Jak pomoct člověku v nouzi?

Toto téma bude zajímavé a velice důležité. Diskuse bude mít širší záběr, protože jsem nenašel jednoduchý způsob jak ji výstižně pojmenovat a zároveň upozornit na podstatu problému,o kterém zde chci mluvit. Protože je to téma složité, nahraju svůj dokument i s formátováním online ke čtení na viewdocsonline.com a budu doufat, že si to uložíte. Nejdříve,ale musím popsat o čem má být diskuse, ujasnit termíny a pak uvést pár příkladů. Neodpovídejte, pokud si to nepřečtete celé. Online doc a ke stažení zde http://www.viewdocsonline.com/document/lkkivl nebo zde http://justpaste.it/eh4s

jestrab 20.2.2014

komentáře: (18)

amper01 20.2.2014

Nějak tam úplně chybí vedení Duchem Svatým. Na něj jsi zapomněl, nebo to je diskuze primárně pro nekřesťany?

Anfiss 20.2.2014

Se do toho nemůžu dostat... kde je chyba??

jestrab 20.2.2014

Anfiss: tak si to zkus stáhnout, klikni na save as. Je to document word XP, ten druhý link je taky online. amper01: myslím že si úplně mimo. To nebudu komentovat.

jestrab 20.2.2014

Není podstatné jestli používám křesťanské výrazy. Snažím se o objektivní myšlení, takže náboženské výrazy redukuju na minimum pokud to není nezbytně nutné. To jestli použiju vámi tam milované křesťanské výrazy nebo termíny spíše psychologické je nepodstatné. Podstatné je, že je to ze života a o životě. Ještě je tam pár chyb za které se omlouvám, nečetl jsem to dvakrát.

amper01 21.2.2014

Tož se omlouvám, že jsem se na rádobykřesťanském webu pokusil zmínit dost podstatný faktor - průvodce křesťanským životem, který nám byl dán přímo od Boha. Jestli Ho bereš pouze jako pojem, je to Tvá škoda. A ač i při Jeho vedení máme staále svobodnou vůli a výsledné rozhodnutí je na nás, je to stejně zase o něčem úplně jiném, když víš, že Tě do oné situace povolává Bůh a že za Tebou stojí... Nemluvě o tom, že Tě může přivést i do situace, o které bys jinak ani nevěděl (neco co se děje vskrytu a beze zvuků třeba...) PS: Náboženství je to co zůstane, když odejde Duch Svatý - citát už nevím koho...

jestrab 21.2.2014

amper01 to ale není odpověď na otázku nebo otázky, které jsou v dokumentu. Připadá mi to od tebe jako úhybný manévr aby ses nemusel vyjadřovat k tématu.
Jelikož myšlenka tématu je poměrně složitá na vyjádření a pochopení z druhé strany, aby byla správně pochopena, použil jsem co nejpřehlednější a co nejkratší formu psaní. Jak víš, rozdělil jsem to do zhruba pět částí: Úvod, který vysvětluje co chci v diskusi probrat; Termíny - aby bylo naprosto jasné co myslím pod jednotlivými slovy; Příklady - celá stránka který popisuje konkrétní situace které mohou nastat v životě - to jsou jen příklady situací, takže takových podobných situací může nastat více - na nich jsem ilustroval o co mi jde; Schéma - zjednodušené obrazové vysvětlení celé myšlenky, procesu, který se děje uvnitř člověka, když se do takové situace dostane; nakonec ještě biblické příklady a závěrečnou část - necelá jedna stránka která jasně shrnuje problematiku. To že jsem se oprostil od nábožensko-filosofických úvah bylo z toho důvodu, že článek byl prostě už tak dlouhý, ale pro to je prostor v diskusi. To že jsem nepoužil tebou tak často používané náboženské termíny je tím, že se můj způsob vyjadřování víry je jiný než tvůj. Nevím proč máš potřebu na základě toho soudit člověka, soudě dle tvých vlastní slov hned druhá věta tvého posledního příspěvku. Apropos, já nekážu náboženství, takže to je úplně mimo. Náboženství kážou ti co kážou morálku a spravedlnost. Zatím ses nevyjadřoval k tématu a uvítal bych, kdyby si se začal konečně normálně bavit, ale pokud máš pocit, že prostě moje čtení či názory nejsou dostatečně duchovní a že to nestojí za to, tak se samozřejmě nemusíš vyjadřovat vůbec. Ne že bych ti v tom bránil, ale jak je libo.

