Banalita?

Pro někoho možná věc, kterou Písmo neřeší a každý si to může řešit po svém, jak třeba účes a nebo knír, plnovous či hladké tváře. Zajímá mě názor na holení žen v pubické oblasti. Je to něco, co Bůh neřeší a každá může podle svého? A nebo to je tak, že když to ochlupení tam je tak je proti Bohu ho odstraňovat, protože Bůh ho tam dal s určitým záměrem? Většina dívek a mladých žen (a řada žen nejen mladých) si pubické ochlupení holí, zcela a nebo nechají jen ornament na ozdobu.
Četl jsem něco od amerických křesťanů, v podstatě 2 postoje. Jeden, je to zcela na libovůli, druhů vidí v těch ženách služebnice ďáblovy. Jak to je ve skutečnosti? A jak to sestry praktikují, případně hodlají, až si někoho najde a budou svoji? Osobně by mi vadilo, aby partnerka byla nevyholená a já ji vlastně neviděl. Není to zvrhlé přání a nebo jde o naprostou samozřejmoust, kde se nemusím ptát?
Zcela souhlasím se zásadami jako sex až po svatbě, ne pornu atd. Ale tohle mě přesto zajímá.

zvedavy 26.11.2013

komentáře: (14)

amper01 28.11.2013

Předně mě napadá - odkud víš, že většina žen se vyholuje? Máš zkušenosti, nebo se ptáš na potkání...? Já si myslím, že dal Bůh každému tělo do správy a je na každém z nás, jak se o něj staráme. A když vezmeš kouření, alkohol, přejídání se, žádný pohyb... prostě věci, které tělo zabíjí a řeší to málokdo... pak je pár chloupků sem nebo tam - čili estetika - opravdu úplná banalita... Jo kdyby ses ptal na tetování nebo náušničky na oněch místech, to sice nevím úplně co n to Bůh, ale o dané slečně to leccos vypovídá.

zvedavy 28.11.2013

ti anoer01: má pravdu, že do jisté míry jde o spekulaci, ale i z vyjádření některých gynekologů je patrné, že tato praxe je docela běžná. Dle mého názoru např. tetování, propichování či jiné hyzdění (vypalování, zjizvování atd.) je vyloženě proti tomu, co říká Bible. Starý zákon scie neplatí pro nás ve smyslu, že nesmíme jíst vepřové, ale když se tam popisuje něco jako ohavnost, tak to platí stále. Různé nečistoty jako čarodějnictví, perverze, oběti dětí a cizím bohům vůbec. Ve sboru jsem se ptal i kazatele, který piercing sice nevidí jako chytrost, ale není v tom tak radikální jak já.
Pokud jde o to vyholování partií, tak mi to přijde jako neutrální věc, kterou Bible neřeší a nechává na libovůli. Překvapilo mě, že na jednom diskuzním fóru amerických baptistů jsem se setkal s přísným zamítnutím. Snoubenka se zeptala, jestli se má na svatební noc takto přichystat, dotyčný muž pak zvažoval, jestli vztah a chystanou svatbu radši nezrušit a dosti bratrů mu to přímo radilo. Pak se připojil i kazatel, který si chtěl s dotyčnou o tom pohovořit.
Já bych se nerad jednou ocitl v situaci podobné, i když z pozici muže. Vím i o jiném případu, kdy muž oznámil své dívce určitý hřích v oblasti sexu, pak to znamenalo pro něj půl roku kázně a konec vztahu. On se oženil s jinou, mají už děti, ona je dále svobodná a je jí už přes 30.
Já nechci jednou narazit nevhodnou otázkou a případně tím nezničit vztah, jak jsem psal dřív, rád bych to u partnerky v manželství měl, stejně jako považuji za normální holení nohou. I když mám příbuznou, která i toto odmítá, od té módě u mladých žen mě informovala právě ona. Mčel jsem k tomu, nicméně nevidím to tak přísně.

Jarunka 29.11.2013

Je to tak,ze vetsina mladych zen si urcitou partii holenim upravuje a mala skupina se vyholuje zcela.Kdyz to vezmes ze zdravotniho hlediska,tak je to nejlepsi a nejhygienictejsi.Kdyz to vezmes tak,ze kdyz se dite rodi,tak prichazi na svet hole,tak mozna ze nektere zeny chteji byt i v dospelosti takove jak prisly na svet.

