebe vidím rozdíl mezi TV a netem v tom, že TV je čistě pasivní. Na netu si člověk může vybrat - třeba tím, že píšu toto jsem aktivní!

arundar 30.9.2014

Magnolie: v televizi máš kolik programů - dvacet, padesát? Možnosti internetu jsou mnohem větší, proto je televize na ústupu. Navíc se tam dají ignorovat/přeskakovat reklamy a člověk si pak může udělat >čůrpauzu>, když skutečně potřebuje, a ne když mu to velí sledovaná televize... To jsou praktické důvody, ne náboženské.---------- Boží plán pro náš život jistě nezahrnuje, abychom celé dny trávili o očima přilepenýma na blikající bedýnce - a je mu nejspíš jedno, jestli je to televize, nebo zařízení s přístupem na internet... Zřejmě ale také nutně nepožaduje, abychom žili v jeskyni, živili se vlastnoručně uloveným mamutem a ve volném čase sešívali kožišiny jehlou z kosti... Využíváme-li k životu auta a kartáčky na zuby, byť se o nich v Bibli nic nepíše, máme nejspíš stejným způsobem využívat i další výdobytky moderní civilizace. Toť křesťanské hledisko...

Magnolie 1.10.2014

arundar.. noo super, konečně to tu někdo napíše pěkně od plic, díky ..:) Je mi jasné, že vás spousta mladých na telku moc koukat nebudete.. ale my starší generace to máme přeci jenom jinak .. ale to je ok ..:) Ale jsem ráda, že jsi napsal cos napsal, protože se pak necítím jak trdlo, které něco nedodržuje co ostatní považuje pomalu za svátost.. a pak je mi vytýkáno, že já rozhodně věřícím člověkem nejsem ..:)))

jestrab 1.10.2014

Každý by měl mít TV. Jsou v ní zajímavé pořady, které slouží pro blaho lidstva. Nemít TV to je jako nemít noviny nebo rádio. Nemyslím tím, že by si člověk měl kupovat rádio proto aby poslouchal hudbu a TV aby sledoval telenovely a sportovní utkání, ale aby si ji pořídil proto, aby alespoň občas mohl zůstat v obraze. Zapnout si TV třeba na 10-15 minut, aby si získal přehled o dění ve světě přece není hřích. A můžeš se vymlouvat na to, že si to přečteš na netu, ale na netu strávíš více času než u té TV. TV mě teda slouží aspoň k tomu, abych se dozvěděl že se něco děje o čem bych si měl na netu přečíst víc. No a pokud fakt nemáš TV, tak by sis měl najet na http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ a tam najdeš vše nejdůležitější. Zprávy si můžeš přehrát, což je ideální třeba pro mě, když mi něco unikne tak si to pustím znova. Dokumenty tam ale nejsou, na ty potřebuješ TV. Oproti knize to má výhodu tu, že vidíš záběry přímo. Je tam spousta historických dokumentů například o první světové válce, o druhé světové, o mnichovské dohodě, o hitlerově životě a tak, a to jsou věci které se mě osobně teda pamatuji snáze než kdybych je četl v knize, protože k tomu mám obrázky a díky tomu si to lépe zapamatuju než kdybych to četl v TV. ZÁVĚR: Nemít TV to je jak nemít noviny a nečíst knihy. Ale křesťané to nepotřebují, oni mají vlastní svět, vlastní pravdu, vlastní názory, které nic nemůže ovlivnit, takže TV vlastně nepotřebují.