amper01 22.2.2014

Jestrab: To nebyl soud, to byla lítost, že je to pro Tebe jen náboženský termín. Ale tudíž už chápu, proč jsi Ho nebral v úvahu. ... Úhybný manévr? To je ale nesmysl - vždyť stačilo nereagovat vůbec?! ... Běžně sáhodlouhé diskuze, které režírujete Zvedavy, Pokus a Ty obcházím zdaleka a ani tentokrát se mi nechce obětovat toliko času... takže neměj strach - z mé strany je to vše. ... Apropos já se také vyhýbám náboženství jak jen můžu - suché nauky a skutek utek. ... A úplně závěrem - ohromně se mi líbila věta, kde píšeš že nechápeš proč mám potřebu Tě soudit -pozn: dle Tvých slov- a jedním dechem hned za čárkou děláš to samé - soudíš dle mých slov. Tak oč Ti vlastně jde? -pozn: pouze řečnická otázka, zbytečné odpovídat-

jestrab 22.2.2014

Ha ha ha. Ampere, nedělej se tak hloupým. Rozdíl mezi souzením a usuzováním snad znáš, ne? Z tvé věty jsem dedukoval či vyčetl. A nezdálo se mi to, bylo to opravdu souzení, když si o mě řekl, že beru Ducha Svatého pouze jako pojem. Ale dost už, nechtěl si se vyjadřovat k textu dokumentu tak se nevyjadřuj. Na reakce ostatních si počkám. Ještě pro ty co to nečetli - v dokumentu přihrávám několik otázek k zamyšlení nad tím co se odehrává v člověku, nad postoji, které máme k lidem i nad tím souzením. Dále tam mluvím o dítěti v nás, je taky dost zajímavé, protože to dítě v nás máme opravdu každý. A napadlo mě, kdy nejlépe to poznat, než když se nám děje nějaké příkoří nebo nespravedlnost nebo když cítíme, že se děje nějaká nespravedlnost či příkoří někomu jinému. Protože kdyby v nás nebylo to dítě, tak bychom vlastně neměli představu o tom co je to spravedlnost. Říkám si, že i tak by se daly chápat Ježíšovy slova, Buďte jako děti! Stačí si vzpomenout jací jsme byli jako děti. Přirozeně jsme uměli rozpoznat dobré skutky od zlých a neměli jsme potřebu spekulovat o druhém člověku. Jako děti jsme byli tak naivní a důvěřiví, naše myšlení bylo netčené zlem. A to je právě to dilema. Nemůžeme zůstat navždy jako děti, protože současně musíme umět reagovat na životní situace, které nastávají a ve kterých se musíme chovat jako dospělý člověk. Jasně, někdo by řekl, budu se modlit a Bůh mi ukáže co dělat nebo Duch Svatý mě povede, jenže někdy to nezabírá a ty musíš použít svůj vlastní mozek a rozhodnout se jestli sebereš odvahu udělat to co si myslíš že je správné. Myšlení dítěte v tobě rozpozná zlo, ale ego či rozum tě nutí přemýšlet nad správným objektivním řešením situace. Doufám, že toto vás dostatečně nakopne k diskusi.

