Dokázali byste si vzít křesťana cizince ?

Pište názory :)

plamineknadejenevyhasina 2.7.2014

komentáře: (5)

amper01 2.7.2014

To je zase otázka :) Pokud bychom oba ovládali nějaký (stejný) jazyk natolik, abychom mohli opravdu komunikovat i do hlouky a opravdu si rozuměli, tak proč ne? Ale zase je třeba brát v potaz, že je to sloučení s jinou kulturou a je nutné většinu akceptovat - a překvapení budou přicházet postupně ještě dlouho :) A tudíž je třeba být i rozumný, a nad vším se nerozčilovat, prtže co nám připadne normální je jinde jinak - a taky naopak. Za sebe - jít bych do toho nemohl, protože sám ovládám jiný jazyk jen velmi povrchně... A nutit cizinku učit se česky by bylo negalantní a když už, tak nadlouho :-)

Erik83 3.7.2014

Kliďo píďo a tím, že je cizinka se to jen trošku zpestří.................... :oD Láska je láska... ........................ :oP

plamineknadejenevyhasina 3.7.2014

:D no nevím, kdyby to bylo skutečně od Boha asi bych byla ochotna do toho jít, ale zatím to nehrozí reálně :)

Silberstein 27.8.2014

A kdo je to cizinec? Ten kdo mluví jiným jazykem než češtinou? Je cizincem i Slovák? A Polák? A je cizincem Vietnamec, který mluví plynně česky? A co když bude mluvit česky, ale bude z nějakého koutu republiky, kde se mluví divným nářečím češtiny? A je cizincem potomek Čechů narozený a vychovaný v jiné zemi? Ptám se možná divně, ale to má svoje důvody. Bez definice toho, kdo je a kdo není cizinec nelze otázku zodpovědět.

Dinny 29.5.2016

Já jsem přesvědčený,že na této zemi jsme všichni v cizině a domov -Nový Jeruzalém Ježíš nyní chystá na jiné plaanetě do ukončení doby milosti a při příchodu Ježíše bible píše.....mrtví v Kristu vstanou nejprvé a budou vychvácení v povětří a pak se probudí mrtví v Satanovi,aby zde tisíc let sečkali do doby soudu!.../a naplní se písmo,že jej uvidí všichni i Ti,kteří jej Bodli/viz b.Kralická!/....amen......anebo věříte,že by bůh v nebi shromažďoval protlaceně prolhané teroristy jak to věří muslimové,že po atentátu v nebi mohou mít i tři manželky?

Uložit