zvedavy 29.11.2013

Jarunko, děkuji za odpověď. Taky si myslím, že to je hygieničtější a hlavně hezčí. K poslední větě: ochlupení sice přichází s pubertou a pohlavní dospělostí, ale tělo dospělé ženy je přece jen jiné než u malé holčičky. Stejně pindík novorozence či malého chlapce se liší od dospělého muže a chlupy jsou až tím vedlejším. Osobně mi vyholování u mužů přijde divné, nejen pubické oblasti, ale i třeba hrudi a nebo nohou. Nevidím ale důvod někoho kvůli tomu soudit, u sportovců je nakonec holení požadované. U cyklistů kvůli pádům na silnici to je lepší bez chlupů, kulturisti to mají přímo předepsané. U žen mi přijde, když některá má neoholené nohy, i když i toto je příznak dospělosti.
Jsem rád, že jste se oba ozvali. Dva dny mlčení, tak jsem měl dojem, že jsem vytáhl nějaké zakázané téma, o kterém se nesmí mluvit. I když jsem čekal třeba hlavně reakce mladých žen, např. něco ve smyslu, že to je normální, běžně to dělá a a nevidí v tom problém z hlediska víry nebo i opačně, že slušná žena by to nikdy neudělala atd. Mým postojem jinak je sex až po svatbě, tj i ve svém věku jsem ještě styk s žádnou ženou jako svobodný neměl. I když vůbec netvrdím, že všecko zvládám, někdy podlehnu onanii, i když vím, že se to dělat nemá. Diskutovat na téma s nevěřícími by asi nebyl problém, chtěl jsem ale spíš znát stanovisko od křesťanů a zvláště od křesťanských žen.

jestrab 30.11.2013

Co jsem četl starý zákon tak si nevzpomínám, že by se to někde řešilo, ale ze starého zákona víme, že židé jsou velmi pečliví v tělesné čistotě (alespoň u mužů jsem to tak pochopil) a tak bych očekával, že židovské ženy asi taky museli na tělesnou čistotu hodně dbát. Takže si nedovedu představit toho žida, jak mu to vadí... I když těžko říct, jakékoliv náboženství jeli ortodoxní tak dokáže zajít do extrémů. Například u židů obřízka, to je docela extrém, u muslimů ořízka - ještě větší extrém. Jestli ti na tom moc záleží, tak se ji na to hold budeš muset zeptat. Snad ti ale nebude lhát, protože až si ji vezmeš, tak s tím nic už neuděláš :-) Jako samozřejmost to radši neber.

zvedavy 30.11.2013

Ano, Bible to neřeší, ale někteří křesťané to řeší, myslím ve smyslu, že to je největší zvrhlost atd. Tady ale byly celkem rozumné reakce. Muslimové si povinně ohanbí holí, jim to nařídil prorok Mohamed. A myslím i u Židů to je zvykem, někde jsem to četl, ale jist si tím nejsem. Obřízka měla a má určitě význam v klimatu, kde je Izrael i arabské státy či další země islámu. Problém je spíš v tom, že u těch muslimů to občas obřezává kdekdo, ne moc hygienicky. Nakonec i u českých mužů je docela běžné, že mají žalud stále odkrytý, i když jen tím, že maji předkožku staženou dozadu. Hygienicky mi to přijde lepší. I když, z osobní zkušenosti můžu říct, že to není ze začátku moc příjemné. Někdy kolem 14 let se mi začala předkožka stahovat sama dozadu, v noci a často i ve dne. Dával jsem to zpátky, jenže pak se zas během dne stáhla dozadu. Pak jsem zjistil, že je lepší ji vzadu nechat pořád, ten nepříjemný pocit časem zmizí. Dokud jsem ji dával zpět, tak to k ničemu nevedlo. Teď ji mám leta vzadu, jde natáhnout, jakmile ji pustím, tak se během chvíle vrátí sama dozadu. Tak nevím, jestli nemám za předky nějaký Židy... Doufám, že žádný ženě tohle vadit nebude, co kdyby si brala Žida, že?

amper01 5.12.2013

Se to nějak zvrhlo... Tohle sis ZVEDAVY mohl s prominutim odpustit - poslední komentář. Z toho detailního popisu mi zabylo až trochu špatně...

jestrab 5.12.2013

Rodiče zvedaveho očividně neměli problém s ním mluvit o sexu. A tak mu připadá přirozené mluvit o věcech týkající těchto detailů. Předpokládám že buďto pochází z nekřesťanské rodiny, anebo má hodně dobré rodiče, kteří se nestydí s ním o těchto věcech diskutovat. Tyhle bloky v naší společnosti stále přetrvávají ještě z dob křesťanské společnosti. V době rodičů našich rodičů, nebylo normální o těchto věcech mluvit na veřejnosti a dost možná by se jeden neosmělil ani mezi kamarády, snad ani před manželkou. V době, kdy byla většina společnosti konzervativně, ne-li rovnou nábožensky vychovaná, vyrůstali naši rodiče a tak už si sebou nesou tyto bloky. Tím, že pak sami s námi o těch věcech nemluvili, v nás podporují vznik bloku - je to něco o čem se nemluví. Není to tedy chyba zvedaveho, že tu o tom mluví, je to jen blok, kteří si vážení nepřiznáte. Anebo přiznáte, ale i tak o tom nechcete slyšet :) Každopádně v nekřesťanských rodinách už lze mnohem častěji vidět, že tyto otázky nejsou tabu. Když tuto kritiku směřujete proti dospělýmu nebo dospívajícímu, je to vcelku jedno, jeho psychika nebude poznamenána, pokud se nejedná o dlouhodobější opakující se činnost. Pokud ale budete mít takový přístup ke svým vlastním dětem, můžete očekávat, že pak až vyrostou sami budou mít mnoho podobných bloků.