zvedavy 22.2.2014

amper: Nejdřív omluva jestrabovi, nepíšu k tématu, pouze reaguju na to, že si mnou amper neuctivě vypláchl hubu. Do téhle diskuze jsem nenapsal ani řádku, tak co se o mě otírá. Dosti mi vadí, že mě dáváš do jednoho pytle s Pokusem. Já nejsem bludař, který popírá, že Bůh miluje nevěřící lidi a vyznávám Ježíše přišlého v těle (což on fakticky popírá). Tebe za věřícího sice považuju, nicméně s pokusem tě spojuje potřeba poučovat ostatní. U něj to vyloženě chorobné, u tebe jen nezdravý charakterový rys. Zkrátka on nebo ty, tak vy se cítíte jako ten, kdo tu je od toho, aby ostatním řekl, jak to správně je. Jinak tady je diskuze. Vyvedu tě z omylu, ta diskuze není moderovaná. Moderovaná diskuze je totiž manipulovaná diskuze a fakticky to není diskuze, aspoň ne taková, kde se jde volně vyjádřit. Ty totiž stejně jako pokus nejsi ani náhodou demokrat, a to neříkám jen kvůli tomu, že bys zakazoval ženám líčení. Děláš určitě správně, když se vyhýbáš diskuzím, kde nemáš co říci. V tom tě můžu jen povzbudit. Tady k tématu jsem si to přečetl, ale vyjádřit se k věci jsem neuměl, tak jsem nic nepsal. Totéž doporučuji tobě.

zvedavy 22.2.2014

Malinko k tématu (s odbočkami do řady dalších témat). Docela se děsím toho, že tady někdo (jestrab) založí krásné téma - jak někomu pomoci. (Neumím si představit něco víc >křesťanského> než toto. Kde není víra o lásce a pomoci lidem, tak je jen tvrdé zákonictví, sudičství, pokrytectví - zkrátka moderní farizeové v dnešní době, co kdysi nenáviděli Ježíše a dnes tito lidé prokazují, že lásku k lidem nemají.) A první reakcí je, že zakladatel tématu dostane od jednoho takového zákoníka za uši, že tam cosi chybí. Totiž vedení Duchem Svatým. Já si totiž myslím, že máme poslouchat Boha a tudíž pomáhat lidem, aniž by nám nějaké takové vedení přišlo. Na co chtít nějaké vnitřní vnuknutí nebo Boží hlas z nebe, když to je napsané jasně v Bibli. Dle mého názoru to chce začít plnit Boží vůli, např. navštěvovat nemocné a teprv až když člověk stojí v poslušnosti vůči Bohu, tak pak přijde nějaké vedení Duchem Svatým. Mám se silně na pozoru před lidma, co se hodně ohánějí, že je Duch nějak vedl, Pán jim řekl, ukázal atd. Dobrá, Bůh mu/jí ukázal, ale proč mi to říká? Chce to pokoru a tady vidím spoustu chvástavosti. Mnohdy to tzv. vedení Duchem Svatým jsou jen duševní pocity nezralých lidí a nebo čistě jejich výmysly, v podstatě lži, co vydávají za vedení Duchem. Já jsem křesťan, který se hlásí k reformaci, Lutherovi, Kalvínovi aj. Právě Luther odmítal takové, že Duch svatý něco kardinálům ukázal a chtěl to vidět, kde to je v Písmu. Katolíků si vážím, nicméně tohle vidím fakt jinak než oni. A nechápu, že v rámci nekatolického, reformovaného křesťanství se objevují hlasy, které znamenají popření základní teze Luthera, tj. vše podle Písma a že Bible je jediným měřítkem toho, co je správně.

