Iluze dívek o svých věřících partnerech

Častokrát věřící dívky chodí s věřícími hochy, kteří jsou zbožní a aktivní v církvi, proto, protože se domnívají, že taky duchovně porostou. To je ovšem iluze. Pokud jsou tyto křesťanky líné, jakkoliv na sobě aktivně duchovně pracovat, pak se stejným přístupem zakrní i to, že budou chodit se svými věřícími partnery (ze začátků se budou snažit držet krok). Zdá se to být velmi černobílé, ale věřte mi, Já jsem si to nevymyslel. ;) A Jaký je Váš názor?

Franklin 19.1.2013

komentáře: (6)

rebeka 1.3.2013

Co je to duchovně pracovat? ...Pokud ona dívka není aktivní v církvi, tak si myslím, že o ní aktivní kluk nebude mít zájem...

lous 15.6.2013

Ano, máš pravdu.Ale tak je to ve všech sférách života. Pokud člověk na sobě celý život nepracuje, ať duševně či po fyzické stránce, tak zakrní.Mám bohatou zkušenost s věřícím mužem. Bohužel negativní.Taky jsem v mládí byla naivní, že věřící.....ale je to vše jinak.
Ahoj.Lous.

Luthien 18.7.2013

Sám na sobě člověk nemůže příliš >duchovně pracovat>. Totiž ano - může - ale velmi nedokonale a ve finále se příliš nezmění, nebo si to bude jen namlouvat, nebo si bude jen na něco hrát. Skutečnou práci dělá Bůh. To ON mění člověka.

TinaTina 16.8.2013

Ahoj Luthiene,

bůh Tě sám měnit nebude, respektuje Tvoji svobodnou vůli. Teprve, když vyvíjíš sám jakési úsilí, teprve pak Ti může taky přijít adekvátní podpora shora.

amper01 17.9.2013

Otázka z jiné strany: Co je to chození? A k čemu je? Dle mého názoru právě na to, aby se dva poznali před tím, než se rozhodnou své životy spojit. 1. faktor - dokáží se spolu duchovně sdílet a modlit i před svatbou? Ne? NEBERTE SE 2. faktor - při společné modlitbě lze poznat, na jaké duchovní úrovni partner je. Podle oslovení Pána, hloubky modlitby... 3. faktor - v tomto období je dobré poslouchat nejbližší známé a rodinu, protože oni růžové brejličky nemají a jsou schopni vidět realitu. 4. faktor, který by vlastně měl být na místě prvním - a co Bůh? Co se tak zeptat Jeho, jestli je onen partner vhodný?

jestrab 17.10.2013

Odkud víš proč s nimi chodí? Ty si s nimi o tom mluvil? Nebo si to slyšel od nějaké křesťanky? Ale ze všeho nejvíc by mě zajímalo proč to tak musí být s tou aktivitou. Proč se pořád za něčím honit a snažit se napodobovat a papouškovat, proč ne prostě jen být sám se sebou spokojený? Proč tyto normy, očekávání a požadavky, nějak vás nechápu.

Uložit