jestrab 1.10.2014

Pro korekci - ty dokumenty co jsem psal v předchozím příspěvku jsou na Prima Zoom, ne na ČT24 ale na ČT24 je pořad historie.cz a ten je taky poučný. arundar - vyjádřím se k několika argumentům co jsi psal Mangolii - v televizi máš kolik programů - dvacet, padesát? Možnosti internetu jsou mnohem větší - Jenže ty nepotřebuješ vidět všech 50 programů, stačí jeden nebo dva a vybereš si co tě zajímá. Na internetu je stejně mnoho informací neobjektivních a hodně zaujatých a je těžké rozlišit co je pravda, co je demagogie, co je jen spekulace atd. V těch pořadech z TV je to snazší. Taky to nemusíš pracně hledat na netu - právě to nepřeberné množství webových stránek, často v angličtině, které málo lidí rozumí a raději to chtějí slyšet česky než to číst anglicky... Taky překlad takového anglického článku by mi zabral 4-5 hodin, kdežto jeden dokumentární pořad v TV mi zabere hodinu času ... to je dost velký rozdíl. ... --- .... Navíc se tam dají ignorovat/přeskakovat reklamy ... to v televizi můžeš taky, stačí vypnout zvuk nebo zastavit obraz nebo obojí. Stačí na chvíli to vypnout a pak zas přijít, já to tak dělám, odejdu si udělat jídlo a pak přijdu a je po reklamě. ... --- ... a člověk si může udělat pauzu když skutečně potřebuje ... - ... u TV máš pauzy během reklam, ty jsou na PRIMA zoom obvykle 2 až 3 a pořád trvá jen hodinu, takže dostačující. Čtení z internetu je více únavné než sledování TV. Jinak jsou to jen výmluvy, protože svůj čas si můžeš zorganizovat podle toho kdy chceš vidět ten pořad, případně si ho nahrát a shlédnout později pokud máš na to nějaké nahrávací zařízení.

jestrab 1.10.2014

Amper: máš pravdu, je špatné být pasivní. To že píšeš na net z tebe dělá hrdinu, sledování vzdělávacích a zpravodajských pořadů z rádia a televize je hřích, protože je to pasivismus.

tona 1.10.2014

Jestřáb měl bych na tebe otázku, když jsi ten zastánce TV. Můžeš mi doporučit TV stanici, kde budou uvádět seriozní zprávy? Spíše mi dnes totiž přijde, že zprávy v TV na všech českých stanicích jsou jen černá kronika...

Magnolie 1.10.2014

Jestrab: díky za vysvětlení, lépe bych to neuměla..:) Přiznám se, že mám TV puštěnou co jsem doma a používám ji jako zvukovou kulisu v případě, když pracuji a nebo dělám něco jiného, nemám ráda vyloženě úplné ticho a na rádio nejsem.

Magnolie 1.10.2014

Tona: Pro mne osobně vede ve zpravodajství ČT1 a 24.. :) Ovšem mimo jiných zajímavých programů, včetně zmiňované historie atd...

jestrab 1.10.2014

Magnolie: já rádio neposlouchám, ale někdo ano. Tona: Myslím, že ČT24 dávají seriózní zpravodajství v rámci možnosti. Určitě se vyhni Nově a Primě, když ti vadí černá kronika. Ze zahraničí bývá zpravodajství na ČT24 slabší, ale během letošního konfliktu na Ukrajině bylo mimořádně intenzivní. Chce to ale dívat se i na Studio 24 nebo se na to podívat na internetu, páč komentátoři a odborníci přes politiku, diplomacii, avioniku a vojenskou obranu ti můžou vysvětlit lecos, co se do zpráv nemá šanci vejít. Mám pocit, že tihle hosti se tam objevují zpravidla mezi 35. a 60. minutou. Taky někdy jsou zajímavé komentáře v Horizontu nebo pořad Události, komentáře...

arundar 2.10.2014

Jestrab: Já Ti přece televizi neberu, pokud ji považuješ za lepší, než internet, klidně se dívej! :D Za mně ale internet rozhodně vede!

potap 2.10.2014

Na zpravodajství mi stačí iVysílání ČT, ačkoliv nesleduji vůbec tohle. A případně později dávají své zprávy na web i Prima a Nova z těch velkých. TV jsme zrušili kvůli malému prostoru budoucího bytu a nízké kvalitě zobrazení. Internet zakoupen až na určité nátlaky a jednomu důvodu o mnoho let později. Dnes přes práci je člověk rád, když se dostane vůbec k posteli, natož ještě k nějakému zařízení. Rádio poslouchám jen výjimečně taktéž už. A ano propaganda běží hodně v televizi. Řekl bych že kolikrát na mnohých webech ještě větší měrou. A psát někam na fórum mi přijde takové poloviční když už, nepíši nic životně důležitého abych to bral jako aktivní. To už i čaj u kamaráda doma je aktivnější.