pokus 22.2.2014

Omluva Jestřábovi! Na jeho téma a osobu nemíním reagovat, neboť mě nezajímá, takže se mu omlouvám, že sem vůbec píšu, ale jelikož tu zase někdo LŽE o mé osobě a jsme v demokratickém světě a na demokratickém fóru, mám právo se svobodně vyjádřit!!!!
CIT zvedavy: UVZJá nejsem bludař, který popírá, že Bůh miluje nevěřící lidi a vyznávám Ježíše přišlého v těle (což on fakticky popírá)UVZ. Amper tě zajisté nespojoval se mnou s ohledem na vztah k Bibli/myslím, že mu je můj postoj k pravdám Bible bližší/TŘEBA SE MÝLÍM a tedy nebudu mluvit za něj a omlouvám se předem, pokud tomu tak není/, než ty tvoje tlachy a bludy /i když s jeho omylem ohledně Boží lásky, kterého se dopustil, nesouhlasím, a na který jsem zde upozornil, i když to myslel dobře, akorát se špatně vyjádřil/ , neboť je to s velkou pravděpodobností spasený jedinec v Kristu Ježíši, a proto je mu přednější obhajoba Božího Slova, než sentimentální tlachačky, které mají v popředí člověka a jeho zájmy NIKOLI však Boha/, ale s ohledem na to že mu vadí delší spisky, což se mu na jednu stranu nedivím. A to mu samozřejmě vadí i u mě, neboť píšu dlouze, ale to je jeho věc!! Sice je mi to trochu líto, ale proti gustu žádný dišputát! Zvlášť bych se mu nedivil u těch tlachalských spisků jistých lidí a u těch bludařských, které zde vedeš ty Zvedavy, ale nebudu se za něj vyjadřovat, neboť mu do hlavy nevidím a je to jen můj pohled na něj!! Jinak jsi opět dosvědčil zvedavy, že jsi LHÁŘ par excellence, neboť já zajisté netvrdím to, že Ježíš nebyl na Zemi v lidském těle. Ježíš byl v lidském těle na Zemi tak, jako má každý člověk, akorát bez hříchu, což ty bludařsky popíráš. Jinak Ježíš je i nyní v těle, akorát v těle duchovním, tedy nebeském, oslaveném, které bylo vzkříšeno z toho pozemského těla/které bylo bez známky hříchu, neboť v tom těle byl zároveň přítomen Bůh/ a je tedy i člověkem. Člověkem, který je nyní v Nebi a sedí po Boží pravici. Jeho osoba spojuje oboje. Je Bohem/čímž byl od věčnosti/ a zároveň i člověkem, kterým se stal při vtělen NAVĚKY!!! Neboj, tvé bludařské názory o osobě Boha zjeveného v lidském těle, tedy o sobě Pána Ježíše Krista, ještě podrobněji vyvrátím. Dostatečným vyvrácením tvých nehorázných bludů jsou již ty spisky od Westcotta, Darbyho, Kellyho, Codera, Hockinga, které jsem zde poskytl v rubrice UVZ Jsou křesťani vyjímka v sexu….UVZ . Takže tvé lži o mé osobě mě nechávají klidným…o té Boží lásce, která se projevila ke všem lidem na světě, ale která nezadržitelně tryská pouze k Božím dětem, se nebudu už ani zmiňovat, to jsem biblicky dostatečně doložil v rubrice UVZMorálkaUVZ

zvedavy 22.2.2014

Vidím, že se Pokus ujal moderování diskuze. Takže já se krátce vyjádřím, ale jinak klidím pole. Neboj se, Pokuse, poslední slovo ti přenechám, abys mohl všem vysvětlit, jak to správně je. Ano, v něčem máš k Amperovi blízko a docela chápu proč. Psal jsem o tom výše, opakovat to nebudu. Zareaguji na 2 věci. Za prvé, ty jsi skutečně zde psal, že Bůh nevěřící lidi nemiluje. Jeho láska je k věřícím, tak jsi to psal. Tohle jde dohledat zde na diskuzi, na jiném vlákne. Za druhé, já jsem psal, že ty FAKTICKY popíráš Ježíše přišlého v těle. Ty sice ocituješ ten verš, akorát svým dalším vysvětlením zcela vyprázdníš jeho obsah. Uváděl jsi nějaké své učitele (guru), co tvrdí, že Ježíš mohl být pokoušen jen zvenku, ne zevnitř. Což je naprosto mimo to, co učí Bible. Jak píše Jakub, tak naše pokušení jsou z našeho těla, z naší padlé přirozenosti poznamenané hříchem. Já jsem uváděl, že Ježíš měl/má duchovně Otce Boha, ale když se narodil jak Syn člověka, tak jako takový měl lidskou matku Marii. Božského postavení se zřekl a na zemi působil a sloužil jako Syn člověka. Jako takový se narodil do těla zasaženého hříchem. Sám nezhřešil, ale díky své DNA po matce zkrátka zakoušel tatáž pokušení, jako ostatní lidé. Zásadní rozdíl je, že nepodlehl hříchu, i když pokušení měl naprosto stejná. Ty jsi, jak patologická lhář, psal, že jsem psal, že Ježíš zhřešil. To jsem pochopitelně nikde nepsal. Psal jsem, že jeho tělo bylo zasažené hříchem předků, znamenalo pro něj slabost a díky němu mohl být pokoušen. To jsem mínil tím, že ty FAKTICKY popíráš Kristovo lidství, tj. to, že Ježíš přišel v těle. Ty ten verš sice odpapouškuješ, ale obsahem popřeš. V tvé verzi byl Ježíš na zemi Boží Syn, Bůh v těle člověka ale nikoli Syn člověka. Ježíš se zřekl svého božškého postavení po dobu své pozemské služby, jako Boží Syn se zpravidla nepředstavoval, mluvil o sobě jako o Synu člověka. Což ty popíráš. Ty bys měl méně číst bludařské knihy a radši chodit do nějaké církve, kdy by ti to správně vysvětlili a když bys to pochopil a vírou přijal, tak pak bys byl připravit přijmout i křest ve jménu/o Ježíše Krista. Jinak bez spasitelné víry zahyneš a budeš se navěky smažit v pekle, spolu se lháři a pokrytci. Jinak by mě zajímalo, jak to Amper vidí, jestli Ježíš měl stejné tělo jako my a tudíž i stejná pokušení a nebo to byla jen pokušení zvenku, které vlastně ani nemohla zasáhnout, protože Boha přece pokoušet nejde a Ježíš byl Boží syn. Co o tom píše Pokus, to jsme už četli, tak jestli je Amper ochoten vyznat, zda věří v Ježíše přišlého v těle tak, jak jsem psal. Pokud tady jeden bludař se k tobě hlásí a uvádí tyhle bludy, tak bys měl umět zaujmout stanovisko a říct, čemu věříš, tohle je jádro křesťanské víry, aspoň jak o tom apoštol Jan píše.

