Kde všude je bůh?

Dobrý den
Nekolikrát jsem slyšel a i četl že bůh je všude a ve všem je to pravda?
Znamená to tedy že je i v :v nádorech trapícich nemocné lidi výkalech,chlupaté a nevitřené zadnici bezdomovce,v rozkládající se mrtvole,na pitevním stole, ve spalovně mrtvol,ve vyzvráceném obědě,v bombě teroristů která zabije několik desítek nevinných lidí,ve havarovaném a explodujícím letadle kde nikdo nepřežije?
Nepomáhal buh topořit přirození pedofilům,úchylům a nabíjet zbraně vrahům a psychopatům (Breivick ,Lanza atd..) Pomáhal snad i mengelemu v jeho pokusech?
Předem děkuji za odpovědi a názory které mi to snad vyjasní :)

11.2.2013

komentáře: (5)

Jarca 9.5.2013

ahoj,myslím,že se Bůh tvých otázek nebojí a je dobře že si je kladeš.Podobné otázky si kladl Job.Víš Bůh stvořil lidi a to všechno co popisuješ k nějakému účelu a to že to lidi zneužívají ke zlým a zvráceným věcem,tak v tom on už prsty opravdu nemá.Chirurg ti může skalpelem vyoperovat nádor a nebo tě tím samým skalpelem někdo jiný zohaví a zabije.Máš snad pocit že Bůh je ten kdo tě hodlá pořezat a zabít?Job po veškerém svém strádání prohlásil,ted jsem tě zahlédl...Kolem nás je spousty zla,ale vtom opravdu Bůh není!.Přeju ti ,aby jsi ho zahlédl...Jarca

AndreaKhadija 13.7.2013

Bůh je všude a ve všem nás obklopuje. ALE! Dal nám přeci svobodnou vůli se rozhodnout a poté si nést následky našeho chování. On nezasahuje do přímého chování jedince. On neříká vrahovi, ať si nabije zbraň atd atd... Jako podle tebe by Bůh měl >chytnout> padající letadlo a zachránit lidi v něm? ne proč, to je koloběh života a světa. Náboženství jako takové je krásné, pouze lidský faktor ho ničí...

anetka 13.7.2013

Jde o to, že Bůh nám dal svobodnou vůli - tzn. nejsme jeho otroci, kteří nesmí dělat, co sami chtějí.. Můžeme konat dobro, ale také zlo.. Kdyby nám všem násilím nařídil činit jen dobro aniž bychom se mohli rozhodnout, asi by to trochu postrádalo smysl.. Existovalo by dobro, kdyby nebylo zlo?

TinaTina 17.8.2013

A teď si představ, že nejen v tom všem, co jsi vyjmenoval, dokonce i v Tobě ;-)

Uložit