bullinerro 4.10.2014

AH 406 Všude je možné vidět a slyšet samou špatnost - Měli byste velmi cítit se svými dětmi, které musí na každém kroku zápolit s pokušením. Nemohou se vyhnout styku se špatnými druhy. Vidí, slyší a pozorují demoralizující vlivy. Nejsou-li bezpečně vedeni, způsobí to nepozorovaně zkázu jejich srdce a deformaci charakteru. - Zdravotní žurnál, červen 1890

Postavme hráz proti pokušení - V křesťanském domově má být postavena hráz proti pokušení. Satan se všemožně snaží zevšeobecnit zločiny a zhoubné neřesti. Kráčíme-li ulicemi velkoměst, neubráníme se často pohledu na ten či onen nevhodný nápis knihy, filmu či divadelní hry. Tak si mysl postupně zvyká na hřích. Lidé se běžně seznamují se všemi špatnostmi a podlostmi a některé příběhy ještě vzrušeně líčí události tak, aby podněcovaly lidské vášně. - Biblická ozvěna, 15

Někteří otcové a matky jsou lhostejní, bezstarostní a nezáleží jim na tom, v jaké společnosti jejich dítě vyrůstá. Říkají: „Jsme na světě a nemůžeme z něho vyjít“. Ale milí rodiče, chceme-li, můžeme ze světa vyjít a je to dobrá cesta. Můžeme se vyhnout pohledu na nejedno zlo, které se v těchto posledních dnech tak množí. Nemusíme naslouchat všemu vyprávění o bezbožnosti a špatnosti. - Pozn. Ed 1.

AH 407 Kdo rozsévá bezzákonnost, sklízí zločinnost - Mnohé, co dnešní mladí lidé vidí a slyší, je tak senzační, že to vede ke zkaženosti a k zahynutí. Věkem ještě děti, mají zkušenosti jako staří zločinci. Jsou vedeni ke zlému tím, co vidí a slyší a co je vzrušuje. Jejich obrazotvornost se zabývá dopodrobna líčenými ději, až to vzruší jejich ctižádost tak, že chtějí vědět, kolik toho dokážou a jak přitom ujdou trestu.

Mysl mladých lidí je velmi vnímavá a činná. Kdykoli se mluví o protizákonných činech a trestných výpravách, jsou hned v duchu u toho. A někdy se dopustí pak horších zločinů, než jako tvůrci senzace měli na mysli. Takové vlivy kazí lidskou společnost. V tom pomáhá i rozhlas (a televize). Nikdo se nesmí divit, že výsledkem toho je bohatá žeň zločinnosti. - MH 444-445

127

jestrab 4.10.2014

bullinerro: Ty zas vidíš všude samé pokušení a satana. Moc nechápu, ale co je špatného na tom pustit si TV nebo internetovou televizi aby ses mohl podívat na zprávy nebo na Události, komentáře? A máš taky vlastní rozum nebo dokážeš jen citovat?

Magnolie 4.10.2014

bullinerro: docela jistě nechápu co má Tvůj příspěvek společného s mým titulkem diskuze. Apropo.. podle Tvých slov je ideální, nemít děti a nechat se zavřít do kláštera, protože jinak reálnému světu neujdeš.. Zbytek fakt komentovat nehodlám... sorry...