jestrab 22.2.2014

zvedavy: tak to ti děkuji, to si asi jediný člověk, který mě na to upozornil. Ještě se mi vážně nestalo, že by mi to někdo řekl, ale možná proto, že v běžném životě sice diskutuju, ale v diskusích jen sděluji svůj pohled na věc. Ale tady na foru je to jen snaha se zapojit do tématu. Stejně ale nevím, já osobně tuto věc u sebe nevidím, ale když to vidíš ty tak asi na tom něco bude. Paradox je v tom, že sám nesnáším, když se mě někdo snaží poučovat, bez toho aniž bych se zeptal na radu. Fakt je ten, že jak v běžném životě tak tu miluju konfrontační způsob konverzace ve smyslu přinést vždy pohled z jiného úhlu, aby diskuse nebyla zaujatá jen jedním pohledem. A to dělám vždy. Je fakt, že jsem výše použil nesprávné slovo vyvozující dojem, že chci moderovat. To bohužel nejde. Já jen prosím, aby se diskuse držela tématu a nevnášeli se sem osobní spory a potřeba ubíjet druhého argumenty. Rád bych diskusi volného bezproblémového chodu, což často v reálu nejde, když se zapojují někteří konfliktní jedinci. V tématu jsem se snažil nastínit právě ten problém, jak je strašně ošemetné soudit člověka - a teď ale nemyslím tady v diskusi, kde je problém toho že se nevidíme a tak dochází i nedorozuměním - ale člověka v reálném životě, když vidíš někoho něco dělat a ty (já) si to nějak vyložíš (vyložím) a od té doby ho považuješ za někoho nehodného komunikace. ZVR píšu to teď obecně, ne konkrétně na zvedaveho /ZVR . Možná ho hned začneš považovat za hříšníka hodného božího soudu, ale v Božích očích je to stále dítě, které potřebuje pochopit proč dělá co dělá, možná i upozornit tak jako to udělal zvedavý, že mě citlivě upozornil na můj neblahý sklon k poučování, ale je třeba i pochopit toho člověka a to zvedavy má pravdu že to bez lásky nejde. Prostě někteří tu lásku nezažili tak neví o čem je řeč a třeba ji chtěj poznat, ale když se objevuji lidi kteří začnou tvrdit, ty kážeš víno a náboženství, pak to je podkopávání nohou tomu, kdo chce jít za Bohem, ne poučování nebo směrování. Možná je to jen blbá shoda náhod, když se potkají dva zakomplexovaní jedinci co mají potřebu na sebe útočit, že ani jeden z nich nepoznal a nezná dostatek Boží lásky tudíž má problém sám se sebou, ale sám ho nedokáže řešit. Ano, pak zde vznikají konflikty. Ale Bůh stále vidí dítě v nás, které něco zažilo v dětství a proto jedná tak a tak, a potřebuje si uvědomit onen problém... Jinak ještě Amperovi jsem chtěl původně říct, že když má pocit, že mu někde chybí Duch Svatý, tak by se měl za to modlit, aby zjistil kde je problém a aby mu Duch Svatý otevřel oči. Pochybuju, že by to udělal. Osobně jsem přesvědčen, že ty myšlenky jsem si dokázal uspořádat jen díky tomu, že Bůh mi v něčem otevřel oči a dal mi do toho určitý vhled. Ale takových momentů moc není, takže se to musí všechno rychle zapsat, aby se nezapomnělo a nevyhodilo. Zvedavy: já zas mám pocit že není možné konat službu blízkým bez lásky, myslím že proměna musí přijít nejdřív zevnitř, no nevím no. Ano Zvedavy, to si vystihl velmi dobre. Taky jsem si tim bohužel prošel, kdy jsem se o některých duševních pocitech či pochodech domníval že je to od Ducha Svatého, ale čas pak ukázal, že to bylo jinak takže ovoce se nedostavilo. On čas vše prověří. Bohužel z nezralosti někdy děláme chybná rozhodnutí. O existenci Ducha Svatého nepochybuji, ale jestli má někdo opravdu takové vedení, že se modlí a on mu hned odpoví tak jako by k němu mluvil nějaký hlas nebo jako by cítil že se ho Bůh významně dotkne a vypůsobí to přeměnu, tak to je obdivuhodné. Ale myslím, že takových situací moc v životě není. Třeba Bůh k Abrahamovi taky mluvil jen párkrát za život. Mám pocit že se odchyluji, když mluvím o těch věcech, jsem chtěl být více věcný. Zvědavý, pamatuj nereagovat na provokace to taky nepřináší nic dobrého, jen to dává záminku, že na tebe budou opět reagovat ti samí lidé. Někdy je fakt lépe ukončit diskusi s nimi. Takže já pro jistotu pokuse ani nečtu.