amper01 5.12.2013

To vůbec nemusí být rodiči - to může být jen internetem, kde si člověk za sebe často dovolí víc, než v realitě. Zajímalo by mne, jestli by totéž takhle do očí odcitoval oněm slečnám a paním, které to tady četly. Jak si co kde přetahuje a proč... A jestli se tady s nějakou slečnou seznámí a ona časem připomene co tady o něm četla, jak dalece mu to bude příjemné. Nevím, třeba bude a rozpovídá se o tom ještě víc a možná se i na oplátku zeptá, jestli se ona vyholuje a jestli nemá další problémy s přirozením... Ale taky mu může být tzv trapně...

jestrab 5.12.2013

Třeba sem chodí jen diskutovat, ne se seznamovat. Podle mého názoru, tenhle problém se netýká jenom jeho. V o něco menším měřítku se tu na seznamce diskutuje i o jiných citlivých tématech, o kterých si dovolím pochybovat, že by se muži s ženami bavili na veřejnosti nebo v kolektivu otevřeně. Internet je zkrátka něco jiného. Bere se to tedy tak, že lidé využívají tuto (do jisté míry) anonymní službu k tomu, aby se dozvěděli názor od opačného pohlaví nebo názor jiných lidí na věci, na které by se jinak styděli zeptat. Bere se to tedy tak, že je to OK, ale přitom v reálu se o tom nejspíš bavit nebudou. Pak se ale odsuzuje, když někdo překročí tu tenkou hranici a zajde trochu dál. Na internetu je to tedy jen otázka konvencí a vkusu.

jestrab 5.12.2013

Důkazem pro to, že mezi lidmi se o tom bavit nedokážou je to, že mají potřebu zakládat diskuse na tohle téma. Kdyby se o tom bavili s lidmi v běžném životě, tak o tom nemají potřebu psát tady. Ať je to cokoliv.

zvedavy 5.12.2013

Na jiné diskuzi jsem se setkal s dosti nepřátelskou reakcí, tak jsem svůj profil deaktivoval. Zrušit totiž nejde. Pozoruji, že místo debaty o tématu tu je debata, co jsem zač, jaký jsem člověk atd. To se bohužel v církvích stává často. Někdo řekne nějakou věc a místo k tématu se začne rozebírat dotyčný člověk. To řekl, protože má zlé motivy, má problémy v tom a v tom atd. Zkrátka připomíná mi to přístup psychiatra či psychologa, který je silně profesionálně zatížen. Místo argumentů rozebírá toho, kdo věci řekl, to co řekl nechává z hlediska obsahu zcela stranou.
Teď jen krátce k jedné věci, k ostatnímu se vyjadřovat už nebudu. Odkrytý žalud mají jednak všichni obřezaní, pak i hádám tak čtvrtina ne-li víc českých mužů bez obřízky. Je to v podstatě běžná věc, kratší předkožka v době puberty se sama začne stahovat dozadu. U sebe jsem to zmínil jen v reakci na obřízky. Vůči názoru že obřízka je extrém jsem uvedl, že v teplém klimatu je dobrá hygienicky. Vlastní zkušenost jsem jen přidal, asi jsem neměl, když to tak vadí. Až si nějakou ženu najdu, tak po svatbě bude znát i tenhle detail. Nevidím na tom nic špatného, navíc to je fyziologická záležitost. Problém bylo leda období si na to zvykat, jak jsem psal výše.
Na řadu napsaných reakcí a různých narážek v nich či podnětů už reagovat nebudu, i když bych chtěl. Nevidím smysl takto vedené diskuze. Myslím, že jsem nepsal nic vulgárního, pokud někomu vadí má otevřenost (v Bibli mi přijde že je mnohdy větší), tak se omlouvám. Teď jsem jen krátce aktivoval svůj profil na vložení reakce, pak ho zase deaktivuji a dále už psát nebudu.

jestrab 5.12.2013

Jestli se tě něco dotklo, tak tě mohu uklidnit, že já psal obecně o všech anonymech co sem chodí. Taky jsem nepsal nic o zlých motivech, natož, aby mezi řádky bylo něco odsuzujícího. Ujišťuji tě, že nejsem psycholog ani psychiatr. Jestli mluvím k tématu nebo ne, je moje věc, mohu si mluvit o čem chci a nemusím se vyjadřovat k tomu co mě nezajímá. Vlastně ses sám sám odklonil od tématu, téma se přece týká holení žen.

amper01 5.12.2013

ZVEDAVY: s Tvou otevřeností bude tento detail ta Tvá znát stejně jako desítky ne-li stovky dalších žen - které si to přečtou tady - už před svatbou... A musím potvrdit Jestřábova slova - odklonil ses od tématu sám. A teprve díky tomu se diskuze rozjela úplně jiným směrem...

Uložit