bullinerro 5.10.2014

jestrab a Magnolie: Pro vás zde předkládám Boží pravdu ze spisů Ellen White, o které věřím, že je posledním prorokem pro dobu konce. Měli byste její spisy porovnávat s Písmem Svatým. Poté byste zjistili, že veškeré odpovědi na vaše otázky zde na fóru jsou vyjádřené v jejich spisech. Jen upřímným hledáním se vám bude zjevovat Boží světlo. ,,Neboť každý, kdo žádá, dostává, a kdo hledá, nalézá, a tomu, kdo tluče, bude otevřeno> L 11:10. Pak by zde nedocházelo k různým úvahám, zda je něco dobré nebo zlé. Ve veškerých lidských teorií se skrývají satanovy nástrahy. ,,Kdo mluví ze sebe, hledá vlastní slávu. Ten však, kdo hledá slávu toho, který ho poslal, je pravdivý a není v něm nepravosti.> J 7:18

jestrab 5.10.2014

bullinerro: ty si mormon? A v době té Whitové už existovala televize nebo jak to souvisí s tématem? A kdo je podle tebe ten >on> zmíněný v J 7:18 to myslíš Ježíše nebo Whitovou? Každopádně já beru Ježíše jako posledního opravdového proroka. Ve skutcích je sice zmínka, že mnozí budou prorokovat (vlastně citace ze starého zákona), ale ze zkušenosti vím, že na takové rádoby proroky není moc spoleh. Takže nevím proč bych měl zrovna Whitovou považovat za důvěryhodného proroka. Radši bych se držel těch biblických evangelií, to je vcelku spolehlivý základ.

bullinerro 5.10.2014

jestrab: mormonem nejsem, jejich údajným prorokem byl Joseph Smith. K Whiteové bych dodal, že bychom měli sami pro sebe studovat spisy Ellen Whiteové a porovnávat je s Písmem. Je to vážná zodpovědnost, protože Písmo učí, že je důležité přijímat Boží posly. Když Yahushua pověřil dvanáct učedníků, řekl jim: “Kdo přijímá vás, přijímá mne; a kdo přijímá mne, přijímá toho, který mne poslal. Kdo přijímá proroka proto, že je to prorok, obdrží odměnu proroka; a kdo přijímá spravedlivého proto, že je to spravedlivý, obdrží odměnu spravedlivého.” (Matouš 10,40 a 41)

Věřím, že přijetí služby Ellen Whiteové skrze její spisy je životně důležitou vlastností Yahuwahovy poslední generace lidí. Protože duch proroctví je poznávacím znamením ostatků, je naléhavé, aby Yahuwahovi věrní rozpoznali a přijali tento dar tak, jak je demonstrován v božsky inspirovaných svědectvích Ellen Whiteové.

Aby měly nějaké spisy přínos, musí se studovat s otevřenou myslí a porovnávat s Biblí s duchem víry, který hledá, aby nalezl pravdu. Mesiáš řekl: “Pojďte ke mně všichni, kteří těžce pracujete a jste přetíženi, a já vám dám odpočinek.” (Matouš 11,28)
Ještě se vyjádřím k pravému Božímu jménu: skrze Písmo nás nebeský otec vyzývá, abychom vzývali Jeho jméno. IZ 12:4 . Originální slovo v hebrejštině je Yahuwah ,, JSEM, KTERÝŽ JSEM> Ex 3:14. viz video ke shlédnutí: http://www.posledni-sance-sveta.cz/bozi-jmeno/

jestrab 5.10.2014

bullinerro: ale to řekl apoštolům... ne Whitové... tak by se za Božího posla mohl považovat každý... Je hodně učitelů a proroků, mě stačí jeden.

Faghira 12.10.2014

Je pravda, že musíme každého, kdo se nazývá prorokem Božím, zkoumat ve světle Písma. Ale to by bylo jiné téma. Myslím, že většina křesťanů, včetně mě, nemá TV, protože jim to nic neříká, jak už bylo řečeno, je to pasivní příjem informací, kdy např. ve zprávách je přesně dané, co se bude vysílat a co už ne - cenzura. Na internetu se však ještě dají najít, když člověk ví kde, pravdivé a aktuální informace ohledně čehokoliv, dobré filmy, hudba, články, knihy, dá se tam výhodně nakupovat, atd. Je tam více svobody. Což je na jednu stranu dobře a na druhou špatně. Zaleží o jakého člověka jde. Pokud je to křesťan, umí dobře pracovat s internetem a nenechá se stáhnout do žádné špatnosti, pokud je to člověk bez nějaké kontroly a nevěřící, je to jako sirky v rukou dítěte. A tak je to se vším.