zvedavy 22.2.2014

jestrab: Ano, máš určitý styl diskuze, jak jsem si všiml. Nemám s tím zásadní problém. Vážím si, když o věcech hluboce přemýšlíš a jen nepapouškuješ fráze. Občas s některými názory nesouhlasím, ale nevidím důvod Tě kvůli tomu napadat. Konfrontační styl mi zas tak nevadí, když tu vidím snahu dobrat se, jak věci jsou. Vadí mi styl, když tu někdo místo diskuze spíše prudí. Tj. poučuje druhé, napadá agresivně a nevybíravě, uráží. Jinak je oprávněný i Tvůj požadavek, aby se diskuze držela tématu. Já tu spíš zareagoval, že si mě někdo vzal do huby, abych tak řekl. Na diskuzi, kterou jsem sice četl, ale nic nepsal. Nemám totiž potřebu se vyjadřovat všude a ke všemu a za každou cenu poučovat. Rád si přečtu názory druhých lidí, i když třeba nesouhlasím. Nečtu ale rád pruzení od lidí s narušenou psychikou. Bohužel, občas se neovládnu a místo abych mlčel, tak po někom vyjedu. Zkrátka jsem taky tak trochu konfrontační typ jako Ty, ale doufám, že ještě v mezích. Vážím si Tebe osobně a líbí se mi i téma. Pro někoho je pomoc lidem a vůbec láska k druhým jen tlacháním, jak tu kdosi píše. Pokud jde o vedení Duchem, jak píšeš, asi to vidíme podobně. Vůbec si nemyslím, že bych v noci měl mít pět prorockých snů a zjevení, dopoledne do oběda prorokovat a večer mít několik navštívení od andělů. A párkrát za měsíc mít vytržení do třetího nebe. Mám své zkušenosti s lidma, kteří hodně nahlas říkali, Pán mi řekl. Buď to bylo pomatení, občas i zcela vymyšlené lži. Pán mluví skrz Bibli, taky na kázání skr kazatel, skr druhé lidi ve sboru a někdy i skrz nevěřící. Takhle to beru já. Nějaké vnuknutí, hlas ve svém svědomí, to ano, ale k čemu o takových věcech okázale vykládat ostatním. Než podobných nabubřelců, tak si daleko víc vážím lidí, kteří pomáhají potřebným, např. navštíví lidi v nemocnici, ve vězení, dají někomu najíst - jak to Ježíš sám říkal. Docela mě otravuje, že krom lidí, s kterými je příjemná výměna názorů a kteří píší kultivovaně a rozumě, tak tu je pár takových prudičů, co mě leda pohnou žlučí. Jejich moudra jen ukazují jejich naprostou hloupost. Já tu asi s psaním skončím protože tyhle lidi mi prostě pijou krev a já mám rád pohodu a přátelskou atmosféru. Teď mám i osobně docela těžší období, víc psát nechci. Na diskuzi bych se rád třeba i poučil, vyměnil si názory, lehce se odreagoval. Aby mě tu nějací narušení a i duševně nenormální lidi naopak rozčilovali, to nemám zapotřebí.

