Model Ideální rodiny

Ahoj, zajímal by mě váš názor na tento životní příběh. Odjakživa jsem chtěl mít velkou rodinu a s tím jsem vstupoval do manželství. Postupně se nám narodili dva hezcí kluci. Postavil jsem velký dům, protože dle názoru manželky v bytě se třema dětma nebude. Ale v manželce se něco zlomilo, chce jít do práce a o dalším dítěti nechce ani slyšet. Podotýkám, že jí je 35 let a mě 38, takže má poslední možnost mít dítě.
Dle mého názoru mít dvě děti je stagnace a alespoň tři děti je pokrok, díky němuž má každá víra své pokračovatele. Je to v souladu s mým svědomím. Vždyť i demografický vývoj v naší zemi je toho důkazem.
Máme velký dům, dvě auta, slušně vydělávám, jsem ochoten do >roztrhání> těla pomoct v domácnosti a jít i na mateřskou. Manželka je bezvěrec a nechce další dítě, ačkoli by bylo nejspíš poslední. Chce si plnit svá přání - fenomén doby - konzum.
Vypadá to, že manželství skončí rozvodem a dvě děti přijdou o otce a já si najdu jinou partnerku. Je to na spadnutí. Zajímal by mě váš názor.

sarlik 17.9.2012

komentáře: (7)

Lucisek 19.10.2012

Nevím jak situace vypadá teď.a vím o tom všem málo..jen mám pocit,že ty jsi přesvědčený o své pravdě a tvá žena zase o své...Zkusil si její>proti>pochopit a zkusila ona pochopit tvoje >pro>??

Luciana 29.11.2012

To je opravdu těžké radit...stejně to musíte vyřešit zas jen vy dva. Já sama jsem rozvedená a věř mi, že rozvod je vždycky prohra, pro obě strany. Proto se snaž do toho tvého >roztrhání těla> tomu zabránit. Zkus jet se ženou na manželská setkání, pár lidem to pomohlo a hlavně mluvte, nezasekávejte se....Vraťte se k tomu co vás k sobě spojilo, proč jsi se do ní tenkrát zamiloval...Udělej něco spontáního, něco co jsi udělal když jsi o ní ještě usiloval. Ty máš výhodu, znáš Boha, víš co dělat...

KatulkaDe 16.12.2012

Promiň, ale pomýšlet na rozvod, když Vám dal Bůh dvě podle všeho zdravé děti, protože chceš třetí a manželka ne je z mého pohledu rouhání a u věřícího člověka se mi to snad ani nechce komentovat... Dívejme se na to co máme jako na dar a važme si toho. To co nemáme, toho bude vždy dost a zlý se bude pořád snažit vzít nám skrze to radost a pokoj... Doufám, že Ti Pán požehná moudrostí, mírností, láskou a přijetím své rodiny jako daru od něho. Hezký večer. Katka

sarlik 16.1.2013

Milá Katulko,
mimo toho, že nosím v sobě křesťanské ideály, jsem rovněž pragmatický člověk. Když dám na jednu misku vah jedno dítě navíc a na druhou misku vah kupování dražších věcí, dražšího alkoholu, fajnovějších pochutin a dražších jídel, výlety na hory, vleky všechno podtrhnu a sečtu. Pak mi vychází to dítě navíc. Manželce vychází to pohodlí. Stále si myslíš, že názor manželky je ten správný? K.

Klipo 18.3.2013

Ahoj, z vlastní zkušenosti také vím, co je to projít rozvodem. Dnes s odstupem času začínám bilancovat a vidím, kolik věcí se dalo udělat z mé strany jinak. Jenomže jak se říká, po boj je každý generál....
Nicméně, proč reaguji je to, jak píšeš, že je ti 38 a je to tvje poslední šance mít dítě. Taky jsem měl ten názor (bude mi 38 :-)), ale nyní vidím, že Boží milost je větší, než naše chápání. Mám totiž kolem sebe lidi, kteří mají malé děti a je jim třeba o deset více. A jsou to skvělí tátové. A to mě povzbuzuje k tomu, že člověk nemusí házet flintu do žita. Věřím tedy, že jde jenom o to, jak starý se ty sám cítíš a aby ses udržoval v takovém stavu, aby když ty děti třeba ještě přijdou, abys jim stačil (to ale nastane i v případě, že by jsi začínal nový vztah). Možná, že tvoje žena jenom potřebuje nějaký čas a prostor a věci se mohou změnit. Teď jde hlavně o to, aby sis sám ve svém srdci (ne v hlavě) srovnal priority a zamyslel se nad tím, co je pro tebe důležitější. Jestli touha po dětech a naplnění tvých představ, nebo láska ke své ženě, ke tvé rodině. Pokud ji miluješ, myslím, že není co řešit. Později se už věci většinou nedají vrátit. Bůh ti žehnej!

mallajaka 26.3.2013

Idealni rodina je rodina kterou vede Buh.Pokud mam v hlave lidske propocty a v srdci touhy ktere me tizi, trapi, modlim se, aby touhy, ktere jsou jen me a nemam za ne bojovat zmizely.Mnohokrat mi tak pomohl s lidskou zamilovanosti, ke ktere ma skolny, ac vim, ze je v podstate a casto nulove hodnoty.Tedy za Vas, bych zene dala svobodu, a modlila se, postila, za spravne touhy, ktere jsou v souladu s Bozimi plany.Pak zjistite ze zenu prace nenaplnuje a chce mit dalsi dite nebo ze vas naplnuje cas, ktery ted s detmi ziskavate, moznosti, ktere s malym ditetem nemate.Vase kalkulace jsou.logicke, ale natolik pragmaticke, na zaklade penez touha po dalsim diteti vas muze oddelit od dalsich dvou.Modlete se, odevzdejte s duverou Bohu sve propocty, celou vec.Rozvod je stejne bolestny, ne-li mnohdy jako umrti milovaneho.Budu se za Vas modlit, za rodinu pro vase deti a nakonec jednou i vase vnoucata.

jestrab 17.5.2013

Nejsem hoden dávat rady, ale zkusím napsat svůj názor. Těžko se to posuzuje už protože vlastně skoro nic nevíme o tvé manželce, krom toho že si ji nazval bezvěrcem. Ale vzpomínám si že v bibli je něco o tom, abychom neodsuzovali druhé, protože do srdce vidí jedině Bůh. Tak nikdo z nás není hoden posuzovat stav víry té či oné osoby. Osobně se do manželství nehrnu, ale co jsem stihl pochytit, tak vztah je o kompromisu dvou lidí. Jestliže se manželka rozhodla pracovat, tak ti nezbývá než respektovat její rozhodnutí. Určitě vychovávat děti není nic jednoduchého a jestliže ji dvě děti stačí, tak bych to respektoval.

Uložit