plamineknadejenevyhasina 14.10.2014

An diese Frage ist einfach Antwort... třeba my doma televizi máme, ale upřímně není tam skoro nic aspoňnormálního, na co by se dalo dívat, jen samé násilí, intriky, sexuální (sadomaso a jiné nemorální věci)...takže se občas jen u jídla mimoděk podívám třeba na nějakou tu kriminálku (německé) nebo na Doktora z hor - nové příběhy - tam se mi líbí jeho přístup k pacientům a,,zapeklitost´´ případu, že to i člověku něco dá...soubor příznaků, neví se co to je za onemocnění, deketivka než se zjistí co to..a pak happy end :) plus jako bonus navíc šibalský úsměv doktora :) jinak internet používám nejvíce kvůli komunikaci, službě lidem a pro sycení se Božím pokrmem (kázání, vyučování, živé přenosy atd.) :)

jestrab 12.11.2014

plamíneknaděje: Tož to by mě zajímalo na jaké prasárny se to doma díváte. To máte objednaný nějaký porno kanál? My doma máme jen ty normální běžné kanály - vyjmenuju ČT1,ČT2,ČT24, Prima, Prima Cool, Prima Zoom, Barrandov, Nova, Fanda, Smíchov a pak nějaké hudební a inzertní) a tam teda žádný sex ani sadomaso jsem ještě nikdy neviděl. Očas tam je erotická tématika, kde herci předstírají sex, ale klíčové scény jsou zakryté nebo prostřižené, protože k nim stejně ani nedošlo. Jsem ale rád, že ses tady tak otevřeně přiznala, že doma sledujete filmy se sexem a sadomaso.

Faghira 12.11.2014

jestřáb - co je toto za příspěvek? A neřekla bych, že je Nova nebo Prima normální kanál.

amper01 13.11.2014

Ale jo, Nova, Prima a hromada dalších jsou normální kanály. Pro vysvětlenou - kanál = stoka = místo, kudy teče odpad veškerého kalibru. Nevím, kdo TV kanály nazval kanály, ale měl jóó pravdu!

jestrab 13.11.2014

Faghira, to byla reakce na plamineknadejenevyhasina 14.10.2014. Proč ne? Není tam žádný sex, je to běžný kanál, který sledují normální lidé. Musí dodržovat určitá pravidla co se týče obsahu, jinak by mohli přijít o licenci. Chápu ale, že pokud žiješ v jiném světě tak se ti ten kanál bude zdát nenormální, ostatně jako celý svět. K jejímu příspěvku mě ještě napadlo - vždyť bible je plná sadismu, od začátku až do konce. Bratr zavraždí svého bratra, Bůh chce prolévat krev zvířat a nakonec popraví svého syna na kříži, respektive on tam jde dobrovolně, nakonec voják zapíchne kopí do jeho boku. Je to samá krev a násilí a myslím, že té krve je daleko více než ve filmech, kde vlastně je to jen fingované. Tak proč ta zaujatost vůči násilí ve filmech? Není to měření dvojím metrem? Třeba film Ukřižování Ježíše je taky plný krve, zejména scéna kdy bičují ježíše až z něho létají kusy masa. Včera dávali film, který měl z historického hlediska velkou hodnotu, protože ukazoval na fakt, že krev je součástí historie. Byl to film který vypovídal o historii Japonských samurajů. Dějepis by se neměl deformovat jenom proto že dějiny obsahovali krev. I když to násilí bylo sebekrutější a sebeděsivější - dokument vyprávěl o tom jak japonští samurajové usekávali poraženým nepřátelům hlavy a nosili je svým nadřízeným jako důkaz svého úspěchu, aby získali vysoké postavení. Také běžně sekali lidi za živa na kusy meči jen, aby vyzkoušeli zda je ostří dokonale ostré a dokáže rozpůlit člověka vejpůl. Ano je to děsivé, ale je to pravdivá součást historie, která by se neměla romantizovat tím, že se bude mluvit o samurajích jen jako o hrdinech. A podobně je to se vším. Kdyby se zavedla cenzura jen proto aby v TV nebyla krev a násilí, tak to bude hodně zkreslovat realitu. Například se takto můžeme poučit z hrůz holokaustu, který si všichni snažíme uchovat v paměti a nechceme aby lidstvo zapomělo. Proč? Přece to bylo hrozné, ne? Ale chceme se nějakým způsobem poučit z chyb druhých a když by nebyly knihy a filmy které popisují ty události, tak by se pak jiní lidé mohli snažit opakovat podobné zlé a nebezpeční věci, které se už v historii lidstva staly. V TV může být dost věcí k ponaučení a s dostatečným odstupem lze zjistit že věci v TV často ani neodpovídají tomu co skutečně vidíme - krev není krev ale jen červená barva - bojové výkony herců nejsou skutečné ale hrané a pracně sestříhané dohromady - skládají se z různých střihů, které často neukazují skutečný úder nebo smrtící úder a pokud jakože ano tak se jedná jen o povedený trik. S tímto odstupem se můžete klidně dívat i na krváky. Kdybyste měli hereckou průpravu tak byste se těm věcem jen zasmáli...