zvedavy 22.2.2014

Jinak odpoledne nebudu doma, večer si asi přečtu, reagovat ale asi nebudu, případně velmi krátce. Zítra zas nahlédnu asi až večer.

pokus 9.3.2014

Jak jsem slíbil vyvracím zde zvedaveho bludy, které zde nesmyslně tlachá. Tento bludařský fenomén popírá dokonalé lidství Pána Ježíše Krista. Tedy bludařsky tvrdí, že dokonalý Bůh-Syn, se vtělil do těla zasaženého hříchem, měl poté hříšné myšlenky a tedy byl hříšníkem, a proto zde na Zemi prý údajně nebyl Božím Synem. Vyvrácení těchto nehorázných bludů je zde v soubour UVz Bludy zvedavehoUVZ http://uloz.to/xEAFw7Ph/bludy-zvedaveho-pdf Nezávisle na něm jsem měl sepsán ještě jeden spisek, který jasně také vyvrací jeho zmatené bludařské řeči a který je možno si stáhnout tady http://uloz.to/xwowvi76/kristovo-bozstvi-a-clovecenstvi-pdf

jestrab 19.3.2014

Tak se ukázalo, že můj článek moc lidí nezaujal. Nebo spíš, asi je to tím, že je zde tolik křesťanů bez potřebných zkušeností. No nevadí. Tohle video to shrnuje nejlépe: http://www.youtube.com/watch?v=HBiWnIYemag&list=UUa85JIfBxZgcrsd8Ar7Z9nw&index=3
je to to o čem sem psal. Člověk se občas musí rozhodnout na čí straně bude stát a jak bude jednat. Vnějšímu pozorovateli se může zdát, že aktivisti z Maidanu jsou prachobyčejní násilníci, nacisti, fašisti. Sice jsem tedy neviděl v jejich rukou žádné zbraně, ale přesto se o nich v Rusku říká, že se k moci dostali násilím. No není to absurdní? Prosím, dejte si tu snahu shlédnout video, je to s titulkama, ale stojí za to. Je v tom obsaženo i duchovní téma. Šiřte dále. Veřejnost musí znát pravdu a nesmí zapomenout. Veřejnost se nesmí nechat ukolébat lživou propagandou V. Putina.

jestrab 19.3.2014

Nebo dejte hledat >Revolution of dignity> na Youtube, (česky Revoluce důstojnosti). Film pojednává o boji za lidskost a důstojnost. Šiřte to dál

jestrab 19.3.2014

Dejte hledat: Revolution of dignity - na Youtube - česky Revoluce důstojnosti - Film pojednává o boji za lidskost a důstojnost. O hrdosti, odvaze a ochotě položit život. Je to velmi podobné tomu co se odehrávalo u nás v roce 1989, ale tohle sklizuje větší obdiv. Šiřte to dál

Uložit