Erik83 13.11.2014

jestrab: Koukám, že ty máš tu hereckou průpravu solidní. :D Jen krapet zapomínáš na aspekt lidské fantazie a celkově myšlení... hlava pracuje s tím co má k dispozici a když si do palice natlačíš hromadu hnoje... ikdyž to budou jen hrané obrázky ze zábavné estrády ala mlčení jehňátek, tak se to taky někde projeví... Jinak pokud narazíš v Bibli na nějaké nasilí, tak to má vždy nějakou širší souvislost a né jen zkoušení ostří svého otvíráku na konzervy. :D jestrab jestrab... jsem zvědavý co budeš dělat, až se ti ten tvůj obraz světa sesype do reality... :D

jestrab 13.11.2014

Když už něco dávají v televizi s erotickým nádechem tak se tam setkáš spíš s lehkou formou mazlení než sexem. Tzn. například, že ji hladí nebo líbá prsa to je tak asi všechno. To je ale spíš romantická scéna a nevidím na ni nic špatného. Jestli to nazýváš kupou hnoje pak asi moc velký romantik nejsi. Navíc tyto scény trvají obvykle tak 3 až 5 vteřin dokud nedojde ke střïhu a zase změně záběru na neerotický obsah. To že si někdo na někoho lehne a zakryje se to peřinou, tomu říkáš sex v televizi? To podle mě není žádný sex, ještě když se u toho pomalu pohybují tak, že se skoro ani nehnou. Ještě větší sranda když u toho pak žena předstírá jak se ji to líbí a jaký z toho má orgasmus. Je to fakt jen komedie pro náctileté, kteří ještě o sexu nic neví a mají své naivní romantické představy, že takhle nějak probíhá sex. Co je ale špatného na tom, aby dítě vědělo, že něco takového vůbec existuje? Nenazývej milování hnojem, vždyť si to beztak ještě nedělal a až to budeš dělat tak se ti to bude líbit. Zbytek tvého příspěvku nevím jak mám komentovat, jsem realista a racionální člověk fakt nevím co ti na ten kec mám říct.

Erik83 13.11.2014

jestrab: Nechápu tvou snahu zavést debatu od násilí k erotice.... :D Svůj milostný život tady s tebou nehodlám rozebírat.... ale jak se říká .... Kdo o čem nejvíce hovoří s tím má největší problém a při tvé detailní znalosti televizní erotiky to ledacos vysvětluje :D

jestrab 13.11.2014

Erik, to nevadí, že to nechápeš, tebe se to ani tak netýká. S násilím a sexem v TV začala plamíneknaděje... Reaguji na odsuzování TV kvůli údajnému sexuálnímu a násilímu obsahu. Sex či erotiku si nazval hnojem a na to jsem reagoval taky. Nevím kde si přišel na to hloupé tvrzení, že když o něčem mluvím tak s tím musím mít problém. Já se třeba na erotické filmy v TV nedívám vůbec, myslím že ani takové v té naší TV nevysílají a nepamatuji si kdy naposledy jsem viděl nějaký film, ve kterém byla byť desetivteřinová ukázka nějaké erotické scény. Já jen upozorňoval na to, že křesťané to přehání, to násilí není tak moc neškodné jak se tvrdí a sex tam žádný není a pokud je tam jakože nějaké milování jakože jako, tak to to snad ani žádný negativní vliv na vývoj člověka mít nemůže protože ty scény jsou naprosto neškodné. Co se týče násilných scén tak jsem jich viděl spoustu ať už si vzpomenu třeba na Kanibala nebo jak se to jmenovalo nebo třeba Kill Bill a nijak mě to nepoznamenalo. Poslední věc, není třeba mít detailní znalost erotiky z filmů, stačí jen letmo zavzpomínat na filmy, které vysílali a z toho si matně vybavuji, že občas se tam nějaké to prso ukáže, ale rozhodně tam není sex jak tvrdila plamíneknaděje... A pokud už teda nějaký takový film zrovna vysílají tak ta scéna s tou erotikou zabírá asi jen 0.138 procenta celkové délky filmu což se tedy úplně ztratí a tudíž nevím jak by mohl vzniknout s tímto nějaký problém.

plamineknadejenevyhasina 15.11.2014

jestrab já to nesleduju nemám to zapotřebí jinak jestli chceš zlikvidovat nějaký porno stačí napsat jako likvidítor takovýho humusu jsem dobrý a důsledný :D

jestrab 15.11.2014

plamineknadejenevyhasina: To vysvětluje že nevíš co dávají v televizi. Nicméně osobně nechápu proč se holky dívají na takové seriály jako Doktor z hor nebo třeba Ordinace v růžové zahradě a podobné. Nechápu co vám to dává. Mě by to nedalo scela nic, ukousal bych se nudou. Chlapy když se dívají na nějaký film tak už buď, aby se něco dozvěděli (fakta) nebo aby to mělo akci (např. dobrodružný, historický, akční, případně thriller).

kristian 15.11.2014

V televizi je dosti odpadu, nekonečné seriály jako Ordinace, to se fakt sledovat nedá. Přitom to někteří lidé docela sledují. Já se rád kouknu na nějaký film, mám třeba rád westerny, pak i sérii o Vinetouovi, české filmy z různýc období. Spíš ty starší než současné, ať z první republiky či doby války, nebo z doby bolševika. Současné filmy nic moc. Potíž je, že filmy se dokola opakují. Rád se kouknu na pořady s vojensko historickou tématikou, např. o nějaké bitvě v Pacifiku. Některé filmy můžou pobavil, ale mám trošku otázku, nakolik jsou vhodné. Může jít o film s určitou myšlenkou, ne bezmyšlenkovitý odpad jak nekonečné seriály.

JCP 15.6.2015

Tedy nečetla jsem celou diskusi ale chtěla bych přidat svůj názor. Nemám televizi, protože mě prostě nebaví se na ní dívat. Dobrý film je lepší v kině, nebo se dá sledovat například dataprojekcí ve velkém obýváku s přáteli.
A ještě bych dodala: většina mých křesťanských přátel má doma televizí i několik ale několik mých nevěřících kamarádů, televizi nemá vůbec...

PetraEli 30.8.2015

Ahoj. Já nemám televizi proto, že mi vyhovuje najít si a vybrat sama, co chci vidět, nebo zjistit. Televize mi tuto interakci moc neumožńuje a být jen pasivním divákem a čekat až tam bude konečně něco co mě zajímá mi přijde ztráta času.

Uložit